Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Tytułowych Instalatorów łączą dwie cechy. Przede wszystkim każdy z bohaterów wystawy w galerii Art Stations silnie związany jest, jako absolwent lub wykładowca, z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu (wcześniej Akademią Sztuk Pięknych). Drugim elementem wspólnym dla tej grupy twórców jest medium artystyczne – instalacja. Punktem wyjścia wystawy jest termin „Poznańska Szkoła Instalacji” (PSI) ukuty w latach 90. przez krytyków związanych z magazynem Raster. Konfrontacja tej kategorii z rzeczywistością i aktualnym dorobkiem Instalatorów stała się naczelną motywacją przy tworzeniu koncepcji wystawy.


data publikacji: 2014-10-27

Na tegorocznym Dutch Design Week 2014 pokazany został duży stół, ktory był symbolem polskiej gościnności. W ramach wystawy zorganizowanej przez Culture.pl, pokazane zostały prace ponad trzydziestu polskich projektantów, zespołów projektowych, producentów i studentów.


data publikacji: 2014-10-27

Spotkanie artystyczne „NasTROJE” jest podsumowaniem trwającej od dziesięciu lat międzynarodowej współpracy szkół plastycznych Polski, Czech i Słowacji. Od początku polsko-czeskiego projektu koordynatorkami są: Ewa Gordon i Klara Roche - Popelka.


data publikacji: 2014-10-24

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił po raz dwudziesty konkurs Dobry Wzór na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

Uroczyste ogłoszenie wyników, gala konkursu i wernisaż wystawy pokonkursowej odbędą się 23 października 2014 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
 


data publikacji: 2014-10-24

Artyści: Justyna Adamczyk, Ewa Axelrad, Marta Borkowska, Ola Cieślak, Martyna Jakubowska, Łukasz Jastrubczak, Ewa Juszkiewicz, Anna Orlikowska, Konrad Smoleński, Kamil Strudziński, Iza Tarasewicz, Mariusz Tarkawian, Pi Pa Piwosz Patrycja, Aleksandra Urban, Małgorzata Wielek-Mandrela

Wernisaż 23.10 - godzina 18.00


data publikacji: 2014-10-23

Zapraszamy wszystkich na dwa wydarzenia artystyczne, które odbędą się w dniu 24 października w Koszarach Dragonów w Olsztynie:
wernisaż wystawy Fundatorów Fundacji WYŁOM oraz wystawy podyplomowej studentów ISP.


data publikacji: 2014-10-23

FashionPhilosophy Fashion Week Poland rozpoczął się w dniu 22 października i potrwa do 26 października.

Główne wydarzenia rozrywać się będą w Expo Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Łodzi. Największe w branży modowej święto to nie tylko seria pokazów na światowym poziomie, ale również platforma łącząca młodych twórców z uznanymi nazwiskami świata mody.


data publikacji: 2014-10-22

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie, promowanie oraz pomoc przy festiwalu.


data publikacji: 2014-10-22

Pawilon Polski na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki — la Biennale di Venezia
Wenecja, 9 maja – 22 listopada 2015

Joanna Malinowska i C.T. Jasper
18°48’05”N 72°23’01”W
 


data publikacji: 2014-10-22

Rokrocznie autor wystawy indywidualnej, odbywającej się w czasie festiwalu, wskazuje studenta uczelni artystycznej, studiującego na wydziale czy kierunku związanym ze szkłem artystycznym, który jego zdaniem zasługuje na przedstawienie swoich prac szerszej publiczności. 


data publikacji: 2014-10-20

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Jarosława Józefa Jasińskiego. Wernisaż 20.10. o godz. 16.00.

O twórczości Jarosława J. Jasińskiego pisze znany krytyk Krzysztof Jurecki na swoim blogu >>>>


data publikacji: 2014-10-20

 ŁDF odwiedziło już kilkanaście tysięcy osób. Pierwsze warsztaty, wykłady i spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

To półmetek festiwalu. Na wszystkich odwiedzających czekają jeszcze: spotkania DESIGN ALIVE TALKS: Brave New Client, premiera książki „Wytwórnik Kulinarny”, spacery po odnawianych kamienicach, panel Bryły.pl, wykład Brave New Łódź oraz wernisaże, warsztaty, spacery i wykłady.


data publikacji: 2014-10-17

Od dnia 15 października Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających
Zapraszamy wszystkich serdecznie do tego magicznego miejsca, aby odbyć pasjonującą podróż w czasie.

 

 

 


data publikacji: 2014-10-16

W tę sobotę miłośnicy klasycznych zakończą trzeci sezon spotkań pn. „Piękne Klasyki na Warmii”.

Uwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja klasycznych pojazdów oraz związana z tym wydarzeniem wystawa malarska Antoniego Letkiego 

 


data publikacji: 2014-10-16

must have jest nieodpłatnie nadawanym znakiem jakości, którym polskie firmy posługują się w kraju i za granicą. 
Powstał, aby pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów.


data publikacji: 2014-10-13

 15 października otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”. Mieści się w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów. 

 
Tartak Raphaelsohnów pięknie eksponuje się na tle nowego Parku Centralnego. 
Budowla jest jedynym reliktem dawnej  przemysłowej dzielnicy Olsztyna z czasów drugiej połowy XIX i początku XX wieku.
 

data publikacji: 2014-10-13

 Po wystawach ŁDF dzieci oprowadza Joanna Guszta -  współzałożycielka wydawnictwa Ładne Halo.

Dzieci zobaczą dwie wystawy: Brave Fixed World i Strefa Testów) i dodatkowo, w przystępny sposób Pani Joanna wytłumaczy im trudne zagadnienia związane z projektowaniem. Wspólnie z dziećmi będzie eksperymentować z materiałami, przyglądać się z bliska procesom projektowania i szukać odpowiedzi na pytania o rolę projektanta w budowaniu „nowego wspaniałego świata”.

data publikacji: 2014-10-13
" W naszych czasach wiele kluczowych pytań odnoszących się do otaczającego nas świata jest zadawanych projektantom. Teraz oni są postrzegani jako kreatywni wizjonerzy kształtujący indywidualny i zbiorowy gust, oswajający nowe idee, ratujący przed zapomnieniem wartościowe motywy oraz -last but not least- stawiający czoło współczesnym wyzwaniom: politycznym, ekonomicznym, ekologicznym czy społecznym."
 
 
 

data publikacji: 2014-10-10

24 września klasy szóste z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej dzięki wsparciu firmy Impress Decor Polska miały możliwość wyjazdu do Olsztyna.

Celem było zwiedzenie wystaw w ramach Warmia Mazury Design Festival prezentowanych w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Nauczycielkom, Opiekunkom oraz oczywiście samym Dzieciom dziękujemy za odwiedziny.
Firmie Decor Polska za umożliwienie młodzieży spotkania ze współczesną polską sztuką użytkową. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy :-).


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku laureatami konkursu make me! jak i zdobywcami głównej nagrody w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż są Essi Johanna Glomb i Rasa Weber ze studia Blond & Bieber (za projekt Algaemy).


data publikacji: 2014-10-09

Wystawa prezentowana to przegląd analogowych efektów specjalnych w postaci prac Janusza Połoma, Marka Dąbrowskiego, Aliny Skiby, Mai Borowicz, Leszka Rybarczyka i Tomasza Wolfa.


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku tematem analizy bedzię kształtowanie przestrzeni oraz jak to wpływa na mieszkańców i ich identyfikację z miejscem w którym żyją. 

 

 

data publikacji: 2014-10-08

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na otwarcie wystawy projektów scenografii Allana Starskiego oraz spotkanie z artystą 8 października, godz. 18.00, holl BWA. 


data publikacji: 2014-10-08

 Gdańskie Biennale Sztuki po raz trzeci zgromadziło ekspozycję z najciekawszych prac artystów pomorskich. Koncepcją spajającą różne techniki i różne pokolenia twórców jest uchwycenie i pokazanie panujących trendów. 


data publikacji: 2014-10-06

 Już po raz trzeci we Wrocławiu startuje  Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Odbywa się od 2012 roku w trzecim tygodniu października i obejmuje liczne działania w obszarze europejskiej sztuki szkła


data publikacji: 2014-10-06

Od 6.10 do 10.11  w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną Krystyny Janusz „Przejście”.


data publikacji: 2014-10-04

Czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze? W jaki sposób wpływa na proces budowania "Nowego Wspaniałego Świata"? Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć będzie można podczas 8. edycji Łódź Design Festival.


data publikacji: 2014-09-30

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-29

Wystawa FORMWELL pokazuje pełen wachlarz produktów polskiej myśli wzorniczej, a w jej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu.


data publikacji: 2014-09-29

Pierwsza wystawa dizajnu odpowiedzialnego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i  Mazur. Inspiracją dla wystawy jest postać Victora Papanka - austriackiego projektanta, nauczyciela, teoretyka designu, który był promotorem społecznie zaangażowanego, odpowiedzialnego projektowania.

 


data publikacji: 2014-09-29

Po raz drugi przedstawiamy wystawę Tomka Wójcika FANPLASTIC, tym razem Ekspozycja z Centrum Wystawienniczego Stara Kotłownia w Olsztynie.

 


data publikacji: 2014-09-29

W ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Starej Kotłowni odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci pt.”DESIGN TO SPOSÓB MYŚLENIA”. Zajęcia poprowadziła Urszula Kałużna, w ramach programu autorskiego Design Dla Szkół.

 

 


data publikacji: 2014-09-29

OD - ZYSK to warsztaty recyklingowe dla namłodszych - Dorota Ziaja.

Warszaty mają pokazać, że to co pozornie wydaje się śmieciem stanowi trwały i dobry surowiec do dalszego użycia. Ma to uświadomić uczestników i zmienić ich sposób patrzenia na „śmieci”, a w dalszej kolejności sposób ich myślenia, skłonnić do refleksji. Ale przede wszystkim celem warsztatów jest oczywiście pobudzanie wyobraźni.

 


data publikacji: 2014-09-26

Wykłady z bioniki prowadzone przez Tomasza Wójcika


data publikacji: 2014-09-26

4 września w olsztyńskim BWA odbył się wernisaż Justyny Scheuring- „Przecież zupełnie nie wiem co będzie". Wystawa otwiera nowe narracje pomiędzy wybranymi pracami artystki, powstałymi w latach 2009- 2014, wykonanymi przy użyciu różnych mediów.

 


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Polish Proven Design" projektanci dla producentów prezentuje produkty stworzone przez polskich projektantów dla kilku dużych producentów, których produkcja wypełnia znaczą część rynku wnętrzarskiego.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa POLISH PROVEN DESIGN, przygotowana przez Fundację Formwell składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to kolekcje autorskie, druga – to projekty stworzone dla producentów.


data publikacji: 2014-09-18

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Co architektom w duszy gra" zorganizowana przez olsztyński SARP ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu sylwetki i twórczość regionalnych Architektów.


data publikacji: 2014-09-18

W dniach 24,25,26 września na Warmia Mazury Design Festival odbedą sie warsztaty dla dzieci, m.in. "Warsztaty Kreatywne Ene Due Recykling", "Od- Zysk" i "Design to sposób myślenia"data publikacji: 2014-09-15

Wystawa "PROJEKT- CZŁOWIEK" na Warmia Mazury Design Festival w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-15

Wywiad z Tomkiem Wójcikiem przeprowadzony przez Anitę Bialic.


data publikacji: 2014-09-15

Zdjęcia z wystawy WellDone podczas pierwszej edycji festiwalu w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-10

Prezentujemy zdjęcia z I edycji festiwalu w Ostródzie - wystawa FANPLASTIC - Tomek Wójcik


data publikacji: 2014-09-10

Przedstawiamy fotorelację z Warmia Mazury Design Fesiwal podczas 41. Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. 

Ekspozycje prezentują się okazale i są wspaniałym dopełnieniem i jednocześnie oddzielnym wydarzeniem 41 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

 


data publikacji: 2014-09-04

W wystawie biora udział między innymi Witamina D, Puff Buff, Malafor, Nie/bo Design, Tabanda i inni.


data publikacji: 2014-08-29

 Udostępniamy informator i plan Warmia Mazury Design Festival


data publikacji: 2014-08-28
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013