Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

 Gdańskie Biennale Sztuki po raz trzeci zgromadziło ekspozycję z najciekawszych prac artystów pomorskich. Koncepcją spajającą różne techniki i różne pokolenia twórców jest uchwycenie i pokazanie panujących trendów. 


data publikacji: 2014-10-06

 Już po raz trzeci we Wrocławiu startuje  Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Odbywa się od 2012 roku w trzecim tygodniu października i obejmuje liczne działania w obszarze europejskiej sztuki szkła


data publikacji: 2014-10-06

Od 6.10 do 10.11  w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną Krystyny Janusz „Przejście”.


data publikacji: 2014-10-04

Czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze? W jaki sposób wpływa na proces budowania "Nowego Wspaniałego Świata"? Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć będzie można podczas 8. edycji Łódź Design Festival.


data publikacji: 2014-09-30

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-29

Wystawa FORMWELL pokazuje pełen wachlarz produktów polskiej myśli wzorniczej, a w jej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu.


data publikacji: 2014-09-29

Pierwsza wystawa dizajnu odpowiedzialnego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i  Mazur. Inspiracją dla wystawy jest postać Victora Papanka - austriackiego projektanta, nauczyciela, teoretyka designu, który był promotorem społecznie zaangażowanego, odpowiedzialnego projektowania.

 


data publikacji: 2014-09-29

Po raz drugi przedstawiamy wystawę Tomka Wójcika FANPLASTIC, tym razem Ekspozycja z Centrum Wystawienniczego Stara Kotłownia w Olsztynie.

 


data publikacji: 2014-09-29

W ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Starej Kotłowni odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci pt.”DESIGN TO SPOSÓB MYŚLENIA”. Zajęcia poprowadziła Urszula Kałużna, w ramach programu autorskiego Design Dla Szkół.

 

 


data publikacji: 2014-09-29

OD - ZYSK to warsztaty recyklingowe dla namłodszych - Dorota Ziaja.

Warszaty mają pokazać, że to co pozornie wydaje się śmieciem stanowi trwały i dobry surowiec do dalszego użycia. Ma to uświadomić uczestników i zmienić ich sposób patrzenia na „śmieci”, a w dalszej kolejności sposób ich myślenia, skłonnić do refleksji. Ale przede wszystkim celem warsztatów jest oczywiście pobudzanie wyobraźni.

 


data publikacji: 2014-09-26

Wykłady z bioniki prowadzone przez Tomasza Wójcika


data publikacji: 2014-09-26

4 września w olsztyńskim BWA odbył się wernisaż Justyny Scheuring- „Przecież zupełnie nie wiem co będzie". Wystawa otwiera nowe narracje pomiędzy wybranymi pracami artystki, powstałymi w latach 2009- 2014, wykonanymi przy użyciu różnych mediów.

 


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Polish Proven Design" projektanci dla producentów prezentuje produkty stworzone przez polskich projektantów dla kilku dużych producentów, których produkcja wypełnia znaczą część rynku wnętrzarskiego.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa POLISH PROVEN DESIGN, przygotowana przez Fundację Formwell składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to kolekcje autorskie, druga – to projekty stworzone dla producentów.


data publikacji: 2014-09-18

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Co architektom w duszy gra" zorganizowana przez olsztyński SARP ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu sylwetki i twórczość regionalnych Architektów.


data publikacji: 2014-09-18

W dniach 24,25,26 września na Warmia Mazury Design Festival odbedą sie warsztaty dla dzieci, m.in. "Warsztaty Kreatywne Ene Due Recykling", "Od- Zysk" i "Design to sposób myślenia"data publikacji: 2014-09-15

Wystawa "PROJEKT- CZŁOWIEK" na Warmia Mazury Design Festival w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-15

Wywiad z Tomkiem Wójcikiem przeprowadzony przez Anitę Bialic.


data publikacji: 2014-09-15

Zdjęcia z wystawy WellDone podczas pierwszej edycji festiwalu w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-10

Prezentujemy zdjęcia z I edycji festiwalu w Ostródzie - wystawa FANPLASTIC - Tomek Wójcik


data publikacji: 2014-09-10

Przedstawiamy fotorelację z Warmia Mazury Design Fesiwal podczas 41. Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. 

Ekspozycje prezentują się okazale i są wspaniałym dopełnieniem i jednocześnie oddzielnym wydarzeniem 41 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

 


data publikacji: 2014-09-04

W wystawie biora udział między innymi Witamina D, Puff Buff, Malafor, Nie/bo Design, Tabanda i inni.


data publikacji: 2014-08-29

 Udostępniamy informator i plan Warmia Mazury Design Festival


data publikacji: 2014-08-28

 W związku ze zbliżającym się dużymi krokami FESTIVALEM DESIGNU w Ostródzie, zapraszamy zainteresowanych projektantów, architektów, producentów i innych gości o potwierdzanie obecności na wykładach naszych prelegentów Krzysztofa Kubaska i Rafała Kołodzieja w dniach 2-3 września.


data publikacji: 2014-08-25

 Wystawa Formwell Polish Proven Design dzieli sie na dwie części Kolekcje autorskie i Projekty dla producentów


data publikacji: 2014-08-20
Wśród wystaw prezentowanych na Warmia Mazury Design Festiwal obok wystawy Formwell Polish Proven Design będzie można obejrzeć dwie wystawy lokalne: Wystawa Projekt - Człowiek  oraz Wystawa ARCHITEKTURY ŚWIADOMEJ „Co architektom w duszy gra” 

data publikacji: 2014-08-19

Wśród wystaw prezentowanych na Warmia Mazury Design Festiwal gościm trzy wystawy z Polski: Polish Job, Plastic is fantastic oraz WellDone® Dobre Rzeczy


data publikacji: 2014-08-19

Przedstawiamy sylwetki projektantów biorących udział w wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN, do której zaproszone zostały najnowsze produkty polskich projektantów, tworzone zarówno do kolekcji autorskich jak i te zaprojektowane dla przemysłu.


data publikacji: 2014-08-18

W najbliższy weekend, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na Rynek Staromiejski, gdzie na Scenie Letniej odbędą się warsztaty dizajnerskie nawiązujące do Festiwalu Architektury i Wzornictwa “Tormiar”.

W sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 13:00 każdy (i mały i duży) może zostać projektantem! Pierwszego dnia zajmiemy się malowaniem bawełnianych toreb z wykorzystaniem szablonów. Z kolei w niedzielę stworzymy papierowe lampiony, które będziemy ozdabiać metodą decoupage.

Warsztaty na Rynku Staromiejskim poprowadzi Katarzyna Ogórek, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem bloga twojediy.blogspot.com.


data publikacji: 2014-08-13

 Prezentujemy pierwszych projektantów którzy pojawią się na wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN.

Pod marka Witamina D kryja sie dwie osoby - Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz. 


data publikacji: 2014-08-08

12 sierpnia w białostockiej Galerii Arsenał Przemysław Strożek wygłosi wykład "Potencjał gramofonu. Bauhaus i współczesna kultura didżejska" w ramach cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego".

po wykładzie odbędzie się impreza z Mach/bhc i Mosfet/bhc na dzuiedzińcu Galerii Arsenał o godz. 19.30

 

 


data publikacji: 2014-08-07

Muzeum Narodowe Wrocław organizuje "Letnie spacery z wolontariuszami". Pierwszy odbył się 2 sierpnia, w samo południe i tak w każdą kolejną sobotę do końca sierpnia


data publikacji: 2014-08-06

Wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka mają niepowtarzalną okazję znalezienia się w świecie jego twórczości. Tytuły jego filmów, jak choćby „2001. Odyseja kosmiczna”, „Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Mechaniczna pomarańcza”, znają nawet Ci, którzy ich nie widzieli. Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie, dzięki niezwykłej aranżacji odnajdziemy niezwykły klimat jego filmów.


data publikacji: 2014-08-06

Sierpień i wrzesień to prawdziwa uczta dla fanów muzyki i wszystkich zainteresowanych zjawiskami akustycznymi. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie pojawi się interaktywna wystawa „Play the Music”, która wprowadzi zwiedzających w niezwykły świat dźwięków.


data publikacji: 2014-08-04

Już od 1 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach można oglądac nową wystawę - "Nie Ja". Projekt w którym bierze udział dziesięciu artystów stawia akcent na ukazanie problemów i konsekwencji dysproporcji płci w świecie. Wystawa będzie dostępna do 7 września.


data publikacji: 2014-08-04
Jacek Wojciech Suszek projektant mebli wypoczynkowych i innych produktów wzornictwa przemysłowego jest właścicielem studia projektowego i wzorcowni Jacek Wojciech Suszek oraz twórcą marki Suszek Design. Projektuje dla wielu producentów w kraju i zagranicą, a także do konkretnych wnętrz współpracuje z architektami, studiami projektowymi oraz kolektywami artystycznymi.
data publikacji: 2014-08-01

"Pasiak" Elizy Proszczuk to praca nawiązująca do tzw. szmaciaków - charakterystycznych pasiastych chodników, które jeszcze do niedawna wykonywano na wsiach ze ścinków różnokolorowych tkanin. Praca odwołująca się do regionalnej tradycji jest bliska estetycznym wzorcom Podlasia.


data publikacji: 2014-07-30

Nowoczesne projektowanie graficzne i unowocześnienie druku to idee wypracowane w kręgu międzywojennej awangardy. Sformowanie zasad tworzenia komunikatów wizualnych miało pomóc w upowszechnieniu nowej sztuki i oswojeniu z nią szerokiego grona odbiorców.


data publikacji: 2014-07-30

Anna Baumgart lubi gry – z historią, z tradycjami kultury, ze schematami naszego myślenia. Lubi także przedstawienia. Sytuacje teatralne czy performatywne powracają w jej pracach z wielką regularnością. Także w prezentowanej wystawie ZAŚPIEWAJCIE, NIEWOLNICY.


data publikacji: 2014-07-29

OBIEKTYWnie to tytuł zbliżającej się wystawy, która zostanie otwarta 1 sierpnia 2014 r. w Galerii Bałuckiej na Starym Rynku 2. Składa się na nią 180 prac fotograficznych prezentujących przestrzeń miasta Łódź.


data publikacji: 2014-07-29
Wakacje w Galerii PIONOVEJ to "letnia" wystawa pt. PIASEK I WODA, dodatkowo w środę- 30 lipca o godz. 20.00,

odbędzie się koncert duetu GRAND DUO.


data publikacji: 2014-07-28

31 lipca 2014 w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie (a także przy budynku Galerii i pod Kopułą Planetarium) odbędzie się spotkanie w ramach projektu "Nieużytki sztuki"- OD NIEUŻYTKÓW SZTUKI DO NIEUŻYTKÓW MUZYKI


data publikacji: 2014-07-26

Podstawowymi problemami, które Marian Stępak podejmie na olsztyńskiej wystawie, są czas i pamięć. Zaprezentowane zostaną fotografie, filmy i obiekty.


data publikacji: 2014-07-24

Po raz dziewiąty rozstrzygnięto konkurs „Śląska Rzecz”, który organizuje Zamek Cieszyn. Są w nim nagradzane najlepsze produkty, projekty graficzne i usługi, których projektanci, producenci, czy też wdrążające je instytucje i organizacje zmieniają na lepsze codzienne życie mieszkańców Śląska.


data publikacji: 2014-07-24

Warmia Mazury DESIGN FESTIVAL - miejsce, gdzie spotykają się projektanci, producenci, odbiorcy z różnych zakątków Polski. To pierwszy w naszym regionie festiwal designu!

 


data publikacji: 2014-07-24

W ramach działań podczas 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH Wojciech Kucharczyk, muzyk i założyciel Mik Musik, przygotował Cyklo Dźwięki - interaktywne słuchowisko o tematyce rowerowej.


data publikacji: 2014-07-23
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013