Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00

 Wydawnictwo meble.pl zaprasza na wystawę inicjatywy „Mebel marzeń 2016” i galę wręczenia nagród w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016”. Oba wydarzenia odbędą się podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu w dniach 8-11 marca br.


data publikacji: 2016-02-24
Wychowałam się przy kuchennym stole pomalowanym w pomarańczowo-czarne paski szerokości ok. 3cm, przy którym toczyła się wieczna dyskusja o sztuce, awangardzie i najwyższych wartościach.
Nie zostałam historykiem ani krytykiem sztuki, współtworzyłam jednak dwie galerie: Zderzak i Otwartą Pracownię.
Jestem artystką, malarką, hafciarką.
BB
 

 


data publikacji: 2016-02-22

Artyści: Marvin Gaye Chetwynd, Geoffrey Farmer, Pierre Huyghe, Christopher Kline, Tomasz Kowalski, Antje Majewski, Paul McCarthy, Shelly Nadashi, Paulina Ołowska, Tony Oursler, Mary Reid Kelley oraz Patrick Kelley, Pedro Reyes, Lindsay Seers, Lily van der Stokker i wielu innych.


data publikacji: 2016-02-19

Inspiracją dla wystawy stał się zbiór czasopism pod tytułem „ Dom Osiedle Mieszkanie“ — magazyn wydawany w latach międzywojennych.
Materiały prezentowane na wystawie „Dom. Osiedle. Mieszkanie – przestrzeń życia Polaków“ powstały na potrzeby Gdynia Design Days 2015.


data publikacji: 2016-02-18

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki zaprasza na wystawę POKOLENIA – Łódzka Szkoła Grafiki.
Wystawa grafik wykładowców z Katedry Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Będzie to pierwsza odsłona ekspozycji  prezentująca łódzką szkołę grafiki, na której zostanie przedstawiona działalność graficzna wykładowców
z Katedry Grafiki Artystycznej Wydziału Grafiki i Malarstwa.


data publikacji: 2016-02-18

Układ otwarty w toruńskim CSW stanowi platformę spotkania rzeźbiarek różnych generacji, urodzonych pomiędzy 1898 a 1981 rokiem, pochodzących z Polski i Berlina. Tak jak gwiazdy na niebie, można połączyć je w pewne konstelacje. Układy, które wówczas się pojawiają, zależą jednak od obranej perspektywy.


data publikacji: 2016-02-17

KTO WIE: ile polskich krzeseł i siedzisk ma status ikon? jakie polskie krzesła zyskały międzynarodowe uznanie?
Wystawa „Usiądź po Polsku” jest projektem edukacyjnym i ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa przemysłowego.


data publikacji: 2016-02-17

 Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. 


data publikacji: 2016-02-16
Najnowszy projekt multimedialny zatytułowany „Pejzaż w zagrożeniu” przygotowywany przez galerię BWA w Olsztynie jest połączony z obszerną monografią – katalogiem artysty, który w roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę im. Hieronima Skurpskiego, przyznawaną przez Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuki. 
 
 

 


data publikacji: 2016-02-16

Ekspozycja jest uzupełnieniem otwartej w styczniu wystawy Made in Europe prezentującej laureatów nagrody Mies van der Rohe Award od 1988 do 2013 roku. Przedstawia wybór najważniejszych realizacji europejskiej architektury ostatnich dwóch lat. To szczególna edycja, ponieważ na jej „krótkiej liście” wyróżniono aż trzy projekty zrealizowane w Polsce – kompleks nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprojektowany w austriackiej pracowni Riegler Riewe Architekten, budynek Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zrealizowany według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego oraz Filharmonię Szczecińską, dzieło duetu architektów z barcelońskiego biura Veiga/Barozzi – Alberto Veiga z Hiszpanii i Fabrizio Barozzi z Włoch, która jako pierwszy w historii polski budynek, otrzymała nagrodę główną konkursu.

 

data publikacji: 2016-02-15
"Staram się pokazać na płótnie to, co dostrzegam w życiu swoim i innych osób. Taką mam pracę. Obserwuję, żyję, maluję…"

data publikacji: 2016-02-15

 Wystawa w zamku prezentuje prace dyplomowe – magisterskie i licencjackie – absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji
i Węgier. 


data publikacji: 2016-02-12

Są to targi dedykowane niezależnemu dizajnowi. Towarzyszyć będą kongresowi i targom architektury i designu o nazwie 4 Design Days.
W części imprezy zajętej przez SILESIA BAZAAR Dizajn na odwiedzających czeka prawie 100 stoisk niszowych projektantów i dizajnerów. 
Podczas wydarzenia kupić będzie można oryginalną biżuterię, zabawki, meble, akcesoria do domu i nietypowe przedmioty użytkowe oraz poznać niezależne pracownie architektoniczne. Całości dopełni mini Strefa Gastro z przysmakami katowickich lokali oraz mini Strefa Relaksu. 


data publikacji: 2016-02-11

4Design Days będzie miejscem, w którym nie zabraknie nowatorskich produktów – użytecznych, ale jednocześnie designerskich – tych, które podbijają światowe rynki, ale też takich, które dopiero czekają na swoje odkrycie.

 

data publikacji: 2016-02-09

 „Warmińskie Baby” - to grupa twórcza dziesięciu artystek, które po raz pierwszy swoje prace pokazały na wystawie w Autorskiej Galerii OBORA Mirosława Bojenki, w Głotowie k/Dobrego Miasta, w 2003 roku. Warmiński malowniczy pejzaż stał się inspiracją, by nazwać grupę „Warmińskie Baby”. 


data publikacji: 2016-02-09

Po raz kolejny na konkurs „Spełnij dziecięce marzenia” pod patronatem „KSIĘGI TRENDÓW” nadesłano wiele interesujących i bardzo ambitnych projektów. Jednak w tym roku wybór najlepszej dziesiątki w spełnianiu dziecięcych marzeń okazał się trudniejszy niż zwykle. Po długich, burzliwych naradach wreszcie znane są wyniki! 


data publikacji: 2016-02-08

Noworoczne Postanowienia 2016  to cykl wydarzeń, ktore odbywają się w galerii Dizajn BWA Wrocław od 4 lutego.
Drugi blok Noworocznych Postanowień skupiony jest wokół tego jak wygląda program edukacyjny od środka. 


data publikacji: 2016-02-08

Piotr Pasiewicz jest tytanem pracy, niestrudzonym poszukiwaczem, eksperymentatorem i artystą o niezwykłej sile wyrazu. Choć głównym obszarem jego zainteresowań jest grafika, rysunek i malarstwo nie należy do twórców ograniczonych ścianami pracowni.


data publikacji: 2016-02-08

 W malarstwie i rysunku Łukasz Gil pracuje najczęściej cyklami, z których najważniejsze to: „Ecce homo”, „Fragmenty obecności”, „W poszukiwaniu człowieka”, „Przestrzenie samotności”, „Ślady życia”.


data publikacji: 2016-02-01

Fascynujące archiwum Wojciecha Zamecznika (1923–1967) ukazuje niezwykle wszechstronnego artystę i różnorodność dziedzin, w których tworzył. Jego nowatorstwo  w dziedzinie szeroko rozumianego projektowania z pewnością pozwala na umieszczenie go w gronie najważniejszych polskich i światowych twórców.


data publikacji: 2016-01-22

Polski design pojawił się po raz kolejny na targach IMM Cologne. Culture.pl, Instytut Polski w Düsseldorfie oraz WPHI Konsulatu Generalnego RP w Kolonii prezentują wystawę z przełomowymi polskimi pomysłami i rozwiązaniami projektowymi, wykorzystującymi nowe technologie.


data publikacji: 2016-01-20

 Spotkania pod kryptonimem DIZAJN +. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów.


data publikacji: 2016-01-18
W Gdyni, dokładnie przy ulicy Starowiejskiej, powstanie jeden z pierwszych w Polce parkletów - przyuliczne miejsca do odpoczynku. 
Parklet jest niewielką przestrzenią, będącą przedłużeniem chodnika, swoistego rodzaju mini- parkiem. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych przestrzeni publicznych tworzonych przez władze lokalne, parklety tworzone są z inicjatywy społeczności lokalnych. Często fundatorami parkletów są lokalne firmy, głównie gastronomiczne. 


data publikacji: 2016-01-15

 Prace na ukończeniu to projekt Łukasza Sosińskiego, interdyscyplinarnego artysty, który w swojej twórczości wykorzystuje wiele technik i strategii, często sięgając po elementy architektury. Tym razem przestrzeń galerii stanie się dla niego warsztatem, w którym powstanie znacznych rozmiarów instalacja. Widzowie odwiedzający MPZ będą mogli obserwować budowę i uczestniczyć w kolejnych etapach powstawania dzieła.


data publikacji: 2016-01-13

Ikony współczesnej architektury, dzieła najlepszych architektów i biur projektowych z całej Europy, realizacje, które trwale zmieniły oblicza dzisiejszych miast. Ponad 3 tysiące takich budynków zaprezentuje wystawa Made in Europe inaugurująca program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, którą 16 stycznia 2016 roku otworzy Muzeum Architektury we Wrocławiu.


data publikacji: 2016-01-12

 Wystawa dotyczy  pierwszych, pionierskich lat Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Obejmie okres od momentu powstania, poprzez formowanie się programu szkoły aż do stycznia roku 1950, w którym Władysław Strzemiński został z niej zwolniony.


data publikacji: 2016-01-12

Kolejna edycja Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz IMM COLOGNE już niedługo. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie projektowania wnętrz.

Na targach prezentuje się 1.200 wystawców, którzy pochodzą z 50 różnych krajów. Targi te oferują najnowsze trendy oraz innowacyjne pomysły wyposażenia wnętrz. Są ponadto doskonałą okazją na pozyskanie nowych, zagranicznych partnerów biznesowych.


data publikacji: 2016-01-08

 Wystawa autorstwa Bogumiła Gali ma na celu promowanie polskich projektantów lat 50-tych, 60-tych, 70-tych sztuki użytkowej,
jak również dzisiejszych designerów.


data publikacji: 2015-12-17

 Magiczne słowo Amen pojawiło się w naturalny sposób podsumowując okres siedmiu lat nieszczęścia. Było kluczem zamykającym drzwi czasu zmagania się z przeciwnościami losu i twórczym zapisem historii jednostki, która postawiona przed przeznaczeniem zabiera głos, aby w formie sztuki wyrazić niewyrażalny śpiew duszy ludzkiej. Ten czas zapisany został cyklem obrazów olejnych i grafik komputerowych, których koncepcja opiera się na motywie wyschniętego liścia. Choć pozbawiony kolorów i oderwany od źródła życia, pozostaje wciąż piękny w swojej doskonałej formie. Skojarzenia nasuwają się same, a pytania o wieczność i sens życia nie pozostają bez odpowiedzi.


data publikacji: 2015-12-17

Sztuka w naszym wieku to wystawa prac pochodzących z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki. Ekspozycja konfrontuje działania artystów współczesnych z podstawowymi pytaniami nurtującymi osoby odwiedzające ich wystawy: Czy dzisiejsza sztuka całkowicie oderwała się od rzeczywistości? Kim współcześnie są artyści i dlaczego efekty ich działań nazywamy dziełami sztuki? Co mają wspólnego abstrakcyjne poszukiwania awangardy artystycznej z życiem zwykłych ludzi?


data publikacji: 2015-12-15

 Własny, zindywidualizowany projekt pokoju dla dziecka to coś, o czym wielu marzy, ale nie każdy ma czas, bądź odwagę, aby go zrealizować. Łatwo wpaść w pułapkę nieprzemyślanych zakupów i wypełnić mieszkanie nadmiarem niepasujących do siebie akcesoriów, dlatego kluczem do sukcesu jest przygotowanie planu.


data publikacji: 2015-12-15

 W dzieciństwie, zamiast słodkich różowych sukienek, wybierałam spodnie. Nie rysowałam księżniczek, ale żaby. Nie zbierałam różowych kucyków tylko kolekcjonowałam puszki. Zamiast bawić się lalkami, budowałam szałasy… A teraz? – patrzę na świat przez różowe okulary. Lubię żelki, ale tylko różowe. Wychodzę ze sklepu w różowym swetrze z jednorożcem. Zakładam różową bieliznę i zasypiam w różowej pościeli... Kalina Bańka  

 
Tworzę prace na pełnym freestyle’u
 
Z Kaliną Bańką, artystą szkła, rozmawia Anita Bialic 

data publikacji: 2015-12-14

 W tym roku przypada 40-lecie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego - konkursu, który jest organizowany cyklicznie przez BWA
w Olsztynie od 1975 roku. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród artystów zajmujących się grafiką, dla których jest to nie tylko okazja do konfrontacji swoich osiągnięć, ale też szansa na zapoznanie się z aktualnymi trendami, inspiracjami, a także możliwościami łączenia
i urozmaicania technik współczesnej grafiki.


data publikacji: 2015-12-14

„Spełnij dziecięce marzenia 2016” to konkurs na zaprojektowanie mebla inspirowanego pracami plastycznymi dzieci, które zostały nagrodzone
w konkursie „Mebel dziecięcych marzeń 2016”. 

 
Organizator przydzieli zgłaszającym się projektantom prace, na podstawie których zaprojektują oni meble. Wskazane są kreatywność
i oryginalność!

data publikacji: 2015-12-02

 Wystawa Kontynuacje jest prezentacją prac wybranych absolwentów i byłych studentów Instytutu Sztuk Pięknych UWM. Do udziału zaproszeni zostali wybitni absolwenci i byli studenci instytutu z całej Polski, których różnorodne działania artystyczne pokazują realizowanie własnej postawy twórczej w malarstwie, rzeźbie, grafice, filmie, fotografii, projektowaniu graficznym.


data publikacji: 2015-11-20

Trzecia edycja konkursu „Mebel dziecięcych marzeń” pod patronatem „KSIĘGI TRENDÓW 2016”  cieszyła się bardzo zudym zainteresowaniam wśrod najmłodszych. Udział w konkursie wzięło prawie prawie 500 dzieci, które przysłały swoje pomysły na wymarzone meble.

Zostało wyłonionych 10 laureatów.


data publikacji: 2015-11-19

 Obecna jubileuszowa prezentacja twórczości artystów związanych z Instytutem, nosząca tytuł FORMA 25, ma znaczenie wielowymiarowe. Słowo to jest wspólne wszystkim dyscyplinom artystycznym, a w znaczeniu symbolicznym występuje w każdym działaniu i każdym akcie twórczym. Jest refleksją nad tym, co przeminęło, a przecież wpłynęło na obraz teraźniejszości, wspomnieniem wszystkich postaci, które w sposób istotny odcisnęły piętno w naszych umysłach, sercach, kształtując nasze postawy i historię. 


data publikacji: 2015-11-19

 NARRACJE to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej listopadowego Gdańska. NARRACJE powstały po to, by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.


data publikacji: 2015-11-18

Zaprojektowani to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a pierwsza edycja pokazała, że posiada wielki potencjał. Krakowskie Spotkania z Dizajnem mają promować młodych polskich projektantów i architektów wnętrz. Chcemy też stworzyć platformę wymiany myśli oraz stworzyć okazję do spotkania młodych kreatywnych z biznesem - mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, które są głównym organizatorem oraz inicjatorem Zaprojektowanych. Współorganizatorami wydarzenia są prestiżowi partnerzy – Prodesigne, KOŁO, MyHome.pl i Fundacja Piękna Polska.


data publikacji: 2015-11-05

Znaki są jednym z podstawowych elementów komunikacji wizualnej. Abstrakcyjne symbole, plastyczne metafory i graficzne skróty są jak sylaby czy litery graficznego języka. Znaki przekazują różnorodne informacje i wartości, nadają sens i komunikują znaczenia. Znaki to nie tylko estetyczny kod, za pomocą którego komunikujemy informacje, ale również język wyrażający emocje, daną tożsamość czy światopogląd. Znaki są jak soczewka, w której odbija się historia jednostek, społeczeństwa czy kraju.


data publikacji: 2015-11-04

Znakomite osobowości związane z dizajnem i projektowaniem odwiedzą Kraków na początku listopada. Na wydarzenie Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem przyjadą m.in. Carol Morgan, Drew Plunkett, prof. Marek Cecuła, Zuzanna Skalska, prof. Władysław Pluta, Filip Springer czy Piotr Nawara.


data publikacji: 2015-10-27
Formwell przybył na Łódź Design Festival w ostatni festiwalowy weekend. W deszczowej, a przez to jeszcze bardziej klimatycznej  atmosferze pofabrycznej Łodzi, w piątek wieczorem odwiedziłyśmy Centrum Festiwalowe Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3. 
Dużo późniejszym  wieczorem na celowniku była OFF Piotrkowska.
W sobotę obrałyśmy trasę: Centrum Festiwalowe 2 a następnie ponownie OFF Piotrkowska (gdzie między innymi udałyśmy się na targi rowerowe Bike&Fashion). 
 

 

 

data publikacji: 2015-10-21

To, co dobre szybko się kończy. Jeden z najmłodszych a jednocześnie najdłuższych Festiwali designu dobiegł końca. 

Nic jednak straconego.
Za niespełna rok ruszamy z III edycją – także już teraz zapraszamy na nią wszystkich.
 
Ostatni festiwalowy finisaż odbył się w dniu 14.10 w Olsztyńskim Parku Naukowo- Technologicznym. Poniżej zamieszczamy fotorelację z części oficjalnej i tej oficjalnej trochę mniej,  już u nas na Grunwaldzkiej, gdzie zaprosiliśmy gości finisażu, ale nie tylko.

data publikacji: 2015-10-20

Obserwatorium. Obiekty projektantów inspirowane naturą po raz pierwszy na Festiwalu Łódź Design.

MALAFOR, Culture.pl oraz projektanci z Ukrainy, stworzyli wspólną wystawę na Łódz Design Festival, będącą wynikiem kilkudniowych warsztatów projektowych i obserwacji przyrody.
 

data publikacji: 2015-10-20

 Co sprawia, że zwykły, codzienny przedmiot z czasem staje się Niewidzialnym Bohaterem? Musi być oparty na genialnym,

ale łatwym w odbiorze pomyśle. Wyprodukowany bilion razy, staje się niezbędnym przedmiotem codziennego życia.
Nie raz nam już to udowodnił i praktycznie od lat pozostaje niezmienny. Innymi słowy, codzienny klasyk.
 

data publikacji: 2015-10-18

8 października poznaliśmy zwycięzcę konkursu dla młodych projektantów Make me! 2015

Nagrodzona została Marlene Huissoud za projekt Z owadów.

 


data publikacji: 2015-10-15

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Mebel marzeń 2015” na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. 

Wystawa jest dostępna przez cały czas trwania festiwalu, czyli od 8 do 18 października.

Miejsce: Centrum Festiwalowe 2, ul. Piotrkowska 250, parter


data publikacji: 2015-10-14

Plebiscyt, w którym już od pięciu lat wskazujemy najciekawsze produkty autorstwa polskich projektantów lub wyprodukowane przez polskich producentów.


data publikacji: 2015-10-12
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013