Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

Symbolizm przełomu XIX i XX w. to jedna z najbardziej malowniczych tendencji w sztuce. Pod bajkowym tytułem kryje się wystawa sztuki symbolizmu na ziemiach czeskich. Jej ozdobą są prace Alfonsa Muchy i Františka Kupki. Ale odkryje ona przed polską publicznością dużo więcej – całą plejadę mistrzów przełomu wieków.


data publikacji: 2014-06-11
Sekcja DEBIUTY jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu, międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF. Ma ona formułę konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych.
 
Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów - słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia

data publikacji: 2014-06-11

W ostatni weekend trwania wystawy „Byłem, czego i wam życzę. Henryk Tomaszewski” galeria zaprasza na oprowadzania tematyczne.
W sobotę i niedzielę galeria będzie czynna aż do godz. 22. W setną rocznicę urodzin artysty (10 czerwca) wstęp do Zachęty będzie bezpłatny.


data publikacji: 2014-06-09

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego od 14 czerwca serdecznie zaprasza na wystawę prac Bohdana Cieślaka, laureata Nagrody Kapituły Artystycznej Miasta Poznania oraz „Żelaznej Kurtyny” w Legnicy. Ekspozycję prezentującą jedną z najciekawszych kolekcji Centrum Scenografii związaną ze spektaklami teatralnymi i telewizyjnymi, będzie można zobaczyć do 10 września.


data publikacji: 2014-06-05

"Stare papiery Nowe obrazy" to szesnasta wystawa Jarosława Modzelewskiego w Galerii Zderzak w Krakowie. Powinna ona zainteresować nie tylko historyków i miłośników sztuki, ale i zwykłych obywateli, którzy coraz głośniej narzekają na deficyt dobrej sztuki w krajowych placówkach wystawienniczych.


data publikacji: 2014-06-05

Zwyczajem stało się już, że o tej porze roku BWA Galeria Sztuki w Olsztynie przygotowuje atrakcje przewidziane specjalnie dla najmłodszych odbiorców sztuki. W tym roku proponuje wystawę prac mistrzów polskiej ilustracji powstałych do słynnej baśni Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi", na której wychowywały się pokolenia Polaków.


data publikacji: 2014-06-05

Podczas tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury w Wenecji, Polskę reprezentuje projekt "Figury niemożliwe/Impossible Objects" przygotowany przez Instytut Architektury oraz Jakuba Woynarowskiego.


data publikacji: 2014-06-04

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza 6 czerwca o godz. 17.00 na dwugodzinny "Performance Arsenał", na który złożą się wystąpienia młodych artystów performance z Polski i Ukrainy. Wspólnie realizowany projekt, w obecnej trudnej sytuacji Ukrainy, skłoni do dialogu na polu sztuki, ponad gospodarczymi i politycznymi uwarunkowaniami. Stanie się także pretekstem do namysłu i refleksji nad rolą i miejscem sztuki w obu krajach.


data publikacji: 2014-06-04

Przez cały czerwiec w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie trwać będzie nowy projekt edukacyjny i artystyczny kierowany do młodzieży „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". Przedsięwzięcie w sposób interdyscyplinarny popularyzować ma zagadnienia związane z szeroko rozumianą sztuką dźwięku i obrazu.


data publikacji: 2014-06-03

Rowerowe Biennale zawładnęło Wrocławiem na kolejne trzy miesiące. Głównym punktem jest wystawa "Velodream" prezentowana w galerii Awangarda BWA Wrocław.


data publikacji: 2014-06-03

Od kilku tygodni to dzieci przejęły rządy w Concordia Design w Poznaniu. Uczestniczyły w warsztatach i wcieliły się w rolę designerów, aby stworzyć projekty, z których powstała interaktywna wystawa. Eksponaty wymyślone przez dzieci można było podziwiać podczas finału IV edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Nie zabrakło również warsztatów, zabaw i innych dziecięcych przyjemności.


data publikacji: 2014-06-01

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie oglądać można wystawę podejmującą problem współczesnego funkcjonowania zjawiska, które można określić jako doświadczenie dionizyjskie. Dionizyjskość uosabia stany ekstatyczne, przerwanie granic, zatratę ja i zanurzenie się całkowicie w obrazie, muzyce, sztuce, zdarzeniu czy rytuale.


data publikacji: 2014-05-28

Na wystawie „Moje problemy światowe” w Miejscu Projektów Zachęty, Alicja Łukasiak prezentuje swoje najnowsze prace. Realne i książkowe wojaże pozwoliły jej dostrzec i docenić urodę egzotycznych zakątków oraz skłoniły do niewesołych przemyśleń na temat niebezpiecznych konsekwencji niezrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego naszej planety.


data publikacji: 2014-05-28

Wystawa "Open" przedstawia cykl fotografii z dotychczasowych wędrówek i poszukiwań Witolda Flaka pod hasłem SPOTKAŃ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. To właśnie niezachwiana wiara w człowieka jest motywacją i pretekstem, by stał się on głównym obszarem zainteresowań fotografa. Próby odnalezienia i uchwycenia prawdziwego oblicza osób można zobaczyć w Domu Artysty Plastyka w Warszawie.


data publikacji: 2014-05-27

Elżbieta Grosseova przy pomocy gliny, surowca najbliższego ziemi, portretuje żywioły i przyrodę, uważając ją za niedościgniony wzór. Jej rzeźby urzekają swoim surowym, wręcz brutalny klimatem. Do pełnego ich zrozumienia należy wzbić się ponad kształty i materie. Wystawa "PONADto" do zobaczenia we Wrocławiu.


data publikacji: 2014-05-27
W ramach cyklu ART+SCIENCE MEETING, w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, prezentowana jest twórczość charyzmatycznego australijskiego artysty Stelarca, identyfikowanego dotąd przede wszystkim ze sztuką performansu. Wystawa dostępna do 13 lipca, przedstawia go jako twórcę interdyscyplinarnej sztuki robotycznej i cyborgicznej.

data publikacji: 2014-05-27

Wystawa scenografii Teatru Lalek Banialuka prezentuje formy plastyczne oraz kostiumy ze spektakli zrealizowanych w „Banialuce" w ostatnim dziesięcioleciu. Będzie można zobaczyć prace znanych artystów z Polski i zagranicy, współpracujących z teatrem i kształtujących estetykę bielskiej sceny lalkowej. Ekspozycja trwa do 15 czerwca w Galerii Bielskiej BWA.


data publikacji: 2014-05-26

Ideą Gdańskich Biennale Sztuki 2014 jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Do 1 września potrwa nabór prac, które złożą się na wystawę pokonkursową.


data publikacji: 2014-05-26

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej we współpracy z Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków zorganizowała wystawę chińskich haftów artystycznych. Choć współcześnie komputerowo sterowane maszyny tworzą na masową skalę ładne hafty fabryczne, to dla koneserów wciąż powstają wyrafinowane autorskie dzieła. Podziwiać je można do 29 maja.


data publikacji: 2014-05-23

Ekspozycja „Polscy radykalni performerzy 1967-1989" prezentuje obiekty, fotografie, druki, rękopisy i dzieła łączące fotografie z autorskimi tekstami polskich klasyków performansu, których twórczość miała znaczący wpływ na zmiany, jakie zaszły w sztuce polskiej pod koniec XX. wieku.


data publikacji: 2014-05-23

O Władysławie Lucińskim mówi się „malarz ludzików”. Artysta pochodzący z Rudy Śląskiej jest bowiem twórcą charakterystycznych obrazów, których rzeczywistość komponuje za pomocą drobnych postaci ludzkich sprowadzonych do prostego znaku graficznego. Wystawę jego prac można zwiedzać do 28 września w Muzeum Śląskim.


data publikacji: 2014-05-23

Projekt, podczas którego Fab Lab Trójmiasto razem z młodzieżą i dorosłymi z Gdańska, wspólnie modelowali i drukowali w 3D dzielnicę Nowy Port trwa od ponad trzech miesięcy. Najwyższa pora dokonać jego podsumowania. Prezentacja wyników warsztatów 24 i 25 maja w gdańskiej Łaźni 2.


data publikacji: 2014-05-22

W Halo Galerii MOK w Olsztynie do zobaczenia wystawa zbiorowa „Martwe Natury”. Zaproszeni artyści poprzez swoje zdjęcia, obrazy, filmy i instalacje sprawdzą, czy rzeczywiście prostota przedmiotów codziennego użytku oraz z pozoru banalnych sytuacji może być niekiedy bardziej frapująca od fantazji.


data publikacji: 2014-05-22

W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu trwa piąta edycja festiwalu "Plaster". W tym roku organizatorzy skupili się na relacjach artystycznych i wymianie ekspresji twórczej pomiędzy polską a hiszpańską grafiką projektową. W ramach festiwalu, wydarzenia wystawiennicze wzbogacą spotkania, prelekcje, koncert oraz pokaz animacji.


data publikacji: 2014-05-22

Ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi prezentuje ponad 40 strojów, które pozwolą poznać historię zjawiska wyjątkowego w historii francuskiej mody, czyli haute couture, a wśród nich projekty takich twórców, jak Emanuel Ungaro, Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne czy John Galliano.


data publikacji: 2014-05-21

Slavs and Tatars to kolektyw artystyczny, którego instalacje, wykłady-performanse, publikacje oraz prace multidyscyplinarne nawiązują do systemów przekonań i obrzędów spotykanych wśród ludów kaukaskich, środkowoazjatyckich i środkowoeuropejskich. W Galerii Arsenał w Białymstoku prezentują "Niesforne nosówki" - projekt poświęcony językowi jako źródłu politycznej, metafizycznej oraz zmysłowej emancypacji.


data publikacji: 2014-05-21

Amerykański artysta Ken Feingold jest twórcą mówiących rzeźb animatronicznych i wirtualnych postaci. Jego trzy prace o interaktywnym charakterze zobaczyć można w ramach projektu „Art & Science Meeting” na wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2.


data publikacji: 2014-05-20

"Animacja 25" to projekt multimedialny ukazujący w sposób nowoczesny i efektowny 25 lat istnienia sztuki animacji filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi, dzieła absolwentów tego kierunku oraz zmiany w technice animacji. Do zobaczenia w łódzkim Ośrodku Propagandy Sztuki.


data publikacji: 2014-05-20

W Galerii Dizajn BWA Wrocław czeka eksplozja wyobraźni prawie 30 polskich grafficiarzy, autorów komiksów, ilustratorów i malarzy, którzy stworzyli unikatowe winylowe zabawki. To wystawa o dziwacznych i odmiennych światach, które wykreowane zostały z jednej dizajnerskiej formy.


data publikacji: 2014-05-20

Większość prac malarskich Petera Klinta oscyluje wokół tematyki nadmorskiej, która jednak nie ma nic wspólnego z typowym pejzażem marynistycznym. Na wystawę "Notatki z wyspy śledzia" zaprasza Centrum Kultury AGORA.


data publikacji: 2014-05-19

"Zbrodnia w sztuce" to czwarta z kolei wystawa realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie w ramach serii łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi, takimi jak historia, sport, nauka czy religia. Najnowsza prezentacja pokazuje różnorodne możliwości tematyczne, symboliczne i krytyczne, jakie zawiera zbrodnia.


data publikacji: 2014-05-19

Wystawa stanowi podsumowanie ponad dwudziestu lat istnienia street artu w Polsce, od antycypujących go działań w latach osiemdziesiątych, przez undergroundowe graffiti w latach dziewięćdziesiątych, aż do chwili obecnej. Ekspozycję można oglądać do 27 lipca w Muzeum Śląskim w Katowicach.


data publikacji: 2014-05-16

Podczas tegorocznych 4.Targów Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, które trwały od 9 do 11 maja w Gdańsku, szczególnymi względami cieszyły się dzieci. Choć atrakcji nie zabrakło również dla dorosłych, którzy podziwiać mogli innowacyjne produkty polskiego designu, oryginalne meble i oświetlenie oraz nowatorskie elementy aranżacji wnętrz.


data publikacji: 2014-05-16

Pokaz kolekcji ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC, wieńczący piątkowy cykl Designer Avenue, zgromadził nieprawdopodobną liczbę gości, VIPów oraz przedstawicieli mediów. Niektórzy tylko po to przyjechali do Łodzi na 10.edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland.


data publikacji: 2014-05-16

Kolekcja Pjotra Górskiego - zwycięzcy programu 'Projektanci na start', która miała swoją premierę podczas wiosennej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, inspirowana była androgynizmem i stylem unisex.


data publikacji: 2014-05-16

Projekt Showroom to największa strefa Fashion Week Poland, która podczas jubileuszowej edycji festiwalu zgromadziła ponad 100 projektantów i marki odzieżowe na 6000 m2 przestrzeni wystawienniczej.


data publikacji: 2014-05-15

Podczas majowego FashionPhilosophy Fashion Week Poland w ramach platformy OFF Out of Schedule swoje pokazy, instalacje i performance’y zaprezentowali projektanci łamiący przyjęte konwencje i akcentujący wszystko to, co w modzie dziwne, przeskalowane, kontrastowe, a przede wszystkim kontrowersyjne.


data publikacji: 2014-05-14

Miguel Vieira to jeden z najbardziej cenionych portugalskich projektantów mody. Pokaz kolekcji cieszącego się międzynarodowym uznaniem Vieiry uświetnił 10. edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.


data publikacji: 2014-05-14

Pokaz Joanny Kędziorek to wręcz tradycyjny element łódzkiego tygodnia mody. Podczas 10.edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland projektantka pokazała premierowo swoją najnowszą kolekcję jesień-zima 2014/2015.


data publikacji: 2014-05-14

Otwarcie wiosennej edycji Polskiego Tygodnia Mody, we wtorek 6 maja, uświetnił pokaz Agathy Ruiz de la Prada - najsłynniejszej hiszpańskiej projektantki mody. Feria barw i kolorów, odważne łączenia odcieni, wzorzyste tkaniny, falbany, serca, kwiaty - wszystko to cieszyło oczy i duszę!


data publikacji: 2014-05-12

Polish Job to wystawa współczesnego polskiego wzornictwa - opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość. Z okazji otwarcia Art Inkubatora w Łodzi odbyła się polska premiera tej ekspozycji, prezentowanej wcześniej podczas mediolańskich targów iSaloni 2014. 


data publikacji: 2014-05-10

Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz, a nawet designerskie urny i trumny - wszystko to już od 9 do 11 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na 4.Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN.


data publikacji: 2014-05-07

Już 10 maja w Poco Galerii we Wrocławiu trzecia odsłona z cyklu wystaw "POCO Ilustracja". Tym razem doszło do konfrontacji, a właściwie skojarzenia dwójki młodych, bardzo wszechstronnych ilustratorów: Anny Szejdewik (Coxie) oraz Karola Banacha.


data publikacji: 2014-05-07

W Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu od 10 maja oglądać można dwie nowe wystawy niezależnych artystów wizualnych: Patrycji Orzechowskiej i Andrzeja Tobisa. Ekspozycje "Ciało w formie" oraz "Dowody rzeczowe" spaja wykorzystanie geometrycznych struktur i rzeźb, istniejących, abstrakcyjnych lub wymyślonych.


data publikacji: 2014-05-07

Wystawa „Histeryczne maszyny” przygotowana w gdańskim Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 prezentuje po raz pierwszy w Polsce twórczość Billa Vorna, kanadyjskiego artysty zajmującego się sztuką robotyczną.


data publikacji: 2014-05-06

Retrospektywna wystawa Marzeny Huculak „Obraz" w olsztyńskiej galerii BWA została zorganizowana dla uczczenia dwóch jubileuszy: dwudziestolecia pracy twórczej artystki oraz pięciolecia Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


data publikacji: 2014-05-06

Najnowsza wystawa Bogusława Bachorczyka nosi tytuł "Voyage, voyage" i jest pierwszą indywidualną prezentacją prac tego artysty w krakowskiej Galerii Zderzak. Jest też doskonałym przykładem wykorzystania metody "found footage".


data publikacji: 2014-05-06

Do 14 września w Gmachu Głównym Muzem Narodowego w Krakowie podziwiać można wystawę "Stanley Kubrick". Ta wyjątkowa ekspozycja adresowana jest nie tylko do miłośników kina. Wystawa obejmuje około 1000 eksponatów, w tym liczne materiały audiowizualne, scenariusze, szkice produkcyjne, dokumenty, fotografie, kostiumy, rekwizyty.


data publikacji: 2014-05-05

Wybitne dzieła symbolizmu czeskiego - oniryczne kompozycje, bajkowe tematy, fantastyczne postacie - zawładną Galerią Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie od 7 maja. Wystawa obejmie ponad 200 dzieł: obrazów, rysunków, grafik, rzeźb i książek, pochodzących z kilkudziesięciu kolekcji.


data publikacji: 2014-05-05

"Obrazy chronią od zarazy" to wyjątkowo przyjemny tytuł wystawy obrazów Dariusza Fieta, którą oglądać można do 31 maja w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi Re:Medium.


data publikacji: 2014-04-30
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013