Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.
Wystawa "Look at me...(so beautiful, so fun)" prezentowana w toruńskim CSW pokazuje fotografie dwóch artystek austriackich, Anity Frech oraz Jakoba Leny Knebl. Wykorzystując w pracy własne ciało oraz jego opakowanie igrają z symbolami i cechami właściwymi dla świata mody, każda na swój sposób.

data publikacji: 2014-03-24

W rezultacie filozoficznych przemyśleń, Wacław Ropiecki doszedł do konkretnego wniosku: "Nie patrz na to, co widzialne". Zmaterializował go w postaci kolaży wykonanych z fotografii i tekstów, które składają się na jego najnowszą wystawę w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.


data publikacji: 2014-03-24

Katarzyna Majak prezentuje w poznańskiej galerii EGO wystawę fotografii "Kobiety Mocy". Projekt przedstawia cykl portretów i rozmów z kobietami praktykującymi alternatywne formy duchowości. Są wśród nich uzdrowicielki, szeptunki, wizjonerki, wiedźmy, przewodniczki duchowe oraz artystki. Ich wyjątkowe moce poznawać można do 30 kwietnia.


data publikacji: 2014-03-21

Stoisko Suszek Design prezentowane na targach Meble Polska 2014 w Poznaniu, na którym gościnnie Formwell wystawiał projekty swoich partnerów, otrzymało najważniejszą nagrodę konkursu "StandOUT. Meble Polska 2014", czyli Wyróżnienie Honorowe architektów współpracujących z portalem eXspace.pl. Głosujący docenili piękną aranżację przestrzeni wystawienniczej.


data publikacji: 2014-03-21

Od 21 marca w toruńskim CSW rusza CRIMESTORY - zbiorowa wystawa polskich artystów, którzy wspólnymi siłami stawiają niepokojącą tezę, że ze sztuką nie da się do końca zaprzyjaźnić ani zupełnie jej oswoić. Zdarza się też, że to, co w sztuce najważniejsze, kryje się nie w obszarze uzgodnień między artystą i odbiorcą, lecz w przestrzeni nieporozumienia, obcości i konfliktu.


data publikacji: 2014-03-19

Galeria Sowa w Olsztynie zaprasza na dwa wyjątkowe muzyczne wieczory. W środę 19 marca o godz. 20.00 wystąpi Jo & Lazy Fellow - zespół, który powstał dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu. Natomiast w czwartek 20 marca o godz. 19.30 The Brian McCombre Band przeniesie myślami słuchaczy na irlandzkie i szkockie klifowe wybrzeża i malownicze wrzosowiska osnute mgłą.


data publikacji: 2014-03-19

Nie lada gratka czeka miłośników hiszpańskiej kinematografii i kultury. Od 20 marca w siedmiu miastach Polski rusza 14-ta edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego. 


data publikacji: 2014-03-18

Czwórka znanych projektantów ubioru - Maldoror, oluhi, Paulina Plizga i Sylwia Rochala, zaprezentuje swoje projekty na wspólnej wystawie Gotyk Polski, która potrwa do 30 kwietnia w Galerii Dizajn BWA Wrocław.


data publikacji: 2014-03-14

Henryk Tomaszewski był jedną z najważniejszych postaci polskiej grafiki projektowej po II wojnie światowej. Źródła i efekty niezwykle wyrazistej, unikalnej formuły projektowania plakacisty pokazuje wystawa zorganizowana w stulecie jego urodzin w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.


data publikacji: 2014-03-14

Konkurs "make me!" to flagowe wydarzenie Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji. W świecie międzynarodowego designerskiego współzawodnictwa między młodymi projektantami ma duże znaczenie. Projekty nadsyłać można do 31 maja, a zwycięzca otrzyma nagrodę główną w wysokości 20.000 PLN. Nie ma na co czekać. Projektanci do boju!


data publikacji: 2014-03-14

Klocki LEGO zdefiniowały wspaniałe czasy dzieciństwa i młodości niektórych z nas. Zresztą nie miało znaczenia, czy było się dzieckiem, czy rodzicem, klocki pochłaniały na całe godziny. Szczęściarze z pieczołowitością kolekcjonowali całe zestawy, dla innych były jedynie pragnieniem. Niemniej jednak stały się kultowymi zabawkami. Czy odpowiednio zestawione mogą nieść głębsze przesłanie, zmusić nas do refleksji nad niebezpieczeństwami współczesnego świata? Wystawa BIO ARMY LEGO do zobaczenia w Galerii Pionova w Gdańsku. 


data publikacji: 2014-03-13

WellDone® to pierwsza polska marka łącząca ekonomię społeczną z designem. Produkty opatrzone tym znakiem produkowane są przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna. Trwa konkurs na stworzenie projektu kolejnej Dobrej Rzeczy. Prace można przesyłać do 15 czerwca.


data publikacji: 2014-03-13

Na dyskusję na styku kultury i polityki zaprasza Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 12 marca o godz. 18.00 wykład nt."Kultura i kreatywność szansą rozwoju dla Europy?" wygłosi Jan Truszczyński.


data publikacji: 2014-03-12

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trwa wystawa autorskich tkanin Dory Hary "Błony-interfejs dla malarstwa i przestrzeni". Ekspozycja stanowi prezentację malarstwa na jedwabiu, co wywołuje wiele skojarzeń znaczeniowych o głębokim ładunku emocjonalnym.


data publikacji: 2014-03-12

W projektach graficznych autorstwa Katarzyny Bochenek słowo i obraz razem tworzą mały, ale jakże wymowny znak. Każdy z nich stanowi osobisty komentarz artystki, a co ważniejsze prowokuje widzów do refleksji i być może zdefiniowania pewnych pojęć i wartości na nowo. Wystawę prac Katarzyny Bochenek można oglądać do 26 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu.


data publikacji: 2014-03-11

We wtorek 11 marca o godz. 18.00 w Studio – BWA Wrocław odbędzie się jednodniowa ekspozycja malarstwa i rysunków Natalii Łabędź, laureatki konkursu studenckiego "Wyzywam Cię na pojedynek" zorganizowanego przez wrocławską ASP w BWA Wrocław.


data publikacji: 2014-03-11

Sztuka tworzona w przestrzeni miejskiej ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dla jednych Street Art jest równoznaczny z wolnością i nieskrępowaniem artystycznym, innym kojarzy się raczej z wandalizmem. We wtorek 11 marca Galeria Pionova zaprasza na spotkanie i dyskusję o sztuce miejskiej. 


data publikacji: 2014-03-10

Do 26 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu oglądać można wystawę „A Place Where We Could Go", która stanowi część międzynarodowego programu badawczego „Projekt Metropolis". Ta premierowa odsłona składa się z ośmiu autonomicznych projektów.


data publikacji: 2014-03-10

Na niecodzienne zwiedzanie Panoramy Racławickiej "ze szminką w torebce" oraz spotkania i rozmowy o modzie kobiecej od XVII wieku i nie tylko zaprasza Muzeum Narodowe we Wrocławiu szczególnie wszystkie panie w dniu ich święta.  data publikacji: 2014-03-07

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza w sobotę 8 marca o godz. 18.00 na performance akustyczny będący podsumowaniem warsztatów dźwiękowo - muzycznych z Zorką Wollny i Anną Szwajgier.


data publikacji: 2014-03-07

Na zbiorowej wystawie "Illo, Macho i studenci" w galerii Szkła i Ceramiki BWA Wrocław do 19 kwietnia można obejrzeć szkło profesorów i studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie, którzy zaprezentują najświeższe trendy projektowe oraz efekty swoich twórczych poszukiwań.


data publikacji: 2014-03-07

Andrzej Baturo - fotoreporter i artysta, dokumentującym w latach 70. i 80. ubiegłego wieku rzeczywistość siermiężnego PRL-u, był jednym z założycieli Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego w Olsztynie. Jego sposób portretowania Polaków można dojrzeć podczas wystawy jego fotografii w Galerii Bielskiej BWA.

 


data publikacji: 2014-03-06

W olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA można oglądać multimedialny projekt Doroty Nieznalskiej, który porusza zagadnienie pamięci na przykładzie nieistniejącego, lecz wciąż wzbudzającego wiele emocji pomnika z okolic Olsztynka -Tannenberg-Denkmal. Wystawa jest próbą zmierzenia się z pamięcią o monumencie, jego historią, upadkiem, a w szerszej perspektywie pamięcią o wspólnym dziedzictwie kulturowym Prus Wschodnich. Wystawa trwa do 20 marca.


data publikacji: 2014-03-06

Poznańskim targom Meble Polska 2014 towarzyszyła Arena Design - przestrzeń, którą zdominowały wystawy światowej sławy designerów oraz projekty studentów szkół artystycznych i wzorniczych.


data publikacji: 2014-03-03

Sander Mulder był jednym z gości specjalnych Areny Design, wydarzenia towarzyszącego poznańskim targom Meble Polska 2014. Na scenie Strefy Forum, holenderski designer wygłosił zajmujący wykład na temat cyfryzacji w projektowaniu. W przestrzeni wystawowej Areny można było zobaczyć również ekspozycję kilku jego projektów.


data publikacji: 2014-03-03

Formwell nie spoczywa na laurach. Po sukcesie na targach Imm Cologne 2014, gościliśmy z wystawą na stanowisku Suszek Design podczas poznańskich Targów Meble Polska 2014.


data publikacji: 2014-02-14

Na walentynkowy wieczór pełen uniesień przy dźwiękach piosenek Edith Piaf, Carli Bruni czy Patricii Kaas w aranżacjach zespołu Gentle Lady Note zaprasza CAFÉ PIONOVA w Gdańsku, oczywiście 14 lutego o godz. 19.00.


data publikacji: 2014-02-14

Walentynki to idealny dzień na snucie rozważań o istocie miłości. Ada Karczmarczyk stara się poprzez sztukę znaleźć metodę na odszukanie "drugiej połówki" w realnym życiu. Wernisaż prac tej niepoprawnej romantyczki odbędzie się 14 lutego w Galerii Arsenał w Białymstoku. A ponieważ temat miłości zawsze jest aktualny, wystawa potrwa do 27 marca.


data publikacji: 2014-02-14

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, 14 lutego nastąpi otwarcie trzech wystaw. Pokazane zostaną prace czwórki chilijskich artystów pod hasłem "La forma del diablo", ekspozycja duetu Erwin Van Doorn i Inge Nabuurs "Morze oczekuje Twojego powrotu" oraz archiwum Karola Radziszewskiego "Pozdrowienia z Ameryki!". Wystawy będą otwarte dla odwiedzających do 13 kwietnia.


data publikacji: 2014-02-13

Milczący hołd malarstwu składają Kamila Model i Daniel Cybulski wystawą "Pssst! Milczenie to jeszcze nie cisza", którą oglądać można do 7 marca w Galerii Pionova w Gdańsku.

 

data publikacji: 2014-02-13

Trwa konkurs ogłoszony przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu na projekt motywu graficznego, którym sygnowany będzie festiwal Art of Improvisation. Autor zwycięskiej grafiki otrzyma nagrodę w wysokości 1500PLN. Prace można przesyłać do 20 lutego.


data publikacji: 2014-02-12

Nowy rok otwiera nowy sezon w branży meblowej i jest zawsze doskonałą motywacją dla projektantów do zaprezentowania swoich najświeższych modeli. Podczas targów Imm Cologne 2014 marka Suszek Design pokazała najnowszą kolekcję mebli vintage projektu Jacka Wojciecha Suszka. Kolekcja będzie też prezentowana podczas targów MEBLE POLSKA 2014, które odbędą się w Poznaniu od 18 do 21 lutego.


data publikacji: 2014-02-12

Czwartek 13 lutego zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla mieszkańców Krakowa. W Muzeum Sztuki Współczesnej odbędą się jednocześnie cztery wernisaże czterech wystaw. Nawet wybredni miłośnicy sztuki będą usatysfakcjonowani.


data publikacji: 2014-02-11

Zamek Cieszyn obchodzi w tym roku 9. urodziny. Trzeba przyznać, że świętuje je bardzo hucznie w towarzystwie wystaw i na dyskusjach o kondycji polskiego designu.


data publikacji: 2014-02-07

We Frankfurcie od 7 do 11 lutego odbywają się międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente 2014. Podczas nich wystawiane są najnowsze produkty przeznaczone do dekoracji i wyposażenia domów, mieszkań i ogrodów. Polskę reprezentuje 61 firm.


data publikacji: 2014-02-07

W swojej twórczości Maja Siemińska czerpie ze stylistyki ikon, opowiadając językiem współczesnych metafor o człowieku rozpiętym między wymiarami czasu, życia prenatalnego, podświadomego. Na wystawę prac artystki "In illo tempore" zaprasza Gdańska Galeria Miejska.


data publikacji: 2014-02-06

W Centrum Kultury Agora we Wrocławiu do 7 marca trwa wystawa indywidualna Łukasza Karkoszki. Swój warsztat ceramiczny wykorzystuje on tworząc wielkoformatowe rzeźby i mozaiki, w których pozostawia część swoich doświadczeń i emocji.


data publikacji: 2014-02-06

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu do 16 marca można oglądać fotografie autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego - wybitnego fotografa współczesnego, który od lat uwiecznia polskie osobistości. 


data publikacji: 2014-02-05

„Film obyczajowy produkcji polskiej” to wystawa zdjęć Kuby Dąbrowskiego, którą oglądać można od 1 lutego w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Jest dokumentacją życia i otoczenia fotografa, a zarazem dyskretną refleksją na temat posługiwania się medium fotografii.


data publikacji: 2014-01-31

Od listopada trwa 7. edycja festiwalu filmowego Sputnik, w ramach którego pokazywane są rosyjskie produkcje fabularne, dokumentalne i animowane. Do marca festiwal odwiedzi jeszcze kilka polskich miast.  


data publikacji: 2014-01-31

Modowy recykling przynosi same korzyści - rozwija kreatywność, pozwala zaoszczędzić pieniądze, a co najważniejsze chroni środowisko naturalne. Może być też doskonałą zabawą. Przekonać się można o tym podczas Eko Fashion Weekend, który rozpoczyna się dzisiaj w Krakowie.


data publikacji: 2014-01-30

Oskar Zięta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych młodych polskich projektantów na świecie. Podczas targów Imm Cologne 2014 w produkty z jego autorskich kolekcji "FiDU" i "3+" wyposażone zostały aż trzy punkty. Potwierdził tym samym swoją silną pozycję jako designer, przy okazji znakomicie rekomendując polski potencjał twórczy.


data publikacji: 2014-01-29

Cezary Poniatowski okrzyknięty został niedawno przez środowiska branżowe "odkryciem 2013 roku". Pozostaje wierny czarno-białym obrazom, a cykl "Sceny rodzajowe" pokazuje, że ta konsekwencja nadaje jego dziełom szczególny wyraz. Wystawę można oglądać od 31 stycznia w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA.


data publikacji: 2014-01-29

Czy bycie romantykiem we współczesnych czasach przynosi korzyści czy raczej szkodzi? Rozstrzygnięcia poszukują członkowie Grupy Tymczasowo, których prace rozprawiające się z ideami tej epoki można oglądać na wystawie "Ckliwy Romantyk" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.


data publikacji: 2014-01-28

W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się właśnie upragnione ferie zimowe. Choć za oknem wymarzona przez dzieci pogoda obiecująca fantastyczne bałwany i jazdę na sankach, warto zadbać również o rozwój artystyczny naszych pociech. Zachęca do tego program zaproponowany przez olsztyńską galerię BWA.   


data publikacji: 2014-01-27

Targom kolońskim Imm Cologne 2014 towarzyszy wiele wystaw stanowiących przekrój najnowszych tendencji i trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Najważniejszą stanowiła prezentacja produktów wyróżnionych tytułem "Interior Innovation Award 2014" będącym potwierdzeniem ich innnowacyjności i designu najwyższej jakości. 


data publikacji: 2014-01-27

Mocnym polskim akcentem podczas targów wystawienniczych Imm Cologne 2014 była debiutująca wystawa "Polished up. Designed from Poland" przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Prezentuje ona wdrożone projekty młodych polskich designerów.


data publikacji: 2014-01-24

Dla Eugeniusza Minciela przestrzeń malarska nie ogranicza się jedynie do płótna. To strefa wychodząca daleko poza ramy sztalugi. Artysta wyjaśni to podczas swojej wystawy "Drzwi do malarstwa", której wernisaż odbędzie się 27 stycznia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.  


data publikacji: 2014-01-24

W gdańskim Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 zobaczyć można "Transrosyjski projekt artystyczny - 9000 km”. Jest on efektem współpracy kuratorów z narodowych instytucji kulturalnych i edukacyjnych z ośmiu rosyjskich regionów oraz przedstawicieli „rosyjskiej diaspory” w krajach byłego Związku Radzieckiego i na świecie. Dzięki niemu poznać można artystyczną geografię każdego z tych rejonów.


data publikacji: 2014-01-23

Marilyn Monroe jest niezaprzeczalną ikoną nie tylko kina, ale także wszelkich przejawów pop-kultury. Jej wizerunek zdobił już chyba wszelkie przedmioty codziennego użytku. Wyeksloatowano go do granic możliwości, aż z nieziemskiej bogini przekształciła się w "everymana". Jak by tego było mało, Małgorzata Warlikowska postanowiła na sam koniec ją zjeść. We wrocławskim BWA można oglądać wystawę prac artystki. 


data publikacji: 2014-01-23
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013