Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Wystawa prac Rafała Boettnera-Łubowskiego prezentuje  aranżacje przestrzenne, wykorzystujące zarówno tradycyjne rozwiązania rzeźbiarskie (odlewy z brązu i gipsu, nawiązujące do klasycznych w rodowodzie przedstawień antycznych), jak i niekonwencjonalne środki artystyczne, takie jak: adaptacja rzeczywistych przedmiotów, cyfrowa projekcja obrazu, czy wielkoformatowe „zapisy” fotograficzne.


data publikacji: 2013-07-22

Zachęcamy do udziału w trzydniowym cyklu spotkań organizowanym w ramach projektu „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”.

Spotkanie odbędzie się w wakacyjnej oazie – ogrodzie Galerii Awangarda.


data publikacji: 2013-07-22

Wśród muzealnych zakupów w roku 2013 znalazły się rzeźba jednego z najbardziej znanych współczesnych artystów polskich Pawła Althamera
zatytułowana "Bärbel", niezwykle cenne szkła barokowe i empirowe oraz naczynia porcelanowe pochodzące z wytwórni w Miśni, Berlinie, Moabicie i z fabryki Carla Kristera w Wałbrzychu.


data publikacji: 2013-07-22

TALK SEEK, Specjalna wystawa plakatów Dawida Ryskiego.
Przedsmak dużej, szerszej, październikowej, indywidualnej wystawy w ramach kolejnej edycji PO CO ilustracja vol.2
Juz teraz zapraszamy do POCO Galerii na kolejne spotkanie z młodą polską ilustracją. Podczas cyklu wystaw postaramy się przybliżyć twórczość jednych z najciekawszych ilustratorów młodego pokolenia oraz znaleźć odpowiedź na pytanie tytułowe. 

 

 


data publikacji: 2013-07-22

Program  stworzony został z myślą o tych, którzy upalne letnie dni spędzać będą w mieście.


W wakacyjne miesiące zapraszamy do Muzeum na koncerty, dyskusje, pokazy filmowe, oprowadzania oraz performanse. Wydarzenia nawiązywać będą do otwartej niedawno wystawy kolekcji – „W sercu kraju”.


data publikacji: 2013-07-21

Juz 25 lipca otwarcie wystawy w ramach projektu Art Food, studenci School of Form w Poznaniu oraz Royal College of Art w Londynie zaprojektowali ceramiczne naczynia łączą sztukę i wiedzę humanistyczną.
Wernisaz: 25 lipca, godz. 18:00
Wystawa: 26 lipca - 8 sierpnia
Concordia Design, Poznań

 


data publikacji: 2013-07-19
Serdecznie zapraszamy na największe w tym roku spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła, Małopolski - Festiwal ETNOmania , który już po raz trzeci odbędzie się w gościnnych progach Skansenu - Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie ( 40 km od Krakowa )
 

Festiwal ETNOmania to warsztaty, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

 

 


data publikacji: 2013-07-19

Po raz pierwszy w Polsce wystawa prac Ferdinanda Schmutzera: fotografie z lat 1894 - 1928
Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa
Wernisaż wystawy 5 sierpnia 2013 roku, godz.18:00
Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2013 roku.

 

 


data publikacji: 2013-07-19

Obradujące na przełomie czerwca i lipca br. jury 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2013”, odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dokonało pierwszej selekcji nadesłanych prac nadesłanych.

 


data publikacji: 2013-07-19

Czy talent ilustratorski można wykorzystać w modzie? O tym, że jest to możliwe przekonuje Anna Emilia Laitinen. Fińska ilustratorka zaprojektowała elementy najnowszej kolekcji Jacadi Paris. Ubranka i akcesoria dla dzieci z kolekcji jesień-zima już wkrótce będą dostępne w krakowskim butiku firmy.


data publikacji: 2013-07-18

Pomiędzy 5 a 8 września 2013 roku zapraszamy do Sopotu na drugą edycję wydarzenia artystycznego ARTLOOP FESTIVAL.

ARTLOOP FESTIVAL jest artystycznym laboratorium, opartym na starannie wyselekcjonowanych programach kuratorskich, podejmujących tematy za zakresu współczesnych sztuk wizualnych, designu i muzyki, łączącym młodą sztukę ze sztuką uznaną, otwierającym miasto na sztukę i sztukę na miasto. Zróżnicowany program festiwalu, oparty na zasadzie interakcji z widzem w otwartej przestrzeni Sopotu, przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców.


data publikacji: 2013-07-18

Eduardo Kac (ur. w 1962 roku w Rio de Janeiro).
Mieszka i pracuje w Chicago. Autor interaktywnych instalacji w sieci, bio artysta, twórca poezji holograficznej.

W realizowanym od 2007 roku cyklu prac Lagoglify tworzy nową formułę pisma – „króliczografię”, odwołującą się do jego wcześniejszego projektu Króliczek GFP – transgenicznego, hybrydycznego, świecącego na zielono stworzenia, powstałego przez wszczepienie GFP (białka zielonej fluorescencji) zarodkowi królika.


data publikacji: 2013-07-17

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 18 lipca 2013, na godzinę 18 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej – a konkretnie do audytorium w pawilonie Emilia – gdzie będzie miał miejsce Półmaraton domów – wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski.

Młodzi architekci pokażą swoje projekty domów jednorodzinnych – właśnie narysowanych, powstających lub niedawno zbudowanych. Krótkie, dynamiczne prezentacje razem zajmą mniej więcej tyle, co półmaraton, maksymalnie do godziny 20 – tylko, że nikt nie będzie z nikim rywalizował!


data publikacji: 2013-07-17

Interaktywne spotkanie ze światem barw i dźwięków artysty, który pragnął, by jego dzieła, podobnie jak muzyka, przemawiały do widzów wyłącznie za sprawą emocji. Godzina spotkania - 19.00.

Zostałem malarzem, bo chciałem wznieść malarstwo na poziom oddziaływania muzyki i poezji. – odpowiadał Mark Rothko, gdy pytano go o źródła inspiracji i życiowe credo.


data publikacji: 2013-07-17

Fundacja Przestrzeń Kobiet i Międzynarodowe Centrum Kultury zapraszają na wycieczkę Krakowskim Szlakiem Kobiet, towarzyszącą prezentowanej w MCK wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy.


data publikacji: 2013-07-17

Archi-box jest przestrzenią cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury.

W 2013 roku zrealizowane zostaną cztery odsłony cyklu – do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały grupy projektantów z Polski (Maciej Siuda i Jednorazowe Laboratorium Architektury, KameleonLab, +48 Grupa Projektowa) i z Włoch (AION Studio).


data publikacji: 2013-07-17

W sezonie wakacyjnym BWA Galeria Sztuki w Olsztynie nie zapomina o najmłodszych- w hallu można będzie przez cały sierpień oglądać wystawę edukacyjną przybliżającą dzieciom twórczość słynnego malarza Claude’a Moneta. „Llinea w Ogrodzie Moneta”, to inspirowana książką pod tym samym tytułem wystawa edukacyjna, na którą składają się plansze ze zdjęciami, rysunkami i tekstem.


data publikacji: 2013-07-17

Zapraszamy na Rynkek Główny w Krakowie na specjalny pokaz  dzieła Krzysztofa Wodiczko Projekcja weteranów wojennych z Kolekcji MOCAK-u.

Wojskowy samochód wyposażony w projektor stanie pod Wieżą Ratuszową.

Publiczność będzie miała okazję zobaczyć tekstowo-dźwiękową projekcję, na którą składają się opowieści polskich weteranów wojennych
z Afganistanu i Iraku oraz ich żon. Tłem ich wypowiedzi są odgłosy wojny.


data publikacji: 2013-07-16

W sobotę, 3 sierpnia, komiks na dobre zagości w Galerii Zderzak. W ramach wystawy Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie odbędzie się kiermasz komiksów, na który zaprosiliśmy wydawnictwa z całej Polski, zarówno te znane, jak i niszowe, o których wiedzą tylko nieliczni.


data publikacji: 2013-07-15

Przedstawiciel naszego portalu goscili na Gdynia Design Days.
Podczas spaceru odwiedziliśmy Terminal Designu, gdzie w tym roku zaprezentowało się 16 twórców. Spotkaliśmy Karolinę Dwórnik KotyNaPłoty, która prowadziła warsztaty Maskotka z marzeń - dzieci miały za zadanie narysować a nastepnie swój rysunek przełożyć na możliwy do uszycia wykrój. Wspaniałe zajęcie rozbudzające potencjał twórczy u dzieciaków.
Zapraszamy na foto relację!!


data publikacji: 2013-07-15

Jarmark Wdzycki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna. Organizowana jest na terenie muzeum od 1973 roku, i w tym roku odbędzie się już po raz 40, jak zawsze w 3 weekend lipca.
Jarmark  Wdzycki przyciąga corocznie kilkanaście tysięcy osób, wśród których są mieszkańcy Pomorza i turyści. Z myślą o nich muzeum przygotowuje bogaty program imprezy na cały dzień w różnych zakątkach 22-ha terenu Muzeum. 


data publikacji: 2013-07-12

Inspiracją wystawy Punkt bez JA była koncepcja jednego z myślicieli postmodernistycznych, Gilles'a Deleuz'a, dotyczaca kłącza.
Czym jest kłącze?
W ujęciu Deleuze'a kłącze to model świata i rzeczywistości, j kondycja współczesnego człowieka. Poprzez wystawę Punkt bez JA chcieliśmy ukazać, że koncepcja Deleuze'a może stanowić istotny punkt odniesienia dla współczesnego człowieka oraz zbadać, jak przekłada sięona na różne aspekty otaczającej nas rzeczywistości. Na rzeczywistość tę składają się z jednej strony narastające napięcie i niepokój, kryzys ekonomiczny i wynikający z niego brak poczucia bezpieczeństwa. Osłabione kontakty i relacje międzyludzkie, które potęgują samotność, a nieraz również poczucie odrzucenia i izolacji.

 

 


data publikacji: 2013-07-12

Festiwal organizowany jest od 2005 roku przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, powołane przez grupę muzykologów, menedżerów kultury i miłośników muzyki.
Istotą festiwalu jest prezentowanie wartościowych dzieł polskich kompozytorów, powstałych od średniowiecza po współczesność oraz konfrontowanie ich z muzyką światową i ukazywanie w rozmaitych kontekstach. Nasz fetiwal skierowany jest do wszystkich którzy odwiedzają Kraków by poznać zabytki miasta i posłuchać muzyki powaznej - mówi dyrektor festiwalu Paweł Orski.

 

 


 

 


data publikacji: 2013-07-12

Zapraszamy na otwarcie wystaw oraz wydarzenia towarzyszące projektowi Wymiary utopii.

Już w najbliższy piątek (12.07.2013) o godzinie 18 rozpocznie się akcja Budować, mieszkać, myśleć!,
w niedzielę (14.07.2013) o godzinie 15 Wokół utopii – spotkanie z twórcami projektu,
a o godzinie 18 wernisaż dwóch wystaw: Maciej Kurak | Już! i  Mariusz Libel | Wyższe dobro.


data publikacji: 2013-07-12

Na rynku Manufaktury zostanie osadzona lokomotywa PX wąskotorowa z wagonikami, która posłuży do wykonania symbolicznego arte-faktu – obiektu sztuki nowoczesnej poprzez „zaszydełkowanie”. Na realizację mega-projektu zgodziła się Agata „Olek” Oleksiak, znana na świecie artystka, która „ubiera” we włóczkowe kreacje ludzi, pomniki, drzewa, samochody itp. Na co dzień mieszka w Nowym Yorku, jest zafascynowana pomysłem „szydełkowanej” ART-LOKOMOTYWY odnoszącej się bezpośrednio do wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Projekt realizowany w ramach obchodów Roku Tuwima.
 


data publikacji: 2013-07-12

BALTIC FASHION BUSINESS COOPERATION EVENT
Terminal Designu | Plac Grunwaldzki

Podczas dwóch dni wykładów i spotkań uczestnicy będą mieli okazję nawiązać otwarty dialog i przeprowadzić konstruktywną wymianę myśli na temat szeroko rozumianej branży designu, możliwości współpracy na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.


data publikacji: 2013-07-12

Ekspozycja powstała, aby zaprezentować dobre wzorce szerokiej publiczności w Polsce i jako wizytówka polskiej architektury za granicą.

Na wystawie prezentowane będą syntetyczne makiety pokazujące bryłę i ideę domu oraz specjalnie wykonane na wystawę fotograficzne „portrety domów” Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury.


data publikacji: 2013-07-11

Książka O krasnoludkach i sierotce Marysi napisana blisko sto dwadzieścia lat temu jest do dziś jedną z ważniejszych lektur dla dzieci, ciągle wznawiana, choć trzeba przyznać, że współczesnego odbiorcę dzieli coraz większy dystans od ówczesnego oglądu świata. To dlatego projekt

Ilustracje prezentowane na wystawie powstały po Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury, nad którymi kierownictwo artystyczne objął prof. Janusz Stanny.


data publikacji: 2013-07-11

W PPNT od godz. 9:00 startują warsztaty z technik kreatywnych Sylwii Hull - Wosiek (Concordia Design), a o godz, 10:00 otwarte warsztaty (może wejść każdy chętny) o kompozytach, czyli materiałach przyjaznych dla projektantów Zdzisława Sobierajskiego....

 


data publikacji: 2013-07-11

Jest to cykl bezpłatnych zajęć, które pozwolą dzieciom spędzającym wakacje w mieście na twórczy wypoczynek. Zajęcia edukacyjne w MOCAK-u mają za zadanie pobudzenie do kreatywnego myślenia i połączenie tego ze świetną zabawą. Ponadto dzieci w czasie warsztatów poznają sztukę współczesną, techniki malarskie oraz eksponaty w bardziej interesujący sposób niż poprzez zwykłą wizytę w muzeum.


data publikacji: 2013-07-09

Wykłady, film, warsztaty.

W PPNT od rana startuje kontynuacja warsztatów FISH FLASH oraz ostatnia odsłona warsztatów Oli Szewczyk z IKEA Gdańsk (tym razem "Kreatywność i innowacje - skandynawski design").

W Terminalu Designu dzień zacznie się od szycia maskotek (warsztaty "Maskotki z marzeń").
W samo południe rozpoczną się warsztaty "POODY: eko mebelki - zabawki", a o godz, 16:00 znów będziemy szyć: patchworkowe eko - torby....

 


data publikacji: 2013-07-09

Projekt Market to możliwość spotkania z młodymi producentami i twórcami. Innowacyjne projekty, przedmioty i po raz pierwszy w historii festiwalu także pomysły można oglądać w Terminalu Designu na placu Grunwaldzkim od 5 do 7 lipca.

Projekt Market pozwala każdemu poczuć siłę designu, a dla projektantów jest okazją do wymiany doświadczeń na temat wzornictwa i zaprezentowania się w luźnej, letniej formule.

 


data publikacji: 2013-07-09

Z katalogu do wystawy:

„PEOPLE-metr. Człowiek wpisany w metr papieru. Wielu autorów i ich indywidualne myślenie i tworzenie na wspólny temat i w jednolitym formacie. Figuralne interpretacje postrzeżeń, odniesień, powiązań i poglądów.


data publikacji: 2013-07-08

Tematem spotkania mają być  aspekty designu, których nie można zobaczyć - zapach i wygoda.
Poruszone zostanie zagadnienie jak bardzo ich odbiór jest nieoczywisty zarówno dla projektantów, jak i dla adresatów ich projektów.


data publikacji: 2013-07-08

"Modernizm Gdynia na styku miasta z Portem- architektura mieszkalna i industrialna" -13 lipca, sobota, godzina 12:00

"Miasto nowoczesne na styku z przyleśnym siedliskiem - Dzielnica Działki Leśne" - 14 lipca, niedziela godzina 12:00
 


data publikacji: 2013-07-08

Wystawy, warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi projektantami, m.in. Oskarem Ziętą i Olą Gacą, miejska akcja „Śledź Design”, działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w PPNT, pokaz mody, koncert Mazolewski & Modzelewski i nowy, odświeżony Projekt Market –to tylko część atrakcji, które mają miejsce podczas szóstej edycji Gdynia Design Days.
Każdy ma możliwość zapoznania się z designem w takiej formie, która najbardziej go pasjonuje.


data publikacji: 2013-07-07

DO WYGRANIA ZESTAW GADŻETÓW GDYNIA DESIGN DAYS 2013!

Zadanie konkursowe: wystarczy w najciekawszy, najbardziej oryginalny lub najbardziej odjechany sposób opowiedzieć na pytanie: które działania prowadzone na styku różnych dziedzin i wartości inspirują Was najbardziej? Jak interpretujecie nasze hasło "Na styku!"?


data publikacji: 2013-07-04

Wystawa prezentująca twórczość artystów romskich pochodzących z grupy zwanej Bergitka Roma. „Członkowie tej grupy często traktowani są z dużym dystansem, jednak to właśnie w tej grupie najwięcej jest dziś osób wykształconych - pisze we wstępie do wystawy Adam Bartosz. Ich rodzice swoje romskie pochodzenie niejednokrotnie odczuwali jako brzemię i niesprawiedliwość losu. Oni zaś z pochodzenia rodziców i swego uczynili źródło inspiracji.


data publikacji: 2013-07-04

Wystawa próbuje odpowiedzieć na pytanie : jakie jest pokolenie urodzone w latach 80.
Jest ona próbą zebrania różnorodnych postaw i stworzenia autoportretu naszego pokolenia.


data publikacji: 2013-07-04

Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z uczestnikami międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza czasem”.

Podczas spotkania artyści opowiedzą o swojej twórczości oraz zaprezentują projekty przygotowane dla Bielska-Białej. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 lipca 2013 roku o godz. 18.00.


data publikacji: 2013-07-03

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłasza po raz dwudziestyDobry Wzór - konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

Od samego początku, stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przez trzy miesiące wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór.


data publikacji: 2013-07-03

Galerie BWA WROCŁAW zapraszają do zapoznania się z pracami dyplomowymi studentów opuszczających mury wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Dla obserwatorów sceny artystycznej jest to doskonała okazja do przyjrzenia się pierwszym krokom stawianym przez młodych adeptów sztuki na ich twórczej drodze.


data publikacji: 2013-07-03

BAZARISTAN  to laboratorium łączące sztukę, architekturę i ekonomię w nowe terytorium, miasto-państwo, wspólnotę kupiecką i artystyczną, która rodzi się na targu przy ulicy Ptasiej we Wrocławiu.


data publikacji: 2013-07-02

Kuratorka: Lidia Krawczyk
Kuratorka działań kontekstualnych: Karolina Vyšata
W ramach projektu Wymiary utopii

Jeden z najciekawszych współczesnych polskich artystów kontekstualnych. Uwielbia prosty komunikat łudząco odwzorowujący zastaną rzeczywistość. W większości swoich realizacji walczy z materią i miejscem, które anektuje do działań i instalacji.


data publikacji: 2013-07-02

Podczas wakacji na wystawie plenerowej można oglądać wybór najcelniejszych rysunków satyrycznych Jacka Kawy, stalowowolskiego plastyka, który w latach 90.
Puentował obrazkami z cyklu „Kawa na ławę” bieżące wydarzenia na pierwszej stronie „Sztafety”, a obecnie jest stałym uczestnikiem i częstym laureatem comiesięcznych konkursów warszawskiego Muzeum Karykatury.


data publikacji: 2013-07-02

kurator: Stanisław Ruksza
otwarcie w Kronice: 6 lipca (sobota), godz. 19:00

Wystawa Mateja Vakuli "Agents of Knowledge" składa się z dokumentacji dwóch projektów realizowanych przez artystę na Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim w ostatnich miesiącach w ramach rezydencji "Projektu Metropolis".


data publikacji: 2013-07-01

Wernisaż wystawy w poniedziałek, 1 lipca o godz. 20
Otwarcie poprzedzi spotkanie prasowe z udziałem artystki oraz oprowadzanie po wystawie w Zachęcie o godz. 12.

Powstanie i upadek powietrza to druga część „trylogii architektonicznej” rzeźbiarki Katarzyny Krakowiak, której pierwszą odsłoną był projekt Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers, wyróżniony na 13. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2012 roku.


data publikacji: 2013-07-01

Rusza pierwsza profesjonalna ankieta: Czy muzea pamiętają o gościach niepełnosprawnych?

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zainicjowało w lutym tego roku nowatorski program, zmierzający do jak najszerszego udostępniania dziedzictwa kulturowego wszystkim, nie tylko pełnosprawnym, w Polsce i na Ukrainie.


data publikacji: 2013-07-01

 W lipcu i sierpniu 2013 roku w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się trzecia edycja międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza czasem”.

Artyści z całego świata tworzący w zakresie sztuk wizualnych, zaproszeni zostali do przesłania propozycji projektu typu site-specific, czyli odnoszącego się do charakteru, specyfiki Bielska-Białej, historii tego miasta i osobistych odczuć artystów związanych z konkretnymi miejscami.


data publikacji: 2013-06-28

Pokazanych zostanie kilkadziesiąt eksponatów, w tym publikacje drukowane polskimi czcionkami powstałymi w okresie międzywojennym, przykłady pism tworzonych w 2. połowie XX wieku, szkice i realizacje liternicze.

„Wystawa adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się historią polskich krojów pism, głównie drukarskich i komputerowych oraz ich twórcami - wyjaśnia Wojciech Kaczorowski kurator wystawy. Mam nadzieję, że zainteresuje także osoby, które do tej pory nie interesowały się typografią, a nawet być może nie zdawały sobie sprawy, że czcionki, których używają pisząc na komputerze, to dzieła artystów-typografów”.


data publikacji: 2013-06-28
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013