Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
Przegląd Sztuki SURVIVAL I termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwietnia 2018 r.I WrocławKURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I Łódź

W olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA można oglądać multimedialny projekt Doroty Nieznalskiej, który porusza zagadnienie pamięci na przykładzie nieistniejącego, lecz wciąż wzbudzającego wiele emocji pomnika z okolic Olsztynka -Tannenberg-Denkmal. Wystawa jest próbą zmierzenia się z pamięcią o monumencie, jego historią, upadkiem, a w szerszej perspektywie pamięcią o wspólnym dziedzictwie kulturowym Prus Wschodnich. Wystawa trwa do 20 marca.


data publikacji: 2014-03-06

Poznańskim targom Meble Polska 2014 towarzyszyła Arena Design - przestrzeń, którą zdominowały wystawy światowej sławy designerów oraz projekty studentów szkół artystycznych i wzorniczych.


data publikacji: 2014-03-03

Sander Mulder był jednym z gości specjalnych Areny Design, wydarzenia towarzyszącego poznańskim targom Meble Polska 2014. Na scenie Strefy Forum, holenderski designer wygłosił zajmujący wykład na temat cyfryzacji w projektowaniu. W przestrzeni wystawowej Areny można było zobaczyć również ekspozycję kilku jego projektów.


data publikacji: 2014-03-03

Formwell nie spoczywa na laurach. Po sukcesie na targach Imm Cologne 2014, gościliśmy z wystawą na stanowisku Suszek Design podczas poznańskich Targów Meble Polska 2014.


data publikacji: 2014-02-14

Na walentynkowy wieczór pełen uniesień przy dźwiękach piosenek Edith Piaf, Carli Bruni czy Patricii Kaas w aranżacjach zespołu Gentle Lady Note zaprasza CAFÉ PIONOVA w Gdańsku, oczywiście 14 lutego o godz. 19.00.


data publikacji: 2014-02-14

Walentynki to idealny dzień na snucie rozważań o istocie miłości. Ada Karczmarczyk stara się poprzez sztukę znaleźć metodę na odszukanie "drugiej połówki" w realnym życiu. Wernisaż prac tej niepoprawnej romantyczki odbędzie się 14 lutego w Galerii Arsenał w Białymstoku. A ponieważ temat miłości zawsze jest aktualny, wystawa potrwa do 27 marca.


data publikacji: 2014-02-14

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, 14 lutego nastąpi otwarcie trzech wystaw. Pokazane zostaną prace czwórki chilijskich artystów pod hasłem "La forma del diablo", ekspozycja duetu Erwin Van Doorn i Inge Nabuurs "Morze oczekuje Twojego powrotu" oraz archiwum Karola Radziszewskiego "Pozdrowienia z Ameryki!". Wystawy będą otwarte dla odwiedzających do 13 kwietnia.


data publikacji: 2014-02-13

Milczący hołd malarstwu składają Kamila Model i Daniel Cybulski wystawą "Pssst! Milczenie to jeszcze nie cisza", którą oglądać można do 7 marca w Galerii Pionova w Gdańsku.

 

data publikacji: 2014-02-13

Trwa konkurs ogłoszony przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu na projekt motywu graficznego, którym sygnowany będzie festiwal Art of Improvisation. Autor zwycięskiej grafiki otrzyma nagrodę w wysokości 1500PLN. Prace można przesyłać do 20 lutego.


data publikacji: 2014-02-12

Nowy rok otwiera nowy sezon w branży meblowej i jest zawsze doskonałą motywacją dla projektantów do zaprezentowania swoich najświeższych modeli. Podczas targów Imm Cologne 2014 marka Suszek Design pokazała najnowszą kolekcję mebli vintage projektu Jacka Wojciecha Suszka. Kolekcja będzie też prezentowana podczas targów MEBLE POLSKA 2014, które odbędą się w Poznaniu od 18 do 21 lutego.


data publikacji: 2014-02-12

Czwartek 13 lutego zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla mieszkańców Krakowa. W Muzeum Sztuki Współczesnej odbędą się jednocześnie cztery wernisaże czterech wystaw. Nawet wybredni miłośnicy sztuki będą usatysfakcjonowani.


data publikacji: 2014-02-11

Zamek Cieszyn obchodzi w tym roku 9. urodziny. Trzeba przyznać, że świętuje je bardzo hucznie w towarzystwie wystaw i na dyskusjach o kondycji polskiego designu.


data publikacji: 2014-02-07

We Frankfurcie od 7 do 11 lutego odbywają się międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente 2014. Podczas nich wystawiane są najnowsze produkty przeznaczone do dekoracji i wyposażenia domów, mieszkań i ogrodów. Polskę reprezentuje 61 firm.


data publikacji: 2014-02-07

W swojej twórczości Maja Siemińska czerpie ze stylistyki ikon, opowiadając językiem współczesnych metafor o człowieku rozpiętym między wymiarami czasu, życia prenatalnego, podświadomego. Na wystawę prac artystki "In illo tempore" zaprasza Gdańska Galeria Miejska.


data publikacji: 2014-02-06

W Centrum Kultury Agora we Wrocławiu do 7 marca trwa wystawa indywidualna Łukasza Karkoszki. Swój warsztat ceramiczny wykorzystuje on tworząc wielkoformatowe rzeźby i mozaiki, w których pozostawia część swoich doświadczeń i emocji.


data publikacji: 2014-02-06

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu do 16 marca można oglądać fotografie autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego - wybitnego fotografa współczesnego, który od lat uwiecznia polskie osobistości. 


data publikacji: 2014-02-05

„Film obyczajowy produkcji polskiej” to wystawa zdjęć Kuby Dąbrowskiego, którą oglądać można od 1 lutego w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Jest dokumentacją życia i otoczenia fotografa, a zarazem dyskretną refleksją na temat posługiwania się medium fotografii.


data publikacji: 2014-01-31

Od listopada trwa 7. edycja festiwalu filmowego Sputnik, w ramach którego pokazywane są rosyjskie produkcje fabularne, dokumentalne i animowane. Do marca festiwal odwiedzi jeszcze kilka polskich miast.  


data publikacji: 2014-01-31

Modowy recykling przynosi same korzyści - rozwija kreatywność, pozwala zaoszczędzić pieniądze, a co najważniejsze chroni środowisko naturalne. Może być też doskonałą zabawą. Przekonać się można o tym podczas Eko Fashion Weekend, który rozpoczyna się dzisiaj w Krakowie.


data publikacji: 2014-01-30

Oskar Zięta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych młodych polskich projektantów na świecie. Podczas targów Imm Cologne 2014 w produkty z jego autorskich kolekcji "FiDU" i "3+" wyposażone zostały aż trzy punkty. Potwierdził tym samym swoją silną pozycję jako designer, przy okazji znakomicie rekomendując polski potencjał twórczy.


data publikacji: 2014-01-29

Cezary Poniatowski okrzyknięty został niedawno przez środowiska branżowe "odkryciem 2013 roku". Pozostaje wierny czarno-białym obrazom, a cykl "Sceny rodzajowe" pokazuje, że ta konsekwencja nadaje jego dziełom szczególny wyraz. Wystawę można oglądać od 31 stycznia w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA.


data publikacji: 2014-01-29

Czy bycie romantykiem we współczesnych czasach przynosi korzyści czy raczej szkodzi? Rozstrzygnięcia poszukują członkowie Grupy Tymczasowo, których prace rozprawiające się z ideami tej epoki można oglądać na wystawie "Ckliwy Romantyk" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.


data publikacji: 2014-01-28

W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się właśnie upragnione ferie zimowe. Choć za oknem wymarzona przez dzieci pogoda obiecująca fantastyczne bałwany i jazdę na sankach, warto zadbać również o rozwój artystyczny naszych pociech. Zachęca do tego program zaproponowany przez olsztyńską galerię BWA.   


data publikacji: 2014-01-27

Targom kolońskim Imm Cologne 2014 towarzyszy wiele wystaw stanowiących przekrój najnowszych tendencji i trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Najważniejszą stanowiła prezentacja produktów wyróżnionych tytułem "Interior Innovation Award 2014" będącym potwierdzeniem ich innnowacyjności i designu najwyższej jakości. 


data publikacji: 2014-01-27

Mocnym polskim akcentem podczas targów wystawienniczych Imm Cologne 2014 była debiutująca wystawa "Polished up. Designed from Poland" przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Prezentuje ona wdrożone projekty młodych polskich designerów.


data publikacji: 2014-01-24

Dla Eugeniusza Minciela przestrzeń malarska nie ogranicza się jedynie do płótna. To strefa wychodząca daleko poza ramy sztalugi. Artysta wyjaśni to podczas swojej wystawy "Drzwi do malarstwa", której wernisaż odbędzie się 27 stycznia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.  


data publikacji: 2014-01-24

W gdańskim Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 zobaczyć można "Transrosyjski projekt artystyczny - 9000 km”. Jest on efektem współpracy kuratorów z narodowych instytucji kulturalnych i edukacyjnych z ośmiu rosyjskich regionów oraz przedstawicieli „rosyjskiej diaspory” w krajach byłego Związku Radzieckiego i na świecie. Dzięki niemu poznać można artystyczną geografię każdego z tych rejonów.


data publikacji: 2014-01-23

Marilyn Monroe jest niezaprzeczalną ikoną nie tylko kina, ale także wszelkich przejawów pop-kultury. Jej wizerunek zdobił już chyba wszelkie przedmioty codziennego użytku. Wyeksloatowano go do granic możliwości, aż z nieziemskiej bogini przekształciła się w "everymana". Jak by tego było mało, Małgorzata Warlikowska postanowiła na sam koniec ją zjeść. We wrocławskim BWA można oglądać wystawę prac artystki. 


data publikacji: 2014-01-23

Podczas tegorocznych targów Imm Cologne 2014 można było dostrzec pewien długo wyczekiwany przełom. Wreszcie wśród wystawców pojawiło się więcej polskich marek, które wspólnymi siłami promowały rodzime projekty. Portal Formwell również przyczynił się do polskiego sukcesu na kolońskich targach.    


data publikacji: 2014-01-23

Najpierw pasażerowie wrocławskiego Dworca Głównego zostali zaskoczeni i oczarowani wystawą "UFO Unikat Forma Obiekt". Teraz przyszła kolej na zaprezentowanie jej w bardziej tradycyjnych wnętrzach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Czy szkło artystyczne podane w standardowej formie również wywoła zachwyt publiczności?  


data publikacji: 2014-01-22

Od 23 stycznia w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA można oglądać wystawę Barbary Yoshidy prezentującą osiemdziesiąt klasycznych czarno-białych portretów kobiet artystek wykonanych przez nowojorską fotografkę. Wśród sportretowanych bohaterek znalazły się również zdjęcia dwóch wybitnych polskich artystek: Marty Deskur oraz Alicji Żebrowskiej, zrobione podczas pierwszej wizyty Barbary Yoshidy w Polsce.


data publikacji: 2014-01-22

W poniedziałek 13 stycznia rozpoczynają się w Kolonii międzynarodowe targi wystawiennicze dla branży meblowej IMM Cologne 2014. Portal Formwell skrupulatnie wypełniając swoje zadania o charakterze promocyjno-wystawienniczym zaprezentuje podczas targów prace artystów wybranych spośród członków naszej społeczności: meble projektu Jacka Suszka SUSZEK DESIGN, produkty NIE/BO DESIGN, lampy Jeremiego Nagrabeckiego VELT oraz oświetlenie duetu KOLOROWE KABLE. Zapraszamy do odwiedzenia standu B-063 w hali 05.1!


data publikacji: 2014-01-10

Wystawa prac komiksowych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie stanowi dokumentację artystycznej debaty nad zachodzącymi zmianami społeczno-politycznymi. Jest kobiecym głosem w kwestii różnorodności, równouprawnienia i demokracji. Dialog międzykulturowy podjęło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski w ramach projektu "Women for Democratic (R)evolution". 


data publikacji: 2014-01-08

Postać Herberta Zangsa - kolegi Güntera Grassa z Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, budziła często kontrowersje, zarówno jeśli chodzi o jego życie prywatne, jak i decyzje artystyczne. Wystawę jego prac można jeszcze zobaczyć do 12 stycznia w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa. Wykład dr Susannah Cremer- Bermbach towarzyszący wystawie stwarza doskonałą okazję do bliższego poznania jego nietuzinkowej osobowości w kontekście rozwoju sztuki w powojennych Niemczech.


data publikacji: 2014-01-08

Dokonale zdajemy sobie sprawę, że istnieją poza naszym rozumnym postrzeganiem rzeczy, które wyjaśnić można jedynie w sposób abstrakcyjny, symboliczny, wręcz metaforyczny. Zadania tego podejmują się dwie artystki - Anna Drońska i Violetta Kulikowska-Parkasiewicz tłumacząc to, co nienazwane na język sztuki.


data publikacji: 2014-01-07

W codziennym biegu, ciągłym pośpiechu, skupieni na obowiązkach mijamy bez większej uwagi miejsca, które warto zauważyć i docenić. Ich urok udało się Januszowi Wojcieszakowi zatrzymać w fotografiach, które zebrane zostały na wystawie "Miejsca obok nas" w Muzeum Historii Katowic.


data publikacji: 2014-01-07

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza w poniedziałek, 6 stycznia o godz. 19, na kończący wystawę „W sercu kraju” performans Pauliny Ołowskiej. To autorka m.in. cyklu kolaży, znajdującego się w kolekcji Muzeum.


data publikacji: 2014-01-04

Wystawa w krakowskim Pałacu Sztuki obejmuje prace z trzydziestu lat twórczości Romualda Oramusa i Stanisława Sobolewskiego - dwóch krakowskich malarzy związanych z nurtem kultury niezależnej w latach 80. ubiegłego wieku.


data publikacji: 2014-01-03

W pierwszy wtorek Nowego Roku, tj. 7 stycznia, w Galerii Bielskiej BWA otwarta zostanie wystawa „Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny". Ma ona charakter przeglądu ukazującego różnorodny mistrzowski warsztat, podczas którego przedstawione zostaną prace 43 artystów, dla których rysunek jest podstawową lub jedną z najważniejszych form wypowiedzi artystycznej. To pierwsza od wielu lat tak duża prezentacja sztuki rysunku w Polsce.


data publikacji: 2014-01-03

Do 13 stycznia 2014 roku w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie można oglądać wystawę "Ludzki wymiar". Dla każdego z jej uczestników te dwa słowa oznaczają inne wartości, przypominają różne historie i nasuwają odmienne skojarzenia. Z tej przyczyny zaprezentowane dzieła są tak różnorodne, choć w gruncie rzeczy mówią o tym samym. 


data publikacji: 2013-12-30

Wspaniałą okazją, aby rozbudzić magiczną świąteczną atmosferę będzie wizyta na wystawie pokonkursowej szopek krakowskich. Te niepowtarzalne i wspaniałe dzieła znane są już na całym świecie. Charakterystyczne dla nich jest to, iż stajenka betlejemska ma konstrukcję wieżową i detale kojarzone z architekturą krakowską. Wszystkie nagrodzone szopki można oglądać w Pałacu Krzysztoforym w Krakowie.


data publikacji: 2013-12-21

Któż z nas podróżując środkami komunikacji miejskiej nie narzekał na swoich współpasażerów. Głośno się zachowują, toczą niekończące się debaty przez telefony komórkowe, jedzą, przepychają się, czasem brzydko pachną. W tym tramwaju mamy jednak szansę doświadczyć jazdy z wysoce kulturalnymi towarzyszami. Muzeum Śląskie w Katowicach już po raz jedenasty w okresie świątecznym zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem w towarzystwie eksponatów związanych z Bożym Narodzeniem.


data publikacji: 2013-12-21

Pavel Brázda, którego prace trudno było przyporządkować do istniejących w sztuce tendencji, stworzył swój własny kierunek artystyczny, który nazwał hominizmem – „sztuką o ludziach i dla ludzi“. Mogłoby się wydawać, iż w czasach nieograniczonej ekspresji artystycznej, malarstwo i grafika z lat czterdziestych czy pięćdziesiątych nie może nas niczym zaskoczyć. Tymczasem, prace Pavla Brázdy nadal robią na nas wrażenie kompozycyjną figlarnością i dowcipną ironią.


data publikacji: 2013-12-20

Człowiek zapędza się w coraz dalsze zakątki kosmosu. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości nawiążemy regularny kontakt z istotami pozaziemskimi. Czy nasz mózg jest gotowy na to spotkanie? Wspólnota Leeeżeć ma wątpliwości, dlatego przygotowała projekty wizjonerskich wręcz instalacji, które mają usprawnić nasz umysł, aby swobodniej porozumiewać się z "obcymi".


data publikacji: 2013-12-19

W listopadzie odszedł ostatni z wielkich grafików, współtwórca i filar polskiej szkoły plakatu - Waldemar Świerzy. W Muzeum Śląskim w Katowicach oglądać można wystawę stu najsłynniejszych plakatów jego autorstwa.


data publikacji: 2013-12-16

Jeśli nie macie pomysłów na prezenty świąteczne dla swoich bliskich, a sama myśl o kupowaniu skarpetek i rękawiczek przyprawia Was o zawrót głowy, na ratunek przychodzą krakowskie Świąteczne Targi Sztuki. Jeżeli Wy macie dość znajdowania pod choinką kolejny rok z rzędu nietrafionych podarunków i udawanie radości przychodzi Wam coraz trudniej, wyślijcie na targi swoich Świętych Mikołajów.


data publikacji: 2013-12-16

W sobotę 14 grudnia w Galerii Zderzak w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Mirosława Filonika - "Powrót". W pierwszym Zderzaku, w Krakowie na Dębnikach, w marcu 1990 roku, Mirosław Filonik pokazał instalację LOVE. Była zjawiskowa. Filon, wracając z wernisażu, miał stłuczkę na moście Dębnickim, zderzak-w-zderzak. I od tej pory nie widziano go więcej w Krakowie.


data publikacji: 2013-12-13

Chcąc właściwie zadbać o rozwój swoich pociech, warto zastanowić się nad tegorocznymi prezentami świątecznymi. Trzecia edycja targów KidDesign stworzy rodzicom doskonałą okazję do zweryfikowania dotychczasowych podarunków. Plastikowe, sztampowe zabawki odejdą w zapomnienie ustępując miejsca tym estetycznym i oryginalnym, które rozbudzą wyobraźnię i potencjał twórczy u naszych dzieci.


data publikacji: 2013-12-13

Jak tworzyć w cieniu dotychczasowych wielkich nazwisk? Odpowiedź na to pytanie wydaje się stanowić odwieczny dylemat artystów młodej generacji. A ponieważ od dziedzictwa nie ma ucieczki, możliwe są dwa wyjścia. Albo stać się kontynuatorem zastanej schedy albo komentatorem obierającym przeciwną ścieżkę. Obie te postawy ukazuje wystawa "Amor e ódio a Lygia Clark / Kocham i nienawidzę Lygii Clark" prezentowana w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Wystawa prezentuje brazylijskich artystów młodej generacji, którzy w swojej twórczości odnoszą się do dzieł tamtejszych klasyków sztuki współczesnej.


data publikacji: 2013-12-12

Współpraca międzynarodowa w dziedzinie sztuki to niezwykle istotne ogniwo w rozwoju osobistym każdego artysty. Pracując w gronie twórców pochodzących z różnych krajów świata, można natrafić na wspaniałe źródło inspiracji. Przekonać się można o tym na wystawie PLEASE CALL STELLA! prezentowanej w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.


data publikacji: 2013-12-12
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013