Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
40-lecie Wydziału Wzornictwa ASP w WarszawieKrzysztof Garbaczewski. Badania terenowe - wystawa I Gdańska Galeria Miejska 2 I 23.05 - 17.06.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźMetamorfizm II - wystawa prac Magdaleny Abakanowicz I Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi I 17.05.- 09.09.2018 r.Przytul Polskę - wystawa w ramach Łódź Design Festival 2018 r. I 19-27.05.2018 r.

Rokrocznie autor wystawy indywidualnej, odbywającej się w czasie festiwalu, wskazuje studenta uczelni artystycznej, studiującego na wydziale czy kierunku związanym ze szkłem artystycznym, który jego zdaniem zasługuje na przedstawienie swoich prac szerszej publiczności. 


data publikacji: 2014-10-20

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Jarosława Józefa Jasińskiego. Wernisaż 20.10. o godz. 16.00.

O twórczości Jarosława J. Jasińskiego pisze znany krytyk Krzysztof Jurecki na swoim blogu >>>>


data publikacji: 2014-10-20

 ŁDF odwiedziło już kilkanaście tysięcy osób. Pierwsze warsztaty, wykłady i spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

To półmetek festiwalu. Na wszystkich odwiedzających czekają jeszcze: spotkania DESIGN ALIVE TALKS: Brave New Client, premiera książki „Wytwórnik Kulinarny”, spacery po odnawianych kamienicach, panel Bryły.pl, wykład Brave New Łódź oraz wernisaże, warsztaty, spacery i wykłady.


data publikacji: 2014-10-17

Od dnia 15 października Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających
Zapraszamy wszystkich serdecznie do tego magicznego miejsca, aby odbyć pasjonującą podróż w czasie.

 

 

 


data publikacji: 2014-10-16

W tę sobotę miłośnicy klasycznych zakończą trzeci sezon spotkań pn. „Piękne Klasyki na Warmii”.

Uwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja klasycznych pojazdów oraz związana z tym wydarzeniem wystawa malarska Antoniego Letkiego 

 


data publikacji: 2014-10-16

must have jest nieodpłatnie nadawanym znakiem jakości, którym polskie firmy posługują się w kraju i za granicą. 
Powstał, aby pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów.


data publikacji: 2014-10-13

 15 października otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”. Mieści się w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów. 

 
Tartak Raphaelsohnów pięknie eksponuje się na tle nowego Parku Centralnego. 
Budowla jest jedynym reliktem dawnej  przemysłowej dzielnicy Olsztyna z czasów drugiej połowy XIX i początku XX wieku.
 

data publikacji: 2014-10-13

 Po wystawach ŁDF dzieci oprowadza Joanna Guszta -  współzałożycielka wydawnictwa Ładne Halo.

Dzieci zobaczą dwie wystawy: Brave Fixed World i Strefa Testów) i dodatkowo, w przystępny sposób Pani Joanna wytłumaczy im trudne zagadnienia związane z projektowaniem. Wspólnie z dziećmi będzie eksperymentować z materiałami, przyglądać się z bliska procesom projektowania i szukać odpowiedzi na pytania o rolę projektanta w budowaniu „nowego wspaniałego świata”.

data publikacji: 2014-10-13
" W naszych czasach wiele kluczowych pytań odnoszących się do otaczającego nas świata jest zadawanych projektantom. Teraz oni są postrzegani jako kreatywni wizjonerzy kształtujący indywidualny i zbiorowy gust, oswajający nowe idee, ratujący przed zapomnieniem wartościowe motywy oraz -last but not least- stawiający czoło współczesnym wyzwaniom: politycznym, ekonomicznym, ekologicznym czy społecznym."
 
 
 

data publikacji: 2014-10-10

24 września klasy szóste z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej dzięki wsparciu firmy Impress Decor Polska miały możliwość wyjazdu do Olsztyna.

Celem było zwiedzenie wystaw w ramach Warmia Mazury Design Festival prezentowanych w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Nauczycielkom, Opiekunkom oraz oczywiście samym Dzieciom dziękujemy za odwiedziny.
Firmie Decor Polska za umożliwienie młodzieży spotkania ze współczesną polską sztuką użytkową. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy :-).


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku laureatami konkursu make me! jak i zdobywcami głównej nagrody w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż są Essi Johanna Glomb i Rasa Weber ze studia Blond & Bieber (za projekt Algaemy).


data publikacji: 2014-10-09

Wystawa prezentowana to przegląd analogowych efektów specjalnych w postaci prac Janusza Połoma, Marka Dąbrowskiego, Aliny Skiby, Mai Borowicz, Leszka Rybarczyka i Tomasza Wolfa.


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku tematem analizy bedzię kształtowanie przestrzeni oraz jak to wpływa na mieszkańców i ich identyfikację z miejscem w którym żyją. 

 

 

data publikacji: 2014-10-08

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na otwarcie wystawy projektów scenografii Allana Starskiego oraz spotkanie z artystą 8 października, godz. 18.00, holl BWA. 


data publikacji: 2014-10-08

 Gdańskie Biennale Sztuki po raz trzeci zgromadziło ekspozycję z najciekawszych prac artystów pomorskich. Koncepcją spajającą różne techniki i różne pokolenia twórców jest uchwycenie i pokazanie panujących trendów. 


data publikacji: 2014-10-06

 Już po raz trzeci we Wrocławiu startuje  Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Odbywa się od 2012 roku w trzecim tygodniu października i obejmuje liczne działania w obszarze europejskiej sztuki szkła


data publikacji: 2014-10-06

Od 6.10 do 10.11  w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną Krystyny Janusz „Przejście”.


data publikacji: 2014-10-04

Czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze? W jaki sposób wpływa na proces budowania "Nowego Wspaniałego Świata"? Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć będzie można podczas 8. edycji Łódź Design Festival.


data publikacji: 2014-09-30

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-29

Wystawa FORMWELL pokazuje pełen wachlarz produktów polskiej myśli wzorniczej, a w jej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu.


data publikacji: 2014-09-29

Pierwsza wystawa dizajnu odpowiedzialnego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i  Mazur. Inspiracją dla wystawy jest postać Victora Papanka - austriackiego projektanta, nauczyciela, teoretyka designu, który był promotorem społecznie zaangażowanego, odpowiedzialnego projektowania.

 


data publikacji: 2014-09-29

Po raz drugi przedstawiamy wystawę Tomka Wójcika FANPLASTIC, tym razem Ekspozycja z Centrum Wystawienniczego Stara Kotłownia w Olsztynie.

 


data publikacji: 2014-09-29

W ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Starej Kotłowni odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci pt.”DESIGN TO SPOSÓB MYŚLENIA”. Zajęcia poprowadziła Urszula Kałużna, w ramach programu autorskiego Design Dla Szkół.

 

 


data publikacji: 2014-09-29

OD - ZYSK to warsztaty recyklingowe dla namłodszych - Dorota Ziaja.

Warszaty mają pokazać, że to co pozornie wydaje się śmieciem stanowi trwały i dobry surowiec do dalszego użycia. Ma to uświadomić uczestników i zmienić ich sposób patrzenia na „śmieci”, a w dalszej kolejności sposób ich myślenia, skłonnić do refleksji. Ale przede wszystkim celem warsztatów jest oczywiście pobudzanie wyobraźni.

 


data publikacji: 2014-09-26

Wykłady z bioniki prowadzone przez Tomasza Wójcika


data publikacji: 2014-09-26

4 września w olsztyńskim BWA odbył się wernisaż Justyny Scheuring- „Przecież zupełnie nie wiem co będzie". Wystawa otwiera nowe narracje pomiędzy wybranymi pracami artystki, powstałymi w latach 2009- 2014, wykonanymi przy użyciu różnych mediów.

 


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Polish Proven Design" projektanci dla producentów prezentuje produkty stworzone przez polskich projektantów dla kilku dużych producentów, których produkcja wypełnia znaczą część rynku wnętrzarskiego.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa POLISH PROVEN DESIGN, przygotowana przez Fundację Formwell składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to kolekcje autorskie, druga – to projekty stworzone dla producentów.


data publikacji: 2014-09-18

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Co architektom w duszy gra" zorganizowana przez olsztyński SARP ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu sylwetki i twórczość regionalnych Architektów.


data publikacji: 2014-09-18

W dniach 24,25,26 września na Warmia Mazury Design Festival odbedą sie warsztaty dla dzieci, m.in. "Warsztaty Kreatywne Ene Due Recykling", "Od- Zysk" i "Design to sposób myślenia"data publikacji: 2014-09-15

Wystawa "PROJEKT- CZŁOWIEK" na Warmia Mazury Design Festival w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-15

Wywiad z Tomkiem Wójcikiem przeprowadzony przez Anitę Bialic.


data publikacji: 2014-09-15

Zdjęcia z wystawy WellDone podczas pierwszej edycji festiwalu w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-10

Prezentujemy zdjęcia z I edycji festiwalu w Ostródzie - wystawa FANPLASTIC - Tomek Wójcik


data publikacji: 2014-09-10

Przedstawiamy fotorelację z Warmia Mazury Design Fesiwal podczas 41. Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. 

Ekspozycje prezentują się okazale i są wspaniałym dopełnieniem i jednocześnie oddzielnym wydarzeniem 41 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

 


data publikacji: 2014-09-04

W wystawie biora udział między innymi Witamina D, Puff Buff, Malafor, Nie/bo Design, Tabanda i inni.


data publikacji: 2014-08-29

 Udostępniamy informator i plan Warmia Mazury Design Festival


data publikacji: 2014-08-28

 W związku ze zbliżającym się dużymi krokami FESTIVALEM DESIGNU w Ostródzie, zapraszamy zainteresowanych projektantów, architektów, producentów i innych gości o potwierdzanie obecności na wykładach naszych prelegentów Krzysztofa Kubaska i Rafała Kołodzieja w dniach 2-3 września.


data publikacji: 2014-08-25

 Wystawa Formwell Polish Proven Design dzieli sie na dwie części Kolekcje autorskie i Projekty dla producentów


data publikacji: 2014-08-20
Wśród wystaw prezentowanych na Warmia Mazury Design Festiwal obok wystawy Formwell Polish Proven Design będzie można obejrzeć dwie wystawy lokalne: Wystawa Projekt - Człowiek  oraz Wystawa ARCHITEKTURY ŚWIADOMEJ „Co architektom w duszy gra” 

data publikacji: 2014-08-19

Wśród wystaw prezentowanych na Warmia Mazury Design Festiwal gościm trzy wystawy z Polski: Polish Job, Plastic is fantastic oraz WellDone® Dobre Rzeczy


data publikacji: 2014-08-19

Przedstawiamy sylwetki projektantów biorących udział w wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN, do której zaproszone zostały najnowsze produkty polskich projektantów, tworzone zarówno do kolekcji autorskich jak i te zaprojektowane dla przemysłu.


data publikacji: 2014-08-18

W najbliższy weekend, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na Rynek Staromiejski, gdzie na Scenie Letniej odbędą się warsztaty dizajnerskie nawiązujące do Festiwalu Architektury i Wzornictwa “Tormiar”.

W sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 13:00 każdy (i mały i duży) może zostać projektantem! Pierwszego dnia zajmiemy się malowaniem bawełnianych toreb z wykorzystaniem szablonów. Z kolei w niedzielę stworzymy papierowe lampiony, które będziemy ozdabiać metodą decoupage.

Warsztaty na Rynku Staromiejskim poprowadzi Katarzyna Ogórek, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem bloga twojediy.blogspot.com.


data publikacji: 2014-08-13

 Prezentujemy pierwszych projektantów którzy pojawią się na wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN.

Pod marka Witamina D kryja sie dwie osoby - Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz. 


data publikacji: 2014-08-08

12 sierpnia w białostockiej Galerii Arsenał Przemysław Strożek wygłosi wykład "Potencjał gramofonu. Bauhaus i współczesna kultura didżejska" w ramach cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego".

po wykładzie odbędzie się impreza z Mach/bhc i Mosfet/bhc na dzuiedzińcu Galerii Arsenał o godz. 19.30

 

 


data publikacji: 2014-08-07

Muzeum Narodowe Wrocław organizuje "Letnie spacery z wolontariuszami". Pierwszy odbył się 2 sierpnia, w samo południe i tak w każdą kolejną sobotę do końca sierpnia


data publikacji: 2014-08-06
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013