Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

W ubiegły, ostatni czerwcowy weekend, w Olsztynie królowała poezja śpiewana. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie jak co roku zaprosiło bowiem na XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję". Mieszkańcy Olsztyna oraz miłośnicy poezji śpiewanej przybyli tłumnie na olsztyński Zamek, żeby nacieszyć uszy kojącymi dźwiękami muzyki.


data publikacji: 2014-06-30

Bunt to potrzeba zmiany, dlatego też bezkompromisowość i kontestacja są głównymi środkami wyrazu artystów, biorących udział w wydarzeniu Present Performance, którego pomysłodawcą jest Gdańska Galeria Miejska. Zapraszamy 27 i 28 czerwca na plażę i okolice molo w Gdańsku Brzeźno.


data publikacji: 2014-06-27

W najbliższy piątek, 27 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA zostanie otwarty 3. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, będący różnorodną prezentacją artystów wizualnych pochodzących z Bielska-Białej i regionu. Festiwal ten zawładnie niemal całym miastem, ponieważ prace ponad 160 artystów będą prezentowane w różnych galeriach i muzeach w Bielsku-Białej, a także w przestrzeni publicznej.


data publikacji: 2014-06-27

"Tarnów w Sukience" jest festiwalem, którego różnorodna oferta skierowana jest do kobiet z Tarnowa i okolic. To wydarzenia z zakresu rozwoju osobistego, kultury, sztuki, mody i urody oraz rozrywki, które odbywają się w Tarnowie w ostatni weekend czerwca. Zrodzony z siły kobiecych relacji ma prowokować do spotkania, rozmowy, dzielenia się inspiracjami.


data publikacji: 2014-06-26

Krzysztof Niemczyk to legendarny krakowski twórca: pisarz, malarz, pianista, performer i autor niekonwencjonalnych działań artystycznych. Wystawa prezentowana w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie przypomnieć ma postać tego bezkompromisowego i niezależnego artysty.


data publikacji: 2014-06-26

„Muzyczna wystawa" stanowi podsumowanie trwającego przez cały czerwiec w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". W holu Galerii zaprezentowane zostaną fragmenty nagrań zarejestrowanych podczas warsztatów, a także słuchowisko i utwór zagrany na tabletach i smartfonach.


data publikacji: 2014-06-26

W czerwcu w toruńskim CSW rusza Festiwal Architektury i Wzornictwa „Tormiar - REHABILITACJA WYOBRAŹNI”. To pierwsze tego formatu wydarzenie dedykowane architekturze przestrzeni publicznej drugiej połowy XX wieku, w tym głównie realizacjom z czasów PRL-u.


data publikacji: 2014-06-25

Muzeum Śląskie zaprasza na wystawę „Oblicza świętego Wojciecha na monetach Bolesława Kędzierzawego” prezentującą fotografie wybranych denarów, będących częścią tzw. „Skarbu hutnika”. Dzięki tej ekspozycji dowiemy się jak średniowieczna technika bicia monet wpływała na różnice w ich wyglądzie. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 31 sierpnia.


data publikacji: 2014-06-25

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi prezentuje wystawę „zbierająca” prace artystki Marii Ewy Andryszczak, od jej najwcześniejszych dzieł powstałych w latach 70-tych. Zobaczyć będzie można kompozycje zdecydowanie wkraczające w przestrzeń, rzeźbiarskie i dynamicznie, dobrze reprezentujące zjawisko „polskiej szkoły tkaniny”.


data publikacji: 2014-06-24

Na festiwalu sztuki dźwiękowej Soundplay prezentowana jest przede wszystkim twórczość związana z szeroko pojętą praktyką nagrań terenowych (field recording). W ciągu pięciu dni w Gdańsku odbywać się będą koncerty, wykłady, warsztaty, zaprezentowane zostaną również instalacje. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni artyści i artystki z całego świata.


data publikacji: 2014-06-24

Wystawa "Drifting" jest prezentacją prac artystycznych tematycznie związanych ze zjawiskiem improwizacji w sztuce i improwizacji jako działania (lub nie działania) w ogóle. Na ekspozycję w Centrum Kultury Agora składają się prace 12 artystów, rysunki, instalacje, prace multimedialne i wideo, performance, prace zarówno indywidualne, jak i powstałe w wyniku współpracy twórczej.


data publikacji: 2014-06-23

Adolf Szyszko-Bohusz jako architekt władzy projektował budowle, które miały stać się pomnikami epoki. Wystawa "Monument" dotyka zagadnienia mitotwórczego potencjału architektury. Ekspozycja związana jest z prezentacją "Figury niemożliwe" w Pawilonie Polskim w ramach 14.Biennale Architektury w Wenecji.


data publikacji: 2014-06-23

"Kadry z szafy" to międzypokoleniowy projekt współtworzony przez licealistów z VII LO w Toruniu i seniorów z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas sesji zdjęciowej, która odbędzie się 22 czerwca w pięknej scenerii Parku Bydgoskiego w Toruniu, uczestnicy staną się „model(k)ami” ubranymi w stroje z minionej epoki, wyciągniętymi z własnych szaf lub wypożyczonymi z teatru im. Wilama Horzycy.


data publikacji: 2014-06-20

Centrum Kultury AGORA zaprasza w dniach 20-22 czerwca 2014 na trzecią edycję międzynarodowego, interdyscyplinarnego projektu poświęconego sztuce improwizacyjnej (w tym roku głównie muzyce). W programie: koncerty mistrzów gatunku, przegląd i konkurs młodych improwizatorów, jam session oraz integracyjne warsztaty improwizacyjne z udziałem m.in. osób niepełnosprawnych.


data publikacji: 2014-06-20

Pierwsza w historii prezentacja w Olsztynie twórczości Erwina Sówki - jednego z ważniejszych przedstawicieli fenomenu sztuki nieprofesjonalnej Śląska. W jego obrazach można zobaczyć obok siebie zarówno fantastyczne postaci w odrealnionej scenerii, jak i zwykłych mieszkańców blokowiska. Wystawę „Sztukmistrz ze Śląska" oglądać można do 31 sierpnia w sali głównej BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.


data publikacji: 2014-06-17
„Oksymoron normalności” to dwustronny, polsko - turecki projekt organizowany w ramach Polskiego Sezonu w Turcji w 2014 roku. Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na jego polską odsłonę.

data publikacji: 2014-06-16

W konkursie "Śląska Rzecz" poszukuje się śląskich asów - firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które dzięki współpracy z projektantami kreują nową jakość produktów i usług na Śląsku. Tegoroczne nagrodzone i wyróżnione projekty oglądać można na wystawie pokonkursowej w Zamku Cieszyn do 27 lipca, a od 31 lipca do 31 sierpnia w Muzeum Śląskim w Katowicach.


data publikacji: 2014-06-16

Prace prezentowane na wystawie 'Drzewo/The Tree', towarzyszącej 15. Międzynarodowemu Triennale Małe Formy Grafiki, stanowią kolekcję 46 miniatur graficznych stworzonych przez Shigekiego Tomura w technikach akwaforty i suchorytu, co nadaje odbitkom swobodny, rysunkowy charakter.


data publikacji: 2014-06-16

 Spotkanie będzie miało formę dyskusji, dotyczącej sztuki w przestrzeni publicznej. Porozmawiamy też o pracach Rajkowskiej, które znajdują się w kolekcji Muzeum, o pozycjach z muzealnej Filmoteki, a wreszcie o specyfice projektów niemożliwych do zrealizowania.


data publikacji: 2014-06-15

Wystawa Papieże jest analizą zjawiska fascynacji Janem Pawłem II, jego wizerunkiem i materialnymi śladami jego obecności. Analizy tej dokonują przede wszystkim twórcy polscy, choć tematyką tą interesują się bądź interesowali także artyści zagraniczni, w tym Andy Warhol i Volker Hildebrandt.


data publikacji: 2014-06-14

Szkło antyczne z II w. p.n.e., słynne wyroby weneckie, puchary zdobione rubinową i złotą nicią, szkło imitujące kamienie szlachetne oraz
starodruki alchemiczne - te i wiele innych cennych eksponatów można będzie oglądać na tej wystawie. W sumie wystawionych zostanie około 100 obiektów obrazujących historię odkrywania tajemnicy wyrobu szkła.


data publikacji: 2014-06-12

Tegoroczne hasło zwraca uwagę, że miejska rzeczywistość współtworzona jest przez jego mieszkańców z różnych pokoleń. Ich wpływ na tkankę miasta, a jednocześnie modelowanie przez miasto życia mieszkających w nim ludzi – to zagadnienia, które poruszymy podczas wystaw, warsztatów i imprez towarzyszących. 


data publikacji: 2014-06-11

Symbolizm przełomu XIX i XX w. to jedna z najbardziej malowniczych tendencji w sztuce. Pod bajkowym tytułem kryje się wystawa sztuki symbolizmu na ziemiach czeskich. Jej ozdobą są prace Alfonsa Muchy i Františka Kupki. Ale odkryje ona przed polską publicznością dużo więcej – całą plejadę mistrzów przełomu wieków.


data publikacji: 2014-06-11
Sekcja DEBIUTY jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu, międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF. Ma ona formułę konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych.
 
Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów - słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia

data publikacji: 2014-06-11

W ostatni weekend trwania wystawy „Byłem, czego i wam życzę. Henryk Tomaszewski” galeria zaprasza na oprowadzania tematyczne.
W sobotę i niedzielę galeria będzie czynna aż do godz. 22. W setną rocznicę urodzin artysty (10 czerwca) wstęp do Zachęty będzie bezpłatny.


data publikacji: 2014-06-09

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego od 14 czerwca serdecznie zaprasza na wystawę prac Bohdana Cieślaka, laureata Nagrody Kapituły Artystycznej Miasta Poznania oraz „Żelaznej Kurtyny” w Legnicy. Ekspozycję prezentującą jedną z najciekawszych kolekcji Centrum Scenografii związaną ze spektaklami teatralnymi i telewizyjnymi, będzie można zobaczyć do 10 września.


data publikacji: 2014-06-05

"Stare papiery Nowe obrazy" to szesnasta wystawa Jarosława Modzelewskiego w Galerii Zderzak w Krakowie. Powinna ona zainteresować nie tylko historyków i miłośników sztuki, ale i zwykłych obywateli, którzy coraz głośniej narzekają na deficyt dobrej sztuki w krajowych placówkach wystawienniczych.


data publikacji: 2014-06-05

Zwyczajem stało się już, że o tej porze roku BWA Galeria Sztuki w Olsztynie przygotowuje atrakcje przewidziane specjalnie dla najmłodszych odbiorców sztuki. W tym roku proponuje wystawę prac mistrzów polskiej ilustracji powstałych do słynnej baśni Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi", na której wychowywały się pokolenia Polaków.


data publikacji: 2014-06-05

Podczas tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury w Wenecji, Polskę reprezentuje projekt "Figury niemożliwe/Impossible Objects" przygotowany przez Instytut Architektury oraz Jakuba Woynarowskiego.


data publikacji: 2014-06-04

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza 6 czerwca o godz. 17.00 na dwugodzinny "Performance Arsenał", na który złożą się wystąpienia młodych artystów performance z Polski i Ukrainy. Wspólnie realizowany projekt, w obecnej trudnej sytuacji Ukrainy, skłoni do dialogu na polu sztuki, ponad gospodarczymi i politycznymi uwarunkowaniami. Stanie się także pretekstem do namysłu i refleksji nad rolą i miejscem sztuki w obu krajach.


data publikacji: 2014-06-04

Przez cały czerwiec w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie trwać będzie nowy projekt edukacyjny i artystyczny kierowany do młodzieży „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". Przedsięwzięcie w sposób interdyscyplinarny popularyzować ma zagadnienia związane z szeroko rozumianą sztuką dźwięku i obrazu.


data publikacji: 2014-06-03

Rowerowe Biennale zawładnęło Wrocławiem na kolejne trzy miesiące. Głównym punktem jest wystawa "Velodream" prezentowana w galerii Awangarda BWA Wrocław.


data publikacji: 2014-06-03

Od kilku tygodni to dzieci przejęły rządy w Concordia Design w Poznaniu. Uczestniczyły w warsztatach i wcieliły się w rolę designerów, aby stworzyć projekty, z których powstała interaktywna wystawa. Eksponaty wymyślone przez dzieci można było podziwiać podczas finału IV edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Nie zabrakło również warsztatów, zabaw i innych dziecięcych przyjemności.


data publikacji: 2014-06-01

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie oglądać można wystawę podejmującą problem współczesnego funkcjonowania zjawiska, które można określić jako doświadczenie dionizyjskie. Dionizyjskość uosabia stany ekstatyczne, przerwanie granic, zatratę ja i zanurzenie się całkowicie w obrazie, muzyce, sztuce, zdarzeniu czy rytuale.


data publikacji: 2014-05-28

Na wystawie „Moje problemy światowe” w Miejscu Projektów Zachęty, Alicja Łukasiak prezentuje swoje najnowsze prace. Realne i książkowe wojaże pozwoliły jej dostrzec i docenić urodę egzotycznych zakątków oraz skłoniły do niewesołych przemyśleń na temat niebezpiecznych konsekwencji niezrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego naszej planety.


data publikacji: 2014-05-28

Wystawa "Open" przedstawia cykl fotografii z dotychczasowych wędrówek i poszukiwań Witolda Flaka pod hasłem SPOTKAŃ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. To właśnie niezachwiana wiara w człowieka jest motywacją i pretekstem, by stał się on głównym obszarem zainteresowań fotografa. Próby odnalezienia i uchwycenia prawdziwego oblicza osób można zobaczyć w Domu Artysty Plastyka w Warszawie.


data publikacji: 2014-05-27

Elżbieta Grosseova przy pomocy gliny, surowca najbliższego ziemi, portretuje żywioły i przyrodę, uważając ją za niedościgniony wzór. Jej rzeźby urzekają swoim surowym, wręcz brutalny klimatem. Do pełnego ich zrozumienia należy wzbić się ponad kształty i materie. Wystawa "PONADto" do zobaczenia we Wrocławiu.


data publikacji: 2014-05-27
W ramach cyklu ART+SCIENCE MEETING, w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, prezentowana jest twórczość charyzmatycznego australijskiego artysty Stelarca, identyfikowanego dotąd przede wszystkim ze sztuką performansu. Wystawa dostępna do 13 lipca, przedstawia go jako twórcę interdyscyplinarnej sztuki robotycznej i cyborgicznej.

data publikacji: 2014-05-27

Wystawa scenografii Teatru Lalek Banialuka prezentuje formy plastyczne oraz kostiumy ze spektakli zrealizowanych w „Banialuce" w ostatnim dziesięcioleciu. Będzie można zobaczyć prace znanych artystów z Polski i zagranicy, współpracujących z teatrem i kształtujących estetykę bielskiej sceny lalkowej. Ekspozycja trwa do 15 czerwca w Galerii Bielskiej BWA.


data publikacji: 2014-05-26

Ideą Gdańskich Biennale Sztuki 2014 jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Do 1 września potrwa nabór prac, które złożą się na wystawę pokonkursową.


data publikacji: 2014-05-26

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej we współpracy z Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków zorganizowała wystawę chińskich haftów artystycznych. Choć współcześnie komputerowo sterowane maszyny tworzą na masową skalę ładne hafty fabryczne, to dla koneserów wciąż powstają wyrafinowane autorskie dzieła. Podziwiać je można do 29 maja.


data publikacji: 2014-05-23

Ekspozycja „Polscy radykalni performerzy 1967-1989" prezentuje obiekty, fotografie, druki, rękopisy i dzieła łączące fotografie z autorskimi tekstami polskich klasyków performansu, których twórczość miała znaczący wpływ na zmiany, jakie zaszły w sztuce polskiej pod koniec XX. wieku.


data publikacji: 2014-05-23

O Władysławie Lucińskim mówi się „malarz ludzików”. Artysta pochodzący z Rudy Śląskiej jest bowiem twórcą charakterystycznych obrazów, których rzeczywistość komponuje za pomocą drobnych postaci ludzkich sprowadzonych do prostego znaku graficznego. Wystawę jego prac można zwiedzać do 28 września w Muzeum Śląskim.


data publikacji: 2014-05-23

Projekt, podczas którego Fab Lab Trójmiasto razem z młodzieżą i dorosłymi z Gdańska, wspólnie modelowali i drukowali w 3D dzielnicę Nowy Port trwa od ponad trzech miesięcy. Najwyższa pora dokonać jego podsumowania. Prezentacja wyników warsztatów 24 i 25 maja w gdańskiej Łaźni 2.


data publikacji: 2014-05-22

W Halo Galerii MOK w Olsztynie do zobaczenia wystawa zbiorowa „Martwe Natury”. Zaproszeni artyści poprzez swoje zdjęcia, obrazy, filmy i instalacje sprawdzą, czy rzeczywiście prostota przedmiotów codziennego użytku oraz z pozoru banalnych sytuacji może być niekiedy bardziej frapująca od fantazji.


data publikacji: 2014-05-22

W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu trwa piąta edycja festiwalu "Plaster". W tym roku organizatorzy skupili się na relacjach artystycznych i wymianie ekspresji twórczej pomiędzy polską a hiszpańską grafiką projektową. W ramach festiwalu, wydarzenia wystawiennicze wzbogacą spotkania, prelekcje, koncert oraz pokaz animacji.


data publikacji: 2014-05-22

Ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi prezentuje ponad 40 strojów, które pozwolą poznać historię zjawiska wyjątkowego w historii francuskiej mody, czyli haute couture, a wśród nich projekty takich twórców, jak Emanuel Ungaro, Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne czy John Galliano.


data publikacji: 2014-05-21

Slavs and Tatars to kolektyw artystyczny, którego instalacje, wykłady-performanse, publikacje oraz prace multidyscyplinarne nawiązują do systemów przekonań i obrzędów spotykanych wśród ludów kaukaskich, środkowoazjatyckich i środkowoeuropejskich. W Galerii Arsenał w Białymstoku prezentują "Niesforne nosówki" - projekt poświęcony językowi jako źródłu politycznej, metafizycznej oraz zmysłowej emancypacji.


data publikacji: 2014-05-21

Amerykański artysta Ken Feingold jest twórcą mówiących rzeźb animatronicznych i wirtualnych postaci. Jego trzy prace o interaktywnym charakterze zobaczyć można w ramach projektu „Art & Science Meeting” na wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2.


data publikacji: 2014-05-20
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013