Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

 Pierwsze Międzynarodowe Targi Sztuki w Warszawie, na stadion PGE Narodowy zaczynaja się już dziś i potrwają  do dnia 10 kwietnia 2016. Galeria BB zaprezentuje prace znanego i cenionego w Europie słowackiego projektanta Patrika Illo oraz współpracującej z nim Aleksandry Stencel, naczynia i formy ze szkła Marty Wojciechowskiej i Moniki Rubaniuk oraz obiekty malarskie Jerzego Zajączkowskiego. 


data publikacji: 2016-04-07

Ekspozycja rzeźb została zorganizowana w ramach cyklu „Logos –Bios”. W jego ramach zostali zaproszeni artyści rzeźbiarze badający i opisujący wątek styku kultury i natury.


data publikacji: 2016-04-05

NIEMAPA jest to seria przewodników po mieście dla całych rodzin. Przepiękne ilustracje w zabawny sposób przedstawiają one  najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki.
Dzięki współpracy Partnerów takich, jak Urzędy Miasta, instytucje i przedsiębiorstwa NIEMAPA jest drukowana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i może być dystrybuowana bezpłatnie.


data publikacji: 2016-04-05

Wystawa „Droga ku nowoczesności”, prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. Ekspozycja jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

data publikacji: 2016-04-04

Wiesław Bieńkuński - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 roku profesor zwyczajny w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuje również w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa w UWM w Pracowni Sztuki Krajobrazu. Jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju, wielu plenerach, sympozjach i wystawach międzynarodowych. W latach 2011-2015 prezentował swoje prace w Wirtualnym Muzeum Grafiki Polskiej - IKON DATA. W 2016 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.


data publikacji: 2016-04-04

Podczas  XXI Triennale di Milano Culture.pl zaprezentuje wystawę polskiego designu, która ukaże obiekty przez pryzmat dwóch podstawowych kryteriów projektowania: estetyki i użyteczności.  Co okaże się ważniejsze: piękno czy pragmatyzm? Pragmatyzm czy piękno?


data publikacji: 2016-03-31

Miejsce Projektów Zachęty oraz Irmina Staś zapraszają do udziału w akcji artystycznej zatytułowanej Przemiana materii. 
Efektem wspólnych działań będzie powstanie wielkoformatowej przestrzennej kompozycji malarskiej w Miejscu Projektów Zachęty. 

 
 

data publikacji: 2016-03-30

Arena DESIGN podzielona była w tym roku na pięć stref:  FORUM, TOP DESIGN,KREATYWNI, EDUKACJA.

Pierwszy dzień targów był słoneczny i ciepły. W tych urokliwych okolicznościach przyrody rozpoczęliśmy zwiedzanie. 
 
 
 

data publikacji: 2016-03-17

Założyłam „Plantację” w szklankach i kieliszkach porzuconych wcześniej na ulicach Londynu. Te naczynia były nieuszkodzone! Zostały bezmyślnie porzucone! – niesłychana rozrzutność stała się normą we współczesnym świecie.

Otwarcie wystawy: 20.03.2016, godzina 16.00 – Kraków, ul. Garbarska 24

 


data publikacji: 2016-03-16

 „Project–Process–Product” - to temat przewodni tegorocznej edycji areny DESIGN

W programie wydarzenia można znaleźć ciekawe wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i warsztaty. – To blisko pięćdziesiąt różnorodnych propozycji dla projektantów i producentów, a także osób zainteresowanych szeroko pojętym tematem wzornictwa – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie francuska projektantka Inga Sempé. Wydarzenie – któremu towarzyszą targi HOME DECOR i MEBLE POLSKA – odbędzie się w dniach 8-11 marca. 

data publikacji: 2016-03-07
Mustafa Ağatekin – Turcja; Elena Atrashkevich-Zlatkovic – Białoruś; Zaiga Baiža –Łotwa/Luksemburg; Maria Bang Espersen – Dania; Dagmara Bielecka – Polska; Latchezar Boyadjiev – Bułgaria/USA; Peter Bremers – Holandia; Małgorzata Dajewska – Polska; Montserrat Duran Muntadas – Hiszpania; Marek Firek – Polska; Giuliano Gaigher – Włochy; Martin Janecký – Czechy/USA; Wojciech Olech – Polska; Balázs Sipos – Węgry; Verena Schatz – Austria; Petr Stacho – Czechy; Emma Woffenden – Wielka Brytania 
 

 


data publikacji: 2016-03-02

 W Nowym Roku Zamek Cieszyn rozpoczął cykl spotkań przeznaczony dla osób 50+ zainteresowanych tematyką projektowania.

Każdy, drugi czwartek miesiąca w godzinach 10.00-12.00 w Zamku Cieszyn. 
Cykl zamkowych spotkań jest elementem projektu "Śląskie dla seniora".  
 

Kolejne spotkanie odbędzie się 10.03.2016

Podczas spotkania Zamek zaprosi do zwiedzania wraz z przewodnikiem aktualnej wystawy prezentowanej  połączonego z rozmową o roli dizajnu i projektantów we współczesnym świecie.
 

data publikacji: 2016-03-02

 Jury pod przewodnictwem Bogumiły Jung - prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oceniło zgłoszone produkty w ubiegłym tygodniu.


data publikacji: 2016-03-01

 6 dziecięcych zespołów kuratorskich, 6 autorskich tematów wystawy, nieskończenie wiele wrażeń!


data publikacji: 2016-03-01

 Miasto i Las - The City and the Forest to cykl wystaw i warsztatów propagujących ochronę środowiska i postawy pro-ekologiczne. Projekt przewidziany jest jako cykl wydarzeń odbywających się na przełomie roku. Pierwsza z wystaw odbędzie się podczas Festiwalu Design March w Reykjaviku, Islandia w dniach 10-13 marca 2016. 


data publikacji: 2016-02-25

Środowisko naturalne należy chronić. Chronimy to, co doceniamy. Doceniamy dopiero, gdy zrozumiemy. Pierwszym krokiem do zrozumienia jest OBSERWACJA.  


data publikacji: 2016-02-24

 Iza Moczarna-Pasiek. Artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.


data publikacji: 2016-02-24

 Wydawnictwo meble.pl zaprasza na wystawę inicjatywy „Mebel marzeń 2016” i galę wręczenia nagród w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016”. Oba wydarzenia odbędą się podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu w dniach 8-11 marca br.


data publikacji: 2016-02-24
Wychowałam się przy kuchennym stole pomalowanym w pomarańczowo-czarne paski szerokości ok. 3cm, przy którym toczyła się wieczna dyskusja o sztuce, awangardzie i najwyższych wartościach.
Nie zostałam historykiem ani krytykiem sztuki, współtworzyłam jednak dwie galerie: Zderzak i Otwartą Pracownię.
Jestem artystką, malarką, hafciarką.
BB
 

 


data publikacji: 2016-02-22

Artyści: Marvin Gaye Chetwynd, Geoffrey Farmer, Pierre Huyghe, Christopher Kline, Tomasz Kowalski, Antje Majewski, Paul McCarthy, Shelly Nadashi, Paulina Ołowska, Tony Oursler, Mary Reid Kelley oraz Patrick Kelley, Pedro Reyes, Lindsay Seers, Lily van der Stokker i wielu innych.


data publikacji: 2016-02-19

Inspiracją dla wystawy stał się zbiór czasopism pod tytułem „ Dom Osiedle Mieszkanie“ — magazyn wydawany w latach międzywojennych.
Materiały prezentowane na wystawie „Dom. Osiedle. Mieszkanie – przestrzeń życia Polaków“ powstały na potrzeby Gdynia Design Days 2015.


data publikacji: 2016-02-18

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki zaprasza na wystawę POKOLENIA – Łódzka Szkoła Grafiki.
Wystawa grafik wykładowców z Katedry Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Będzie to pierwsza odsłona ekspozycji  prezentująca łódzką szkołę grafiki, na której zostanie przedstawiona działalność graficzna wykładowców
z Katedry Grafiki Artystycznej Wydziału Grafiki i Malarstwa.


data publikacji: 2016-02-18

Układ otwarty w toruńskim CSW stanowi platformę spotkania rzeźbiarek różnych generacji, urodzonych pomiędzy 1898 a 1981 rokiem, pochodzących z Polski i Berlina. Tak jak gwiazdy na niebie, można połączyć je w pewne konstelacje. Układy, które wówczas się pojawiają, zależą jednak od obranej perspektywy.


data publikacji: 2016-02-17

KTO WIE: ile polskich krzeseł i siedzisk ma status ikon? jakie polskie krzesła zyskały międzynarodowe uznanie?
Wystawa „Usiądź po Polsku” jest projektem edukacyjnym i ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa przemysłowego.


data publikacji: 2016-02-17

 Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. 


data publikacji: 2016-02-16
Najnowszy projekt multimedialny zatytułowany „Pejzaż w zagrożeniu” przygotowywany przez galerię BWA w Olsztynie jest połączony z obszerną monografią – katalogiem artysty, który w roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę im. Hieronima Skurpskiego, przyznawaną przez Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuki. 
 
 

 


data publikacji: 2016-02-16

Ekspozycja jest uzupełnieniem otwartej w styczniu wystawy Made in Europe prezentującej laureatów nagrody Mies van der Rohe Award od 1988 do 2013 roku. Przedstawia wybór najważniejszych realizacji europejskiej architektury ostatnich dwóch lat. To szczególna edycja, ponieważ na jej „krótkiej liście” wyróżniono aż trzy projekty zrealizowane w Polsce – kompleks nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprojektowany w austriackiej pracowni Riegler Riewe Architekten, budynek Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zrealizowany według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego oraz Filharmonię Szczecińską, dzieło duetu architektów z barcelońskiego biura Veiga/Barozzi – Alberto Veiga z Hiszpanii i Fabrizio Barozzi z Włoch, która jako pierwszy w historii polski budynek, otrzymała nagrodę główną konkursu.

 

data publikacji: 2016-02-15
"Staram się pokazać na płótnie to, co dostrzegam w życiu swoim i innych osób. Taką mam pracę. Obserwuję, żyję, maluję…"

data publikacji: 2016-02-15

 Wystawa w zamku prezentuje prace dyplomowe – magisterskie i licencjackie – absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji
i Węgier. 


data publikacji: 2016-02-12

Są to targi dedykowane niezależnemu dizajnowi. Towarzyszyć będą kongresowi i targom architektury i designu o nazwie 4 Design Days.
W części imprezy zajętej przez SILESIA BAZAAR Dizajn na odwiedzających czeka prawie 100 stoisk niszowych projektantów i dizajnerów. 
Podczas wydarzenia kupić będzie można oryginalną biżuterię, zabawki, meble, akcesoria do domu i nietypowe przedmioty użytkowe oraz poznać niezależne pracownie architektoniczne. Całości dopełni mini Strefa Gastro z przysmakami katowickich lokali oraz mini Strefa Relaksu. 


data publikacji: 2016-02-11

4Design Days będzie miejscem, w którym nie zabraknie nowatorskich produktów – użytecznych, ale jednocześnie designerskich – tych, które podbijają światowe rynki, ale też takich, które dopiero czekają na swoje odkrycie.

 

data publikacji: 2016-02-09

 „Warmińskie Baby” - to grupa twórcza dziesięciu artystek, które po raz pierwszy swoje prace pokazały na wystawie w Autorskiej Galerii OBORA Mirosława Bojenki, w Głotowie k/Dobrego Miasta, w 2003 roku. Warmiński malowniczy pejzaż stał się inspiracją, by nazwać grupę „Warmińskie Baby”. 


data publikacji: 2016-02-09

Po raz kolejny na konkurs „Spełnij dziecięce marzenia” pod patronatem „KSIĘGI TRENDÓW” nadesłano wiele interesujących i bardzo ambitnych projektów. Jednak w tym roku wybór najlepszej dziesiątki w spełnianiu dziecięcych marzeń okazał się trudniejszy niż zwykle. Po długich, burzliwych naradach wreszcie znane są wyniki! 


data publikacji: 2016-02-08

Noworoczne Postanowienia 2016  to cykl wydarzeń, ktore odbywają się w galerii Dizajn BWA Wrocław od 4 lutego.
Drugi blok Noworocznych Postanowień skupiony jest wokół tego jak wygląda program edukacyjny od środka. 


data publikacji: 2016-02-08

Piotr Pasiewicz jest tytanem pracy, niestrudzonym poszukiwaczem, eksperymentatorem i artystą o niezwykłej sile wyrazu. Choć głównym obszarem jego zainteresowań jest grafika, rysunek i malarstwo nie należy do twórców ograniczonych ścianami pracowni.


data publikacji: 2016-02-08

 W malarstwie i rysunku Łukasz Gil pracuje najczęściej cyklami, z których najważniejsze to: „Ecce homo”, „Fragmenty obecności”, „W poszukiwaniu człowieka”, „Przestrzenie samotności”, „Ślady życia”.


data publikacji: 2016-02-01

Fascynujące archiwum Wojciecha Zamecznika (1923–1967) ukazuje niezwykle wszechstronnego artystę i różnorodność dziedzin, w których tworzył. Jego nowatorstwo  w dziedzinie szeroko rozumianego projektowania z pewnością pozwala na umieszczenie go w gronie najważniejszych polskich i światowych twórców.


data publikacji: 2016-01-22

Polski design pojawił się po raz kolejny na targach IMM Cologne. Culture.pl, Instytut Polski w Düsseldorfie oraz WPHI Konsulatu Generalnego RP w Kolonii prezentują wystawę z przełomowymi polskimi pomysłami i rozwiązaniami projektowymi, wykorzystującymi nowe technologie.


data publikacji: 2016-01-20

 Spotkania pod kryptonimem DIZAJN +. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów.


data publikacji: 2016-01-18
W Gdyni, dokładnie przy ulicy Starowiejskiej, powstanie jeden z pierwszych w Polce parkletów - przyuliczne miejsca do odpoczynku. 
Parklet jest niewielką przestrzenią, będącą przedłużeniem chodnika, swoistego rodzaju mini- parkiem. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych przestrzeni publicznych tworzonych przez władze lokalne, parklety tworzone są z inicjatywy społeczności lokalnych. Często fundatorami parkletów są lokalne firmy, głównie gastronomiczne. 


data publikacji: 2016-01-15

 Prace na ukończeniu to projekt Łukasza Sosińskiego, interdyscyplinarnego artysty, który w swojej twórczości wykorzystuje wiele technik i strategii, często sięgając po elementy architektury. Tym razem przestrzeń galerii stanie się dla niego warsztatem, w którym powstanie znacznych rozmiarów instalacja. Widzowie odwiedzający MPZ będą mogli obserwować budowę i uczestniczyć w kolejnych etapach powstawania dzieła.


data publikacji: 2016-01-13

Ikony współczesnej architektury, dzieła najlepszych architektów i biur projektowych z całej Europy, realizacje, które trwale zmieniły oblicza dzisiejszych miast. Ponad 3 tysiące takich budynków zaprezentuje wystawa Made in Europe inaugurująca program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, którą 16 stycznia 2016 roku otworzy Muzeum Architektury we Wrocławiu.


data publikacji: 2016-01-12

 Wystawa dotyczy  pierwszych, pionierskich lat Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Obejmie okres od momentu powstania, poprzez formowanie się programu szkoły aż do stycznia roku 1950, w którym Władysław Strzemiński został z niej zwolniony.


data publikacji: 2016-01-12

Kolejna edycja Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz IMM COLOGNE już niedługo. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie projektowania wnętrz.

Na targach prezentuje się 1.200 wystawców, którzy pochodzą z 50 różnych krajów. Targi te oferują najnowsze trendy oraz innowacyjne pomysły wyposażenia wnętrz. Są ponadto doskonałą okazją na pozyskanie nowych, zagranicznych partnerów biznesowych.


data publikacji: 2016-01-08

 Wystawa autorstwa Bogumiła Gali ma na celu promowanie polskich projektantów lat 50-tych, 60-tych, 70-tych sztuki użytkowej,
jak również dzisiejszych designerów.


data publikacji: 2015-12-17

 Magiczne słowo Amen pojawiło się w naturalny sposób podsumowując okres siedmiu lat nieszczęścia. Było kluczem zamykającym drzwi czasu zmagania się z przeciwnościami losu i twórczym zapisem historii jednostki, która postawiona przed przeznaczeniem zabiera głos, aby w formie sztuki wyrazić niewyrażalny śpiew duszy ludzkiej. Ten czas zapisany został cyklem obrazów olejnych i grafik komputerowych, których koncepcja opiera się na motywie wyschniętego liścia. Choć pozbawiony kolorów i oderwany od źródła życia, pozostaje wciąż piękny w swojej doskonałej formie. Skojarzenia nasuwają się same, a pytania o wieczność i sens życia nie pozostają bez odpowiedzi.


data publikacji: 2015-12-17

Sztuka w naszym wieku to wystawa prac pochodzących z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki. Ekspozycja konfrontuje działania artystów współczesnych z podstawowymi pytaniami nurtującymi osoby odwiedzające ich wystawy: Czy dzisiejsza sztuka całkowicie oderwała się od rzeczywistości? Kim współcześnie są artyści i dlaczego efekty ich działań nazywamy dziełami sztuki? Co mają wspólnego abstrakcyjne poszukiwania awangardy artystycznej z życiem zwykłych ludzi?


data publikacji: 2015-12-15

 Własny, zindywidualizowany projekt pokoju dla dziecka to coś, o czym wielu marzy, ale nie każdy ma czas, bądź odwagę, aby go zrealizować. Łatwo wpaść w pułapkę nieprzemyślanych zakupów i wypełnić mieszkanie nadmiarem niepasujących do siebie akcesoriów, dlatego kluczem do sukcesu jest przygotowanie planu.


data publikacji: 2015-12-15
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013