Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Podczas tegorocznych targów Imm Cologne 2014 można było dostrzec pewien długo wyczekiwany przełom. Wreszcie wśród wystawców pojawiło się więcej polskich marek, które wspólnymi siłami promowały rodzime projekty. Portal Formwell również przyczynił się do polskiego sukcesu na kolońskich targach.    


data publikacji: 2014-01-23

Najpierw pasażerowie wrocławskiego Dworca Głównego zostali zaskoczeni i oczarowani wystawą "UFO Unikat Forma Obiekt". Teraz przyszła kolej na zaprezentowanie jej w bardziej tradycyjnych wnętrzach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Czy szkło artystyczne podane w standardowej formie również wywoła zachwyt publiczności?  


data publikacji: 2014-01-22

Od 23 stycznia w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA można oglądać wystawę Barbary Yoshidy prezentującą osiemdziesiąt klasycznych czarno-białych portretów kobiet artystek wykonanych przez nowojorską fotografkę. Wśród sportretowanych bohaterek znalazły się również zdjęcia dwóch wybitnych polskich artystek: Marty Deskur oraz Alicji Żebrowskiej, zrobione podczas pierwszej wizyty Barbary Yoshidy w Polsce.


data publikacji: 2014-01-22

W poniedziałek 13 stycznia rozpoczynają się w Kolonii międzynarodowe targi wystawiennicze dla branży meblowej IMM Cologne 2014. Portal Formwell skrupulatnie wypełniając swoje zadania o charakterze promocyjno-wystawienniczym zaprezentuje podczas targów prace artystów wybranych spośród członków naszej społeczności: meble projektu Jacka Suszka SUSZEK DESIGN, produkty NIE/BO DESIGN, lampy Jeremiego Nagrabeckiego VELT oraz oświetlenie duetu KOLOROWE KABLE. Zapraszamy do odwiedzenia standu B-063 w hali 05.1!


data publikacji: 2014-01-10

Wystawa prac komiksowych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie stanowi dokumentację artystycznej debaty nad zachodzącymi zmianami społeczno-politycznymi. Jest kobiecym głosem w kwestii różnorodności, równouprawnienia i demokracji. Dialog międzykulturowy podjęło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski w ramach projektu "Women for Democratic (R)evolution". 


data publikacji: 2014-01-08

Postać Herberta Zangsa - kolegi Güntera Grassa z Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, budziła często kontrowersje, zarówno jeśli chodzi o jego życie prywatne, jak i decyzje artystyczne. Wystawę jego prac można jeszcze zobaczyć do 12 stycznia w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa. Wykład dr Susannah Cremer- Bermbach towarzyszący wystawie stwarza doskonałą okazję do bliższego poznania jego nietuzinkowej osobowości w kontekście rozwoju sztuki w powojennych Niemczech.


data publikacji: 2014-01-08

Dokonale zdajemy sobie sprawę, że istnieją poza naszym rozumnym postrzeganiem rzeczy, które wyjaśnić można jedynie w sposób abstrakcyjny, symboliczny, wręcz metaforyczny. Zadania tego podejmują się dwie artystki - Anna Drońska i Violetta Kulikowska-Parkasiewicz tłumacząc to, co nienazwane na język sztuki.


data publikacji: 2014-01-07

W codziennym biegu, ciągłym pośpiechu, skupieni na obowiązkach mijamy bez większej uwagi miejsca, które warto zauważyć i docenić. Ich urok udało się Januszowi Wojcieszakowi zatrzymać w fotografiach, które zebrane zostały na wystawie "Miejsca obok nas" w Muzeum Historii Katowic.


data publikacji: 2014-01-07

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza w poniedziałek, 6 stycznia o godz. 19, na kończący wystawę „W sercu kraju” performans Pauliny Ołowskiej. To autorka m.in. cyklu kolaży, znajdującego się w kolekcji Muzeum.


data publikacji: 2014-01-04

Wystawa w krakowskim Pałacu Sztuki obejmuje prace z trzydziestu lat twórczości Romualda Oramusa i Stanisława Sobolewskiego - dwóch krakowskich malarzy związanych z nurtem kultury niezależnej w latach 80. ubiegłego wieku.


data publikacji: 2014-01-03

W pierwszy wtorek Nowego Roku, tj. 7 stycznia, w Galerii Bielskiej BWA otwarta zostanie wystawa „Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny". Ma ona charakter przeglądu ukazującego różnorodny mistrzowski warsztat, podczas którego przedstawione zostaną prace 43 artystów, dla których rysunek jest podstawową lub jedną z najważniejszych form wypowiedzi artystycznej. To pierwsza od wielu lat tak duża prezentacja sztuki rysunku w Polsce.


data publikacji: 2014-01-03

Do 13 stycznia 2014 roku w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie można oglądać wystawę "Ludzki wymiar". Dla każdego z jej uczestników te dwa słowa oznaczają inne wartości, przypominają różne historie i nasuwają odmienne skojarzenia. Z tej przyczyny zaprezentowane dzieła są tak różnorodne, choć w gruncie rzeczy mówią o tym samym. 


data publikacji: 2013-12-30

Wspaniałą okazją, aby rozbudzić magiczną świąteczną atmosferę będzie wizyta na wystawie pokonkursowej szopek krakowskich. Te niepowtarzalne i wspaniałe dzieła znane są już na całym świecie. Charakterystyczne dla nich jest to, iż stajenka betlejemska ma konstrukcję wieżową i detale kojarzone z architekturą krakowską. Wszystkie nagrodzone szopki można oglądać w Pałacu Krzysztoforym w Krakowie.


data publikacji: 2013-12-21

Któż z nas podróżując środkami komunikacji miejskiej nie narzekał na swoich współpasażerów. Głośno się zachowują, toczą niekończące się debaty przez telefony komórkowe, jedzą, przepychają się, czasem brzydko pachną. W tym tramwaju mamy jednak szansę doświadczyć jazdy z wysoce kulturalnymi towarzyszami. Muzeum Śląskie w Katowicach już po raz jedenasty w okresie świątecznym zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem w towarzystwie eksponatów związanych z Bożym Narodzeniem.


data publikacji: 2013-12-21

Pavel Brázda, którego prace trudno było przyporządkować do istniejących w sztuce tendencji, stworzył swój własny kierunek artystyczny, który nazwał hominizmem – „sztuką o ludziach i dla ludzi“. Mogłoby się wydawać, iż w czasach nieograniczonej ekspresji artystycznej, malarstwo i grafika z lat czterdziestych czy pięćdziesiątych nie może nas niczym zaskoczyć. Tymczasem, prace Pavla Brázdy nadal robią na nas wrażenie kompozycyjną figlarnością i dowcipną ironią.


data publikacji: 2013-12-20

Człowiek zapędza się w coraz dalsze zakątki kosmosu. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości nawiążemy regularny kontakt z istotami pozaziemskimi. Czy nasz mózg jest gotowy na to spotkanie? Wspólnota Leeeżeć ma wątpliwości, dlatego przygotowała projekty wizjonerskich wręcz instalacji, które mają usprawnić nasz umysł, aby swobodniej porozumiewać się z "obcymi".


data publikacji: 2013-12-19

W listopadzie odszedł ostatni z wielkich grafików, współtwórca i filar polskiej szkoły plakatu - Waldemar Świerzy. W Muzeum Śląskim w Katowicach oglądać można wystawę stu najsłynniejszych plakatów jego autorstwa.


data publikacji: 2013-12-16

Jeśli nie macie pomysłów na prezenty świąteczne dla swoich bliskich, a sama myśl o kupowaniu skarpetek i rękawiczek przyprawia Was o zawrót głowy, na ratunek przychodzą krakowskie Świąteczne Targi Sztuki. Jeżeli Wy macie dość znajdowania pod choinką kolejny rok z rzędu nietrafionych podarunków i udawanie radości przychodzi Wam coraz trudniej, wyślijcie na targi swoich Świętych Mikołajów.


data publikacji: 2013-12-16

W sobotę 14 grudnia w Galerii Zderzak w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Mirosława Filonika - "Powrót". W pierwszym Zderzaku, w Krakowie na Dębnikach, w marcu 1990 roku, Mirosław Filonik pokazał instalację LOVE. Była zjawiskowa. Filon, wracając z wernisażu, miał stłuczkę na moście Dębnickim, zderzak-w-zderzak. I od tej pory nie widziano go więcej w Krakowie.


data publikacji: 2013-12-13

Chcąc właściwie zadbać o rozwój swoich pociech, warto zastanowić się nad tegorocznymi prezentami świątecznymi. Trzecia edycja targów KidDesign stworzy rodzicom doskonałą okazję do zweryfikowania dotychczasowych podarunków. Plastikowe, sztampowe zabawki odejdą w zapomnienie ustępując miejsca tym estetycznym i oryginalnym, które rozbudzą wyobraźnię i potencjał twórczy u naszych dzieci.


data publikacji: 2013-12-13

Jak tworzyć w cieniu dotychczasowych wielkich nazwisk? Odpowiedź na to pytanie wydaje się stanowić odwieczny dylemat artystów młodej generacji. A ponieważ od dziedzictwa nie ma ucieczki, możliwe są dwa wyjścia. Albo stać się kontynuatorem zastanej schedy albo komentatorem obierającym przeciwną ścieżkę. Obie te postawy ukazuje wystawa "Amor e ódio a Lygia Clark / Kocham i nienawidzę Lygii Clark" prezentowana w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Wystawa prezentuje brazylijskich artystów młodej generacji, którzy w swojej twórczości odnoszą się do dzieł tamtejszych klasyków sztuki współczesnej.


data publikacji: 2013-12-12

Współpraca międzynarodowa w dziedzinie sztuki to niezwykle istotne ogniwo w rozwoju osobistym każdego artysty. Pracując w gronie twórców pochodzących z różnych krajów świata, można natrafić na wspaniałe źródło inspiracji. Przekonać się można o tym na wystawie PLEASE CALL STELLA! prezentowanej w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.


data publikacji: 2013-12-12

"Energia Dźwięku 7" to mini festiwal pokazujący nowe trendy w muzyce alternatywnej, z jednej strony prezentując uznanych artystów uchodzących za protoplastów stylu, a z drugiej strony oryginalnych debiutantów, o których dopiero robi się „głośno”.


data publikacji: 2013-12-12

Polygonum to konkurs adresowany do twórców mieszkających bądź realizujących swoje artystyczne koncepcje na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Co ważniejsze, to projekt, który ukazać ma aktualny obraz sztuki współczesnej w regionie i dowieść, że na Kujawach i Pomorzu działa wielu utlantowanych i godnych uwagi artystów. Wystawa prezentowana będzie od 14 grudnia w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.


data publikacji: 2013-12-11

Do 27 grudnia 2013 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu można podziwiać wszystkie finałowe zdjęcia wyłonione w kolejnej odsłonie Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej, organizowanego przez branżowy miesięcznik PRESS. Wystawa pokonkursowa Grand Press Photo 2013 prezentuje 176 najlepszych zdjęć prasowych minionego roku, w tym 60 fotografii pojedynczych i 16 fotoreportaży.


data publikacji: 2013-12-11

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów. W ramach 13. edycji festiwalu zorganizowana została również wystawa plakatów inspirowanych tegorocznymi filmami - DRAW DOCS. Twórcami ilustrujących filmy plakatów są artyści, którzy za pomocą grafik stworzyli wizualne recenzje pokazywanych na WATCH DOCS dokumentów.


data publikacji: 2013-12-05

Double Life to cykl filmów wideo składających się z kilkunastu dyptyków, pokazujących, jak artyści godzą (lub nie) pracę zarobkową z własną twórczością. Rozpoczęty w 2007 roku projekt jest w dużej mierze oparty na współpracy, ponieważ w każdym mieście, w którym jest wystawiany, miejscowi artyści włączają do niego swoje filmy. Kręcono je między innymi w Paryżu, Montrealu, Moskwie, New Delhi, Bukareszcie i Madrycie. Dotychczas powstało 15 dyptyków filmowych, a ostatnio Kisseleva ze swoim projektem odwiedziła Kraków, dając szansę polskim artystom wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.


data publikacji: 2013-12-05

Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu przygotowało wystawę rzeźb prof. Stanisława Radwańskiego oraz jego absolwentów. Jest to inicjatywa, która skupia adeptów pracowni dyplomowej cenionego pedagoga z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wernisaż wystawy 5 grudnia o godz. 18.00.


data publikacji: 2013-12-04

Opole to jedno z trzech polskich miast, obok Poznania i Krakowa, w którym prezentowana jest wystawa "World Press Photo 2013". Odwiedzający mają szansę podziwiać najlepsze światowe dzieła fotografii dziennikarskiej. Zostały one wyłonione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej, organizowanym przez fundację World Press Photo.


data publikacji: 2013-12-04

Czeskie lokomotywy, zdjęcia z wojny na Bliskim Wschodzie i minimalistyczne obrazy - wystawa „True or false” pokaże, że granica między prawdą, a fikcją jest płynna. Zwłaszcza w sztuce. W czwartek, 12 grudnia o godz. 18 w Galerii BWA w Olsztynie, wystawę fotograficzno-malarską otworzą dwaj artyści związani z warszawską ASP - Igor Przybylski i Maciej Duchnowski.


data publikacji: 2013-12-03

W Galerii Szkła i Ceramiki we Wrocławiu czeka nas dizajnerska wojna, która polega na porównaniu dwóch wersji tego samego pomysłu-czechosłowackiego i polskiego. Dla równowagi, w Galerii Dizajn we Wrocławiu zaprezentowana zostanie idealna synteza polskiego i czechosłowackiego projektowania. Celem tej narodowej konfrontacji jest przeprowadzenie rozgrywki ostatecznej, a więc rodzaju dizajnerskiej inwentaryzacji. Zobaczmy, co mamy, co jest „nasze”, co jest „ich”. A może to wszystko jest po prostu „wspólne”?


data publikacji: 2013-12-03

Tegorocznym tematem przewodnim "Terma Design 2014" jest projekt grzejnika w duchu idei "Slow". Konkurs skierowany jest do młodych, utalentowanych projektantów sztuki użytkowej, stawiających swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodowego designu oraz wszystkich tych, którzy pasjonują się projektowaniem oryginalnych i innowacyjnych produktów. "Terma Design" jest również doskonałą okazją do przeglądu talentów i możliwości młodych designerów, a także szansą na zdobycie wymiernych korzyści finansowych i wdrożenie do produkcji nagrodzonego projektu.  
Zgłoszenie wraz z pracą konkursową należy przesłać do dnia 20 lutego 2014 roku.


data publikacji: 2013-12-03

W Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy trwa wystawa prac Janusza Kaniewskiego. Prezentuje ona projekty produktów w fazie konceptualnej. Warto zobaczyć, jaki początek miały znane projekty Kaniewskiego, m.in. logo i wystrój salonów Fiata, buty narciarskie czy szklanka Żywca.


data publikacji: 2013-12-03

W Białymstoku 4 grudnia rozpocznie się 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka 2013. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu. Główny trzon wydarzenia stanowią oczywiście projekcje filmowe odbywające się w ramach poszczególnych konkursów. Jednak ŻubrOFFka jest festiwalem w pełnym tego słowa znaczeniu. Oprócz konkursów, towarzyszyć mu będą koncerty, krótkometrażowe podróże filmowe stanowiące przegląd narodowych kinematografii, pokazy filmów animowanych, warsztaty, wykłady i wystawy.


data publikacji: 2013-11-28

Mustache: Yard Sale vol. 10 – pod takim hasłem w niedzielę, 8 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się targi mody i designu. Swoje prace pokażą tu niezależni, młodzi projektanci. W programie również sztuka, wiedza i jedzenie.  


data publikacji: 2013-11-27

Brytyjski kolonializm w sposób dość oczywisty przywodzi na myśl kwestię niewolnictwa. Na skojarzenie to wyraźnie wskazują prace Yinki Schonibare, choćby przez swój historyczny sztafaż. Artysta znany jest ze swoich teatralnych, wielowątkowych i barwnych prac przedstawiających manekiny, baletnice, dzikie zwierzęta wyposażone w telefony komórkowe i pozłacane pistolety. Na wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2, Shonibare zaprezentuje serię fotografii Fake Death Pictures, w których przedstawia różne wariacje na temat śmierci Lorda Nelsona.


data publikacji: 2013-11-27

Malarsko-muzyczna uczta czeka w czwartek, 5 grudnia w Galery 69 w Dorotowie pod Olsztynem. Odbędzie się tu wernisaż nowych prac Jana Pruskiego i koncert saksofonisty jazzowego Grzecha Piotrowskiego.


data publikacji: 2013-11-24

Na wystawie "Malarze ilustracji" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprezentowane zostaną prace ponad trzydziestu współczesnych polskich ilustratorów, u których dostrzec można wyraźne nawiązania do tradycji Polskiej Szkoły Plakatu. Dla aktualnie tworzących artystów, mistrzowie pokroju Henryka Tomaszewskiego czy Waldemara Świerzego to nie tylko autorzy zapamiętanych z dzieciństwa znakomitych plakatów i ilustracji, ale również nieustające źródło inspiracji.


data publikacji: 2013-11-22

Nagroda Red Dot to niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznawane projektom charakteryzującym się wybitnym designem i wzornictwem wysokiej jakości. To swego rodzaju rozpoznawalna międzynarodowa pieczęć potwierdzająca doskonałość i wartość innowacyjnych projektów. W gronie najlepszych designerów znalazło się dwóch Polaków: Dominika Drezner i Jan Lutyk.


data publikacji: 2013-11-21

Na wykład „Domy własne architektów – laboratoria idei” zaprasza w czwartek, 21 listopada o godz. 17 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To spotkanie jest częścią Festiwalu „Warszawa w Budowie 5.”


data publikacji: 2013-11-20

Miejskie zaułki, parki, place zabaw, graffiti, nietuzinkowe portrety mieszkańców. Wystawa fotograficzna „Miejskie Dokufikcje. Niecodzienna Mapa Olsztyna”, prezentuje warmińskie miasto „od zaplecza”. Wernisaż 26 listopada w holu olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA.


data publikacji: 2013-11-17

Malarstwo, rzeźba i fotografia – przez trzy dni 19. Dzielnica w Warszawie będzie tętnić sztuką. Swoje prace zaprezentują tu artyści Stowarzyszenia Front Sztuki oraz Anna Bedyńska, laureatka World Press Photo 2013. Wernisaż w piątek, 22 listopada.


data publikacji: 2013-11-16

W ciągu jednego listopadowego weekendu (15-17.11) artystyczne projekty tchną życie w zapomniane rejony Gdańska. Już po raz piąty bowiem odbędzie się festiwal artystycznych instalacji wizualnych NARRACJE pod hasłem "Unearthing delights. Markets, memories and meetings | Odkrywanie zachwyca. Targowiska, spotkania, wspomnienia". Artyści odkrywając twórczy potencjał miasta stworzyli projekty, które dotykają tematu targowisk, ogrodów i mieszkańców dawnej dzielnicy Długie Ogrody. Fascynacja bogatą historią i przebrzmiałą świetnością tych miejsc zaoowocowała koncepcją zestawienia dawnych obrazów pełnych życia ogrodów i targu ze współczesnym zaniedbaniem dzielnic.


data publikacji: 2013-11-15

Pasja, przyjaźń i filozofia życia – to łączy prof. Małgorzatę Chomicz z Olsztyna i jej włoską przyjaciółkę Elisabettę Diamanti, artystkę z Rzymu. W piątek, 15 listopada o godz. 18 w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, otworzą wspólną wystawę grafiki. O inspiracjach i różnicy między Polską a Włochami, rozmawiamy z prof. Małgorzatą Chomicz.


data publikacji: 2013-11-14

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu można oglądać wystawę "Epidemic". Analizie poddana zostaje sama wystawa jako medium. W pewnym stopniu obnażony zostaje zapis pracy nad ekspozycją poprzez ukazanie jej mechanizmów zarówno na poziomie wypracowania koncepcji, referencji, jak i produkcji i końcowej aranżacji.
Ta autotematyczna refleksja nie stanowi jednak przeszkody do skonstruowania i opowiedzenia samodzielnych historii przez artystów prezentujących swoje prace. Niezależnie od głównej idei wystawy wyłuskać można kilka towarzyszących jej wątków. Dominującą kwestią wydają się być wypowiedziane przez dwóch młodych artystów odwieczne pytania: "Jak działa sztuka?" i "Jak z niej żyć?".


data publikacji: 2013-11-14

„Melancholia” to tytuł wystawy prac Anny Drońskiej, związanej z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Otwarcie w najbliższą sobotę o godz. 17 w Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie.


data publikacji: 2013-11-13

Już w niedzielę, 17 listopada odbędzie się 9. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. W MOCAK-u zaplanowano warsztaty i oglądanie wystaw z kuratorem. Przez cały dzień obowiązuje wstęp wolny.


data publikacji: 2013-11-13

Wyjąt­kowy wie­czór prezentujący doj­rzały skan­dy­naw­ski design i mło­de pol­skie wzor­nic­two czeka dzisiaj o godz. 18.30 w Salonie BoConcept w Warszawie.


data publikacji: 2013-11-13

Jednym z wydarzeń towarzyszących Arena Design 2014 w Poznaniu jest konkurs TOP DESIGN award 2014.
Kolejny rok z rzędu organizatorzy pragną wyłonić, a tym samym wypromować innowacyjne rozwiązania projektowe oraz firmy, które inwestują w dobre wzornictwo. Konkurs cieszy się uznaniem branży, gdyż upowszechnia produkty doskonałe pod względem wzornictwa, funkcjonalności oraz jakości wykonania, zaprojektowane zgodnie ze światowymi trendami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.


data publikacji: 2013-11-12

Cykl "wyOBRAZ sobie" zostanie zainaugurowany w najbliższy czwartek 14 listopada o godz. 18.15 w Czytelni Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Temat pierwszego spotkania dotyczyć będzie antropologicznej teorii obrazu Hansa Beltinga, w której kluczową rolę pełnią trzy pojęcia: ciało – medium – obraz. Każde z tych pojęć, wspólnie stanowiących istotę interdyscyplinarnego rozumienia obrazu, zostanie rozwinięte w postaci krótkich wystąpień.


data publikacji: 2013-11-12
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013