Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00
W ramach pokazu prof. Małgorzata Dajewska oraz Florian Gawłowski zaprezentują potencjał możliwości, jakie daje kształtowanie szkła w tzw. „technikach zimnych”. Obróbce szlifierskiej poddane zostaną powstałe uprzednio półfabrykaty, które zostaną następnie przekształcone, uzupełnione elementami doklejanymi za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV i obrobione metodą szlifierską aż do pożądanego efektu. Pokaz odbedzie się podczas działań warsztatowych na szlifierni. 
 
Projekt WODA, OGIEŃ I FORMA odbędzie się w pracowni 09 w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00.

data publikacji: 2015-06-11

 Warmia Mazury Design Festival edycja nr 2 już po wakacjach.

A my rozpoczynamy oficjalnie nabór do dwóch wystaw:
POLISH PROVEN DESIGN 
- KOLEKCJE AUTORSKIE
- PROJEKTANCI DLA PRODUCENTÓW 

oraz 

NOWA RZECZ - PREMIERY PRODUKTOWE

Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj >>>>>


data publikacji: 2015-06-10

Już od lipca w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę „Rygalik. Istota rzeczy”. Ekspozycja będzie prezentować osiągnięcia reprezentanta młodej generacji polskiego projektowania – Tomka Rygalika, którego prace już dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Będzie to pierwsza tak duża i wyczerpująca wystawa poświęcona temu artyście.


data publikacji: 2015-06-09

 Ósma już edycja festiwalu odbywać się ma pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”. Program jest bardzo bogaty.


data publikacji: 2015-06-08

 Najnowsza, międzynarodowa wystawa w galerii Dizajn BWA Wrocław opowiada o projektantach graficznych, którzy przemieniają się w aktywistów, by zabierać głos w ważnych społecznych i politycznych kwestiach. 


data publikacji: 2015-06-08

 Kto, spacerując po Paryżu, nigdy nie zwolnił kroku, kiedy w czasie przechadzki wzrok jego, błądząc pomiędzy drzewami i obłokami, 
spoczął na pięknej, przeszklonej fasadzie atelier jakiegoś artysty? A przytrafić mu się to może nierzadko, w stolicy wiele jest takich budynków i są one obecne prawie w każdej dzielnicy. (…) Budowane z drewna, kamienia czy betonu, niedawno wykończone czy też utrzymane w niezbyt trwałym stylu rustykalnym, artystyczne atelier ciągle fascynują: jakież to arcydzieło rodzi się właśnie za tą cienką szklaną ścianą?
Jean-Claude Delorme


data publikacji: 2015-06-05

 Druga edycja Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR poświęcona jest zagadnieniom polskiego rzemiosła artystycznego wytwarzanego 
w rozsianych po całej Polsce spółdzielniach. Tegoroczne hasło festiwalowe – Rzeczy Wspólne – podkreślać ma ideę kolektywnego działania, która towarzyszyła tworzącym spółdzielnie artystom i rzemieślnikom, a także podkreślać, iż pozostawiony przez nich dorobek jest naszym wspólnym dziedzictwem.


data publikacji: 2015-06-05
Plakat musi śpiewać! 
I na pytanie, co ważniejsze: oko czy mózg, odpowiadam ucho. Najważniejsze jest UCHO! 
Jan Lenica
 
Plakat ma za zadanie gadać... krótko i na temat. 
Jest skrótem graficznym skrótu myślowego.
Plakat to skondensowany, w formie i treści, komunikat wizualny.
Musi dać się połknąć jednym kęsem, w biegu, często z perspektywy pędzącego samochodu. Musi skraść naszą uwagę i zapisać się w pamięci jak znak, symbol.
Nawet niezrozumiały od razu, powinien zakłócić spokój, zaintrygować, rozbawić, wzbudzić zainteresowanie, dyskusję, elegancko zachęcić, zaprosić do czegoś, innym razem wkurzyć, wyprowadzić z równowagi.
Nie powinien być jedynie ładnym, obojętnym obrazkiem, dekoracją korespondującą z deseniem tapczanu!    Stefan Lechwar 
 

 


data publikacji: 2015-06-03

Wystawa „Papierowy teatr” poświęcona jest fenomenowi na skalę światową, jakim była polska szkoła plakatu – zjawisko o takim znaczeniu i randze artystycznej, że doczekało się określenia za pomocą osobnego terminu. W jeleniogórskiej galerii obejrzeć można będzie najwybitniejsze realizacje z zakresu polskiego plakatu teatralnego. Na pierwszą część pokazu złożą się prace z kolekcji krakowskiego znawcy i miłośnika tej dziedziny sztuki, Krzysztofa Dydo, autorstwa twórców lub kontynuatorów tradycji polskiej szkoły plakatu, a w części drugiej zaprezentujemy  twórczość wybitnego grafika, Tomasza Bogusławskiego z Gdańska.


data publikacji: 2015-05-31

 Dla Zvi Heckera architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje w stanie ciągłości, podlegając nieustannym metamorfozom.  Wystawa poświęcona jego dziełu prezentuje sugestywny obraz takiego procesu tworzenia, a jednocześnie ukazuje zbiór wyjątkowych projektów i budynków powstałych w jego wyniku.


data publikacji: 2015-05-28

Wystawa studentów Wydziału Grafiki Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Krakowie jest 4 tego typu wystawą powstającą we współpracy pomiędzy SMTG a ASP. 


data publikacji: 2015-05-28

Dzieciosfera to cykliczna impreza o dzieciach i dla dzieci. Spotkania z designem mają rozwijać twórczy potencjał dzieci, a rodzicom zaprezentować dobrze zaprojektowane i świetnie wykonane przedmioty dla dzieci. 


data publikacji: 2015-05-22
Wystawa Moda to słowo na P
Kurator: Janusz Noniewicz
Wystawa trwa od 5 maja do 18 czerwca 2015 roku
Galeria Salon Akademii w Warszawie

data publikacji: 2015-05-19

Nieużywany miedziany rondel może stać się stolikiem, a zabytkowa lampa lutownicza lampą na biurko. Takie działania wpisują się w coraz popularniejszy trend upcyklingu, czyli nadawania starym przedmiotom nowych zastosowań i unikalnego, designerskiego charakteru.  

 


data publikacji: 2015-05-19
Już za miesiąc startuje kolejna, ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której twórcy - mistrzowie pracy z ogniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę „od kuchni”.
 
 
 
 

data publikacji: 2015-05-18

Polskie gwiazdy architekturyrozmawiać będą o problemie kopiowania. Godz 18.00. Wstęp wolny.

'Autentyczny design jest daleki od „projektowania” opartego na naśladowaniu trendów lub wykorzystaniu gotowych wzorów czy komponentów. Poprzez projekt „Ikony SITAG” nasza firma chce wzbudzić refleksję na temat tego, ile wysiłku wymaga autentyczny design oraz jak głęboko emocjonalnie jest osadzony – podkreśla Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna firmy SITAG i pomysłodawczyni projektu "Ikony SITAG".'


data publikacji: 2015-05-11

Nie jest jasne, czy moda i sztuka mówią tym samym lub przynajmniej podobnym językiem. Nie jest też jasne, czy mówią o tej samej rzeczywistości. Ważne jest natomiast, że coraz częściej zahaczają o swoje terytoria. Na terytorium instytucji sztuki, jaką jest warszawska Akademia Sztuk Pięknych, moda wkroczyła pięć lat temu, kiedy na Wydziale Wzornictwa powołano do życia Katedrę Mody.
Teoretycy mody mówią, że jest ona odbiciem zmian zachodzących w społeczeństwie; socjologowie mody mówią, że często bywa ich katalizatorem, wyprzedza je, wywołuje. Katedra Mody reprezentuje obie te, przecież nieprzeciwstawne, racje.


data publikacji: 2015-05-11

Zdaniem Marcina Krasnego stwierdzenie, że młodzi artyści w Polsce są formalistami, z pewnością byłoby przesadą, ale na pewno można powiedzieć, że przedstawiciele tego nurtu mają we współczesnej polskiej sztuce na tyle silną reprezentację, że otwarcie ich wspólnej wystawy to dziś już niemal czysta formalność. Dosłownie i w przenośni. Wystawa „Czysta formalność” w Galerii Labirynt jest prezentacją zarówno najmłodszego pokolenia artystów, jak i twórców nieco dojrzalszych, w których twórczości pojawiły się interesujące tendencje formalne.


data publikacji: 2015-04-21

Projektowanie przedmiotów użytkowych, czy rzeczy niepospolitych stających się dziełami sztuki współczesnego wzornictwa stanie się tematem Tygodnia Dizajnu zaplanowanego w terminie 22-31 maja 2015 r. Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektów gadżetów o charakterze użytkowym. Prace można zgłaszać do 10 maja 2015 r. Wystawa laureatów odbędzie się podczas Krakowskiego Tygodnia Dizajnu. 


data publikacji: 2015-04-21

Poznań Design Days 2015 to festiwal designu angażujący w organizację liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne, funkcjonujące na terenie Poznania. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. II edycja festiwalu odbędzie się w dniach 8.05 – 17.05.2015. Towarzyszy jej idiom: ,,Nowe Oczekiwania”. W ramach programu odbędą się liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje związane z problematyką oscylującą wokół: designu, architektury, zagadnień urbanistycznych, oraz zjawisk okołoprojektowych, integrujących biznes, sztukę i jej dziedziny, takie jak moda czy fotografia.


data publikacji: 2015-04-20

Archeologia jako dyscyplina naukowa kojarzy się przede wszystkim z badaniami wykopaliskowymi. Można na nią jednak spojrzeć inaczej, przez pryzmat człowieka – naukowca, uczestnika badań, pasjonata archeologii, odkrywcę skarbów, a także odnieść ją do muzealnictwa, ochrony zabytków, popularyzacji i edukacji. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na wystawę podpatrującą pracę archeologów „od kuchni”. 


data publikacji: 2015-04-20

Institue of Design Kielce zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Craft IDea! Tym razem będą to działania z BETONEM. Podczas warsztatu każdy z uczestników samodzielnie przejdzie drogę od przygotowania materiału do wykonania odlewu. Chętni będą mogli wykonać betonową doniczkę oraz ażurową osłonę na lampę. Dodatkowo przekazana zostanie niezbędna wiedza z zakresu projektowania i tworzenia innych drobnych modeli.Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.


data publikacji: 2015-04-20

Czym się różni projektowanie krzesła od planowania dużych projektów urbanistycznych? I czy jedno studio architektoniczne może projektować zarówno małe przedmioty, jak i ogromne przestrzenie? Może! Concordia Design zaprasza na czwartkowy wykład  z cyklu "Design Open", który poprowadzą Jola Starzak i Dawid Strebicki – architekci i urbaniści, pracujący w Polsce i w Belgii. Podczas wykładu projektanci opowiedzą o swoich, bardzo różnorodnych, projektach - pokażą różne ich skale i aspekty procesu projektowania.


data publikacji: 2015-04-20

Punktem odniesienia wystawy jest Nikifor Krynicki. Na jego twórczość składają się obrazy malowane zazwyczaj akwarelą i gwaszem na tekturkach, kartkach z zeszytu, znalezionych lub otrzymanych skrawkach papieru. W autoportretach często pozował na ważną osobę, rekompensując sobie w ten sposób brak szacunku ze strony innych.Wystawa Nikifory po raz pierwszy prezentowana była w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Jej druga odsłona pokazywana w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem została zorganizowana w ramach XLI Sympozjum Naukowego „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna”.


data publikacji: 2015-04-17

W olsztyńskich Koszarach Dragonów, które na co dzień stoją nieużywane, popadając w zapomnienie, od czasu do czasu udaje się zorganizować interesujące wydarzenia artystyczne. W piątek 24.04 odbędzie się tam kolejny wernisaż, tym razem jednodniowej wystawy malarstwa Beaty Jankowskiej "Wiedźmy – portrety: nad widzące, nad czujące, nad…". Wydarzenie zainauguruje imprezę "Samograj Fest 3".


data publikacji: 2015-04-17

Henryk Buszko i Aleksandra Franty to najznamienitrzy duet w historii śląskiej architektury. Ich projekty są dziś interpretowane jako jedne z najważniejszych ikon. Katowicki 'tauzen' – czyli osiedle Tysiąclecia, z charakterystycznymi punktowcami przypominającymi kolby kukurydzy, 'gwiazdy' na osiedlu Roździeńskiego, czy niezwykły kompleks domów sanatoryjnych w Ustroniu, to najbardziej rozpoznawalne realizacje duetu. Oprócz nich na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt innych projektów i realizacji architektów, od wczesnych dzieł z lat 50., po projekty z lat 90-tych.


data publikacji: 2015-04-17

BWA Warszawa zaprasza na wspólną wystawę dwójki artystów - Joanny Janiak i Piotra C. Kowalskiego "Z natury rzeczy" już od 25.04. W ich pracach ujawnia się ich estetyczna spostrzegawczość i skłonność do angażowania natury w proces twórczy. Powtarzając za Moniką Bakke, to sztuka, która wynika z podobnych przeświadczeń, otwarta na biosferę i przesiąknięta nowym sposobem nieantropocentrycznego myślenia.

 


data publikacji: 2015-04-17

Filmy pokazywane w ramach Przeglądu Filmów Dobrze Zakręconych w Sanoku to niezależne produkcje wychodzące poza kinowe konwencje, nieszablonowe... i na swój sposób ”szalone”. Na FDZ prace przesyłają autorzy niewahający się przekształcić swoje oryginalne pomysły w film. Nie są to filmy powstałe „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone wypowiedzi autorskie! Sposób realizacji nie decyduje o przyjęciu na FDZ – znajdziemy tu filmy zrealizowane za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera ale i kredek, czy przedmiotów codziennego użytku. Każdy z nich ma szansę na festiwalową projekcję. 


data publikacji: 2015-04-16

Katowicki „Spodek” i warszawska Rotunda to symbole powojennego modernizmu w Polsce. O czechosłowackich, jugosłowiańskich, rumuńskich czy węgierskich perłach ówczesnej architektury wiemy znacznie mniej. Po raz pierwszy w Polsce wybitni krytycy architektury, architekci i urbaniści tak szeroko przyglądają się fenomenowi socmodernizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. KATO zaprasza na dyskusję wokół nowego numeru pisma "Herito". 


data publikacji: 2015-04-16

IN OUT FESTIVAL 2015 organizowany jest przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Jego 9. edycja odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r. Projekcje prac odbędą się w blokach filmowych wyświetlanych w przestrzeni budynku. Dodatkowo najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w NINATECE na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz znajdą się na płycie DVD, która zostanie wydana po festiwalu.


data publikacji: 2015-04-16

Od 1 kwietnia ruszyła II edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz TEKA Inspiruje, organizowanego przez firmę TEKA, międzynarodową korporację z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń kuchennych i sanitarnych. Tym razem uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie projektu kuchni, który najlepiej oddawałby myśl słynnego projektanta Franka Lloyda Wrighta „Kuchnia sercem domu”.


data publikacji: 2015-04-15

Wystawa będzie ukazywać kulturowe zjawisko robotów z perspektywy historycznej. Od niepamiętnych czasów ludzie starali się tworzyć figury i mechanizmy przypominające człowieka. Kuratorka wystawy, Jasia Reichardt, chce zwrócić uwagę na te początkowe przejawy tworzenia sztucznych ludzi, a także na ich ewolucję na przestrzeni wieków.


data publikacji: 2015-04-15

Galeria Silverado z Poznania zaprasza 24 kwietnia na spotkanie i dyskusję wokół "Czarnej Księgi Polskich Artystów" - książki pod redakcją Katarzyny Górnej, Karola Sienkiewicza, Mikołaja Iwańskiego, Kuby Szredera, Stanisława Rukszy i Joanny Figi, wydanej niedawno przez Krytykę Polityczną. Gośćmi będą Katarzyna Górna i Mikołaj Iwański. To okazja do refleksji nad tym jak funkcjonuje rynek sztuki w Polsce i dyskusji nad możliwymi zmianami.

 


data publikacji: 2015-04-15

Przestrzeń galerii to w powszechnej świadomości przestrzeń bezpiecznego spotkania sztuki z odbiorcą. Instytucje sztuki nadal mają moc naznaczania tego, co jest twórcze i kontrolowania odbioru dzieła. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu decyduje się na opuszczenie strefy komfortu i konfrontację z anonimowymi odbiorcami. Przez cały rok na przystankach w centrum miasta prezentowane będą dzieła, z których większość powstanie specjalnie na tę okazję. Do projektu zaproszono szóstkę artystów. 


data publikacji: 2015-04-14

W Krakowie w dniach 24-26 kwietnia będzie miała miejsce czwarta odsłona Cracow Gallery Weekendu. w ramach tzw. "Krakersa" podejmowana jest współpraca nie tylko z największymi galeriami, ale także niezależnymi ośrodkami działalności artystycznej, sprzeciwiając się propagowaniu stereotypu konserwatywnego estetycznie Krakowa.


data publikacji: 2015-04-14

Prezentacja polskiej sztuki w Chińskim Narodowym Muzeum Sztuki w Pekinie ma ukazywać złożony układ sił i napięć kształtujących rzeczywistość we współczesnej Polsce, podlegającej procesom modernizacji i globalizacji. Jednym z ważniejszych wątków wystawy będzie refleksja nad polskim krajobrazem, pejzażem urbanistycznym i strukturami społecznymi. 


data publikacji: 2015-04-13

Na wystawie "Sprawa jest załatwianiu" w warszawskim CSW Pior Bosacki zaprzęga do artystycznej pracy kurz, szum, hałas, prąd elektryczny, mechanizmy destrukcji, takie jak rozpuszczanie i rozmiękanie. To żywioły i procesy, które trudno kontrolować i artysta nie stara się mieć nad nimi w pełni panować. Nie znaczy to jednak, że wydaje swoją sztukę na pastwę przypadku...


data publikacji: 2015-04-13

Wystawa ALL WE ARE koncentruje się wokół uwarunkowań, zachowań oraz struktur grup, zbiorowisk i mas. Pokazywane prace badają różnorakie systemy zdefiniowane w toku politycznych, ekonomicznych, kulturowych, bądź ideologicznych powiązań. Większość z prac wyselekcjonowanych na potrzeby wystawy zostanie zaprezentowana w Polsce po raz pierwszy.


data publikacji: 2015-04-13

"Spojrzenia" to odbywający się cyklicznie, co dwa lata, konkurs na najbardziej interesującego młodego twórcę organizowany przez Fundację Deutsche Bank, Narodową Galerię Sztuki Zachęta oraz Deutche Bank Polska S.A. Konkurs przeznaczony jest dla artystów, którzy są obywatelami RP i nie przekroczyli 36 roku życia. "Spojrzenia" odgrywają ważną rolę w promocji i prezentacji młodej polskiej sztuki w kraju i za granicą. Główna nagroda finansowa 10 000 euro i wyróżnienia np. w postaci stypendiów umożliwiają rozwój młodym artystom.


data publikacji: 2015-04-13

Rzeźbiarz, malarz, rysownik - Antoni Walerych zaprezentuje swoje prace w BWA w Przemyślu. Wykorzystywane przez niego media i techniki przenkają się i wpływają na siebie nawzajem. Kiedy artysta maluje nie scala np. po malarsku powierzchni obrazów, raczej po rzeźbiarsku ją konstruuje, zestawiając wektory śladów pociągnięcia pędzla w odpowiednim porządku względem siebie. To wystawa na swój sposób tradycyjna,eby nie powiedzieć staromodna, ale ciekawa. 


data publikacji: 2015-04-10

Po raz trzeci w historii Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne Miejska Galeria Sztuki w Łodzi we współpracy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych przedstawia prace laureatów Konkursu. Przedsięwzięcie organizowane przez ASP od 1983 roku sprzyja ukazywaniu nowych talentów w najmłodszym pokoleniu twórców, dla wielu z nich stanowiąc pierwszą publiczną prezentację dokonań.


data publikacji: 2015-04-10

Wystawa retrospektywna w Toruniu podejmuje wszystkie wątki twórczości Gustava Metzgera, łącząc je z przed-artystycznym, aktywistycznym okresem późnych lat 40., a także czasem, gdy formował się jeszcze jako artysta, działając w obszarze malarstwa, rysunku i rzeźby. Poprzez poszukiwania w różnych archiwach i prezentację oryginalnych dokumentów, rysunków, obrazów, wystawa rzuca nowe światło na tematy i metodologię, które ukształtowały jego twórczość. 


data publikacji: 2015-04-09

Technosoul i Galeria Arsenał zapraszają na Czwarty Białostocki Salon Ambientu w wyjątkowej przestrzeni starej elektrowni w ramach 50 jubileuszu Galerii.  W czasie tej odsłony spotkań zaprezentują się GAAP KVLT, oraz pomysłodawcy cyklu - Dtekka. By audialne wrażenia nabrały nowego wymiaru, o aspekty wizualne wydarzenia zadba Osmo Nadir.


data publikacji: 2015-04-08

Najnowsza realizacja Izabelli Gustowskiej traktuje o  wolności artystycznej i niezależności kobiet. Jest także rodzaj hołdu, gestu w stosunku do Josephine Hopper, amerykańskiej artystki zmarłej w 1967 roku. Powstał multimedialny esej o kobiecie jako takiej… Do zobaczenia w Berlińskiej galerii UP.


data publikacji: 2015-04-08

W sobotę 18 kwietnia o godzinie 12:00 odbędzie się czwarta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki. Galerie sztuki oraz muzea historyczne, archeologiczne i etnograficzne w całej Polsce pokażą zwiedzającym pięć wybranych dzieł ze swoich kolekcji. Przez godzinę ich pracownicy będą chcieli przekonać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Przekonywać będą oni, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy sami odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.


data publikacji: 2015-04-08

Iloczyny -  praca Izabeli Bołoz pokazana zostanie na wystawie w Zona Tortona podczas Milan Design Week 2015. Prezentowana w ramach SUPERDESIGN SHOW, składa się z  modułów, z których można tworzyć meble rzeźbiarskie. Stanowić będą one zarówno miejsce do siedzenia, jak i  do spontanicznej zabawy na dziedzińcu Superstudio PIU.


data publikacji: 2015-04-07

Red Dot Award to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie designu o znaczeniu porównywanym do filmowego Oscara. W tym roku nagrody w kategorii Product Design otrzymała rekordowa liczba realizacji z Polski, bo aż 12. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 29 czerwca w teatrze Aalto w Essen. Dzień później w Red Dot Design Museum zostanie otwarta wystawa wszystkich nagrodzonych produktów, która potrwa do końca lipca.


data publikacji: 2015-04-07

Nestor wrocławskiej architektury i jeden z najbardziej aktywnych zawodowo architektów powojennego Wrocławia - Zenon Prętczyński - z okazji jubileuszu dziewięćdziesiątych urodzin doczekał się wystawy w Muzeum Architektury.  Pierwsza prezentacja dokonań architekta, miała miejsce blisko 30 lat temu, w lipcu 1985 roku, właśnie w tym wrcławskim muzeum.


data publikacji: 2015-04-07

W  swej działalności artystycznej Daniela Krystyna Jałkiewicz zajmuje się tkaniną unikatową, rzeźbą, rysunkiem i ceramiką, wykonuje też scenografie teatralne i kostiumy. Prace Artystki znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Na wystawie w Łodzi zostaną zaprezentowane najnowsze prace artystki powstałe specjalnie z myślą o tej ekspozycji.

 

 


data publikacji: 2015-04-07
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013