Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

 W dzieciństwie, zamiast słodkich różowych sukienek, wybierałam spodnie. Nie rysowałam księżniczek, ale żaby. Nie zbierałam różowych kucyków tylko kolekcjonowałam puszki. Zamiast bawić się lalkami, budowałam szałasy… A teraz? – patrzę na świat przez różowe okulary. Lubię żelki, ale tylko różowe. Wychodzę ze sklepu w różowym swetrze z jednorożcem. Zakładam różową bieliznę i zasypiam w różowej pościeli... Kalina Bańka  

 
Tworzę prace na pełnym freestyle’u
 
Z Kaliną Bańką, artystą szkła, rozmawia Anita Bialic 

data publikacji: 2015-12-14

 W tym roku przypada 40-lecie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego - konkursu, który jest organizowany cyklicznie przez BWA
w Olsztynie od 1975 roku. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród artystów zajmujących się grafiką, dla których jest to nie tylko okazja do konfrontacji swoich osiągnięć, ale też szansa na zapoznanie się z aktualnymi trendami, inspiracjami, a także możliwościami łączenia
i urozmaicania technik współczesnej grafiki.


data publikacji: 2015-12-14

„Spełnij dziecięce marzenia 2016” to konkurs na zaprojektowanie mebla inspirowanego pracami plastycznymi dzieci, które zostały nagrodzone
w konkursie „Mebel dziecięcych marzeń 2016”. 

 
Organizator przydzieli zgłaszającym się projektantom prace, na podstawie których zaprojektują oni meble. Wskazane są kreatywność
i oryginalność!

data publikacji: 2015-12-02

 Wystawa Kontynuacje jest prezentacją prac wybranych absolwentów i byłych studentów Instytutu Sztuk Pięknych UWM. Do udziału zaproszeni zostali wybitni absolwenci i byli studenci instytutu z całej Polski, których różnorodne działania artystyczne pokazują realizowanie własnej postawy twórczej w malarstwie, rzeźbie, grafice, filmie, fotografii, projektowaniu graficznym.


data publikacji: 2015-11-20

Trzecia edycja konkursu „Mebel dziecięcych marzeń” pod patronatem „KSIĘGI TRENDÓW 2016”  cieszyła się bardzo zudym zainteresowaniam wśrod najmłodszych. Udział w konkursie wzięło prawie prawie 500 dzieci, które przysłały swoje pomysły na wymarzone meble.

Zostało wyłonionych 10 laureatów.


data publikacji: 2015-11-19

 Obecna jubileuszowa prezentacja twórczości artystów związanych z Instytutem, nosząca tytuł FORMA 25, ma znaczenie wielowymiarowe. Słowo to jest wspólne wszystkim dyscyplinom artystycznym, a w znaczeniu symbolicznym występuje w każdym działaniu i każdym akcie twórczym. Jest refleksją nad tym, co przeminęło, a przecież wpłynęło na obraz teraźniejszości, wspomnieniem wszystkich postaci, które w sposób istotny odcisnęły piętno w naszych umysłach, sercach, kształtując nasze postawy i historię. 


data publikacji: 2015-11-19

 NARRACJE to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej listopadowego Gdańska. NARRACJE powstały po to, by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.


data publikacji: 2015-11-18

Zaprojektowani to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a pierwsza edycja pokazała, że posiada wielki potencjał. Krakowskie Spotkania z Dizajnem mają promować młodych polskich projektantów i architektów wnętrz. Chcemy też stworzyć platformę wymiany myśli oraz stworzyć okazję do spotkania młodych kreatywnych z biznesem - mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, które są głównym organizatorem oraz inicjatorem Zaprojektowanych. Współorganizatorami wydarzenia są prestiżowi partnerzy – Prodesigne, KOŁO, MyHome.pl i Fundacja Piękna Polska.


data publikacji: 2015-11-05

Znaki są jednym z podstawowych elementów komunikacji wizualnej. Abstrakcyjne symbole, plastyczne metafory i graficzne skróty są jak sylaby czy litery graficznego języka. Znaki przekazują różnorodne informacje i wartości, nadają sens i komunikują znaczenia. Znaki to nie tylko estetyczny kod, za pomocą którego komunikujemy informacje, ale również język wyrażający emocje, daną tożsamość czy światopogląd. Znaki są jak soczewka, w której odbija się historia jednostek, społeczeństwa czy kraju.


data publikacji: 2015-11-04

Znakomite osobowości związane z dizajnem i projektowaniem odwiedzą Kraków na początku listopada. Na wydarzenie Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem przyjadą m.in. Carol Morgan, Drew Plunkett, prof. Marek Cecuła, Zuzanna Skalska, prof. Władysław Pluta, Filip Springer czy Piotr Nawara.


data publikacji: 2015-10-27
Formwell przybył na Łódź Design Festival w ostatni festiwalowy weekend. W deszczowej, a przez to jeszcze bardziej klimatycznej  atmosferze pofabrycznej Łodzi, w piątek wieczorem odwiedziłyśmy Centrum Festiwalowe Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3. 
Dużo późniejszym  wieczorem na celowniku była OFF Piotrkowska.
W sobotę obrałyśmy trasę: Centrum Festiwalowe 2 a następnie ponownie OFF Piotrkowska (gdzie między innymi udałyśmy się na targi rowerowe Bike&Fashion). 
 

 

 

data publikacji: 2015-10-21

To, co dobre szybko się kończy. Jeden z najmłodszych a jednocześnie najdłuższych Festiwali designu dobiegł końca. 

Nic jednak straconego.
Za niespełna rok ruszamy z III edycją – także już teraz zapraszamy na nią wszystkich.
 
Ostatni festiwalowy finisaż odbył się w dniu 14.10 w Olsztyńskim Parku Naukowo- Technologicznym. Poniżej zamieszczamy fotorelację z części oficjalnej i tej oficjalnej trochę mniej,  już u nas na Grunwaldzkiej, gdzie zaprosiliśmy gości finisażu, ale nie tylko.

data publikacji: 2015-10-20

Obserwatorium. Obiekty projektantów inspirowane naturą po raz pierwszy na Festiwalu Łódź Design.

MALAFOR, Culture.pl oraz projektanci z Ukrainy, stworzyli wspólną wystawę na Łódz Design Festival, będącą wynikiem kilkudniowych warsztatów projektowych i obserwacji przyrody.
 

data publikacji: 2015-10-20

 Co sprawia, że zwykły, codzienny przedmiot z czasem staje się Niewidzialnym Bohaterem? Musi być oparty na genialnym,

ale łatwym w odbiorze pomyśle. Wyprodukowany bilion razy, staje się niezbędnym przedmiotem codziennego życia.
Nie raz nam już to udowodnił i praktycznie od lat pozostaje niezmienny. Innymi słowy, codzienny klasyk.
 

data publikacji: 2015-10-18

8 października poznaliśmy zwycięzcę konkursu dla młodych projektantów Make me! 2015

Nagrodzona została Marlene Huissoud za projekt Z owadów.

 


data publikacji: 2015-10-15

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Mebel marzeń 2015” na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. 

Wystawa jest dostępna przez cały czas trwania festiwalu, czyli od 8 do 18 października.

Miejsce: Centrum Festiwalowe 2, ul. Piotrkowska 250, parter


data publikacji: 2015-10-14

Plebiscyt, w którym już od pięciu lat wskazujemy najciekawsze produkty autorstwa polskich projektantów lub wyprodukowane przez polskich producentów.


data publikacji: 2015-10-12

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 818 października. Jak co roku zapraszamy na cykl wystaw, warsztatów, prezentacji i projekcji w ramach festiwalowego programu. 


data publikacji: 2015-10-12

Minęły już dwa dni warsztatów i nie ukrywamy, że były bardzo udane.
Jutro dzień kolejny i na pewno także bedzie bardzo interesująco i kreatywnie.


data publikacji: 2015-10-09

Zapraszamy na finisaż trzech wspaniałych wystaw Przypomnijmy jakich.

Prototypy mebli zrealizowanych na Wydziale Architektury Wnętrz  ASP Kraków.
Projekty te powstały w trzech pracowniach projektowych tworzących Katedrę Projektowania Mebli i Elementów Wyposarzenia Wnętrz.
Na ekspozycję składają się prace z okresu ostatnich lat, są to zarówno prace semestralne, jak i projekty dyplomowe wypromowane na studiach licencjackich i magisterskich.


data publikacji: 2015-10-09

2 października odbył się Finisaż wystawy Polish Proven Design w Przestrzeni Ekspozycyjnej "Stara Kotłownia".


data publikacji: 2015-10-08

 Międzynarodowa wystawa szkła artystycznego „INTERPRETATION” zorganizowana przez Fundację FORMWELL oraz Studi SUSZEK DESIGN we współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo Technologicznym to wyjątkowa ekspozycja którą możemy zobaczyć w w budynku BK Olsztyńskiego Parku Naukowo Technologicznego. Wystawa której opiekunem artystycznym jest prof. Mare Saare – wykładowca Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych, skupia w sobie prace studentów z Litwy, Irlandii i Estonii. Prace są tworzone za pomocą autorskich technik wydmuchiwania szkła, w dalszym procesie obrabiane metodą cięcia oraz piaskowania z elementami mosiężnych zdobień.

  


data publikacji: 2015-10-07

Design to nie tylko piękne przedmioty. To proces nakierowany na tworzenie nowej jakości.  Dzięki precyzyjnie poprowadzonym
i przemyślanym procesom projektowym wypracowane zostają nowatorskie rozwiązania, łączące i stawiające na równi trzy podstawowe obszary: potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz możliwości technologiczne.


 


data publikacji: 2015-10-04

W ramach WMDF edycja nr 2, a dokładniej podczas Dni Nauki i Sztuki, odbyły się (w dniach 23.09 i 24.09) fantastyczne warsztaty z ceramiki dla najmłodszych. Poprowadziła je Karolina Rogóż – Namiotko (Pracownia Ceramic), autorska przepięknych ceramik goszczących na naszych festiwalowych wystawach /Arena Ostróda a następnie Restauracja Casablanca w Olsztynie/. Miało to miejsce w przeuroczej Restauracji Fajferek usytuowanej przy ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie. Przy okazji namawiamy do odwiedzin lokalu. Naprawdę warto.


data publikacji: 2015-09-30

Coraz szybciej zmieniający się świat to nieustanne źródło inspiracji i wyzwań dla projektantów.  Konsekwencje zmian technologicznych, społecznych czy kulturowych znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzonych codziennie obiektach. Na tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 8-18 października, będzie można obejrzeć projekty opowiadające o tym procesie.


data publikacji: 2015-09-29

 W tym roku do wprowadzenia dzieci w świat designu zaprosiliśmy pracownię "Własnoręczni" z Institute of Design Kielce.


data publikacji: 2015-09-24

Fundacja Formwell wraz Partnerem Olsztyńskim Parkiem Naukowo- Technologicznym oraz sponsorem wydarzenia: Urząd Miasta Olsztyna zapraszają serdecznie na wykłady, warsztaty które odbędą się w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym.

 


data publikacji: 2015-09-21

 W Olsztyńskim Parku Naukowo Technologicznym prezentujemy dwie wystawy uczelni artystycznych ASP Kraków i ASP Gdańsk.


data publikacji: 2015-09-20

 Na wystawie zaprezentowano najnowsze i najciekawsze projekty oraz prototypy polskich projektantów, studiów projektowych, w różnym studium przygotowania ich do produkcji. Są to obiekty, które powstały w przeciągu ostatniego roku.


data publikacji: 2015-09-17

 Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa i jedna z najstarszych fabryk porcelany w Europie. 2015 rok wyznacza 225 lat nieprzerwanego funkcjonowania marki Ćmielów i jest wyjątkową okazją do przypomnienia jej długiej historii i bogatej tradycji.


data publikacji: 2015-09-17

 Główną ideą wystawy jest prezentacja trendów i inspiracji dzisiejszego, polskiego designu. Pięć kategorii, pięć wyjątkowych krain współczesnego wzornictwa, reprezentowanych przez najciekawsze studia projektowe. Plastik, szkło, drewno, metal i natura. Niekonwencjonalne rozwiązania, nie zawsze oczywiste materiały, wielowymiarowość, innowacyjność, kreatywność – to ZOOM NA DESIGN.


data publikacji: 2015-09-16

 Wystawa „Polish Proven Design” organizowana przez Fundację FORMWELL, podobnie jak w roku poprzednim składa się z dwóch części. Pierwsza to indywidualne kolekcje autorskie pojedynczych projektantów/ studiów projektowych, druga to projekty stworzone dla producentów. 


data publikacji: 2015-09-15

  Wystawa "Nowe życie - drugi wymiar" to II edycja wystawy „Projekt – Człowiek wystawa dizajnu odpowiedzialnego” organizowanej przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.


data publikacji: 2015-09-15

 Fotorelacja z I odsłony festiwalu na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie.


data publikacji: 2015-09-12

 Autorski program warsztatów Własnoręczni skierowany jest do wszystkich zainteresowanych rozwojem w zakresie sztuki wzorniczej, a zarazem rozwojem własnym. 


data publikacji: 2015-09-08

 Wystawa DESIGN W MINIATURZE I NATURZE prezentuje warsztat projektanta. Na przykładzie kilku studiów projektowych poznajemy etapy pracy projektanta: od idei, szkiców, rysunków optycznych, rysunków technicznych, poprzez wizualizacje 3D, prototypowanie 3D, aż po stworzenie pierwszych prototypów, a następnie końcowego, ostatecznego produktu.


data publikacji: 2015-09-05

 

 

 


data publikacji: 2015-09-02

Między 8 a 11 września odbędą się 42. Międzynarodowe Targi Mablowe w Ostródzie. Zapraszamy do zapoznania się z programem Targów na których Warmia Mazury Design Festival będzie miał swoją premierę.


data publikacji: 2015-09-01

Znamy już wszystkich projektantów, studia projektowe i producentów, którzy zaprezentują się na wystawie Polish Proven Design, podczas tegorocznego Warmia Mazury Design Festival.


data publikacji: 2015-08-31

 To II edycja wystawy „Projekt – Człowiek wystawa dizajnu odpowiedzialnego” organizowanej przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.

 

 


data publikacji: 2015-08-25

Drukarki 3D dają rewolucyjne możliwości, ta nowoczesna technologia szturmem wdziera się do produkcji przemysłowej. My, wykorzystamy ją do zaprezentowania państwu mebli prezentowanych na festiwalu, ale w miniaturze.


data publikacji: 2015-08-25

 Konkurs i wystawa make me! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów.

 

 

 


data publikacji: 2015-08-20

Kolejną indywidualną wystawę, którą będzie można zobaczyć podczas II edycji Warmia Mazury Design Festival zaprezentuje olsztyńskie Studio Gravite.


data publikacji: 2015-08-18

Bardzo miło nam poinformować, iż kolejnym wystawca podczas II Edycji Warmia Mazury Design Festival będzie duet Anny Szuflickiej i Delfiny Petkow.

 


data publikacji: 2015-08-17
 
Warmia Mazury Design Festival
 
Już z początkiem września, podczas drugiej edycji Warmia Mazury Design Festival, zaprezentują się u nas twórcy projektu "Mebel marzeń". To całoroczna inicjatywa skupiająca w całość wyobraźnię dzieci, kreatywność młodych projektantów, doświadczonych twórców i producentów branży meblarskiej... 
 

data publikacji: 2015-08-17

 MALAFOR  to studio i marka stworzona przez  Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego.

Ukończyliśmy Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tuż po dyplomie tej uczelni postanowiliśmy traktować MALAFORa nie tylko jako ideę, ale także jako markę, którą rozwijamy do dzisiaj. Zaczęliśmy od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W ostatnich latach projektujemy również dla przemysłu, zarówno pod własną marką jak i dla firm zewnętrznych.


data publikacji: 2015-08-14

Paged Collection to marka mebli przeznaczonych głównie na rynek kontraktowy. Współczesne wzornictwo modeli bazuje na technologii i tradycyjnych technikach rzemieślniczych, jakimi dysponują fabryki Paged. Pojawiają się w nich elementy z giętego drewna i profilowanej sklejki, które są wizytówką firmy. 


data publikacji: 2015-08-12
Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantkę i architekta krajobrazu Halinę Kamińską. Bohaterem projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradadowalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka. 
 
WARMIA MAZURY DESIGN FESTIVAL edycja nr 2 
OSTRÓDA  I  8-11.09.  I  Arena Ostróda,
OLSZTYN I  15.09-11.10 I Galeria Biuro Wystaw Artystycznych.

 


data publikacji: 2015-08-11

 Podczas Warmia Mazury Design Festival zostaną zaprezentowane wystawy dyplomów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 
 

data publikacji: 2015-08-10
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013