Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
40-lecie Wydziału Wzornictwa ASP w WarszawieKrzysztof Garbaczewski. Badania terenowe - wystawa I Gdańska Galeria Miejska 2 I 23.05 - 17.06.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźMetamorfizm II - wystawa prac Magdaleny Abakanowicz I Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi I 17.05.- 09.09.2018 r.Przytul Polskę - wystawa w ramach Łódź Design Festival 2018 r. I 19-27.05.2018 r.

 

 

 


data publikacji: 2015-09-02

Między 8 a 11 września odbędą się 42. Międzynarodowe Targi Mablowe w Ostródzie. Zapraszamy do zapoznania się z programem Targów na których Warmia Mazury Design Festival będzie miał swoją premierę.


data publikacji: 2015-09-01

Znamy już wszystkich projektantów, studia projektowe i producentów, którzy zaprezentują się na wystawie Polish Proven Design, podczas tegorocznego Warmia Mazury Design Festival.


data publikacji: 2015-08-31

 To II edycja wystawy „Projekt – Człowiek wystawa dizajnu odpowiedzialnego” organizowanej przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.

 

 


data publikacji: 2015-08-25

Drukarki 3D dają rewolucyjne możliwości, ta nowoczesna technologia szturmem wdziera się do produkcji przemysłowej. My, wykorzystamy ją do zaprezentowania państwu mebli prezentowanych na festiwalu, ale w miniaturze.


data publikacji: 2015-08-25

 Konkurs i wystawa make me! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów.

 

 

 


data publikacji: 2015-08-20

Kolejną indywidualną wystawę, którą będzie można zobaczyć podczas II edycji Warmia Mazury Design Festival zaprezentuje olsztyńskie Studio Gravite.


data publikacji: 2015-08-18

Bardzo miło nam poinformować, iż kolejnym wystawca podczas II Edycji Warmia Mazury Design Festival będzie duet Anny Szuflickiej i Delfiny Petkow.

 


data publikacji: 2015-08-17
 
Warmia Mazury Design Festival
 
Już z początkiem września, podczas drugiej edycji Warmia Mazury Design Festival, zaprezentują się u nas twórcy projektu "Mebel marzeń". To całoroczna inicjatywa skupiająca w całość wyobraźnię dzieci, kreatywność młodych projektantów, doświadczonych twórców i producentów branży meblarskiej... 
 

data publikacji: 2015-08-17

 MALAFOR  to studio i marka stworzona przez  Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego.

Ukończyliśmy Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tuż po dyplomie tej uczelni postanowiliśmy traktować MALAFORa nie tylko jako ideę, ale także jako markę, którą rozwijamy do dzisiaj. Zaczęliśmy od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W ostatnich latach projektujemy również dla przemysłu, zarówno pod własną marką jak i dla firm zewnętrznych.


data publikacji: 2015-08-14

Paged Collection to marka mebli przeznaczonych głównie na rynek kontraktowy. Współczesne wzornictwo modeli bazuje na technologii i tradycyjnych technikach rzemieślniczych, jakimi dysponują fabryki Paged. Pojawiają się w nich elementy z giętego drewna i profilowanej sklejki, które są wizytówką firmy. 


data publikacji: 2015-08-12
Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantkę i architekta krajobrazu Halinę Kamińską. Bohaterem projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradadowalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka. 
 
WARMIA MAZURY DESIGN FESTIVAL edycja nr 2 
OSTRÓDA  I  8-11.09.  I  Arena Ostróda,
OLSZTYN I  15.09-11.10 I Galeria Biuro Wystaw Artystycznych.

 


data publikacji: 2015-08-11

 Podczas Warmia Mazury Design Festival zostaną zaprezentowane wystawy dyplomów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 
 

data publikacji: 2015-08-10

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Powstała w wyniku połączenia dwóch spółek - Zakładów Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelany „Chodzież” S.A. To połączenie bogatej historii i niepowtarzalnego designu dwóch najstarszych fabryk porcelany. 

 

data publikacji: 2015-08-07

Jeremi Nagrabecki studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak zawodowo poświęcił się projektowaniu.

Zapraszamy na wystawę projektanta w Ostródzie 08.09-11.09., a następnie w Olsztynie w galerii BWA 15.09-11.10.
 

data publikacji: 2015-08-06

PUFF-BUFF DESIGN jest zarazem studiem projektowym, jak i firmą zajmująca się produkcją nowoczesnego oświetlenia.
Skład: Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz.
Od czasu debiutu na mediolańskich targach designu w 2004 roku studio stało się znane szerszej publiczności, głównie za sprawą nadmuchiwanych lamp, które następnie prezentowane były m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie. 


data publikacji: 2015-08-03

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza 30 lipca (czwartek), o godz. 18:00 na podwójny wernisaż. W sali głównej prezentowana będzie wystawa malarstwa Ewy Plichty-Lubienieckiej „Taki pejzaż”, w sali kameralnej – malarstwo Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej „Podróż”.

 

data publikacji: 2015-07-29

Po raz dwudziesty drugi Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, Dobry Wzór.


data publikacji: 2015-07-16

 Luk Luk ReDesign

Podczas warsztatów artyści ASP przedstawią jak w prosty i niebanalny sposób niepotrzebnym rzeczom nadać „drugie życie”.Warsztaty odbędą się przy współpracy pomiędzy sklepem charytatywnym Luk Luk z Sopotu, Akademią Sztuk Pięknych z Gdańska oraz Centrum Integracji Społecznej z Gdańska.

data publikacji: 2015-07-10

 Czy i w jaki sposób Internet wpływa na tempo zmian w dzisiejszym designie? Jak dzisiaj wygląda współpraca projektant- użytkownik?

Nowe technologie odmieniają oblicze designu.

data publikacji: 2015-07-07

 Projekt Spacer to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gdyni. Na miejscu trasy spacerowej między Śródmieściem Gdyni a Parkiem Naukowo-Technologicznym umieszczono instalacje, które są interwencją na miejski recykling. Zaadaptowano na nie zdewastowane mury i betonowe elementy i umieszczono na nich ławy, podesty i hamaki. Wybór miejsc nie jest przypadkowy, wynika z obserwacji aktywności mieszkańców tych miejsc i ma służyć ludziom z różnych grup wiekowych. 

 

data publikacji: 2015-07-06
Prace Izabeli Bołoz funkcjonują na pograniczu designu, architektury i sztuki. Można je określić mianem ingerencji w przestrzeń publiczną angażujących przechodniów. Cechą charakterystyczną wszystkich jej prac – spośród których większość to instalacje miejskie – jest spontaniczność. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru. Bołoz zaskakuje niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza, wykorzystując w swych działaniach czas i przestrzeń, ruch i statyczność mieszkańców miasta. 
 
 

 


data publikacji: 2015-07-06
Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury po raz trzeci połączy Rzeszów, Lublin i Białystok z krajami Partnerstwa Wschodniego. 
Start w stolicy Podkarpacia. Impreza potrwa do 28 czerwca. Składają się na nią wystawy, koncerty, warsztaty i pokazy. 
Najważniejszym wydarzeniem będzie tradycyjnie koncert na Stadionie Miejskim Stali w piątek, 26 czerwca od godz. 20:00.

data publikacji: 2015-06-24

Pierwsza Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych odbyła się wiosną 1969 roku w Warszawie. Została ona zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki. W Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej zaprezentowano powojenne dokonania w dziedzinie polskiego znaku firmowego (zakres obejmował lata 1945–1969). 


data publikacji: 2015-06-23

GRADUATION SHOW 2015, to na najważniejsze w historii School of Form wydarzenie prezentujące prace dyplomowe pierwszych absolwentów uczelni oraz efekty nauczania designu w ścisłym powiązaniu z naukami humanistycznymi.


data publikacji: 2015-06-23

 Czy Twoje dziecko potrafi zbudować rakietę kosmiczną z kartonów? Czy po rozpakowaniu prezentów godzinami bawi się pudełkami i papierem tworząc własne konstrukcje? Czy ma tysiąc pomysłów na minutę? Jeśli czujesz, że masz w domu małego projektanta, przyjdź z nim na ósmą edycję Gdynia Design Days! W programie mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które pobudzą wyobraźnię i pomogą rozwinąć twórczy potencjał. Festiwal startuje 3 lipca!  


data publikacji: 2015-06-22

 3 lipca, pod hasłem SIECI, startuje ósma edycja Gdynia Design Days. Tegoroczny festiwal prowokuje do myślenia, motywuje do działania i podpowiada, jak znaleźć długofalowe rozwiązania dla przestrzeni miejskiej oraz lokalnych społeczności. Na wystawie głównej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zaprezentowane zostaną prototypy inspirowane miejską aktywnością, relacjami społecznymi oraz działaniami na styku światów off- i on-line.


data publikacji: 2015-06-22

 W tym roku Gdynia daje się złapać w projektowe SIECI. Sieć miastotwórczych powiązań w skali mikro i makro stała się podstawą projektowych rozważań, których efekty zaprezentowane zostaną podczas Gdynia Design Days. Twórcze rozwinięcie hasła odnajdziemy w kuratorskich interpretacjach i aktywnej dyskusji z mieszkańcami i specjalistami z różnych dziedzin. Celem są realne rozwiązania, które nie będą chwilowe i ulotne. Prototypy powstające w odpowiedzi na myśl przewodnią tegorocznego festiwalu zostaną pokazane w lipcu podczas Gdynia Design Days.


data publikacji: 2015-06-19

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego nastąpi 26 czerwca br. (piątek). Pierwsi goście przekroczą próg obiektu powstałego na terenie byłej kopalni „Katowice” punktualnie o godz. 10.00.

Pierwsze trzy dni funkcjonowania placówki w nowej lokalizacji wzbogaci Festiwal Otwarcia, którego program skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności. 


data publikacji: 2015-06-17

 W związku z zakończeniem cyklu wystaw polskiego designu w Brazylii oraz projektu European Creative Cluster Lab (ECCL), The Spirit of Poland, we współpracy z m.st. Warszawa, organizują debatę będącą podsumowaniem dotychczasowych działań. Organizatorzy zapraszają 23 czerwca do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie odbędzie się rozmowa z ekspertami na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii. 


data publikacji: 2015-06-12
W ramach pokazu prof. Małgorzata Dajewska oraz Florian Gawłowski zaprezentują potencjał możliwości, jakie daje kształtowanie szkła w tzw. „technikach zimnych”. Obróbce szlifierskiej poddane zostaną powstałe uprzednio półfabrykaty, które zostaną następnie przekształcone, uzupełnione elementami doklejanymi za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV i obrobione metodą szlifierską aż do pożądanego efektu. Pokaz odbedzie się podczas działań warsztatowych na szlifierni. 
 
Projekt WODA, OGIEŃ I FORMA odbędzie się w pracowni 09 w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00.

data publikacji: 2015-06-11

 Warmia Mazury Design Festival edycja nr 2 już po wakacjach.

A my rozpoczynamy oficjalnie nabór do dwóch wystaw:
POLISH PROVEN DESIGN 
- KOLEKCJE AUTORSKIE
- PROJEKTANCI DLA PRODUCENTÓW 

oraz 

NOWA RZECZ - PREMIERY PRODUKTOWE

Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj >>>>>


data publikacji: 2015-06-10

Już od lipca w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę „Rygalik. Istota rzeczy”. Ekspozycja będzie prezentować osiągnięcia reprezentanta młodej generacji polskiego projektowania – Tomka Rygalika, którego prace już dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Będzie to pierwsza tak duża i wyczerpująca wystawa poświęcona temu artyście.


data publikacji: 2015-06-09

 Ósma już edycja festiwalu odbywać się ma pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”. Program jest bardzo bogaty.


data publikacji: 2015-06-08

 Najnowsza, międzynarodowa wystawa w galerii Dizajn BWA Wrocław opowiada o projektantach graficznych, którzy przemieniają się w aktywistów, by zabierać głos w ważnych społecznych i politycznych kwestiach. 


data publikacji: 2015-06-08

 Kto, spacerując po Paryżu, nigdy nie zwolnił kroku, kiedy w czasie przechadzki wzrok jego, błądząc pomiędzy drzewami i obłokami, 
spoczął na pięknej, przeszklonej fasadzie atelier jakiegoś artysty? A przytrafić mu się to może nierzadko, w stolicy wiele jest takich budynków i są one obecne prawie w każdej dzielnicy. (…) Budowane z drewna, kamienia czy betonu, niedawno wykończone czy też utrzymane w niezbyt trwałym stylu rustykalnym, artystyczne atelier ciągle fascynują: jakież to arcydzieło rodzi się właśnie za tą cienką szklaną ścianą?
Jean-Claude Delorme


data publikacji: 2015-06-05

 Druga edycja Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR poświęcona jest zagadnieniom polskiego rzemiosła artystycznego wytwarzanego 
w rozsianych po całej Polsce spółdzielniach. Tegoroczne hasło festiwalowe – Rzeczy Wspólne – podkreślać ma ideę kolektywnego działania, która towarzyszyła tworzącym spółdzielnie artystom i rzemieślnikom, a także podkreślać, iż pozostawiony przez nich dorobek jest naszym wspólnym dziedzictwem.


data publikacji: 2015-06-05
Plakat musi śpiewać! 
I na pytanie, co ważniejsze: oko czy mózg, odpowiadam ucho. Najważniejsze jest UCHO! 
Jan Lenica
 
Plakat ma za zadanie gadać... krótko i na temat. 
Jest skrótem graficznym skrótu myślowego.
Plakat to skondensowany, w formie i treści, komunikat wizualny.
Musi dać się połknąć jednym kęsem, w biegu, często z perspektywy pędzącego samochodu. Musi skraść naszą uwagę i zapisać się w pamięci jak znak, symbol.
Nawet niezrozumiały od razu, powinien zakłócić spokój, zaintrygować, rozbawić, wzbudzić zainteresowanie, dyskusję, elegancko zachęcić, zaprosić do czegoś, innym razem wkurzyć, wyprowadzić z równowagi.
Nie powinien być jedynie ładnym, obojętnym obrazkiem, dekoracją korespondującą z deseniem tapczanu!    Stefan Lechwar 
 

 


data publikacji: 2015-06-03

Wystawa „Papierowy teatr” poświęcona jest fenomenowi na skalę światową, jakim była polska szkoła plakatu – zjawisko o takim znaczeniu i randze artystycznej, że doczekało się określenia za pomocą osobnego terminu. W jeleniogórskiej galerii obejrzeć można będzie najwybitniejsze realizacje z zakresu polskiego plakatu teatralnego. Na pierwszą część pokazu złożą się prace z kolekcji krakowskiego znawcy i miłośnika tej dziedziny sztuki, Krzysztofa Dydo, autorstwa twórców lub kontynuatorów tradycji polskiej szkoły plakatu, a w części drugiej zaprezentujemy  twórczość wybitnego grafika, Tomasza Bogusławskiego z Gdańska.


data publikacji: 2015-05-31

 Dla Zvi Heckera architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje w stanie ciągłości, podlegając nieustannym metamorfozom.  Wystawa poświęcona jego dziełu prezentuje sugestywny obraz takiego procesu tworzenia, a jednocześnie ukazuje zbiór wyjątkowych projektów i budynków powstałych w jego wyniku.


data publikacji: 2015-05-28

Wystawa studentów Wydziału Grafiki Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Krakowie jest 4 tego typu wystawą powstającą we współpracy pomiędzy SMTG a ASP. 


data publikacji: 2015-05-28

Dzieciosfera to cykliczna impreza o dzieciach i dla dzieci. Spotkania z designem mają rozwijać twórczy potencjał dzieci, a rodzicom zaprezentować dobrze zaprojektowane i świetnie wykonane przedmioty dla dzieci. 


data publikacji: 2015-05-22
Wystawa Moda to słowo na P
Kurator: Janusz Noniewicz
Wystawa trwa od 5 maja do 18 czerwca 2015 roku
Galeria Salon Akademii w Warszawie

data publikacji: 2015-05-19

Nieużywany miedziany rondel może stać się stolikiem, a zabytkowa lampa lutownicza lampą na biurko. Takie działania wpisują się w coraz popularniejszy trend upcyklingu, czyli nadawania starym przedmiotom nowych zastosowań i unikalnego, designerskiego charakteru.  

 


data publikacji: 2015-05-19
Już za miesiąc startuje kolejna, ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której twórcy - mistrzowie pracy z ogniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę „od kuchni”.
 
 
 
 

data publikacji: 2015-05-18

Polskie gwiazdy architekturyrozmawiać będą o problemie kopiowania. Godz 18.00. Wstęp wolny.

'Autentyczny design jest daleki od „projektowania” opartego na naśladowaniu trendów lub wykorzystaniu gotowych wzorów czy komponentów. Poprzez projekt „Ikony SITAG” nasza firma chce wzbudzić refleksję na temat tego, ile wysiłku wymaga autentyczny design oraz jak głęboko emocjonalnie jest osadzony – podkreśla Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna firmy SITAG i pomysłodawczyni projektu "Ikony SITAG".'


data publikacji: 2015-05-11

Nie jest jasne, czy moda i sztuka mówią tym samym lub przynajmniej podobnym językiem. Nie jest też jasne, czy mówią o tej samej rzeczywistości. Ważne jest natomiast, że coraz częściej zahaczają o swoje terytoria. Na terytorium instytucji sztuki, jaką jest warszawska Akademia Sztuk Pięknych, moda wkroczyła pięć lat temu, kiedy na Wydziale Wzornictwa powołano do życia Katedrę Mody.
Teoretycy mody mówią, że jest ona odbiciem zmian zachodzących w społeczeństwie; socjologowie mody mówią, że często bywa ich katalizatorem, wyprzedza je, wywołuje. Katedra Mody reprezentuje obie te, przecież nieprzeciwstawne, racje.


data publikacji: 2015-05-11

Zdaniem Marcina Krasnego stwierdzenie, że młodzi artyści w Polsce są formalistami, z pewnością byłoby przesadą, ale na pewno można powiedzieć, że przedstawiciele tego nurtu mają we współczesnej polskiej sztuce na tyle silną reprezentację, że otwarcie ich wspólnej wystawy to dziś już niemal czysta formalność. Dosłownie i w przenośni. Wystawa „Czysta formalność” w Galerii Labirynt jest prezentacją zarówno najmłodszego pokolenia artystów, jak i twórców nieco dojrzalszych, w których twórczości pojawiły się interesujące tendencje formalne.


data publikacji: 2015-04-21

Projektowanie przedmiotów użytkowych, czy rzeczy niepospolitych stających się dziełami sztuki współczesnego wzornictwa stanie się tematem Tygodnia Dizajnu zaplanowanego w terminie 22-31 maja 2015 r. Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektów gadżetów o charakterze użytkowym. Prace można zgłaszać do 10 maja 2015 r. Wystawa laureatów odbędzie się podczas Krakowskiego Tygodnia Dizajnu. 


data publikacji: 2015-04-21
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013