Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

 W Olsztyńskim Parku Naukowo Technologicznym prezentujemy dwie wystawy uczelni artystycznych ASP Kraków i ASP Gdańsk.


data publikacji: 2015-09-20

 Na wystawie zaprezentowano najnowsze i najciekawsze projekty oraz prototypy polskich projektantów, studiów projektowych, w różnym studium przygotowania ich do produkcji. Są to obiekty, które powstały w przeciągu ostatniego roku.


data publikacji: 2015-09-17

 Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa i jedna z najstarszych fabryk porcelany w Europie. 2015 rok wyznacza 225 lat nieprzerwanego funkcjonowania marki Ćmielów i jest wyjątkową okazją do przypomnienia jej długiej historii i bogatej tradycji.


data publikacji: 2015-09-17

 Główną ideą wystawy jest prezentacja trendów i inspiracji dzisiejszego, polskiego designu. Pięć kategorii, pięć wyjątkowych krain współczesnego wzornictwa, reprezentowanych przez najciekawsze studia projektowe. Plastik, szkło, drewno, metal i natura. Niekonwencjonalne rozwiązania, nie zawsze oczywiste materiały, wielowymiarowość, innowacyjność, kreatywność – to ZOOM NA DESIGN.


data publikacji: 2015-09-16

 Wystawa „Polish Proven Design” organizowana przez Fundację FORMWELL, podobnie jak w roku poprzednim składa się z dwóch części. Pierwsza to indywidualne kolekcje autorskie pojedynczych projektantów/ studiów projektowych, druga to projekty stworzone dla producentów. 


data publikacji: 2015-09-15

  Wystawa "Nowe życie - drugi wymiar" to II edycja wystawy „Projekt – Człowiek wystawa dizajnu odpowiedzialnego” organizowanej przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.


data publikacji: 2015-09-15

 Fotorelacja z I odsłony festiwalu na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie.


data publikacji: 2015-09-12

 Autorski program warsztatów Własnoręczni skierowany jest do wszystkich zainteresowanych rozwojem w zakresie sztuki wzorniczej, a zarazem rozwojem własnym. 


data publikacji: 2015-09-08

 Wystawa DESIGN W MINIATURZE I NATURZE prezentuje warsztat projektanta. Na przykładzie kilku studiów projektowych poznajemy etapy pracy projektanta: od idei, szkiców, rysunków optycznych, rysunków technicznych, poprzez wizualizacje 3D, prototypowanie 3D, aż po stworzenie pierwszych prototypów, a następnie końcowego, ostatecznego produktu.


data publikacji: 2015-09-05

 

 

 


data publikacji: 2015-09-02

Między 8 a 11 września odbędą się 42. Międzynarodowe Targi Mablowe w Ostródzie. Zapraszamy do zapoznania się z programem Targów na których Warmia Mazury Design Festival będzie miał swoją premierę.


data publikacji: 2015-09-01

Znamy już wszystkich projektantów, studia projektowe i producentów, którzy zaprezentują się na wystawie Polish Proven Design, podczas tegorocznego Warmia Mazury Design Festival.


data publikacji: 2015-08-31

 To II edycja wystawy „Projekt – Człowiek wystawa dizajnu odpowiedzialnego” organizowanej przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.

 

 


data publikacji: 2015-08-25

Drukarki 3D dają rewolucyjne możliwości, ta nowoczesna technologia szturmem wdziera się do produkcji przemysłowej. My, wykorzystamy ją do zaprezentowania państwu mebli prezentowanych na festiwalu, ale w miniaturze.


data publikacji: 2015-08-25

 Konkurs i wystawa make me! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów.

 

 

 


data publikacji: 2015-08-20

Kolejną indywidualną wystawę, którą będzie można zobaczyć podczas II edycji Warmia Mazury Design Festival zaprezentuje olsztyńskie Studio Gravite.


data publikacji: 2015-08-18

Bardzo miło nam poinformować, iż kolejnym wystawca podczas II Edycji Warmia Mazury Design Festival będzie duet Anny Szuflickiej i Delfiny Petkow.

 


data publikacji: 2015-08-17
 
Warmia Mazury Design Festival
 
Już z początkiem września, podczas drugiej edycji Warmia Mazury Design Festival, zaprezentują się u nas twórcy projektu "Mebel marzeń". To całoroczna inicjatywa skupiająca w całość wyobraźnię dzieci, kreatywność młodych projektantów, doświadczonych twórców i producentów branży meblarskiej... 
 

data publikacji: 2015-08-17

 MALAFOR  to studio i marka stworzona przez  Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego.

Ukończyliśmy Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tuż po dyplomie tej uczelni postanowiliśmy traktować MALAFORa nie tylko jako ideę, ale także jako markę, którą rozwijamy do dzisiaj. Zaczęliśmy od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W ostatnich latach projektujemy również dla przemysłu, zarówno pod własną marką jak i dla firm zewnętrznych.


data publikacji: 2015-08-14

Paged Collection to marka mebli przeznaczonych głównie na rynek kontraktowy. Współczesne wzornictwo modeli bazuje na technologii i tradycyjnych technikach rzemieślniczych, jakimi dysponują fabryki Paged. Pojawiają się w nich elementy z giętego drewna i profilowanej sklejki, które są wizytówką firmy. 


data publikacji: 2015-08-12
Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantkę i architekta krajobrazu Halinę Kamińską. Bohaterem projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradadowalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka. 
 
WARMIA MAZURY DESIGN FESTIVAL edycja nr 2 
OSTRÓDA  I  8-11.09.  I  Arena Ostróda,
OLSZTYN I  15.09-11.10 I Galeria Biuro Wystaw Artystycznych.

 


data publikacji: 2015-08-11

 Podczas Warmia Mazury Design Festival zostaną zaprezentowane wystawy dyplomów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 
 

data publikacji: 2015-08-10

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Powstała w wyniku połączenia dwóch spółek - Zakładów Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelany „Chodzież” S.A. To połączenie bogatej historii i niepowtarzalnego designu dwóch najstarszych fabryk porcelany. 

 

data publikacji: 2015-08-07

Jeremi Nagrabecki studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak zawodowo poświęcił się projektowaniu.

Zapraszamy na wystawę projektanta w Ostródzie 08.09-11.09., a następnie w Olsztynie w galerii BWA 15.09-11.10.
 

data publikacji: 2015-08-06

PUFF-BUFF DESIGN jest zarazem studiem projektowym, jak i firmą zajmująca się produkcją nowoczesnego oświetlenia.
Skład: Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz.
Od czasu debiutu na mediolańskich targach designu w 2004 roku studio stało się znane szerszej publiczności, głównie za sprawą nadmuchiwanych lamp, które następnie prezentowane były m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie. 


data publikacji: 2015-08-03

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza 30 lipca (czwartek), o godz. 18:00 na podwójny wernisaż. W sali głównej prezentowana będzie wystawa malarstwa Ewy Plichty-Lubienieckiej „Taki pejzaż”, w sali kameralnej – malarstwo Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej „Podróż”.

 

data publikacji: 2015-07-29

Po raz dwudziesty drugi Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, Dobry Wzór.


data publikacji: 2015-07-16

 Luk Luk ReDesign

Podczas warsztatów artyści ASP przedstawią jak w prosty i niebanalny sposób niepotrzebnym rzeczom nadać „drugie życie”.Warsztaty odbędą się przy współpracy pomiędzy sklepem charytatywnym Luk Luk z Sopotu, Akademią Sztuk Pięknych z Gdańska oraz Centrum Integracji Społecznej z Gdańska.

data publikacji: 2015-07-10

 Czy i w jaki sposób Internet wpływa na tempo zmian w dzisiejszym designie? Jak dzisiaj wygląda współpraca projektant- użytkownik?

Nowe technologie odmieniają oblicze designu.

data publikacji: 2015-07-07

 Projekt Spacer to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gdyni. Na miejscu trasy spacerowej między Śródmieściem Gdyni a Parkiem Naukowo-Technologicznym umieszczono instalacje, które są interwencją na miejski recykling. Zaadaptowano na nie zdewastowane mury i betonowe elementy i umieszczono na nich ławy, podesty i hamaki. Wybór miejsc nie jest przypadkowy, wynika z obserwacji aktywności mieszkańców tych miejsc i ma służyć ludziom z różnych grup wiekowych. 

 

data publikacji: 2015-07-06
Prace Izabeli Bołoz funkcjonują na pograniczu designu, architektury i sztuki. Można je określić mianem ingerencji w przestrzeń publiczną angażujących przechodniów. Cechą charakterystyczną wszystkich jej prac – spośród których większość to instalacje miejskie – jest spontaniczność. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru. Bołoz zaskakuje niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza, wykorzystując w swych działaniach czas i przestrzeń, ruch i statyczność mieszkańców miasta. 
 
 

 


data publikacji: 2015-07-06
Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury po raz trzeci połączy Rzeszów, Lublin i Białystok z krajami Partnerstwa Wschodniego. 
Start w stolicy Podkarpacia. Impreza potrwa do 28 czerwca. Składają się na nią wystawy, koncerty, warsztaty i pokazy. 
Najważniejszym wydarzeniem będzie tradycyjnie koncert na Stadionie Miejskim Stali w piątek, 26 czerwca od godz. 20:00.

data publikacji: 2015-06-24

Pierwsza Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych odbyła się wiosną 1969 roku w Warszawie. Została ona zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki. W Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej zaprezentowano powojenne dokonania w dziedzinie polskiego znaku firmowego (zakres obejmował lata 1945–1969). 


data publikacji: 2015-06-23

GRADUATION SHOW 2015, to na najważniejsze w historii School of Form wydarzenie prezentujące prace dyplomowe pierwszych absolwentów uczelni oraz efekty nauczania designu w ścisłym powiązaniu z naukami humanistycznymi.


data publikacji: 2015-06-23

 Czy Twoje dziecko potrafi zbudować rakietę kosmiczną z kartonów? Czy po rozpakowaniu prezentów godzinami bawi się pudełkami i papierem tworząc własne konstrukcje? Czy ma tysiąc pomysłów na minutę? Jeśli czujesz, że masz w domu małego projektanta, przyjdź z nim na ósmą edycję Gdynia Design Days! W programie mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które pobudzą wyobraźnię i pomogą rozwinąć twórczy potencjał. Festiwal startuje 3 lipca!  


data publikacji: 2015-06-22

 3 lipca, pod hasłem SIECI, startuje ósma edycja Gdynia Design Days. Tegoroczny festiwal prowokuje do myślenia, motywuje do działania i podpowiada, jak znaleźć długofalowe rozwiązania dla przestrzeni miejskiej oraz lokalnych społeczności. Na wystawie głównej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zaprezentowane zostaną prototypy inspirowane miejską aktywnością, relacjami społecznymi oraz działaniami na styku światów off- i on-line.


data publikacji: 2015-06-22

 W tym roku Gdynia daje się złapać w projektowe SIECI. Sieć miastotwórczych powiązań w skali mikro i makro stała się podstawą projektowych rozważań, których efekty zaprezentowane zostaną podczas Gdynia Design Days. Twórcze rozwinięcie hasła odnajdziemy w kuratorskich interpretacjach i aktywnej dyskusji z mieszkańcami i specjalistami z różnych dziedzin. Celem są realne rozwiązania, które nie będą chwilowe i ulotne. Prototypy powstające w odpowiedzi na myśl przewodnią tegorocznego festiwalu zostaną pokazane w lipcu podczas Gdynia Design Days.


data publikacji: 2015-06-19

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego nastąpi 26 czerwca br. (piątek). Pierwsi goście przekroczą próg obiektu powstałego na terenie byłej kopalni „Katowice” punktualnie o godz. 10.00.

Pierwsze trzy dni funkcjonowania placówki w nowej lokalizacji wzbogaci Festiwal Otwarcia, którego program skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności. 


data publikacji: 2015-06-17

 W związku z zakończeniem cyklu wystaw polskiego designu w Brazylii oraz projektu European Creative Cluster Lab (ECCL), The Spirit of Poland, we współpracy z m.st. Warszawa, organizują debatę będącą podsumowaniem dotychczasowych działań. Organizatorzy zapraszają 23 czerwca do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie odbędzie się rozmowa z ekspertami na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii. 


data publikacji: 2015-06-12
W ramach pokazu prof. Małgorzata Dajewska oraz Florian Gawłowski zaprezentują potencjał możliwości, jakie daje kształtowanie szkła w tzw. „technikach zimnych”. Obróbce szlifierskiej poddane zostaną powstałe uprzednio półfabrykaty, które zostaną następnie przekształcone, uzupełnione elementami doklejanymi za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV i obrobione metodą szlifierską aż do pożądanego efektu. Pokaz odbedzie się podczas działań warsztatowych na szlifierni. 
 
Projekt WODA, OGIEŃ I FORMA odbędzie się w pracowni 09 w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00.

data publikacji: 2015-06-11

 Warmia Mazury Design Festival edycja nr 2 już po wakacjach.

A my rozpoczynamy oficjalnie nabór do dwóch wystaw:
POLISH PROVEN DESIGN 
- KOLEKCJE AUTORSKIE
- PROJEKTANCI DLA PRODUCENTÓW 

oraz 

NOWA RZECZ - PREMIERY PRODUKTOWE

Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj >>>>>


data publikacji: 2015-06-10

Już od lipca w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę „Rygalik. Istota rzeczy”. Ekspozycja będzie prezentować osiągnięcia reprezentanta młodej generacji polskiego projektowania – Tomka Rygalika, którego prace już dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Będzie to pierwsza tak duża i wyczerpująca wystawa poświęcona temu artyście.


data publikacji: 2015-06-09

 Ósma już edycja festiwalu odbywać się ma pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”. Program jest bardzo bogaty.


data publikacji: 2015-06-08

 Najnowsza, międzynarodowa wystawa w galerii Dizajn BWA Wrocław opowiada o projektantach graficznych, którzy przemieniają się w aktywistów, by zabierać głos w ważnych społecznych i politycznych kwestiach. 


data publikacji: 2015-06-08

 Kto, spacerując po Paryżu, nigdy nie zwolnił kroku, kiedy w czasie przechadzki wzrok jego, błądząc pomiędzy drzewami i obłokami, 
spoczął na pięknej, przeszklonej fasadzie atelier jakiegoś artysty? A przytrafić mu się to może nierzadko, w stolicy wiele jest takich budynków i są one obecne prawie w każdej dzielnicy. (…) Budowane z drewna, kamienia czy betonu, niedawno wykończone czy też utrzymane w niezbyt trwałym stylu rustykalnym, artystyczne atelier ciągle fascynują: jakież to arcydzieło rodzi się właśnie za tą cienką szklaną ścianą?
Jean-Claude Delorme


data publikacji: 2015-06-05

 Druga edycja Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR poświęcona jest zagadnieniom polskiego rzemiosła artystycznego wytwarzanego 
w rozsianych po całej Polsce spółdzielniach. Tegoroczne hasło festiwalowe – Rzeczy Wspólne – podkreślać ma ideę kolektywnego działania, która towarzyszyła tworzącym spółdzielnie artystom i rzemieślnikom, a także podkreślać, iż pozostawiony przez nich dorobek jest naszym wspólnym dziedzictwem.


data publikacji: 2015-06-05
Plakat musi śpiewać! 
I na pytanie, co ważniejsze: oko czy mózg, odpowiadam ucho. Najważniejsze jest UCHO! 
Jan Lenica
 
Plakat ma za zadanie gadać... krótko i na temat. 
Jest skrótem graficznym skrótu myślowego.
Plakat to skondensowany, w formie i treści, komunikat wizualny.
Musi dać się połknąć jednym kęsem, w biegu, często z perspektywy pędzącego samochodu. Musi skraść naszą uwagę i zapisać się w pamięci jak znak, symbol.
Nawet niezrozumiały od razu, powinien zakłócić spokój, zaintrygować, rozbawić, wzbudzić zainteresowanie, dyskusję, elegancko zachęcić, zaprosić do czegoś, innym razem wkurzyć, wyprowadzić z równowagi.
Nie powinien być jedynie ładnym, obojętnym obrazkiem, dekoracją korespondującą z deseniem tapczanu!    Stefan Lechwar 
 

 


data publikacji: 2015-06-03

Wystawa „Papierowy teatr” poświęcona jest fenomenowi na skalę światową, jakim była polska szkoła plakatu – zjawisko o takim znaczeniu i randze artystycznej, że doczekało się określenia za pomocą osobnego terminu. W jeleniogórskiej galerii obejrzeć można będzie najwybitniejsze realizacje z zakresu polskiego plakatu teatralnego. Na pierwszą część pokazu złożą się prace z kolekcji krakowskiego znawcy i miłośnika tej dziedziny sztuki, Krzysztofa Dydo, autorstwa twórców lub kontynuatorów tradycji polskiej szkoły plakatu, a w części drugiej zaprezentujemy  twórczość wybitnego grafika, Tomasza Bogusławskiego z Gdańska.


data publikacji: 2015-05-31

 Dla Zvi Heckera architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje w stanie ciągłości, podlegając nieustannym metamorfozom.  Wystawa poświęcona jego dziełu prezentuje sugestywny obraz takiego procesu tworzenia, a jednocześnie ukazuje zbiór wyjątkowych projektów i budynków powstałych w jego wyniku.


data publikacji: 2015-05-28
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013