Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?-wystawa, warsztaty I Zamek Cieszyn I Od 11.08 do 22.10. 2017 r.Polski pawilon na EXPO 2017 I Astana, Kazachstan I 10.06 do 10.09 2017 r.I12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantów

Wystawa, której kuratorem jest profesor Andrzej Szczerski, poświęcona jest modernistycznej architekturze i urbanistyce Lwowa.


data publikacji: 2017-02-22

 W rozmowie wezmą udział: Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz (Witamina D), Franciszka Jagielak (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Magdalena Worłowska (doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego)

 

data publikacji: 2017-02-22

 Wystawa jest częścią projektu realizowanego w Galerii Labirynt w Lublinie oraz Galerii BWA w Olsztynie w 2016. Wystawie towarzyszy monograficzna książka poświęconej twórczości artystki pt. „Biała kruk”, wydana wspólnie przez Galerię Labirynt w Lublinie i lokal_30 w Warszawie.

 

data publikacji: 2017-02-22

23 zgromadzenia Mai Bekan to wystawa performatywna-żywa instalacja, która rzuca światło na związki sztuki z życiem codziennym i polityką.

Punktem wyjścia są historie małych zbiorowości: dwóch artystek, sąsiedzkiego stowarzyszenia, grupy kobiet związanych rodzinnie i prowadzących drobny biznes. To pierwsza wystawa artystki w Polsce i ostatni etap jej pracy rozpoczętej w Warszawie w 2014 roku.


data publikacji: 2017-02-20
Arena DESIGN jest miejscem spotkań biznesowych producentów i projektantów oraz przestrzenią do prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu. Odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 
W strefie Forum omawiane są z uczestnikami targów trendy, problemy i możliwości, jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego.W tym roku wykład inaugurujący poprowadzą Goście Specjalni -  będzie hindusko-szkocki duet Nipa Doshi/Jonathan Levien – założyciele studia Doshi Levien.
 

data publikacji: 2017-02-20

Prace autorki powstają na styku ikonografii chrześcijańskiej i popkultury. Główną bohaterką obrazów jest kobieta, która wciąż na nowo dostępuje sakralizacji, staje się "nową ikoną" albo feminizuje zastaną ikonografię. 


data publikacji: 2017-02-17
Praca dyplomowa Pani Katarzyny została przygotowana na Politechnice Warszawskiej pod kierunkiem Marcina Goncikowskiego.
Promotorem pracy był Robert Konieczny. 
 
 

 


data publikacji: 2017-02-17

4 DESIGN DAYS jest wydarzeniem rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. 


data publikacji: 2017-02-16

  „BIONTY” to przegląd prac stworzonych w latach 2014-2016. Są to kompozycje rzeźbiarskie będące wynikiem obserwacji i fascynacji naturą i architekturą oraz zachodzących pomiędzy nimi relacji. Słowo „bionty”, jak mówi sam autor oznacza wedlug jego definicji istoty żyjące, żywe organizmy istniejące w przestrzeni i żywo oddziałujące na odbiorcę. 


data publikacji: 2017-02-16
Wystawa pomaga spojrzeć na pszczoły z szerszej perspektywy. Ekspozycja mówi o tym, czym zajmują się pszczoły, jak wygląda praca pszczelarza i w jaki sposób chronić te owady, ale również jak inspirują projektantów i architektów.
data publikacji: 2017-02-16

Studenci i absolwenci poznańskiej School of Form zostali wyróżnieni  kwalifikacją do wystawy głównej w ramach International Fashion Showcase – festiwalu towarzyszącego London Fashion Week, jednemu z najważniejszych europejskich wydarzeń świata mody. 


data publikacji: 2017-02-15

Od 10 do 14 lutego we Frankfurcie nad Menem odbywały się największe międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych – Ambiente 2017. Podczas imprezy swoje produkty zaprezentowało kilka tysięcy prestiżowych firm z całego świata. Polskę reprezentować będą Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- lider w branży home decor, słynący z pięknej, ręcznie tworzonej porcelany.


data publikacji: 2017-02-15

Projekt FAAB Architektura to jeden z pomysłów zgłoszonych na konkurs architektoniczny organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie – rozstrzygnięcie ma nastąpić 31 marca.


data publikacji: 2017-02-14

Podsumowanie kolejnego roku działalności cieszyńskiej instytucji tym razem odbędzie się przy okazji dywagacji na temat … ekonomii. W czasie odbywających się spotkań, warsztatów, wernisaży, spacerów i wycieczek poruszane zostaną tematy umiejętnego gospodarowania, zarzadzania firmą, organizacją, projektem zarówno w wąskim, jak i szerokim ujęciu, takze tym .... życiowym.

Do rozmowy zaproszeni zostali: Maja Gaszyniec, Przemysław Powalacz, Zuzanna Skalska i Dawid Sokołowskiei; prowadzącym bedzie będzie Wojciech Ławniczak.
 

data publikacji: 2017-02-14

Bank Pekao Project Room to projekt wspierający artystów młodego pokolenia, realizowany od 2012 roku we współpracy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski z Bankiem Pekao SA. 


data publikacji: 2017-02-13

Wystawa będzie poświęcona przemysłowi komputerowemu w Polsce i identyfikacji wizualnej Wrocławskich Zakładów Elektronicznych "Elwro", producenta m.in. jednego z pierwszych kalkulatorów biurowych w Polsce – Elwro 105LN.  


data publikacji: 2017-02-13

 Wystawa jest prezentacją  współczesnego wzornictwa pochodzącego z Polski i Norwegii, które w obu państwach odgrywa znaczną rolę w sferze kultury. Zarówno w Polsce jak i Norwegii design przywiązuje sporą wagę do rodzimej tradycji, jak również idei zrównoważonego rozwoju. Ekspozycja jest próbą ukazania wzajemnych polsko-norweskich punktów stycznych w designie ostatnich 15 lat. 


data publikacji: 2017-02-08

Wystawa pokonkursowa zostanie zaprezentowana w czasie arena DESIGN. Beda to 32 produkty wybrane spośrod 10 kategorii tematycznych.


data publikacji: 2017-02-07

Ideą biennale jest jednak przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac. 


data publikacji: 2017-02-07

W znanej na całym świecie noweli szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona „Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde” (1886), ceniony londyński lekarz dr Henry Jekyll zmienia się, pod wpływem zażycia wynalezionego przez siebie eliksiru, w okrutnego Edwarda Hyde’a. Jekyll, nie mogąc się pogodzić z czynami dokonywanymi pod postacią Hyde’a, popełnia samobójstwo.

Nowela Stevensona, portret psychopatologicznej podwójnej osobowości, wprowadziła na trwałe potocznego języka frazę „Jekyll i Hyde” jako określenie osoby o rozdwojonej osobowości.

data publikacji: 2017-02-02

Budynek Muzeum POLIN autorstwa Rainera Mahlamäkiego stanowi idealną przestrzeń do prezentacji osiągnięć fińskich projektantów. 

 


data publikacji: 2017-02-01
Tegoroczna edycja cieszy się bardzo dużą popularnością – napłynęło mnóstwo zgłoszeń. Jury wyłoni 10 zwycięskich projektów, odpowiadających 10 trendom z „KSIĘGI TRENDÓW 2017”, która będzie dostępna na rynku wiosną br.

data publikacji: 2017-01-26

  Tytuł wystawy Bartosza Kokosińskiego w sopockiej PGS jest bardzo sugestywny, a jednocześnie pozostawia odbiorcy spory margines na interpretacyjną swobodę. 


data publikacji: 2017-01-26

Wykład z cyklu „INSTRUKCJA OBSŁUGI DIZAJNU” poprowadzi Hubert dr.HubertBilewicz.

Poszukujemy ładu rzeczy, a jednak gubimy się pośród rzeczy zbędnych czy bezużytecznych. Podczas wykładu poruszany bedzie temat tego, czy w obecnych czasach projektowanie jest niezbędne, poruszany bedze watek utylizacji i recyklingu. 

MIEJSCE: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
BILETY: wstęp wolny

data publikacji: 2017-01-26

 Budynek Koniecznego został najlepszym domem na świecie w konkursie wallpaper design awards 2017!


data publikacji: 2017-01-15

 Celem 5. edycji projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie – jest zgłębianie wspólnej historii, dorobku przemysłów kreatywnych, wymiana i współpraca pomiędzy uczelniami i studentami architektury, designu i sztuki ze Słowacji, Niemiec, Włoch, Holandii, Portugalii, Islandii i Polski.


data publikacji: 2017-01-02

Bank zdjęć Fotolia by Adobe stworzył listę 5 postanowień, specjalnie dla fotografujących. Zapraszamy do zapoznania się z nią.


data publikacji: 2016-12-30

Wystawa litografii Adriany Jankiewicz, która jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność: grafika warsztatowa- LINORYT ORAZ LITOGRAFIA ) oraz Liceum Plastycznego w Olsztynie. Członkini warmińsko-mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki. Zapraszamy.


data publikacji: 2016-12-20

 Warmia Mazury Design Festival edycja 3 dobiegło już końca i tym samym nadszedł czas na podsumowanie. 

WMDF = święto polskiego i lokalnego designu  zagościło w Olsztynie i Ostródzie na okres września i października 2016 roku. 
Dobre, unikatowe wzornictwo, najlepsi polscy projektanci – także ci prosto z Warmii. 
 
Celem WMDF jest promocja rodzimego, a nawet lokalnego wzornictwa przemysłowego. 

data publikacji: 2016-11-07

Tegoroczna, jublileuszowa edycja odbywała się pod hasłem Tożsamość.

 

 


data publikacji: 2016-10-29

W 2016 roku Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, organizuje rozbudowaną prezentację polskiej kultury w Brazylii. Teatr, sztuka, film, taniec – w największym państwie Ameryki Południowej nie mogło zabraknąć także polskiego designu. Po prezentacji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Rio de Janeiro, doskonale przyjętej zarówno przez publiczność, jak i przez lokalne środowisko projektowe, wystawa Design Dialogue: Poland – Brazil przenosi się do drugiej z najważniejszych placówek wystawienniczych w kraju. Ekspozycję zestawiającą plakat historyczny z współczesnym oraz ikony designu polskiego z brazylijskimi będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Brasilii od 1 do 27 listopada 2016. 


data publikacji: 2016-10-24

 W ramach trwającego Festiwalu WARMIA MAZURY DESIGN FESTIVAL  odbyły się wykłady i warsztaty pt. "ARCHITEKTURA OLSZTYNA I INNYCH MIAST WARMII ". 


data publikacji: 2016-10-24

Najlepsze projekty mają szansę na wdrożenie do produkcji i sprzedaży. Wystawa wydruków zwycięzców odbędzie się w restauracji Lumaca nad jez. Ukiel, wernisaż 9 grudnia o godz. 18.


data publikacji: 2016-10-17

W dniach 20, 21, 27,28 października odbyły się niezapomniane spacery po Olsztynie z przewodnikiem połączone  z wykładami ! 
Zajęcia odbędą się w ramach trzeciej edycji festiwalu Warmia Mazury Design Festival. Finansowane w znacznej części ze środkow Urzędu Miasta Olsztyna.
 


data publikacji: 2016-10-14
 Warmia Mazury Design Festival 2016 to festiwal designu angażujący w organizację liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne, funkcjonujące na terenie Olsztyna. Organizatorem projektu jest Fundacja Formwell.
 

data publikacji: 2016-10-10

Festiwal Brussles Design September to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tematycznych na świecie.W tym roku w ramach międzynarodowego festiwalu , polski design zaprezentował się w formie kontenera – wyspy pod nazwą Polish Design Island.


data publikacji: 2016-10-07

 Do  10 października w Kamienicy Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 możemy oglądać wystawę pt. "Uwolnić projekt". 


data publikacji: 2016-10-05

30 września odbył się finisaż wystaw OBSERWATORIUM, ASP KRAKÓW, LICEUM PLASTYCZNE W OLSZTYNIE, STUDIA PROJEKTOWE : SUSZEK DESIGN, gala-eria JOANNA RUSIN, BOGUMIŁ GALA, GRAVITE DESIGN 


data publikacji: 2016-10-04
Na początku lipca 2016 r., już po raz czwarty, młodzi projektanci z Polski i zagranicy spotkali się na warsztatach Art Food, które w unikalny sposób łączą kulinaria z designem. 12 studentek z dwóch uczelni: Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pratt Institute w Nowym Jorku, stworzyło pod okiem projektanta Marka Cecuły wyjątkowe naczynia ceramiczne. Efekty ich pracy można było oglądać, tuż po zakończeniu warsztatów, podczas pokazu przedpremierowego w krakowskiej Alchemii. W październiku i listopadzie zostaną zaprezentowane na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i w galerii David Weeks Studio w Nowym Jorku. 

data publikacji: 2016-09-30

 W Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia można również zobaczyć nowe modele zaprojektowane przez Jacka Wojciecha Suszka. 


data publikacji: 2016-09-22

 W Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia"  do 30.09 będzie można oglądać wystawę studentów i absolwentów ASP w Krakowie.


data publikacji: 2016-09-19

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystaw wystaw w Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia".

 

data publikacji: 2016-09-17

Przedstawiamy fotorelację wernisażu wystawy "DIZAJN Z WARMI" Jacka Wojciecha SUSZKA. Wydarzenie połączone było z degustacją WARMIŃSKIEGO FOOD DESIGN w wykonaniu Radka Szczepańskiego - LUMACA


data publikacji: 2016-09-15

 WERNISAŻ w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia - 14.09.2016  godz. 17.00 - ZAPRASZAMY :-)W


data publikacji: 2016-09-14

 Za hasłem „Dizajn u źródeł” towarzyszącym przedsięwzięciom Zamku Cieszyn niezmiennie stoi współpraca rzemieślników i projektantów. Odwołując się do tradycji i nowych sposobów jej odczytywania, inicjatywy dają szansę na nawiązanie relacji, poznanie historii i zdobycie kolejnych umiejętności. Poprzez „wędrówkę do źródeł” projektanci odkrywają tradycyjne techniki i naturalne materiały, by opowiadać o nich językiem współczesnych odbiorców


data publikacji: 2016-09-13

 W ramach Warmia Mazury Design Festival  obecnie gościmy „Uwolnić projekt”


data publikacji: 2016-09-13

 Zapraszamy do Starego Ratusza WBP w Olsztynie i zachęcamy do obejrzenia ekspozycji, którą prezentować będziemy do 20 września 2016 r. 


data publikacji: 2016-09-10

 WMDF 2016 na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie - zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystaw.


data publikacji: 2016-09-09

Wszystkich serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Anny Bałdygi "TKANINA Z MAZUR, która odbędzie się 8.09.2016 r. o godz.16:00 w Galerii STARY RATUSZ WBP w Olsztynie.


data publikacji: 2016-09-07

 Strefa Polskiego Wzornictwa to wystawa towarzysząca 43. edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, które odbędą się w dniach 6-9 września 2016 w obiekcie Expo Mazury. W specjalnie zaaranżowanej strefie poznamy młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych, a także firmy, ukazujące wyjątkowy design swoich produktów. Będzie to miejsce prezentacji osiągnięć polskich projektantów. Nie zabraknie nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa.


data publikacji: 2016-09-07
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013