Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

 Festiwal Wnętrz to platforma łącząca świat producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi wnętrza swoich domów.

Inspiracją dla Festiwalu Wnętrz 2016 są Kolory Roku instytutu Pantona -Rose Quartz i Serenity.

data publikacji: 2016-06-11

Pierwsza w Polsce prezentacja twórczości El Hadji Sy – senegalskiego artysty, który przewodził komunom artystycznym w Dakarze, a jego prace kolekcjonował m.in. David Bowie.

 

data publikacji: 2016-06-06

Baśnie duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena, po raz pierwszy wydane w Kopenhadze w roku 1835, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych na całym świecie.


data publikacji: 2016-06-03

Bestiarium – batik i formy przestrzenne to wystawa, której mianownikiem jest temat. Fantastyczne stworzenia pojawiają się w mitach wszystkich kultur. 


data publikacji: 2016-06-01

Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem „Zapal się do sztuki”, będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczość swą oraz umiejętności zaprezentują najwybitniejsi artyści z całego świata.

 

data publikacji: 2016-05-31

Wystawa odkrywająca na nowo powstałą w pierwszej połowie XX wieku twórczość wrocławskiego artysty – Wacława Szpakowskiego, któremu należy się trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. Rysunki tego pioniera abstrakcji, zbudowane z jednej nieprzerwanej linii, to piękne, rytmiczne, quasi-labiryntowe formy o charakterze wizualno-czasowym.


data publikacji: 2016-05-31

W 2016 roku Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, organizuje rozbudowaną prezentację polskiej kultury w Brazylii.
Teatr, sztuka, film, taniec – w Brazylii nie zabraknie także polskiego designu. Wystawa Design Dialogue: Poland – Brazil zestawi plakat historyczny z współczesnym oraz pokaże współczesne ikony designu polskiego i brazylijskiego. 


data publikacji: 2016-05-30

12 maja br. w Dobroteka w Dobrodzieniu odbył się mini wernisaż wystawy „Mebel marzeń 2016”. Ekspozycja pozostanie w Dobrotece do 6 czerwca br.

Podsumowanie trzeciej edycji inicjatywy „Mebel marzeń” stanowią zwycięskie projekty w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” – zminiaturyzowane i wydrukowane w 3D.
 
 

data publikacji: 2016-05-24

FOR SALE: DESIGN to hasło przyświecające III edycji festiwalu jest pretekstem do zastanowienia się nad znaczeniem designu we współczesnym modelu funkcjonowania świata, świata na sprzedaż. W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić DESIGN?


data publikacji: 2016-05-18

 Meble, ceramika, szkło, kurtki, a nawet śpiwory. Produkty z najwyższej półki,  wielokrotnie nagradzane kolekcje, światowej klasy innowacyjne projekty. A wszystko to z Polski. Zaskoczeni? Z Pole Position Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, prezentuje najlepsze i najbardziej intrygujące marki Polski w Nowym Jorku podczas WantedDesign. Jesteście gotowi? 


data publikacji: 2016-05-11

Zaprojektuj warmińską zabawkę plażową i weź udział w konkursie. Czekamy na Twoje zgłoszenie.
Wystawa wydruków zwycięskich projektów odbędzie się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

Zwycięskie projekty mają szansę na wdrożenie do produkcji i sprzedaży.

Link do regulaminu >>>>

Dofinansowane ze Srodków Urzędu Miasta Olsztyna.data publikacji: 2016-05-06

Dzień Wolnej Sztuki jest organizowany od 2011 roku. Przez te pięć lat w prawie 60 muzeach w całej Polsce.


data publikacji: 2016-04-21

Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej to najstarsza z wystaw towarzyszących Międzynarodowemu Triennale Tkaniny. Od 1978 roku co trzy lata przedstawia najnowsze dokonania polskich twórców sztuki włókna. W tegorocznej 13. edycji zobaczymy 75 kompozycji zakwalifikowanych przez ogólnopolskie Jury, w tym dzieła 15 artystów nominowanych do nagrody za najlepszą pracę.


data publikacji: 2016-04-18

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny.

Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez nie obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji i zainspirowanie do zastanowienia się nad tym, co ”mówi” dzieło.

data publikacji: 2016-04-18
Na wystawie prace z kolekcji Agra-Art Dom Aukcyjny, Atlas Sztuki, Dom Aukcyjny Ostoya, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Fundacja Wschód Sztuki, Galeria Arttrakt, Galeria Stefan Szydłowski, Galeria Sztuki Wirydarz, MOCAK, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Sopocki Dom Aukcyjny, Szajna Galeria w Rzeszowie oraz z kolekcji Roberta Ćwiklińskiego, Andrzeja Gacy, Elżbiety Łydżby-Karpowicz, Sylwii i Piotra Krupy oraz Adama Mrowca.

data publikacji: 2016-04-18

Warszawska pracownia 81.waw.pl zdobyła nagrodę w kategorii Residential Architect of the Year 2015 Poland w międzynarodowym konkursie Architecture Awards 2015 magazynu „Build”.W konkursie zostało docenionych także 10 innych pracowni z Polski. 

 


data publikacji: 2016-04-11

Językowe spekulacje w sztuce Kudlickiej, która z punktów, liter, cyfr i słów tworzy lingwistyczną gramatykę przestrzeni, bliskie są myśleniu Stanisława Dróżdża i jego pojęciokształtom. Z tego też względu wystawę Marleny Kudlickiej dedykujemy patronowi naszego muzeum.


data publikacji: 2016-04-11

 Łódzkie triennale jest obecnie najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. Pierwsza edycja triennale miała miejsce w 1972 r.


data publikacji: 2016-04-08

Do tworzenia wariacji na temat logotypu projektu 3D czyli Dizajn Dla Dzieci zaproszą Justyna Dybala i Marta Sieczkowska – ilustratorki i projektantki graficzne mieszkające we Wrocławiu. Do wykonania znaków graficznych użyte zostaną narzędzia kreślarskie w postaci cyrkli, pantografów i kółkowników – wprost z dawnej pracowni projektowej.

Czas umilą nam gry i zabawy związane z Drugą Ogólnopolską Wystawą Znaków Graficznych. 

data publikacji: 2016-04-08

W swojej pracy artystycznej Małgorzata Dawidek skupia się na badaniach konfliktu pomiędzy cielesnością a językiem dyskursywnym. Artystka czyta ciało jako formę tekstową, repozytorium pamięci, doświadczeń fizycznych i emocji. Analizuje kwestie związane ze świadomością językową, barierami i możliwościami języka, jak również ludzkiego ciała rozumianego jako tekst rzeczywistości. Interesują ją ograniczenia i niewypowiadalność ciała zderzone z potrzebą komunikacji werbalnej.


data publikacji: 2016-04-07

 IAFwarsaw 2016 są międzynarodowymi targami sztuki i wzornictwa XX i XXI wieku. Na targach najliczniej reprezentowane będą sztuki wizualne w tym fotografia, ale nie zabraknie również galerii pokazujących nowoczesne wzornictwo. Ciekawi wystawcy, liczne spotkania z twórcami i dyskusje o sztuce.


data publikacji: 2016-04-07

 Pierwsze Międzynarodowe Targi Sztuki w Warszawie, na stadion PGE Narodowy zaczynaja się już dziś i potrwają  do dnia 10 kwietnia 2016. Galeria BB zaprezentuje prace znanego i cenionego w Europie słowackiego projektanta Patrika Illo oraz współpracującej z nim Aleksandry Stencel, naczynia i formy ze szkła Marty Wojciechowskiej i Moniki Rubaniuk oraz obiekty malarskie Jerzego Zajączkowskiego. 


data publikacji: 2016-04-07

Ekspozycja rzeźb została zorganizowana w ramach cyklu „Logos –Bios”. W jego ramach zostali zaproszeni artyści rzeźbiarze badający i opisujący wątek styku kultury i natury.


data publikacji: 2016-04-05

NIEMAPA jest to seria przewodników po mieście dla całych rodzin. Przepiękne ilustracje w zabawny sposób przedstawiają one  najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki.
Dzięki współpracy Partnerów takich, jak Urzędy Miasta, instytucje i przedsiębiorstwa NIEMAPA jest drukowana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i może być dystrybuowana bezpłatnie.


data publikacji: 2016-04-05

Wystawa „Droga ku nowoczesności”, prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. Ekspozycja jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

data publikacji: 2016-04-04

Wiesław Bieńkuński - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 roku profesor zwyczajny w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuje również w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa w UWM w Pracowni Sztuki Krajobrazu. Jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju, wielu plenerach, sympozjach i wystawach międzynarodowych. W latach 2011-2015 prezentował swoje prace w Wirtualnym Muzeum Grafiki Polskiej - IKON DATA. W 2016 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.


data publikacji: 2016-04-04

Podczas  XXI Triennale di Milano Culture.pl zaprezentuje wystawę polskiego designu, która ukaże obiekty przez pryzmat dwóch podstawowych kryteriów projektowania: estetyki i użyteczności.  Co okaże się ważniejsze: piękno czy pragmatyzm? Pragmatyzm czy piękno?


data publikacji: 2016-03-31

Miejsce Projektów Zachęty oraz Irmina Staś zapraszają do udziału w akcji artystycznej zatytułowanej Przemiana materii. 
Efektem wspólnych działań będzie powstanie wielkoformatowej przestrzennej kompozycji malarskiej w Miejscu Projektów Zachęty. 

 
 

data publikacji: 2016-03-30

Arena DESIGN podzielona była w tym roku na pięć stref:  FORUM, TOP DESIGN,KREATYWNI, EDUKACJA.

Pierwszy dzień targów był słoneczny i ciepły. W tych urokliwych okolicznościach przyrody rozpoczęliśmy zwiedzanie. 
 
 
 

data publikacji: 2016-03-17

Założyłam „Plantację” w szklankach i kieliszkach porzuconych wcześniej na ulicach Londynu. Te naczynia były nieuszkodzone! Zostały bezmyślnie porzucone! – niesłychana rozrzutność stała się normą we współczesnym świecie.

Otwarcie wystawy: 20.03.2016, godzina 16.00 – Kraków, ul. Garbarska 24

 


data publikacji: 2016-03-16

 „Project–Process–Product” - to temat przewodni tegorocznej edycji areny DESIGN

W programie wydarzenia można znaleźć ciekawe wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i warsztaty. – To blisko pięćdziesiąt różnorodnych propozycji dla projektantów i producentów, a także osób zainteresowanych szeroko pojętym tematem wzornictwa – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie francuska projektantka Inga Sempé. Wydarzenie – któremu towarzyszą targi HOME DECOR i MEBLE POLSKA – odbędzie się w dniach 8-11 marca. 

data publikacji: 2016-03-07
Mustafa Ağatekin – Turcja; Elena Atrashkevich-Zlatkovic – Białoruś; Zaiga Baiža –Łotwa/Luksemburg; Maria Bang Espersen – Dania; Dagmara Bielecka – Polska; Latchezar Boyadjiev – Bułgaria/USA; Peter Bremers – Holandia; Małgorzata Dajewska – Polska; Montserrat Duran Muntadas – Hiszpania; Marek Firek – Polska; Giuliano Gaigher – Włochy; Martin Janecký – Czechy/USA; Wojciech Olech – Polska; Balázs Sipos – Węgry; Verena Schatz – Austria; Petr Stacho – Czechy; Emma Woffenden – Wielka Brytania 
 

 


data publikacji: 2016-03-02

 W Nowym Roku Zamek Cieszyn rozpoczął cykl spotkań przeznaczony dla osób 50+ zainteresowanych tematyką projektowania.

Każdy, drugi czwartek miesiąca w godzinach 10.00-12.00 w Zamku Cieszyn. 
Cykl zamkowych spotkań jest elementem projektu "Śląskie dla seniora".  
 

Kolejne spotkanie odbędzie się 10.03.2016

Podczas spotkania Zamek zaprosi do zwiedzania wraz z przewodnikiem aktualnej wystawy prezentowanej  połączonego z rozmową o roli dizajnu i projektantów we współczesnym świecie.
 

data publikacji: 2016-03-02

 Jury pod przewodnictwem Bogumiły Jung - prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oceniło zgłoszone produkty w ubiegłym tygodniu.


data publikacji: 2016-03-01

 6 dziecięcych zespołów kuratorskich, 6 autorskich tematów wystawy, nieskończenie wiele wrażeń!


data publikacji: 2016-03-01

 Miasto i Las - The City and the Forest to cykl wystaw i warsztatów propagujących ochronę środowiska i postawy pro-ekologiczne. Projekt przewidziany jest jako cykl wydarzeń odbywających się na przełomie roku. Pierwsza z wystaw odbędzie się podczas Festiwalu Design March w Reykjaviku, Islandia w dniach 10-13 marca 2016. 


data publikacji: 2016-02-25

Środowisko naturalne należy chronić. Chronimy to, co doceniamy. Doceniamy dopiero, gdy zrozumiemy. Pierwszym krokiem do zrozumienia jest OBSERWACJA.  


data publikacji: 2016-02-24

 Iza Moczarna-Pasiek. Artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.


data publikacji: 2016-02-24

 Wydawnictwo meble.pl zaprasza na wystawę inicjatywy „Mebel marzeń 2016” i galę wręczenia nagród w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016”. Oba wydarzenia odbędą się podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu w dniach 8-11 marca br.


data publikacji: 2016-02-24
Wychowałam się przy kuchennym stole pomalowanym w pomarańczowo-czarne paski szerokości ok. 3cm, przy którym toczyła się wieczna dyskusja o sztuce, awangardzie i najwyższych wartościach.
Nie zostałam historykiem ani krytykiem sztuki, współtworzyłam jednak dwie galerie: Zderzak i Otwartą Pracownię.
Jestem artystką, malarką, hafciarką.
BB
 

 


data publikacji: 2016-02-22

Artyści: Marvin Gaye Chetwynd, Geoffrey Farmer, Pierre Huyghe, Christopher Kline, Tomasz Kowalski, Antje Majewski, Paul McCarthy, Shelly Nadashi, Paulina Ołowska, Tony Oursler, Mary Reid Kelley oraz Patrick Kelley, Pedro Reyes, Lindsay Seers, Lily van der Stokker i wielu innych.


data publikacji: 2016-02-19

Inspiracją dla wystawy stał się zbiór czasopism pod tytułem „ Dom Osiedle Mieszkanie“ — magazyn wydawany w latach międzywojennych.
Materiały prezentowane na wystawie „Dom. Osiedle. Mieszkanie – przestrzeń życia Polaków“ powstały na potrzeby Gdynia Design Days 2015.


data publikacji: 2016-02-18

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki zaprasza na wystawę POKOLENIA – Łódzka Szkoła Grafiki.
Wystawa grafik wykładowców z Katedry Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Będzie to pierwsza odsłona ekspozycji  prezentująca łódzką szkołę grafiki, na której zostanie przedstawiona działalność graficzna wykładowców
z Katedry Grafiki Artystycznej Wydziału Grafiki i Malarstwa.


data publikacji: 2016-02-18

Układ otwarty w toruńskim CSW stanowi platformę spotkania rzeźbiarek różnych generacji, urodzonych pomiędzy 1898 a 1981 rokiem, pochodzących z Polski i Berlina. Tak jak gwiazdy na niebie, można połączyć je w pewne konstelacje. Układy, które wówczas się pojawiają, zależą jednak od obranej perspektywy.


data publikacji: 2016-02-17

KTO WIE: ile polskich krzeseł i siedzisk ma status ikon? jakie polskie krzesła zyskały międzynarodowe uznanie?
Wystawa „Usiądź po Polsku” jest projektem edukacyjnym i ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa przemysłowego.


data publikacji: 2016-02-17

 Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. 


data publikacji: 2016-02-16
Najnowszy projekt multimedialny zatytułowany „Pejzaż w zagrożeniu” przygotowywany przez galerię BWA w Olsztynie jest połączony z obszerną monografią – katalogiem artysty, który w roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę im. Hieronima Skurpskiego, przyznawaną przez Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuki. 
 
 

 


data publikacji: 2016-02-16

Ekspozycja jest uzupełnieniem otwartej w styczniu wystawy Made in Europe prezentującej laureatów nagrody Mies van der Rohe Award od 1988 do 2013 roku. Przedstawia wybór najważniejszych realizacji europejskiej architektury ostatnich dwóch lat. To szczególna edycja, ponieważ na jej „krótkiej liście” wyróżniono aż trzy projekty zrealizowane w Polsce – kompleks nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprojektowany w austriackiej pracowni Riegler Riewe Architekten, budynek Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zrealizowany według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego oraz Filharmonię Szczecińską, dzieło duetu architektów z barcelońskiego biura Veiga/Barozzi – Alberto Veiga z Hiszpanii i Fabrizio Barozzi z Włoch, która jako pierwszy w historii polski budynek, otrzymała nagrodę główną konkursu.

 

data publikacji: 2016-02-15
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013