Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
Przegląd Sztuki SURVIVAL I termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwietnia 2018 r.I WrocławKURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I Łódź

„Rozgrywka ostateczna” to tytuł wystawy, którą można oglądać do końca października we wrocławskiej Galerii BB. Prezentacja dzieł Anny Klimczak-Dobrzanieckiej, to część Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”.


data publikacji: 2013-10-21

Podczas 9 edycji Fashionphilosophy Fashion Week Poland w Łodzi w czwartek Formwell uczestniczył w pokazach mody marek Label2, Sowik Matyga, Le Gia oraz Marta Wachholz-Biczuja.
Poniżej prezentujemy fotorelację z pokazów.


data publikacji: 2013-10-21

 Czołówka polskich projektantów mody zaprezentowała swoje kolekcje na sezon wiosna/lato 2014 podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.
Przez cztery dni na wybiegu oglądaliśmy projekty trzydziestu projektantów i marek, min. Dawid Tomaszewski, Michał Szulc, MMC, Łukasz Jemioł z odsłoną linii "Basic".


data publikacji: 2013-10-21

Grafikę z cyklu „Retrospekcje” Agnieszki Nowackiej zaprezentuje we wtorek, 22 października Galeria Jednego Obrazu w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Wernisaż o godz. 18
Prace artystki urodzonej w Ostrołęce  przedstawiają  pejzaże, głównie z okolic rodzinnego miasta i Olsztyna. Powstają na bazie fotografii, bo jak twierdzi Agnieszka Nowacka - w swoich pracach stara się zatrzymać czas.


data publikacji: 2013-10-20

Kolejna odsłona festiwalu Ars Cameralis rozpocznie się 10 listopada w Katowicach. Tegoroczna edycja interdyscyplinarnego festiwalu to cykl koncertów, wystaw i dyskusji, warsztatów literackich oraz prezentacji filmowych przybliżających sztukę współczesną, a jednocześnie mocno usytuowaną w różnorodnych tradycjach.


data publikacji: 2013-10-18

Bliskie abstrakcji malarstwo inspirowane krajobrazem Warmii i Mazur zaprezentuje w poniedziałek, 21 października o godz. 16 Galeria Marszałkowska w Olsztynie. Swoją wystawę „Taki pejzaż” otworzy tu Ewa Plichta-Lubieniecka.


data publikacji: 2013-10-18

Promocja książki „Design” połączona z wystawą  „Design: Illustration” odbędzie się jutro, 18 października o godz. 18 przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Autorem wyjątkowego albumu i prac jest Janusz Kaniewski, jeden z najważniejszych polskich projektantów.


data publikacji: 2013-10-17

Baśniowe obrazy Magdaleny Bors, belgijskiej artystki, przywołują na myśl domową magię stworzoną  przez obsesyjne pragnienie. Na wystawie, która jest jej pierwszą prezentacją w Polsce, pokazane zostaną prace z dwóch cyklów, które powstały w latach 2006-2011.

Wernisaż o godz. 18 w Łaźni 2 przy ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk, Nowy Port


data publikacji: 2013-10-17

Wystawą twórczości Mieczysława Romańczuka, Galeria BWA w Olsztynie inicjuje nowy cykl wystawienniczy towarzyszący Olsztyńskiemu Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta".Prace artysty zobaczymy od czwartku, 24 października w sali kameralnej BWA w Olsztynie.


data publikacji: 2013-10-16

Prowincja i jej mieszkańcy, to bohaterowie fotograficznej wystawy „Siedem dni w Radzyniu” Krzysztofa Millera. Na wernisaż zaprasza w czwartek, 17 października o godz. 19 Caffee Galeria Sztuki "St.Praga" w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej 13.

Cykl zdjęć powstał w czasie pleneru fotograficzno-malarskiego „Serdeczne inspiracje”, zorganizowanym w Radzyniu Podlaskim, miasteczku kojarzącym się głównie z Pałacem Potockich. 


data publikacji: 2013-10-16

Uniwersalny obraz rzeczywistości pełnej konfliktów i przemocytak w skrócie można określić obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Edwarda Dwurnika. Tę i inne prace artysty, od piątku, 18 października zaprezentuje Galeria „Zamek” w Reszlu. Wernisaż o godz. 18.


data publikacji: 2013-10-15

Erwin Wurm i inni artyści światowego formatu pojawią się w czwartek, 17 października o godz. 14 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Odbędzie się tu konferencja prasowa z okazji otwarcia sześciu nowych wystaw.


data publikacji: 2013-10-15

 W Gliwicach rozpoczął się czwarty Festiwal Form Etnicznych i Jazzowych Palm Jazz. Tym razem jazz będzie królował w mieście od 13 do 31 października 2013r.
Wierny swoim założeniom PalmJazz pozwoli słuchaczom na obcowanie z autentycznymi legendami sceny jazzowej - na scenie głównej pojawią sie między innymi Al Di Meola, Adam Makowicz czy Mike Stern, równocześnie jednak przypomni, że jazz jest przede wszystkim przestrzenią wolności muzycznej. Jak co roku wezmą więc w nim udział intrygujący artyści z różnych kręgów kulturowych i kontynentów, przedstawiając autorskie sposoby na łączenie jazzu z własnymi, często egzotycznymi tradycjami muzycznymi.


data publikacji: 2013-10-15

WESTIVAL Sztuka Architektury to festiwal poświęcony szeroko rozumianej architekturze odbywający się co roku w Szczecinie. Wydarzenie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Szczecinie. Nazwa imprezy nawiązuje do zachodniego krańca, ale szerzej rozumiana, może być odczytywana jako przekraczanie granic w architekturze.
Podczas siódmej edycji Westivalu zaproszeni goście bedą przede wszystkim zastanawiać się czy isnieje architektura polska i czy w zglobalizowanym świecie istnieje miejsce dla architektury narodowej.
Szczecin, 25 - 27 październik


data publikacji: 2013-10-15

Syrenki, wartburgi, garbusy, polonezy, jaguary, przedwojenne BMW, Sokoły i inne, wiekowe cuda motoryzacji, można będzie oglądać w sobotę, 19 października w godz. 12-16 przy Magazynie Solnym Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W scenerii średniowiecznych murów przy ul. Zamkowej, odbędzie się druga wystawa „Piękne klasyki na Warmii”.


data publikacji: 2013-10-14

Wideoinstalacja „Południca – Wykorzenienie”  autorstwa Katarzyny Łyszkowskiej, abolwentki i wykładowczyni UMK w Toruniu, otrzymała Grand Prix podczas VIII Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O medal Prezydenta”. Tę i inne nagrodzone prace można będzie oglądać od 24 października w olsztyńskiej Galerii BWA.


data publikacji: 2013-10-14

Wideo na nośnikach cyfrowych, archiwa projektów, rekwizyty wykorzystywane w performance’ach, instalacje czy filmy  - to tylko niektóre z elementów wystawy, którą od piątku (18 października) można oglądać w Galerii Arsenał w  Białymstoku. Zostanie tu zaprezentowana druga część kolekcji Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.


data publikacji: 2013-10-14

Krystyna Szalewska, MADONNY
Wystawa w Galerii Omega w Toruniu,
18 październik, 2013 roku.
Wernisaż wystawy wpisuje się w obchody 50 - lecia pracy twórczej Artystki 


data publikacji: 2013-10-14

W dniach 11–12 października 2013 w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja na temat idei openGLAM.

openGLAM (Galleries, Libraries, Archives, Museums) to hasło coraz częściej używane w środowiskach związanych instytucjami kultury. Oznacza nowe myślenie o misji i funkcjonowaniu instytucji kultury i dziedzictwa, w którym bardzo ważną rolę odgrywa kwestia dostępności i możliwości dalszego wykorzystywania zasobów będących pod ich opieką.


data publikacji: 2013-10-09

Linoryty, wklęsłodruki i książki artystyczne wykonane techniką mieszaną, można będzie oglądać od 15 listopada w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie. Swoje prace pokaże tu prof. Małgorzata Chomicz z Olsztyna i Elisabetta Diamanti z Rzymu.


data publikacji: 2013-10-09

Piąta edycja międzynarodowego festiwalu fotograficznego, którego organizatorami są Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała, prezentującego ok. 20 wystaw indywidualnych.
Autorami wystaw głównych są wybitni fotograficy z ponad 20 krajów świata - większość z nich będzie miała pierwsze - i jedyne prezentacje zdjęć w Polsce.


data publikacji: 2013-10-09

 Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu, 14.10.2013 – 20.10.2013.
Wystawy towarzyszące festiwalowi odbywają się w dniach: 14.10.2013 – 31.10.2013. 
Autorami projektu Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu  są: Anita Bialic, Galeria BB  i prof. Kazimierz Pawlak, Akademia Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Projekt ten został włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Europejski Festiwal Szkła we Wrocławiu organizuje Galeria BB i fundacja Fly with Art  we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu,  Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski oraz Gminą Wrocław


data publikacji: 2013-10-09

Jak wygląda praca archeologa? Czy Józef Chełmoński wolał podróże dalekie czy bliskie? Jak namalować „Baśniowy Kraków”? Na te oraz wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi podczas zajęć przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych gościach Muzeum Śląskiego.


data publikacji: 2013-10-06

Zapraszamy do Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki na konferencję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z cyklu Sztuka edukacji na temat kultury w programach nauczania i możliwości współpracy między szkołą a instytucją kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych. Pierwszą konferencję z tego cyklu organizuje Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.


data publikacji: 2013-10-06

W dniach 4-6 października 2013 na gości Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion czeka wiele modowych atrakcji!


data publikacji: 2013-10-03

Już niedługo rozpoczyna się kolejna edycja ŁDF ! 
Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym rozkładem.
W programie: wernisaże, wystawy, wykłady i wiele różnego rodzaju wydarzeń w Cetrum Festiwalowym a taKŻE Strefie Miasto.

PROGRAM >>>


data publikacji: 2013-10-03

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Juliana Antoniszczaka Opowieści graficzne. Gośćmi spotkania będą: Danuta, Malwina i Sabina Antoniszczak, Ryszard Antoniszczak (brat artysty), oraz Kuba Woynarowski. Spotkanie poprowadzą Piotr Marecki i Andrzej Robak.


data publikacji: 2013-10-03

"Analogowo i cyfrowo" - wernisaż i spotkanie z twórcami w ramach Festiwalu BlueBox - przeglądu filmowej grafiki komputerowej i efektów specjalnych.
W ramach odbywającego się w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym przeglądu, w sali kameralnej BWA prezentujemy wystawę retrospektywną analogowych efektów specjalnych prezentującą prace Janusza Połomka, Marka Dąbrowskiego, Aliny Skiby, Mai Borowicz, Leszka Rybarczyka i Tomasza Wolfa.


data publikacji: 2013-10-03

Rozpoczyna się kolejna edycja projektu "Warmia:Rebelia Kultury". Od 5 do 27 października odbędzie sie wiele wydarzeń z udziałem artystów z Polski i zagraniczy. Projekt łączy różnorodne dziedziny sztuki, takie jak taniec, film, muzyka, design czy teatr.


data publikacji: 2013-10-03

Wykład realizowany w ramach projektu "Plac Zabaw Arsenał 2013"
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Studio Rygalik powstało w 2006 roku z inicjatywy Tomka Rygalika. Przez pierwsze dwa lata funkcjonowało między Londynem a Łodzią, rodzinnym miastem Tomka. Od 2009 roku Studio mieści się w Warszawie. Wtedy to do zespołu dołączyła Gosia Rygalik, która w 2012 r. została w Studio partnerem. Studio Rygalik realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze.


data publikacji: 2013-10-02

Muzeum Śląskie zaprasza od 11 października na wystawę pochodzącej z Gliwic artystki nieprofesjonalnej, tworzącej w niepowtarzalnej technice malarskiej charakteryzującej się unikatową formą oraz bogata kolorystyką. Na ekspozycji prac Reginy Jędrzejowskiej, prezentowanej do 5 stycznia 2014 roku, zobaczymy baśniowe jednorożce, zaczarowany Egipt oraz barwnych rycerzy.


data publikacji: 2013-10-02

Konferencja jest otwarta dla publiczności.

Kopiowanie, „podrabianie“, zawłaszczanie, wykorzystywanie prac innych artystów, cytowanie czy przekształcanie obrazów to praktyki artystyczne znane od wieków.


data publikacji: 2013-10-02

Organizator: Fundacja World Press Photo
Koordynatorka: Jolanta Zawiślak

Wystawa World Press Photo będzie pokazywana w Bunkrze Sztuki już po raz szesnasty! Poprzednie edycje zgromadziły w naszej Galerii ponad 400 tysięcy widzów.


data publikacji: 2013-10-01

11 października toruńskie CSW otwiera 3 wystawę kolekcji, obecnie liczącej przeszło 500 prac współczesnych artystów. Wystawa zatytułowana MIKROUTOPIE CODZIENNOŚCI powstała pod opieką kuratorską Izabeli Kowalczyk, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich krytyczek sztuki. Tego wieczoru otwieramy również wystawę Jerzego Olka. Nocne zwiedzanie obu ekspozycji potrwa do 24.00!


data publikacji: 2013-10-01

Kurator: Jacek Witecki
Korona, zapona, zawieszki oraz inne elementy skarbu średzkiego ponownie będzie można oglądać we wrocławskim Muzeum Narodowym.  Najcenniejszą częścią skarbu jest korona, której poszczególne segmenty zdobione są naprzemiennie trójlistnymi plakietami z barwną emalią i dużymi szafirami oraz mniejszymi granatami, akwamarynami, szmaragdami, spinelami, tektytami i perłami.


data publikacji: 2013-10-01

O niezwykle kruchej, a jednocześnie funkcjonalnej materii, jaką jest porcelana, w kontekście jej produkcji przemysłowej opowie światowej sławy ceramik, projektant, artysta i wykładowca Marek Cecuła.


data publikacji: 2013-10-01

Wystawa "MMK" to prezentacja projektu fotograficznego zrealizowanego w 2010 roku. Artystka wypracowała niezwykle wyrazisty i indywidualny styl, będący efektem działań lub raczej laboratoryjnych eksperymentów, którym poddaje fotograficzną materię, stosując montaż, kolaż, malowanie negatywów farbami czy wielokrotną ekspozycję.


data publikacji: 2013-10-01

Światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spatkaja się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie.

 


data publikacji: 2013-10-01

„Świat Zygmunta Warczygłowy bajecznie kolorowy”, „znał miasto na pamięć”, „architekt kolorowych miasteczek”, „malarz osobny”, to tylko niektóre próby określenia tej oryginalnej osobowości i twórczości. Twórczości, która do dzisiaj zachowała szczerość i świeżość wypowiedzi.

Wystawa jest wyborem z najważniejszych kolekcji prywatnych i prezentuje ok. 100 prac.


data publikacji: 2013-09-30

Na wystawie „Victory Obsessed” będzie można obejrzeć prace kilkunastu artystów międzynarodowych, które odwołują się do dyskursu władzy, spektaklu sportowego, oraz szeroko pojętej idei gry, która odzwierciedla się we współczesnych systemach socjo-politycznych, wobec powracającej fali nacjonalizowania kultury.


data publikacji: 2013-09-28

Obrazy muzyczne to jeden z najdłużej kontynuowanych i najciekawszych wątków twórczości Janiny Kraupe. Dla ich interpretacji istotne znaczenie ma zapis automatyczny przyjęty przez artystkę, jako metoda kreacji wielu prac, często w połączeniu z praktykami medytacyjnymi.


data publikacji: 2013-09-28

must have to plebiscyt, w którym już od trzech lat przedstawiane są najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Przeglądu rynku i wyboru najlepszych i najbardziej wartościowych przykładów dokonuje specjalnie zaproszona Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. Nominowane produkty nie tylko muszą pochodzić z Polski, powinny być także dostępne w sprzedaży.


data publikacji: 2013-09-28

TALIZMANY Kordaczyk/Lipiński
Electropoetry Ensemble
Koncert w Filharmonii Olsztyńskiej,
29 wrzesień, niedziela, godzina 18  

 data publikacji: 2013-09-27

Kolejna edycja TIFF Festivalu ponownie będzie gościć w Muzeum Współczesnym Wrocław.
Zostaną zaprezentowane prace artystów trzech sekcji: Programu Głównego, Publikacji oraz Debiutów.


data publikacji: 2013-09-26

Nowy cykl wystaw indywidualnych pod nazwą „To nie jest film”.

W ramach cyklu prezentowane są prace współczesnych artystów polskich posługujących się techniką wideo.
W 2013 roku to: Dominik Lejman, Krzysztof Wodiczko, Anna Baumgart, Hubert Czerepok.


data publikacji: 2013-09-26

Wystawa dydaktyków i absolwentów Pracowni Rzeźby krakowskiej ASP towarzyszącej 1. Nowohuckiemu Festiwalowi Sztuki.


data publikacji: 2013-09-26

data publikacji: 2013-09-26

MILITO – pod tym pseudonimem kryje się singer-songwriter, Kamil Niedziałek. W jego muzyce, będącej dźwiękową ilustracją baśni, spotykają się inspiracje post-punkiem, folkiem z różnych stron świata, a także muzyką kościelną. Poetyckie teksty wykonuje, akompaniując głównie na małej fisharmonii i mandolinie. Autor muzyki do krótkometrażowej animacji poklatkowej Czas snu (2013) autorstwa Khan.


data publikacji: 2013-09-25

Organizator: Łódź Design Festival
Mecenas Główny: Ceramika Paradyż

| PROGRAM KONFERENCJI |

Konferencja BiznesUp! jest pionierskim wydarzeniem, podczas którego będzie można dowiedzieć się jakie korzyści może przynieść firmom współpraca z projektantami oraz ekspertami zarządzania designem oraz jak taka współpraca przyczyni się do podniesienia efektywności działania firmy a także do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.


data publikacji: 2013-09-25

Galeria Arsenał w terminie do 30 września 2013 r. w ramach projektu "Wschód Kultury - Inny Wymiar" zrealizuje pobyt rezydencyjny w Białymstoku trzech współczesnych artystów wizualnych młodego pokolenia:
 
- Sergeya Shabohina z Białorusi,
- Irine Jibuti z Gruzji
- Annę Zvyagintseva z Ukrainy.


data publikacji: 2013-09-25
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013