Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00

Ideą Gdańskich Biennale Sztuki 2014 jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Do 1 września potrwa nabór prac, które złożą się na wystawę pokonkursową.


data publikacji: 2014-05-26

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej we współpracy z Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków zorganizowała wystawę chińskich haftów artystycznych. Choć współcześnie komputerowo sterowane maszyny tworzą na masową skalę ładne hafty fabryczne, to dla koneserów wciąż powstają wyrafinowane autorskie dzieła. Podziwiać je można do 29 maja.


data publikacji: 2014-05-23

Ekspozycja „Polscy radykalni performerzy 1967-1989" prezentuje obiekty, fotografie, druki, rękopisy i dzieła łączące fotografie z autorskimi tekstami polskich klasyków performansu, których twórczość miała znaczący wpływ na zmiany, jakie zaszły w sztuce polskiej pod koniec XX. wieku.


data publikacji: 2014-05-23

O Władysławie Lucińskim mówi się „malarz ludzików”. Artysta pochodzący z Rudy Śląskiej jest bowiem twórcą charakterystycznych obrazów, których rzeczywistość komponuje za pomocą drobnych postaci ludzkich sprowadzonych do prostego znaku graficznego. Wystawę jego prac można zwiedzać do 28 września w Muzeum Śląskim.


data publikacji: 2014-05-23

Projekt, podczas którego Fab Lab Trójmiasto razem z młodzieżą i dorosłymi z Gdańska, wspólnie modelowali i drukowali w 3D dzielnicę Nowy Port trwa od ponad trzech miesięcy. Najwyższa pora dokonać jego podsumowania. Prezentacja wyników warsztatów 24 i 25 maja w gdańskiej Łaźni 2.


data publikacji: 2014-05-22

W Halo Galerii MOK w Olsztynie do zobaczenia wystawa zbiorowa „Martwe Natury”. Zaproszeni artyści poprzez swoje zdjęcia, obrazy, filmy i instalacje sprawdzą, czy rzeczywiście prostota przedmiotów codziennego użytku oraz z pozoru banalnych sytuacji może być niekiedy bardziej frapująca od fantazji.


data publikacji: 2014-05-22

W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu trwa piąta edycja festiwalu "Plaster". W tym roku organizatorzy skupili się na relacjach artystycznych i wymianie ekspresji twórczej pomiędzy polską a hiszpańską grafiką projektową. W ramach festiwalu, wydarzenia wystawiennicze wzbogacą spotkania, prelekcje, koncert oraz pokaz animacji.


data publikacji: 2014-05-22

Ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi prezentuje ponad 40 strojów, które pozwolą poznać historię zjawiska wyjątkowego w historii francuskiej mody, czyli haute couture, a wśród nich projekty takich twórców, jak Emanuel Ungaro, Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne czy John Galliano.


data publikacji: 2014-05-21

Slavs and Tatars to kolektyw artystyczny, którego instalacje, wykłady-performanse, publikacje oraz prace multidyscyplinarne nawiązują do systemów przekonań i obrzędów spotykanych wśród ludów kaukaskich, środkowoazjatyckich i środkowoeuropejskich. W Galerii Arsenał w Białymstoku prezentują "Niesforne nosówki" - projekt poświęcony językowi jako źródłu politycznej, metafizycznej oraz zmysłowej emancypacji.


data publikacji: 2014-05-21

Amerykański artysta Ken Feingold jest twórcą mówiących rzeźb animatronicznych i wirtualnych postaci. Jego trzy prace o interaktywnym charakterze zobaczyć można w ramach projektu „Art & Science Meeting” na wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2.


data publikacji: 2014-05-20

"Animacja 25" to projekt multimedialny ukazujący w sposób nowoczesny i efektowny 25 lat istnienia sztuki animacji filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi, dzieła absolwentów tego kierunku oraz zmiany w technice animacji. Do zobaczenia w łódzkim Ośrodku Propagandy Sztuki.


data publikacji: 2014-05-20

W Galerii Dizajn BWA Wrocław czeka eksplozja wyobraźni prawie 30 polskich grafficiarzy, autorów komiksów, ilustratorów i malarzy, którzy stworzyli unikatowe winylowe zabawki. To wystawa o dziwacznych i odmiennych światach, które wykreowane zostały z jednej dizajnerskiej formy.


data publikacji: 2014-05-20

Większość prac malarskich Petera Klinta oscyluje wokół tematyki nadmorskiej, która jednak nie ma nic wspólnego z typowym pejzażem marynistycznym. Na wystawę "Notatki z wyspy śledzia" zaprasza Centrum Kultury AGORA.


data publikacji: 2014-05-19

"Zbrodnia w sztuce" to czwarta z kolei wystawa realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie w ramach serii łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi, takimi jak historia, sport, nauka czy religia. Najnowsza prezentacja pokazuje różnorodne możliwości tematyczne, symboliczne i krytyczne, jakie zawiera zbrodnia.


data publikacji: 2014-05-19

Wystawa stanowi podsumowanie ponad dwudziestu lat istnienia street artu w Polsce, od antycypujących go działań w latach osiemdziesiątych, przez undergroundowe graffiti w latach dziewięćdziesiątych, aż do chwili obecnej. Ekspozycję można oglądać do 27 lipca w Muzeum Śląskim w Katowicach.


data publikacji: 2014-05-16

Podczas tegorocznych 4.Targów Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, które trwały od 9 do 11 maja w Gdańsku, szczególnymi względami cieszyły się dzieci. Choć atrakcji nie zabrakło również dla dorosłych, którzy podziwiać mogli innowacyjne produkty polskiego designu, oryginalne meble i oświetlenie oraz nowatorskie elementy aranżacji wnętrz.


data publikacji: 2014-05-16

Pokaz kolekcji ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC, wieńczący piątkowy cykl Designer Avenue, zgromadził nieprawdopodobną liczbę gości, VIPów oraz przedstawicieli mediów. Niektórzy tylko po to przyjechali do Łodzi na 10.edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland.


data publikacji: 2014-05-16

Kolekcja Pjotra Górskiego - zwycięzcy programu 'Projektanci na start', która miała swoją premierę podczas wiosennej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, inspirowana była androgynizmem i stylem unisex.


data publikacji: 2014-05-16

Projekt Showroom to największa strefa Fashion Week Poland, która podczas jubileuszowej edycji festiwalu zgromadziła ponad 100 projektantów i marki odzieżowe na 6000 m2 przestrzeni wystawienniczej.


data publikacji: 2014-05-15

Podczas majowego FashionPhilosophy Fashion Week Poland w ramach platformy OFF Out of Schedule swoje pokazy, instalacje i performance’y zaprezentowali projektanci łamiący przyjęte konwencje i akcentujący wszystko to, co w modzie dziwne, przeskalowane, kontrastowe, a przede wszystkim kontrowersyjne.


data publikacji: 2014-05-14

Miguel Vieira to jeden z najbardziej cenionych portugalskich projektantów mody. Pokaz kolekcji cieszącego się międzynarodowym uznaniem Vieiry uświetnił 10. edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.


data publikacji: 2014-05-14

Pokaz Joanny Kędziorek to wręcz tradycyjny element łódzkiego tygodnia mody. Podczas 10.edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland projektantka pokazała premierowo swoją najnowszą kolekcję jesień-zima 2014/2015.


data publikacji: 2014-05-14

Otwarcie wiosennej edycji Polskiego Tygodnia Mody, we wtorek 6 maja, uświetnił pokaz Agathy Ruiz de la Prada - najsłynniejszej hiszpańskiej projektantki mody. Feria barw i kolorów, odważne łączenia odcieni, wzorzyste tkaniny, falbany, serca, kwiaty - wszystko to cieszyło oczy i duszę!


data publikacji: 2014-05-12

Polish Job to wystawa współczesnego polskiego wzornictwa - opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość. Z okazji otwarcia Art Inkubatora w Łodzi odbyła się polska premiera tej ekspozycji, prezentowanej wcześniej podczas mediolańskich targów iSaloni 2014. 


data publikacji: 2014-05-10

Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz, a nawet designerskie urny i trumny - wszystko to już od 9 do 11 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na 4.Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN.


data publikacji: 2014-05-07

Już 10 maja w Poco Galerii we Wrocławiu trzecia odsłona z cyklu wystaw "POCO Ilustracja". Tym razem doszło do konfrontacji, a właściwie skojarzenia dwójki młodych, bardzo wszechstronnych ilustratorów: Anny Szejdewik (Coxie) oraz Karola Banacha.


data publikacji: 2014-05-07

W Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu od 10 maja oglądać można dwie nowe wystawy niezależnych artystów wizualnych: Patrycji Orzechowskiej i Andrzeja Tobisa. Ekspozycje "Ciało w formie" oraz "Dowody rzeczowe" spaja wykorzystanie geometrycznych struktur i rzeźb, istniejących, abstrakcyjnych lub wymyślonych.


data publikacji: 2014-05-07

Wystawa „Histeryczne maszyny” przygotowana w gdańskim Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 prezentuje po raz pierwszy w Polsce twórczość Billa Vorna, kanadyjskiego artysty zajmującego się sztuką robotyczną.


data publikacji: 2014-05-06

Retrospektywna wystawa Marzeny Huculak „Obraz" w olsztyńskiej galerii BWA została zorganizowana dla uczczenia dwóch jubileuszy: dwudziestolecia pracy twórczej artystki oraz pięciolecia Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


data publikacji: 2014-05-06

Najnowsza wystawa Bogusława Bachorczyka nosi tytuł "Voyage, voyage" i jest pierwszą indywidualną prezentacją prac tego artysty w krakowskiej Galerii Zderzak. Jest też doskonałym przykładem wykorzystania metody "found footage".


data publikacji: 2014-05-06

Do 14 września w Gmachu Głównym Muzem Narodowego w Krakowie podziwiać można wystawę "Stanley Kubrick". Ta wyjątkowa ekspozycja adresowana jest nie tylko do miłośników kina. Wystawa obejmuje około 1000 eksponatów, w tym liczne materiały audiowizualne, scenariusze, szkice produkcyjne, dokumenty, fotografie, kostiumy, rekwizyty.


data publikacji: 2014-05-05

Wybitne dzieła symbolizmu czeskiego - oniryczne kompozycje, bajkowe tematy, fantastyczne postacie - zawładną Galerią Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie od 7 maja. Wystawa obejmie ponad 200 dzieł: obrazów, rysunków, grafik, rzeźb i książek, pochodzących z kilkudziesięciu kolekcji.


data publikacji: 2014-05-05

"Obrazy chronią od zarazy" to wyjątkowo przyjemny tytuł wystawy obrazów Dariusza Fieta, którą oglądać można do 31 maja w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi Re:Medium.


data publikacji: 2014-04-30

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz Off Plus Camera zapraszają na wystawę "Anonimowy nacjonalista". Artysta wizualny i aktywista polityczny Petr Pavlensk, poprzez swoją sztukę daje wyraz sprzeciwu dla dyktatury i ucisku władz.


data publikacji: 2014-04-30

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza od 30 kwietnia do 31 sierpnia na wystawę zabawek ze zbiorów Muzeum Śląskiego, a także innych muzeów oraz z kolekcji prywatnych. Obok lalek, misiów, zabawek mechanicznych i technicznych, gier oraz ilustracji do bajek zobaczymy również fotografie archiwalne przedstawiające dzieci z zabawkami.


data publikacji: 2014-04-30

W ramach 16. przeglądu filmowego "Kino na granicy", poza wieloma wspaniałymi tytułami kinematograficznymi, warto zobaczyć również wystawę "Polska, Europa, świat - Twarze Agnieszki Holland". Ukaże ona bogatą dokumentację fotograficzną związaną z życiem i twórczością reżyserki i scenarzystki, a także liczne plakaty do jej filmów wydane na całym świecie.


data publikacji: 2014-04-29

10. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland świętuje modę w nowej przestrzeni. Tutaj sztuka odważnie wkracza na rynek i kształtują się nowe trendy w branży odzieżowej. To scena, na której w pełni wyraża się nieprzebrane bogactwo i wielki potencjał polskiego świata mody. W ramach jubileuszowej odsłony Polskiego Tygodnia Mody pokazy „Designer Avenue”, nowy cykl „Studio", wybieg mody awangardowej „OFF Out of Schedule”, strefa wystawiennicza SHOWROOM, cykl szkoleń i wykładów LET THEM KNOW, czy wystawa YOUNG FASHION PHOTOGRAPHERS NOW. Na pewno warto tam być!


data publikacji: 2014-04-28

Gdańskie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia po raz 8 już organizuje Festiwal IN OUT. Projekt co roku ewaluuje poszukując nowych propozycji i rozwiązań. W tegorocznym programie m.in. wystawa BIO_GRAFIE, pokazy filmowe oraz koncerty muzyczne. Festiwal trwa w dniach 25-27 kwietnia.


data publikacji: 2014-04-25

Brasilitis to projekt Adama Martyniaka w bezpośredni sposób odnoszący się do urbanistycznej wizji miasta idealnego, jakim - według założeń - miała się stać budowana w połowie XX wieku stolica Brazylii - Brasilia. Na wystawę autorskich realizacji, obrazów i instalacji site-specific, zaprasza Galeria CK Agora we Wrocławiu.


data publikacji: 2014-04-25

W industrialnych wnętrzach warszawskiego Domu Słowa Polskiego, w weekend 26-27 kwietnia, odbędzie się Art Market Poland, podczas którego swoje projekty zaprezentują młodzi designerzy, niektórzy po raz pierwszy.


data publikacji: 2014-04-24

Niecałe dwa tygodnie dzielą Nas od jubileuszowej edycji najważniejszego międzynarodowego wydarzenia modowego w Polsce. 10. Fashion Philosophy Fashion Week Poland odbędzie się w dniach 6-10 maja oczywiście w Łodzi. Projektanci zaprezentują swoje kolekcje na sezon jesień-zima 2014/2015.


data publikacji: 2014-04-24

Od 11 kwietnia w Galerii Arsenał w Białymstoku oglądać można wystawę prac nowozelandzkiego artysty Daniela Malone "Wschodzący Babilon / Babylon Rising". W sobotę 26 kwietnia o godz. 12.00 w ramach Dnia Wolnej Sztuki, Krzysztof Kościuczuk - kurator wystawy zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie.


data publikacji: 2014-04-22

Pamięć tego, co widzieliśmy, co czuliśmy, wspomnienie o tych, którzy byli tu przed nami, zbiorowe traumy i doświadczenia, sięganie do korzeni, szukanie i kształtowanie własnej tożsamości we wspólnych historiach i osobistych doznaniach. Kim staniemy się jeśli tę pamięć utracimy? Wystawa „PAMIĘĆ. Zygmunt Droński, Zbigniew Urbalewicz” do zobaczenia w olsztyńskim Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.


data publikacji: 2014-04-22

Czy smakiem można opisać przedmiot? To pytanie towarzyszyło Nam, gdy z nieukrywaną ciekawością oczekiwaliśmy na premierę ekspozycji Centrum Designu Gdynia "Smak przedmiotu", która odbyła się przy Via Tortona podczas Milan Design Week 2014. 


data publikacji: 2014-04-18

Od 2004 roku Tuttobene organizuje zbiorowe ekspozycje utalentowanych młodych projektantów, którzy chcą rozwijać swoje międzynarodowe ambicje. Podczas tegorocznego Salone Internationale del Mobile Milano w Zona Tortona podziwiać można było projekty 23 artystów indywidualnych i kolektywów.


data publikacji: 2014-04-18

Centralnym punktem targów Salone Internationale del Mobile Milano jest oczywiście Fiera, czyli zespół hal wystawowych. Jednak prawdziwi poszukiwacze dobrego i świeżego wzornictwa powinni odwiedzić Via Tortona - miejsce niekonwencjonalnych ekspozycji. Właśnie przy Via Tortona podwoje swojego laboratorium otworzył Peugeot.


data publikacji: 2014-04-14

Mediolańskim targom Salone Internationale del Mobile 2014 towarzyszyło wiele zbiorowych ekspozycji. MADE_spaces to zaaranżowany i umeblowany apartament, zgodnie z zapowiedziami trendów na nadchodzący sezon.


data publikacji: 2014-04-14

Marka Asnaghi kojarzy się raczej z klasycznymi, eleganckimi formami w stonowanych odcieniach. Carlo Rampazzi postanowił nieco ożywić oblicze marki nie tylko pod kątem kolorystyki, ale także dodając zaskakujące wykończenia i falbany. Kolekcję sygnowaną jego nazwiskiem można było zobaczyć podczas Salone Internationale del Mobile Milano 2014.


data publikacji: 2014-04-14

Il laboratorio dell’imperfetto to włoska marka, której projekty inspirowane są niedoskonałościami surowców. W pracowni artystycznej w Gambettoli powstają kolekcje mebli wyrażające coraz powszechniejszą we wzornictwie syntezę materiałów naturalnych i sztucznych.   


data publikacji: 2014-04-13

Wizyta na mediolańskich targach Salone Internationale del Mobile dowiodła o ugruntowaniu się mody na zrównoważone i odpowiedzialne społecznie i ekologicznie wzornictwo. Jednym z jej orędowników z pewnością jest marka KubeDesign, której produkty powstały z kartonów pochodzących częściowo z recyclingu.


data publikacji: 2014-04-13
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013