Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00

Spotkania rzemieślników i projektantów zainicjował Zamek Cieszyn – centrum dizajnu i przedsiębiorczości. Od ponad 11 lat działa on w Cieszynie, na polsko-czeskim pograniczu, w regionie o bogatych tradycjach rzemieślniczych, które stara się eksplorować i pokazywać ich wartość we współczesnym świecie.


data publikacji: 2016-09-01

Wystawa Dobry Tydzień Projektanta to efekt  warsztatów organizowanych przez Dobrotekę w ramach jesiennej edycji targów meblarskich
w Dobrodzieniu. 
Udział w nich biorą projektanci z całej Polski.

 

 


data publikacji: 2016-08-31

„Uwolnić projekt” to nowy model produkcji i dystrybucji dóbr materialnych w oparciu o wolne licencje Creative Commons oraz relacje jakie użytkownik nawiązuje z lokalnym rzemieślnikiem-wytwórcą.


data publikacji: 2016-08-27
OBSERWATORIUM to wystawa, na której pokazane zostaną efekty warsztatów dla studentów kierunków projektowych z Ukrainy.
Zadaniem uczestników, pod okiem Studia Malafor, było stworzenie obiektów użytkowych dedykowanych miejscu, w którym odbywały się warsztaty – z dala od miasta, blisko natury, na granicy dwóch krain- Kociewia i Kaszub.
 

 


data publikacji: 2016-08-24
Multisalon HOFF w Krakowie odwiedziła Dorota Koziara - światowej sławy projektantka, która współpracowała z takimi markami, jak Dior, Hermes, Alessi czy Fiat. To była niepowtarzalna szansa, by spotkać wielką osobowość projektowania w Krakowie.

W czasie spotkania z krakowskimi architektami wnętrz w HOFF Dorota Koziara mówiła o swoich doświadczeniach, a także zaprezentowała najnowszą kolekcję płytek Tubądzin "Kolory Polski", pokazywaną w ramach Tubądzin Design Days.  


data publikacji: 2016-06-30

 "Wykorzystałem zasady tradycyjnego rzemiosła tkackiego, przystosowując je do pracy ze szklaną materią. Szklane rury, wypełnione kolorowym proszkiem, "splotłem” z bezbarwnymi prętami, które, odbijając światło, wpływają na nasze postrzeganie koloru."


data publikacji: 2016-06-22

 Wystawa w Pawilonie Polski na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji odpowiada bezpośrednio na temat przewodni wystawy — „Reporting from the Front” — poruszając  kwestie etyczne związane z rolą najmniej docenianego uczestnika procesu architektonicznego — robotnika budowlanego. Złe warunki pracy, brak szacunku dla pracowników i wypadki na placu budowy są zmorą branży, lecz pod presją terminów, budżetów i społecznego zapotrzebowania na nową architekturę często się je bagatelizuje.


data publikacji: 2016-06-21

Wystawa twórczości jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, który wraz z kilkoma innymi brytyjskimi artystami, takimi jak Antony Gormley, Anish Kapoor czy Mark Wallinger, współtworzy potęgę współczesnej rzeźby angielskiej. Jego dzieła znajdują się w muzeach, prywatnych kolekcjach, na placach miast i w słynnych parkach rzeźby.  


data publikacji: 2016-06-17

„New Generation – SIZAK” ukazuje nowe oblicze koreańskiej fotografii współczesnej i przedstawia twórczość ośmiu najbardziej utalentowanych młodych fotografów koreańskich.  Na wystawie zobaczymy zarówno prace wykorzystujące najnowsze techniki eksperymentalne, jak i prace stworzone w oparciu o techniki klasyczne i inspirowane fotografią historyczną. 


data publikacji: 2016-06-17

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce. „Diament Meblarstwa 2017” organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A. 


data publikacji: 2016-06-13

 Festiwal Wnętrz to platforma łącząca świat producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi wnętrza swoich domów.

Inspiracją dla Festiwalu Wnętrz 2016 są Kolory Roku instytutu Pantona -Rose Quartz i Serenity.

data publikacji: 2016-06-11

Pierwsza w Polsce prezentacja twórczości El Hadji Sy – senegalskiego artysty, który przewodził komunom artystycznym w Dakarze, a jego prace kolekcjonował m.in. David Bowie.

 

data publikacji: 2016-06-06

Baśnie duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena, po raz pierwszy wydane w Kopenhadze w roku 1835, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych na całym świecie.


data publikacji: 2016-06-03

Bestiarium – batik i formy przestrzenne to wystawa, której mianownikiem jest temat. Fantastyczne stworzenia pojawiają się w mitach wszystkich kultur. 


data publikacji: 2016-06-01

Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem „Zapal się do sztuki”, będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczość swą oraz umiejętności zaprezentują najwybitniejsi artyści z całego świata.

 

data publikacji: 2016-05-31

Wystawa odkrywająca na nowo powstałą w pierwszej połowie XX wieku twórczość wrocławskiego artysty – Wacława Szpakowskiego, któremu należy się trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. Rysunki tego pioniera abstrakcji, zbudowane z jednej nieprzerwanej linii, to piękne, rytmiczne, quasi-labiryntowe formy o charakterze wizualno-czasowym.


data publikacji: 2016-05-31

W 2016 roku Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, organizuje rozbudowaną prezentację polskiej kultury w Brazylii.
Teatr, sztuka, film, taniec – w Brazylii nie zabraknie także polskiego designu. Wystawa Design Dialogue: Poland – Brazil zestawi plakat historyczny z współczesnym oraz pokaże współczesne ikony designu polskiego i brazylijskiego. 


data publikacji: 2016-05-30

12 maja br. w Dobroteka w Dobrodzieniu odbył się mini wernisaż wystawy „Mebel marzeń 2016”. Ekspozycja pozostanie w Dobrotece do 6 czerwca br.

Podsumowanie trzeciej edycji inicjatywy „Mebel marzeń” stanowią zwycięskie projekty w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” – zminiaturyzowane i wydrukowane w 3D.
 
 

data publikacji: 2016-05-24

FOR SALE: DESIGN to hasło przyświecające III edycji festiwalu jest pretekstem do zastanowienia się nad znaczeniem designu we współczesnym modelu funkcjonowania świata, świata na sprzedaż. W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić DESIGN?


data publikacji: 2016-05-18

 Meble, ceramika, szkło, kurtki, a nawet śpiwory. Produkty z najwyższej półki,  wielokrotnie nagradzane kolekcje, światowej klasy innowacyjne projekty. A wszystko to z Polski. Zaskoczeni? Z Pole Position Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, prezentuje najlepsze i najbardziej intrygujące marki Polski w Nowym Jorku podczas WantedDesign. Jesteście gotowi? 


data publikacji: 2016-05-11

Zaprojektuj warmińską zabawkę plażową i weź udział w konkursie. Czekamy na Twoje zgłoszenie.
Wystawa wydruków zwycięskich projektów odbędzie się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

Zwycięskie projekty mają szansę na wdrożenie do produkcji i sprzedaży.

Link do regulaminu >>>>

Dofinansowane ze Srodków Urzędu Miasta Olsztyna.data publikacji: 2016-05-06

Dzień Wolnej Sztuki jest organizowany od 2011 roku. Przez te pięć lat w prawie 60 muzeach w całej Polsce.


data publikacji: 2016-04-21

Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej to najstarsza z wystaw towarzyszących Międzynarodowemu Triennale Tkaniny. Od 1978 roku co trzy lata przedstawia najnowsze dokonania polskich twórców sztuki włókna. W tegorocznej 13. edycji zobaczymy 75 kompozycji zakwalifikowanych przez ogólnopolskie Jury, w tym dzieła 15 artystów nominowanych do nagrody za najlepszą pracę.


data publikacji: 2016-04-18

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny.

Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez nie obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji i zainspirowanie do zastanowienia się nad tym, co ”mówi” dzieło.

data publikacji: 2016-04-18
Na wystawie prace z kolekcji Agra-Art Dom Aukcyjny, Atlas Sztuki, Dom Aukcyjny Ostoya, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Fundacja Wschód Sztuki, Galeria Arttrakt, Galeria Stefan Szydłowski, Galeria Sztuki Wirydarz, MOCAK, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Sopocki Dom Aukcyjny, Szajna Galeria w Rzeszowie oraz z kolekcji Roberta Ćwiklińskiego, Andrzeja Gacy, Elżbiety Łydżby-Karpowicz, Sylwii i Piotra Krupy oraz Adama Mrowca.

data publikacji: 2016-04-18

Warszawska pracownia 81.waw.pl zdobyła nagrodę w kategorii Residential Architect of the Year 2015 Poland w międzynarodowym konkursie Architecture Awards 2015 magazynu „Build”.W konkursie zostało docenionych także 10 innych pracowni z Polski. 

 


data publikacji: 2016-04-11

Językowe spekulacje w sztuce Kudlickiej, która z punktów, liter, cyfr i słów tworzy lingwistyczną gramatykę przestrzeni, bliskie są myśleniu Stanisława Dróżdża i jego pojęciokształtom. Z tego też względu wystawę Marleny Kudlickiej dedykujemy patronowi naszego muzeum.


data publikacji: 2016-04-11

 Łódzkie triennale jest obecnie najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. Pierwsza edycja triennale miała miejsce w 1972 r.


data publikacji: 2016-04-08

Do tworzenia wariacji na temat logotypu projektu 3D czyli Dizajn Dla Dzieci zaproszą Justyna Dybala i Marta Sieczkowska – ilustratorki i projektantki graficzne mieszkające we Wrocławiu. Do wykonania znaków graficznych użyte zostaną narzędzia kreślarskie w postaci cyrkli, pantografów i kółkowników – wprost z dawnej pracowni projektowej.

Czas umilą nam gry i zabawy związane z Drugą Ogólnopolską Wystawą Znaków Graficznych. 

data publikacji: 2016-04-08

W swojej pracy artystycznej Małgorzata Dawidek skupia się na badaniach konfliktu pomiędzy cielesnością a językiem dyskursywnym. Artystka czyta ciało jako formę tekstową, repozytorium pamięci, doświadczeń fizycznych i emocji. Analizuje kwestie związane ze świadomością językową, barierami i możliwościami języka, jak również ludzkiego ciała rozumianego jako tekst rzeczywistości. Interesują ją ograniczenia i niewypowiadalność ciała zderzone z potrzebą komunikacji werbalnej.


data publikacji: 2016-04-07

 IAFwarsaw 2016 są międzynarodowymi targami sztuki i wzornictwa XX i XXI wieku. Na targach najliczniej reprezentowane będą sztuki wizualne w tym fotografia, ale nie zabraknie również galerii pokazujących nowoczesne wzornictwo. Ciekawi wystawcy, liczne spotkania z twórcami i dyskusje o sztuce.


data publikacji: 2016-04-07

 Pierwsze Międzynarodowe Targi Sztuki w Warszawie, na stadion PGE Narodowy zaczynaja się już dziś i potrwają  do dnia 10 kwietnia 2016. Galeria BB zaprezentuje prace znanego i cenionego w Europie słowackiego projektanta Patrika Illo oraz współpracującej z nim Aleksandry Stencel, naczynia i formy ze szkła Marty Wojciechowskiej i Moniki Rubaniuk oraz obiekty malarskie Jerzego Zajączkowskiego. 


data publikacji: 2016-04-07

Ekspozycja rzeźb została zorganizowana w ramach cyklu „Logos –Bios”. W jego ramach zostali zaproszeni artyści rzeźbiarze badający i opisujący wątek styku kultury i natury.


data publikacji: 2016-04-05

NIEMAPA jest to seria przewodników po mieście dla całych rodzin. Przepiękne ilustracje w zabawny sposób przedstawiają one  najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki.
Dzięki współpracy Partnerów takich, jak Urzędy Miasta, instytucje i przedsiębiorstwa NIEMAPA jest drukowana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i może być dystrybuowana bezpłatnie.


data publikacji: 2016-04-05

Wystawa „Droga ku nowoczesności”, prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. Ekspozycja jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

data publikacji: 2016-04-04

Wiesław Bieńkuński - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 roku profesor zwyczajny w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuje również w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa w UWM w Pracowni Sztuki Krajobrazu. Jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju, wielu plenerach, sympozjach i wystawach międzynarodowych. W latach 2011-2015 prezentował swoje prace w Wirtualnym Muzeum Grafiki Polskiej - IKON DATA. W 2016 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.


data publikacji: 2016-04-04

Podczas  XXI Triennale di Milano Culture.pl zaprezentuje wystawę polskiego designu, która ukaże obiekty przez pryzmat dwóch podstawowych kryteriów projektowania: estetyki i użyteczności.  Co okaże się ważniejsze: piękno czy pragmatyzm? Pragmatyzm czy piękno?


data publikacji: 2016-03-31

Miejsce Projektów Zachęty oraz Irmina Staś zapraszają do udziału w akcji artystycznej zatytułowanej Przemiana materii. 
Efektem wspólnych działań będzie powstanie wielkoformatowej przestrzennej kompozycji malarskiej w Miejscu Projektów Zachęty. 

 
 

data publikacji: 2016-03-30

Arena DESIGN podzielona była w tym roku na pięć stref:  FORUM, TOP DESIGN,KREATYWNI, EDUKACJA.

Pierwszy dzień targów był słoneczny i ciepły. W tych urokliwych okolicznościach przyrody rozpoczęliśmy zwiedzanie. 
 
 
 

data publikacji: 2016-03-17

Założyłam „Plantację” w szklankach i kieliszkach porzuconych wcześniej na ulicach Londynu. Te naczynia były nieuszkodzone! Zostały bezmyślnie porzucone! – niesłychana rozrzutność stała się normą we współczesnym świecie.

Otwarcie wystawy: 20.03.2016, godzina 16.00 – Kraków, ul. Garbarska 24

 


data publikacji: 2016-03-16

 „Project–Process–Product” - to temat przewodni tegorocznej edycji areny DESIGN

W programie wydarzenia można znaleźć ciekawe wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i warsztaty. – To blisko pięćdziesiąt różnorodnych propozycji dla projektantów i producentów, a także osób zainteresowanych szeroko pojętym tematem wzornictwa – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie francuska projektantka Inga Sempé. Wydarzenie – któremu towarzyszą targi HOME DECOR i MEBLE POLSKA – odbędzie się w dniach 8-11 marca. 

data publikacji: 2016-03-07
Mustafa Ağatekin – Turcja; Elena Atrashkevich-Zlatkovic – Białoruś; Zaiga Baiža –Łotwa/Luksemburg; Maria Bang Espersen – Dania; Dagmara Bielecka – Polska; Latchezar Boyadjiev – Bułgaria/USA; Peter Bremers – Holandia; Małgorzata Dajewska – Polska; Montserrat Duran Muntadas – Hiszpania; Marek Firek – Polska; Giuliano Gaigher – Włochy; Martin Janecký – Czechy/USA; Wojciech Olech – Polska; Balázs Sipos – Węgry; Verena Schatz – Austria; Petr Stacho – Czechy; Emma Woffenden – Wielka Brytania 
 

 


data publikacji: 2016-03-02

 W Nowym Roku Zamek Cieszyn rozpoczął cykl spotkań przeznaczony dla osób 50+ zainteresowanych tematyką projektowania.

Każdy, drugi czwartek miesiąca w godzinach 10.00-12.00 w Zamku Cieszyn. 
Cykl zamkowych spotkań jest elementem projektu "Śląskie dla seniora".  
 

Kolejne spotkanie odbędzie się 10.03.2016

Podczas spotkania Zamek zaprosi do zwiedzania wraz z przewodnikiem aktualnej wystawy prezentowanej  połączonego z rozmową o roli dizajnu i projektantów we współczesnym świecie.
 

data publikacji: 2016-03-02

 Jury pod przewodnictwem Bogumiły Jung - prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oceniło zgłoszone produkty w ubiegłym tygodniu.


data publikacji: 2016-03-01

 6 dziecięcych zespołów kuratorskich, 6 autorskich tematów wystawy, nieskończenie wiele wrażeń!


data publikacji: 2016-03-01

 Miasto i Las - The City and the Forest to cykl wystaw i warsztatów propagujących ochronę środowiska i postawy pro-ekologiczne. Projekt przewidziany jest jako cykl wydarzeń odbywających się na przełomie roku. Pierwsza z wystaw odbędzie się podczas Festiwalu Design March w Reykjaviku, Islandia w dniach 10-13 marca 2016. 


data publikacji: 2016-02-25

Środowisko naturalne należy chronić. Chronimy to, co doceniamy. Doceniamy dopiero, gdy zrozumiemy. Pierwszym krokiem do zrozumienia jest OBSERWACJA.  


data publikacji: 2016-02-24

 Iza Moczarna-Pasiek. Artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.


data publikacji: 2016-02-24
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013