Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Premiera wystawy miała miejsce w Instytucie Dizajnu w Kielcach we wrześniu 2016 r.


data publikacji: 2018-06-22

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 13. edycji prestiżowego konkursu meblarskiego „Diament Meblarstwa”.
 


data publikacji: 2018-06-18

W imieniu Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989".
Prowadzenie Katarzyna Oczkowska, w dniu 17.06.2018 r., godz. 12.00.

 


data publikacji: 2018-06-13

Art Food to międzynarodowy projekt integrujący wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi,różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. Studenci zdobywali także cenne doświadczenie zawodowe, ważne dla kariery projektanta. Celem projektu było stworzenie niezwykłych, acz funkcjonalnych naczyń ceramicznych – obiektów do eksponowania
i prezentacji sztuki kulinarnej, które podkreślają piękno wyjątkowych dań i służą, jako płótno dla prac znakomitych kucharzy i stylistów żywności.


data publikacji: 2018-06-11

Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie świętuje 40-lecie powstania. Wydarzenia związane z obchodami potrwaja do sierpnia  2018 rok. Na program świętowania jubileuszu składa się szereg wydarzeń: trzy wystawy oraz konferencja międzynarodowa.


data publikacji: 2018-05-25

Krzysztof Garbaczerwsi - reżyser teatralny, autor adaptacji, na podstawie których tworzy tzw. teatralne instalacje łączące performance, sztuki wizualne oraz muzykę.


data publikacji: 2018-05-25

REFLEKSJE o technologii, rzemiośle i architekturze – 12. edycja Łódź Design Festival.


data publikacji: 2018-05-16

17 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na otwarcie wystawy „Metamorfizm II”.
Jest to druga odsłona wystawy ukazująca dorobek artystyczny Magdaleny Abakanowicz.


data publikacji: 2018-05-15

Jak rozmawiać z dziećmi o Polsce? Co składa się na nasze wyobrażenie kraju: język, symbole, krajobrazy, historia, kuchnia? Czy w czasach globalizacji tożsamość narodowa ma jeszcze znaczenie? Co warto pielęgnować i przekazywać dalej? Na te i inne pytania wystawa “Przytul Polskę” nie odpowie. W każdym razie nie wprost.


data publikacji: 2018-05-10

Co piszczy w polskich bajkach dowiedzieć się mogą dzieci w Abu Dhabi. Polska jest tam gościem honorowym międzynarodowych targów książki. Program jest kompleksowy, ponieważ oprócz polskiego stoiska w centralnym punkcie targów, czytań i spotkań z autorami warsztatów, prezentowana jest wystawa „Mole książkowe. Owady w polskiej ilustracji dla dzieci“.

Stanowi ona zapowiedź przekrojowej publikacji poświęconej historii polskiej ilustracji pod redakcją Anity Wincencjusz-Patyny, która ukaże się w 2019 roku.


data publikacji: 2018-04-25

Wystawa z tytułem zaczerpniętym z powieści Tadeusza Konwickiego Mała Apokalipsa.
Zaprezentowane zostaną na niej prace trójki współczesnych, młodych artystów: Witka Orskiego, Martyny Kielesińskiej i Bartka Buczka.


data publikacji: 2018-04-24

Jak mówi Krzysztof Olendzki, dyrektor IAM Instytut przywiązuje do designu ogromną wagę – to dziedzina wyjątkowa, z jednej bowiem strony pomaga nam określić poprzez kulturę materialną kim jesteśmy oraz jak chcemy być postrzegani, z drugiej zaś pozwala na powiązanie wzniosłych idei artystycznych z użytecznością i rozwojem gospodarczym.


data publikacji: 2018-04-20

Najważniejsze targi designu na świecie. Co roku cały Mediolan żyje tym wydarzeniem. W mieście odbywa się mnóstwo imprez towarzyszących.


data publikacji: 2018-04-20

W lipcu podczas Gdynia Design Days pokaże czym jest lub czym raczej byc może współczesny error. Czy świat jest przygotowany na ewentualną awarię i czy wykonaliśmy „kopię zapasową” najważniejszych danych.


data publikacji: 2018-04-12

Wystawa malarstwa Stefana Gierowskiego, wybitnego przedstawiciela współczesnej awangardy malarskiej, określanego mianem klasyka polskiej nowoczesności.


data publikacji: 2018-04-12

Wystawa na temat projektowania witryn sklepowych. Punktem wyjścia do jej powstania była sylwetka Wojciecha Salwy – bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku, nowatora w świecie układania roślin, dla którego okno wystawowe było miejscem prezentacji swego kunsztu. Stąd tytułowe nawiązanie. Salve! to przywitanie w języku łacińskim, ale także odniesienie do znaczącej postaci we florystyce, która z biegiem lat została zapomniana.


data publikacji: 2018-04-03

ury oceniło 400 projektów (230 wpłynęło bezpośrednio od projektantów i producentów, 170 zgłosili członkowie Rady Ekspertów). We wszystkich dotychczasowych edycjach wyróżniono łącznie blisko 600 projektów.


data publikacji: 2018-03-30

Przegląd Sztuki SURVIVAL to realizowane od 15 lat wydarzenie artystyczne, którego głównym celem jest prezentacja sztuki współczesnej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. SURVIVAL odbywa się co roku w innym miejscu; adaptuje budynki lub przestrzenie użyteczności publicznej ‒ miejsca zapomniane, czasem opuszczone lub zaniedbane, zawieszone pomiędzy minionymi czasami swojej świetności a niepewną i nieokreśloną przyszłością.


data publikacji: 2018-03-21

Od 8 do 30 marca wnętrza Galerii Miejskiej we Wrocławiu wypełnią orientalne dzieła dwójki artystów – Polaków, buddyjskich mnichów – Ewy Myoshin Hadydoń i Nyogena Nowaka. Na wystawie „KURZ ZEN” będzie można zobaczyć prace wykonane tuszem.


data publikacji: 2018-03-06

W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie zbudowały markę najważniejszego w Polsce wydarzenia, które promuje innowacyjne wzornictwo na najwyższym oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. Jubileuszowa edycja arena DESIGN odbędzie się w dniach 6-9 marca 2018 r.
 


data publikacji: 2018-02-23

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z tekstu-manifestu Zofii Daszyńskiej-Golińskiej z 1921 roku, w którym autorka pisała: „Żyjemy jednak nadzieją, że przyszłość będzie inna”. Z jednej strony wiara w nową, lepszą przyszłość oddaje ducha tej epoki. Z drugiej — zawiera w sobie utopijność, którą brutalnie obnażyła II wojna światowa i okres powojenny.


data publikacji: 2018-02-22

Łódź Design Festival odbędzie się w tym roku w zmienionym terminie. Wydarzenie skupi się w tym roku na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, dwunastej edycji są Refleksje.


data publikacji: 2018-02-19

 Fashion & Ecology" - hasło przewodnie Cracow Fashion Week -  przypomni, jak bardzo współczesny świat potrzebuje nowego spojrzenia na projektowanie i produkowanie odzieży. Polska moda ma w tej kwestii wiele do powiedzenia, czego przykładem są działania młodych marek, które tworzą często w duchu ekologicznym, zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju i uczciwego handlu.data publikacji: 2018-02-12

Julita Wójcik, od samego początku swojej aktywności, jako podstawowej strategii artystycznej używa najprostszych działań i codziennych czynności. Te proste eksperymenty, obserwacje banalnych sytuacji służą artystce do definiowania zarówno jej języka wizualnego, jak i przestrzeni społeczno-ekonomicznej oraz roli, jaką odgrywa w niej artystka. To właśnie dzięki owej prostocie środków jej sztuce udaje się od czasu do czasu zyskać iście wywrotowy charakter.  


data publikacji: 2018-02-12

Lwów w czasach II Rzeczypospolitej należał do najważniejszych ośrodków modernizmu nie tylko w skali kraju, ale i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. To wtedy ukształtowała się nowoczesna lwowska tożsamość, bez której trudno zrozumieć dzisiejszą legendę miasta, tak ważną dla wszystkich dawnych i dzisiejszych jego mieszkańców, ale także dwudziestowieczną historię Polski, Ukrainy i Europy.


data publikacji: 2018-02-07

Autor ponad 90 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych.


data publikacji: 2018-02-05

W 2018 r. odbędzie się III już edycja 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.


data publikacji: 2018-01-31

Do liczby 13 budzącej sprzeczne emocje, dla niektórych pechowej, dla innych szczęśliwej – dorzucamy gorący temat: KONFLIKT. Nie ma chyba częściej używanego słowa w mediach i w prywatnych rozmowach. Wszyscy mamy wrażenie, że żyjemy w czasach przełomu i przesilenia.


data publikacji: 2018-01-25

 Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki zaprasza na 6. wystawę artystów grafików, członków SMTG. Wystawą tą kontynuujemy cykl ekspozycji, prezentujących dorobek artystów, którzy tworzą rodzinę Triennale. 


data publikacji: 2018-01-22

Ponad 1200 wystawców, z czego około 70 % to wystawcy zagraniczni. W tym roku zwiększyla się ilość wystawców z Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, miedzy innymi z Polski, Grecji i Turcji.


data publikacji: 2018-01-19

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zimowych wydarzeń Centralnego Muzeum Wlókiennictwa w Łodzi.


data publikacji: 2018-01-19

 Kurator: Anna Podsiadły

 
Na wystawę w „Kaplicy” złożą się trzy obiekty; monumentalny Dom – schron zbudowany z gazet, zaaranżowany w centralnej przestrzeni galerii oraz dwie kameralne, zminiaturyzowane formy: syntetyczna bryła domu oraz makieta mieszkania artystki (rzut z góry przykryty taflą pleksiglasu).

data publikacji: 2018-01-16

 Tegoroczna edycja dotyczy "problemu śmieciowego" i przynosi pytania m.in. o to, jak mądrzej wykorzystywać odpady, czy jak wytwarzać ich mniej.   


data publikacji: 2018-01-08

 15 grudnia 2017 roku w Muzeum Narodowe w Warszawie otwarta została długo wyczekiwana Galeria Wzornictwa Polskiego, pokazująca najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk – od początku XX wieku po czasy współczesne. 


data publikacji: 2017-12-15

  Ekspozycja w polskim pawilonie składa się z pięciu stref: wejście, technologie, las, odpoczynek i regiony.


data publikacji: 2017-07-09

Od 12 czerwca br. przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej odsłony prestiżowego konkursu meblarskiego. „Diament Meblarstwa 2018”  (link do strony konkursu >>> ) organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A.


data publikacji: 2017-06-14

Projektowanie wnętrza samochodu, który spełni oczekiwania klientów pochodzących z pięciu kontynentów to prawdziwe wyzwanie. Twórca musi wziąć pod uwagę różnorodne gusty nabywców auta i zaproponować uniwersalne rozwiązania. Takie właśnie zadanie postawiono przed uczestnikami konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017. Mają oni zaprojektować wnętrze SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa. 

 

data publikacji: 2017-06-09

Artystyczne warsztaty rodzinne, które odbędą się w tę sobotę, w godz. 12:00 – 14:00, w siedzibie galerii Olsztyn. 

 
 
 

data publikacji: 2017-06-07

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na Dzień Dziecka połączony z wernisażem wystawy ilustracji „Za siedmioma górami” Marii Ekier, który odbędzie się 1 czerwca w godz. 14:00 – 18:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.


data publikacji: 2017-05-29

MOTŁAWA FLOW vol. 2, współorganizowana przez Gdańską Galerię Miejską 2, proponuje szereg spotkań, warsztaty dla dzieci, kuratorowane wycieczki kajakowe oraz koncert. Działania odbywają się na nabrzeżu Motławy, na trasie Żabi Kruk- Most Krowi – Stocznia Gdańska.


data publikacji: 2017-05-25

Do 1 czerwca 2017 przyjmowane są zgłoszenia na konkurs YOUNG DESIGN. Celem konkursu jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. 


data publikacji: 2017-05-23

Piąta edycja Biennale OUT OF STH poświęcona jest najnowszym tendencjom kultury wizualnej w przestrzeni publicznej, sztuce, która staje się narzędziem dialogu społecznego i jest częścią nowej narracji dla miasta. Do kolejnej edycji zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk związanych z szeroko rozumianą kulturą niezależną – od galerii sztuki po grupy aktywistów miejskich. Tegoroczne Biennale odbywa się pod hasłem ZAJĘCIA, rozumianego zarówno w kontekście czasu jak i przestrzeni.


data publikacji: 2017-05-23

Artystka znana przede wszystkim z dużych, figuralnych kompozycji przestrzennych, stworzonych z naturalnych materiałów jak tkanina, drewno, kamień, brąz. Miękkie formy rzeźbiarskie, z których Abakanowicz zasłynęła w latach 60., nazwano od jej nazwiska abakanami.  


data publikacji: 2017-05-19

Poznań Design Festiwal to kontynuacja projektu Poznań Design Days, podczas którego koncentrujemy uwagę na problematyce designu i przestrzeni miejskiej. W tym roku tematem przewodnim jest rzeka, jej relacja i powiązanie z miastem. 


data publikacji: 2017-05-18

 Czy kieliszek może wirować po stole tak, żeby nie rozlewało się z niego czerwone wino? Albo posiadać wewnątrz kawałek szkła w kształcie smoczka dla niemowląt? Czy karafka do wody może przypominać szpitalną kaczkę?


data publikacji: 2017-05-17
 W programie:
 
- Kiermasz wydawnictw BWA
 
- Projekcja: Album Krakowskiej Sztuki, odc. poświęcony Marii Pinińskiej-Bereś (hol BWA)
 
- Zwiedzanie aktualnych wystaw

data publikacji: 2017-05-16

 W Pawilonie Polskim na tegorocznym Biennale Sztuki w Wenecji prezentowany jest projekt, który powstał jako efekt twórczej współpracy amerykańskiej artystki Sharon Lockhart z dziewczętami z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rudzienku. Realizacja tego wielowymiarowego przedsięwzięcia rozpoczęła się na początku 2017 roku, a głównym jego elementem był cykl warsztatów dla podopiecznych ośrodka, prowadzonych przez artystkę oraz zaproszonych gości reprezentujących różne dziedziny kultury. 


data publikacji: 2017-05-10

Pierwsza wystawa prac artystów reprezentowanych przez wall-being w Warszawie przy ul. Burakowskiej 17.


data publikacji: 2017-05-05

 Na początku maja odbędzie się największa w historii prezentacja polskiego wzornictwa na Litwie. Podczas Litewskiego Tygodnia Designu mieszkańcy Wilna, Kowna i Kłajpedy będą mogli obejrzeć aż pięć wystaw prezentujących najciekawszy polski design. 


data publikacji: 2017-05-04

Wystawa prezentuje wybór osiemdziesięciu fotografii Parksa. Są wśród nich zarówno fotograficzne ikony, jak i zdjęcia mało znane. Jako fotograf był przede wszystkim zaangażowanym humanistą. „Uczyniłem ze swojego aparatu fotograficznego narzędzie świadomości społecznej. Zdrowy rozsądek podpowiadał, że muszę mieć wystarczające zrozumienie, co jest dobre, a co złe, inaczej aparat stałby się w końcu moim wrogiem”.


data publikacji: 2017-05-04
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013