Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Wystawa o historii i współczesności architektury rezydencjonalnej w Polsce jest częścią międzynarodowego projektu „Via Villas - słynne wille Wyszehradu i Słowenii” realizowanego przez Agencję FOIBOS we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu.


data publikacji: 2013-03-14

Inspiracją dla wystawy jest wydany sto lat temu podręcznik "Gospodarstwo kobiece w mieście i na wsi" Maryi Ochorowicz-Monatowej.
Wystawa czynna do 21 kwietnia.


data publikacji: 2013-03-13

Podczas tegorocznych Meble Polska w Poznaniu, w dniach 5-8 marca, mogli Państwo odwiedzić stoisko Suszek & Formwell design, na którym wraz z kolekcją " Formy Niebywałe" Jacka Wojciecha Suszka, mogliśmy podziwiać lampy autorstwa Jeremiego Negrebeckiego, z warszawskiej galerii Velt oraz dywany i lampy z serii Kukka, projektu krakowsiej grupy NIE/BO design.

 


data publikacji: 2013-03-13

Wystawa poświęcona jest  artyście, który stworzył ponad 200 scenografii teatralnych oraz kostiumów do 30 produkcji filmowych.
Marian Kołodziej jest także autorem Klisz pamięci. Labiryntów Mariana Kołodzieja, wstrząsającej instalacji poświęconej osobistym przeżyciom z okresu II wojny światowej. Laureat Koryfeusza Scenografii Polskiej – nagrody przyznanej przez Centrum Scenografii Polskiej – w roku 1995, po ciężkiej chorobie, zaprezentował w Gdańsku przy współpracy ojców franciszkanów i Muzeum Narodowego w Gdańsku pierwszą odsłonę Klisz pamięci, które ostatecznie trafiły do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia (1998) i są tam prezentowane zgodnie z wolą artysty.


data publikacji: 2013-03-12

Jest to kolejna już odsłona twórczości wrocławskiej rzeźbiarki Anny Bujak.

Przekłada się na opowieść o człowieku, którego osobowość Anna Bujak bada za pomocą analizy – innego tym razem – archetypu  cienia, uznawanego przez rzeźbiarkę  jako negatywna czy wręcz zwierzęca strona ludzkiej osobowości. Sięgając po praktyki szamańskie, zapoznaje nas z wierzeniami, w myśl których kość postrzegana jest jako mistyczny łącznik życia i śmierci.  Uznając ją za istotę rzeczy czy też rdzeń prawdy o istnieniu – przy użyciu języka sztuki – w symboliczny sposób rekonstruuje szkielet zwierzęcy, zataczając  w ten sposób niemalże  rytualne koło.


data publikacji: 2013-03-12

Wystawa laureata Nagrody im. Jana Lenicy przyznawanej od 2001 roku przez Muzeum Narodowe w Poznaniu po śmierci tego wybitnego artysty.

Prace Ralpha Schraivogela istotnie wpłynęły na kształt plakatu na całym świecie.
Należy on do nowego pokolenia projektantów, którzy kwestionują założenia stylu szwajcarskiego, opartego na racjonalności, czytelności i funkcjonalizmie. Schraivogel nie jest jedynym artystą, który przyczynił się do odnowy plakatu szwajcarskiego, jednak oryginalność jego osobowości sprawia, iż niewątpliwie należy dziś do grona wyróżniających się twórców plakatu na świecie.


data publikacji: 2013-03-12

Otwarcie: piątek 15 marca 2013, godz. 18.00

Wystawa ta jest pierwszą w Polsce tak obszerną prezentacją najnowszych artystycznych działań na Ukrainie, zarówno prac artystów indywidualnych, jak i grup aktywistów, w obu przypadkach wychodzących poza konwencjonalne metody artystyczne. Kondycję ukraińskiego społeczeństwa ilustrują działania różnych inicjatyw kulturalnych, od street-artu po społeczności intelektualistów zaangażowanych w obecne konflikty społeczne.


data publikacji: 2013-03-12

Arena DESIGN – spotkanie projektantów, architektów i przedsiębiorców, którego biznesowy charakter przyciąga do Poznania rzesze osób doceniających rolę wzornictwa w procesach przemysłowych. Podobnie jak w roku ubiegłym, ten międzynarodowy meeting połączony był w blok z targami Meble Polska i targami wyposażenia wnętrz HOME DECOR. Wszystkie trzy wydarzenia zgromadziły łącznie ponad 15 000 zwiedzających.


data publikacji: 2013-03-11

Już po raz dziesiąty na przejażdżkę zabytkowym tramwajem w towarzystwie eksponatów związanych z Wielkanocą zaprasza Muzeum Śląskie w Katowicach już po raz dziesiąty w okresie świątecznym zaprasza . Mobilną wystawę będziemy mogli zobaczyć w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Zabrzu, a także w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi. Przygotowaną ekspozycję zwiedzimy od 12 marca do 1 kwietnia.

 


data publikacji: 2013-03-11

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 8 marca o godz. 19. Otwarcie poprzedzi konferencja prasowa z udziałem artystów w sali multimedialnej Zachęty o godz. 12, ktore poprowadzi kurator, Michał Jachuła oraz profesor Irena Huml i Marta Kowalewska, współredaktorka katalogu towarzyszącego wystawie.


data publikacji: 2013-03-05

LAbSen, godz. 18.00
W najbliższy czwartek odbędzie się otwarta dyskusja o płynności granic etycznych i prawnych w kontekście działań artystycznych. Punktem wyjścia dyskusji będzie 'skandal', jaki miał miejsce w związku z akcją Angeliki Fojtuch podczas męskiej edycji festiwalu „Pigs&Rabbits” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie


data publikacji: 2013-03-05

Arena DESIGN to projekt skierowany do miłośników designu. Jest to kompleksowe wydarzenie trwające cztery dni, umożliwiające spotkania z polskimi i zagranicznymi projektantami. Tematem tegorocznej edycji jest Ergonomic Design.


data publikacji: 2013-03-04

Wernisaż: 07.03.2013 r., godz. 18.30
Wystawa najnowszych prac krakowskiego artysty wizualnego Leszka Oprządka, który w tworzonych przez siebie obiektach zajmuje się relacją wnętrza i zewnętrza, odniesieniami pomiędzy bytem ujawnionym a tym, co ukryte.


data publikacji: 2013-03-01

Wernisaż: 07.03.2013 r., godz. 18.00
Spotkanie autorskie: 08.03.2013 r., godz. 18.00. Prowadzenie: Krzysztof Morcinek

Na wystawie prezentowane bedą rzadko pokazywane rysunki i prace artysty, kojarzonego głównie z malarstwem, współzałożyciela słynnej GRUPPY.


data publikacji: 2013-03-01

Pisanki, palmy, baranki, drewniane ptaszki, kwiaty wykonane z misternie ułożonej bibuły można będzie oglądać na dorocznej wystawie przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu z okazji Świąt Wielkanocnych.
Ekspozycja jest okazją do poznania współczesnych technik tworzenia świątecznych rekwizytów i ozdób.

Kiermasz wielkanocny - 23 marca, początek o godz. 10.00


data publikacji: 2013-03-01

07.03.2013 (czwartek), godz. 19.00

Andrzej Kisielewski (historyk sztuki i kulturoznawca) opowie o tym, dlaczego artyści wykorzystują cudze dzieła i co wspólnego ma amerykańska sztuka zawłaszczania ze sztuką awangardy.


data publikacji: 2013-02-28

DOMO+ wraz z portalem Sophisti.pl organizuje pierwszy festiwal filmów krótkometrażowych „Design & fashion film festival”, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Warszawie. Tematem projektu jest sztuka, moda, design i styl życia. Już od 1 marca można zgłaszać filmy do konkursu.


data publikacji: 2013-02-28

Muzeum Narodowe we Wrocławiu przyjeło w depozyt (z przeznaczeniem do zakupu) wczesny obraz Tadeusza Makowskiego zatytułowany „Wiosna” (Baśniowy ogród). Aktualnie można go oglądać na wystawie „Polska sztuka współczesna”.


data publikacji: 2013-02-27

Otwarcie wystawy: piątek, 15 marca 2013, godz. 19.00
Cuda niewidy to druga wystawa przygotowana przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w ramach serii projektów „poszerzających granice”, rozpoczętej w 2012 roku cyklem wydarzeń pod tytułem Czwarty stan skupienia wody: od mikro do makro, zorganizowanych we współpracy z kalifornijskim NanoSystems Institute oraz Art+Sci Lab, UCLA w Los Angeles. Pierwszym projektem CSW w Toruniu zainicjowało dialog między sztuką, nauką i aktywizmem środowiskowym, drugi natomiast poświęcony będzie krzyżowaniu się sztuk wizualnych i stosowanych, ze specjalnym uwzględnieniem mody wykraczającej poza zwykłą konfekcję.


data publikacji: 2013-02-27

Targi MEBLE POLSKA są największym wydarzeniem dla branży meblarskiej w Polsce. Podczas targów prezentowana jest oferta największej w Polsce grupy producentów mebli, wśród nich firma SUSZEK wraz z Formwell Design.

Zapraszamy odwiedzajacych do Pawilonu nr 3!

Do zobaczenia w Poznaniu 5-8 marca!


data publikacji: 2013-02-27

Prace najważniejszych malarzy hiszpańskich i artystów współpracujących z dworem hiszpańskim można będzie zobaczyć na tej wystawie. Wśród prezentowanych obrazów znajdą się prace m.in. Cranacha Starszego, El Greco, Zurbarána, Van Dycka, Rubensa, Tintoretta, Picassa i Miró.


data publikacji: 2013-02-26

Kolejne spotkanie w ramach projektu:  Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO listopad 2012 – kwiecień 2013

Pokaz filmu "JĄDRO WIECZNOŚCI” / “Into Eternity: A Film for the Future" (2010)
reż. Michael Madsen
prod. Dania/Finlandia/Szwecja/Włochy, 75 min
Na projekcję zaprasza Tadeusz Sobolewski.


data publikacji: 2013-02-25

Wykład towarzyszy wystawie Artura Żmijewskiego Pracując

Wstyd jest jednym z najbardziej podstawowych problemów praktyki filmowej Artura Żmijewskiego.


data publikacji: 2013-02-25

Wystawa prezentuje prace dwojga młodych artystów z Ukrainy — Jasi Chomenko i Gamleta. Nie jest to pokaz duetu artystycznego, lecz odrębnych twórców, których łączy zamiłowanie do tworzenia rysunkowych historii.

Idea wystawy zrodziła się podczas krótkiego pobytu studyjnego Jasi i Gamleta w Warszawie, kiedy mogli obejrzeć oni przestrzeń Miejsca Projektów Zachęty, zwiedzić miasto, a przede wszystkim porozmawiać i zastanowić się, jak stworzyć razem wystawę.


data publikacji: 2013-02-22

Wystawa Wideo – prezentacje jest kolejnym projektem prezentującym prace z Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej CSW Zamek Ujazdowski. Tym razem przedstawiane są realizacje wideo zakupione lub pozyskane do zbiorów w ostatnim czasie, głównie w 2012 roku.
Wystawa Wideo-prezentacje eksponowana jest równolegle ze stałym programem sztuki wideo realizowanym w CSW
pod nazwą VIDEO ROOM, w ramach którego – co drugi poniedziałek - pokazywane są najlepsze i najnowsze kreacje sztuki wideo renomowanych polskich i zagranicznych twórców.


data publikacji: 2013-02-21

Spotkanie o godz. 18 w ramach projektu: Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO listopad 2012 – kwiecień 2013
W jego ramach ma być poruszane zagadnienia: Czy jesteśmy w stanie żyć razem w świecie po przyszłości? Czy możemy odzyskać autonomię jako aktorzy historii i autorzy swoich losów?


data publikacji: 2013-02-21

W dniu 1 marca 2013 r. o godz.17:00  W odbędzie się finisaż wystawy Krzysztofa Gliszczyńskiego "Iosis et leucosis, czyli czerwienienie i bielenie"  połączony ze spotkaniem z artystą. Autor oprowadzi po wystawie, a także opowie o swoich inspiracjach i możliwych sposobach odczytania prezentowanych prac. Finisaż połączony będzie z promocją katalogu wystawy. Gościem specjalnym wieczoru będzie prof. Urszula Szulakowska z Uniwersytetu w Leeds- historyk i teoretyk sztuki, specjalizująca się w historii alchemicznej ilustracji, badająca wpływ alchemii i magii na współczesną sztukę.


data publikacji: 2013-02-21

CSW Kronika zaprasza dzieci i młodzież na interdyscyplinarne warsztaty podczas ferii zimowych. W ramach zajęć twórczych odbędą się dyskusje, pokazy filmowe, warsztaty malarskie i nie tylko. Kronika zamieni się w tym czasie w laboratorium światów wyobrażonych. Będziemy szukać nadprzyrodzonych zjawisk, odmiennych form życia i nieznanych kultur, nowych sposobów komunikacji.
wstęp wolny!
 


data publikacji: 2013-02-19

Muzeum Śląskie zaprasza od 20 lutego na niezwykłą ekspozycję prezentującą po raz pierwszy w Katowicach nowoczesną sztukę łotewską, która na nowo po latach włączenia do ZSRR (1940-1991) manifestuje swą tożsamość i inność. Jak wygląda świat doznań trzech generacji artystów reprezentujących sztukę naszego północnego sąsiada, dowiemy się na ekspozycji „Sztuka Łotwy” trwającej do 28 kwietnia br.


data publikacji: 2013-02-19
Otwarcie i dyskusja odbędą się w Warszawie na ul. Brzeskiej 6/21 w dniu Przedstawione na wystawie obiekty są rodzajem map dla wyobrażenia sobie sferycznych obrazów, jakie od polowy lat siedemdziesiątych maluję. W 1985 roku chciałem zakończyć ten etap malowania i dlatego, aby zrekompensować ten brak obrazów kulistych, które budziły powszechny zachwyt u milośników sztuki, zdecydowałem się na zrealizowanie obiektów, w których ramy są jakby południkami i równoleżnikami, a poszczególne malarskie p
data publikacji: 2013-02-19

Ikony designu oczami młodych projektantów czyli  konkurs ELLE Decoration " Młodzi na start"
21- 28 lutego 2013
Wstęp wolny


data publikacji: 2013-02-19

OPROWADZANIE KURATORSKIE
16 lutego 2013 (sobota), godz. 17
Oprowadzanie kuratorskie Marii Brewińskiej po wystawie „Piotr Uklański. Czterdzieści i cztery”.
zbiórka w holu głównym
wstęp w cenie biletu


data publikacji: 2013-02-15

Otwarcie wystawy: poniedziałek 18 lutego 2013, godz.. 18.00, godz. 18.30 – set didżejski

Wykonane czarnym jak smoła tuszem rysunki Zofii Gramz reprezentują czarny humor w najczystszej postaci. Zdeformowane postacie wykonują absurdalne czynności niesprawiające im najmniejszej satysfakcji. Tutaj „Kasia czeka na twój telefon”, naga „Gwiazda przyłapana na jachcie” pręży się kusząco, menel pije z gwinta pod buńczucznym „Pomnikiem Czynu Polaków”, „Pikuś czeka na twojego SMS-a”, „Wróżbita Arek” spogląda przed siebie wielkimi okrągłymi oczami, Lusia prosi, aby ją „udostępnić”, a przerażająco smutna kobieta z gigantycznymi worami pod oczami, dzierżąc peta, wyznaje: „Całe życie zajmowałam się sztuką”.


data publikacji: 2013-02-15

Oddział Muzeum Śląskiego zaprasza 21 lutego o godz. 17.00 na spotkanie „Ciało – obraz – słowo” z udziałem filmoznawców, teatrologów oraz literaturoznawców specjalizujących się w tematyce gender, ktore towarzyszy wystawie Płeć w projekcie. Modele cielesności i tożsamości w realizacjach szekspirowskich.


data publikacji: 2013-02-15

Wystawa ma przybliżyć widzowi rolę, jaką pełni współczesna scena w rozważaniach dotyczących tożsamości człowieka jako jednostki i elementu zbiorowości. W przywołanych spektaklach zanalizowano pojęcia kobiecości i męskości, poddając je dekonstrukcji i odsłaniając rządzące nimi mechanizmy represji.


data publikacji: 2013-02-15

Wystawa została zainspirowana jednym z wynalazków Juliana Antonisza — przenośnym urządzeniem służącym do produkcji animacji non-camerowych. Łatwy w obsłudze, mieszczący się w małym pudełku mechanizm miał umożliwić użytkownikowi twórczą reakcję na „nierzeczywistą rzeczywistość”. Pomysł na stworzenie „przenośnego warsztatu non-camera” wiązał się również z ambitnym projektem upowszechniania amatorskiej animacji bezkamerowej i artystycznej aktywizacji widza.


data publikacji: 2013-02-14

Wernisaż: 7 marca 2013 r. godz. 18:00, Sala Główna

Renata Zimnicka- Prabucka urodziła się w Cerkiewniku. W 1999 roku obroniła dyplom w dziedzinie malarstwa u prof. Janusza Kaczmarskiego, na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie. W 2006 r. uzyskała tytuł doktora na UMK w Toruniu. Od 2007 adiunkt w Katedrze Sztuk Pięknych na UWM w Olsztynie. W 2007 roku zdobywczyni Grand Prix V Olsztyńskim Biennale Plastyki „O Medal Prezydenta”.


data publikacji: 2013-02-14

Wernisaż 7 marca 2013 r. godz. 18:00, sala główna

   Troje przyjaciół, artystów na wspólnej wystawie w olsztyńskiej galerii BWA. Znają się od lat, spotykają na plenerach artystycznych, tworzą, spierają w niekończących się dysputach o sztuce i czasach. Nie konfrontowali jeszcze swoich działań na wspólnej wystawie, ale tu zmierzyli się pod wiele mówiącym zdaniem: "Świat się  zeszmacił, ja do tego ręki nie przyłożę."


data publikacji: 2013-02-14

W dyskusji udział biorą: Michał Zadara, Jacek “Budyń” Szymkiewicz
Prowadzenie: Agata Szczęśniak
Laboratorium13 Tymczasowa Okup:akcja Przestrzeni Antyspektakl
Amuseum Artyrologii:
Piękno to bo wiem Choroba...w zamku Miłości... 021413


data publikacji: 2013-02-14

Miejsce: klub „Firlej”, Wrocław
Wernisaż: 26.02.2013, godz. 19:00

Wystawa prezentowana w Firleju jest zbiorem zdjęć, które powstały w latach 2008-2012. Znajdują się wśród nich zarówno bardzo melancholijne i emocjonalne portrety kobiet, jak również zdjęcia typu „beauty & fashion”. Fotografie ukazują kobietę jako istotę niezwykle inspirującą, sensualną, eteryczną, zaskakującą, pociągającą, tajemniczą, a czasem demoniczną. Fotograf przywiązuje dużą wagę do aranżacji zdjęć i sposobu ich wykonania. W swojej fotografii Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), w niektórych pracach widać silne wpływy surrealizmu, a zdjęcia często określane są terminem "malarskie". Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, oraz zaskoczenie.

 


data publikacji: 2013-02-13

Retrospektywna wystawa malarstwa, grafiki i rzeźby Jana Grabowskiego (1912–1998), zorganizowana z okazji setnej rocznicy urodzin bielskiego artysty, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1955), współzałożyciela Grupy Beskid, działającej w Bielsku-Białej w latach 1961–1987, autora pejzaży, portretów, martwych natur, a także polichromii w kościołach, twórcy grafik i rzeźb.


data publikacji: 2013-02-11

Wernisaż: 12.02.2013, godz. 18.00
Wystawa prac duetu łódzkich artystów, tworzących razem od 1996 roku – Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca, twórców posiadających wyraźną świadomość ekologiczną, poszukujących idei harmonii ze światem natury. W centrum zdarzeń artyści umieszczają często zwierzęta lub inne żywe istoty, jako równoprawne względem człowieka.


data publikacji: 2013-02-11

Otwarcie: 14.2.2013, godz.18

Wystawa
, prezentowana wcześniej w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, jest próbą przedstawienia historii miejsca, które przez 18 lat działalności było niekomercyjną przestrzenią prezentacji sztuki artystów z całego świata. Poznańska Galeria Akumulatory 2 zajmowała ważne miejsce na artystycznej mapie Polski przez cały okres swojej działalności.


data publikacji: 2013-02-11

Otwarcie: 14.2.2013, godz.18
Na wystawie Piotra Blamowskiego Scenki obsesyjne zostanie zaprezentowana seria krótkich filmów artystycznych stworzonych przez grupę design-generation. Są odważne, ekscentryczne, pełne humoru, często też okrutne, przerażające i nieprzyzwoite. Dynamika akcji czyli nerwowość montażu przywodzą na myśl spoty reklamowe.


data publikacji: 2013-02-11

Otwarcie: 14.2.2013, godz.18

Na wystawie Piotra Blamowskiego Design utopijny zostaną zaprezentowane obiekty użytkowe i dekoracyjne, wśród nich ławeczka eklektyczna, gra do odmawiania różańca, stojak na gazety w stylu art déco czy oprawione trofeum. Ta wystawa będzie odniesieniem do brytyjsko-polskiej wystawy designu zrównoważonego znajdującej się na poziomie 0.


data publikacji: 2013-02-11

Już w marcu br. Muzeum Śląskie, dzięki uzyskanym grantom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o łącznej wartości 300 tys. zł, wzbogaci się o nowe unikatowe obiekty. Dzieło Józefa Brandta, najważniejszego reprezentanta „szkoły monachijskiej” wzbogaci jedne z najciekawszych zbiorów malarstwa polskiego w muzeach polskich, a rysunki Edmunda Monsiela uzupełnią kolekcję Działu Plastyki Nieprofesjonalnej.


data publikacji: 2013-02-11

Otwarcie wystawy: poniedziałek 11 lutego 2013, godz. 18.00
Szukając Jezusa  (2013)  to najnowszy projekt Katarzyny Kozyry, projekt w procesie, rozpoczęty ponad rok temu, nad którym prace potrwają jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Kozyra z pozycji badacza-researchera, dopuszcza nas : widzów, prasę, publiczność – do procesu powstawania pracy.


data publikacji: 2013-02-11

Uniwersytet w Birmingham wraz z agencją  prognozowania globalnych trendów Global Color Research – Mix Publications jak i z międzynarodowym producentem ‘Tektura’, stworzyli  prowokującą wystawę Trends której celem jest nowa interpretacja kolorów, materiałów oraz elementów wystroju.
Klient, Firma UBM Live spróbowała w inny sposób podejść do tematu projektowania wnętrz dzięki dopasowaniu się do pomysłów opracowanych przez studentów.


data publikacji: 2013-02-07

Galeria Centrum Kultury AGORA, Wrocław, ul. Serbska 5a, wernisaż: 7 lutego 2013, godz. 18.00


data publikacji: 2013-02-07

Jednym z głośnych projektów na targach ‘Interiors UK 2013 ‘ był projekt pod nazwą ‘Out of the Dark’.
Ta pionierska organizacja ma za zadanie kształcić, edukować oraz zatrudniać młodych ludzi pod kątem wykorzystywania oraz przerabiania starych mebli, w nowe ciekawe pomysły.


data publikacji: 2013-02-06
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013