Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Powstała w wyniku połączenia dwóch spółek - Zakładów Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelany „Chodzież” S.A. To połączenie bogatej historii i niepowtarzalnego designu dwóch najstarszych fabryk porcelany. 

 

data publikacji: 2015-08-07

Jeremi Nagrabecki studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak zawodowo poświęcił się projektowaniu.

Zapraszamy na wystawę projektanta w Ostródzie 08.09-11.09., a następnie w Olsztynie w galerii BWA 15.09-11.10.
 

data publikacji: 2015-08-06

PUFF-BUFF DESIGN jest zarazem studiem projektowym, jak i firmą zajmująca się produkcją nowoczesnego oświetlenia.
Skład: Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz.
Od czasu debiutu na mediolańskich targach designu w 2004 roku studio stało się znane szerszej publiczności, głównie za sprawą nadmuchiwanych lamp, które następnie prezentowane były m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie. 


data publikacji: 2015-08-03

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza 30 lipca (czwartek), o godz. 18:00 na podwójny wernisaż. W sali głównej prezentowana będzie wystawa malarstwa Ewy Plichty-Lubienieckiej „Taki pejzaż”, w sali kameralnej – malarstwo Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej „Podróż”.

 

data publikacji: 2015-07-29

Po raz dwudziesty drugi Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, Dobry Wzór.


data publikacji: 2015-07-16

 Luk Luk ReDesign

Podczas warsztatów artyści ASP przedstawią jak w prosty i niebanalny sposób niepotrzebnym rzeczom nadać „drugie życie”.Warsztaty odbędą się przy współpracy pomiędzy sklepem charytatywnym Luk Luk z Sopotu, Akademią Sztuk Pięknych z Gdańska oraz Centrum Integracji Społecznej z Gdańska.

data publikacji: 2015-07-10

 Czy i w jaki sposób Internet wpływa na tempo zmian w dzisiejszym designie? Jak dzisiaj wygląda współpraca projektant- użytkownik?

Nowe technologie odmieniają oblicze designu.

data publikacji: 2015-07-07

 Projekt Spacer to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gdyni. Na miejscu trasy spacerowej między Śródmieściem Gdyni a Parkiem Naukowo-Technologicznym umieszczono instalacje, które są interwencją na miejski recykling. Zaadaptowano na nie zdewastowane mury i betonowe elementy i umieszczono na nich ławy, podesty i hamaki. Wybór miejsc nie jest przypadkowy, wynika z obserwacji aktywności mieszkańców tych miejsc i ma służyć ludziom z różnych grup wiekowych. 

 

data publikacji: 2015-07-06
Prace Izabeli Bołoz funkcjonują na pograniczu designu, architektury i sztuki. Można je określić mianem ingerencji w przestrzeń publiczną angażujących przechodniów. Cechą charakterystyczną wszystkich jej prac – spośród których większość to instalacje miejskie – jest spontaniczność. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru. Bołoz zaskakuje niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza, wykorzystując w swych działaniach czas i przestrzeń, ruch i statyczność mieszkańców miasta. 
 
 

 


data publikacji: 2015-07-06
Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury po raz trzeci połączy Rzeszów, Lublin i Białystok z krajami Partnerstwa Wschodniego. 
Start w stolicy Podkarpacia. Impreza potrwa do 28 czerwca. Składają się na nią wystawy, koncerty, warsztaty i pokazy. 
Najważniejszym wydarzeniem będzie tradycyjnie koncert na Stadionie Miejskim Stali w piątek, 26 czerwca od godz. 20:00.

data publikacji: 2015-06-24

Pierwsza Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych odbyła się wiosną 1969 roku w Warszawie. Została ona zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki. W Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej zaprezentowano powojenne dokonania w dziedzinie polskiego znaku firmowego (zakres obejmował lata 1945–1969). 


data publikacji: 2015-06-23

GRADUATION SHOW 2015, to na najważniejsze w historii School of Form wydarzenie prezentujące prace dyplomowe pierwszych absolwentów uczelni oraz efekty nauczania designu w ścisłym powiązaniu z naukami humanistycznymi.


data publikacji: 2015-06-23

 Czy Twoje dziecko potrafi zbudować rakietę kosmiczną z kartonów? Czy po rozpakowaniu prezentów godzinami bawi się pudełkami i papierem tworząc własne konstrukcje? Czy ma tysiąc pomysłów na minutę? Jeśli czujesz, że masz w domu małego projektanta, przyjdź z nim na ósmą edycję Gdynia Design Days! W programie mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które pobudzą wyobraźnię i pomogą rozwinąć twórczy potencjał. Festiwal startuje 3 lipca!  


data publikacji: 2015-06-22

 3 lipca, pod hasłem SIECI, startuje ósma edycja Gdynia Design Days. Tegoroczny festiwal prowokuje do myślenia, motywuje do działania i podpowiada, jak znaleźć długofalowe rozwiązania dla przestrzeni miejskiej oraz lokalnych społeczności. Na wystawie głównej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zaprezentowane zostaną prototypy inspirowane miejską aktywnością, relacjami społecznymi oraz działaniami na styku światów off- i on-line.


data publikacji: 2015-06-22

 W tym roku Gdynia daje się złapać w projektowe SIECI. Sieć miastotwórczych powiązań w skali mikro i makro stała się podstawą projektowych rozważań, których efekty zaprezentowane zostaną podczas Gdynia Design Days. Twórcze rozwinięcie hasła odnajdziemy w kuratorskich interpretacjach i aktywnej dyskusji z mieszkańcami i specjalistami z różnych dziedzin. Celem są realne rozwiązania, które nie będą chwilowe i ulotne. Prototypy powstające w odpowiedzi na myśl przewodnią tegorocznego festiwalu zostaną pokazane w lipcu podczas Gdynia Design Days.


data publikacji: 2015-06-19

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego nastąpi 26 czerwca br. (piątek). Pierwsi goście przekroczą próg obiektu powstałego na terenie byłej kopalni „Katowice” punktualnie o godz. 10.00.

Pierwsze trzy dni funkcjonowania placówki w nowej lokalizacji wzbogaci Festiwal Otwarcia, którego program skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności. 


data publikacji: 2015-06-17

 W związku z zakończeniem cyklu wystaw polskiego designu w Brazylii oraz projektu European Creative Cluster Lab (ECCL), The Spirit of Poland, we współpracy z m.st. Warszawa, organizują debatę będącą podsumowaniem dotychczasowych działań. Organizatorzy zapraszają 23 czerwca do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie odbędzie się rozmowa z ekspertami na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii. 


data publikacji: 2015-06-12
W ramach pokazu prof. Małgorzata Dajewska oraz Florian Gawłowski zaprezentują potencjał możliwości, jakie daje kształtowanie szkła w tzw. „technikach zimnych”. Obróbce szlifierskiej poddane zostaną powstałe uprzednio półfabrykaty, które zostaną następnie przekształcone, uzupełnione elementami doklejanymi za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV i obrobione metodą szlifierską aż do pożądanego efektu. Pokaz odbedzie się podczas działań warsztatowych na szlifierni. 
 
Projekt WODA, OGIEŃ I FORMA odbędzie się w pracowni 09 w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00.

data publikacji: 2015-06-11

 Warmia Mazury Design Festival edycja nr 2 już po wakacjach.

A my rozpoczynamy oficjalnie nabór do dwóch wystaw:
POLISH PROVEN DESIGN 
- KOLEKCJE AUTORSKIE
- PROJEKTANCI DLA PRODUCENTÓW 

oraz 

NOWA RZECZ - PREMIERY PRODUKTOWE

Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj >>>>>


data publikacji: 2015-06-10

Już od lipca w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę „Rygalik. Istota rzeczy”. Ekspozycja będzie prezentować osiągnięcia reprezentanta młodej generacji polskiego projektowania – Tomka Rygalika, którego prace już dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Będzie to pierwsza tak duża i wyczerpująca wystawa poświęcona temu artyście.


data publikacji: 2015-06-09

 Ósma już edycja festiwalu odbywać się ma pod hasłem „Nie ma sztuki bez ognia”. Program jest bardzo bogaty.


data publikacji: 2015-06-08

 Najnowsza, międzynarodowa wystawa w galerii Dizajn BWA Wrocław opowiada o projektantach graficznych, którzy przemieniają się w aktywistów, by zabierać głos w ważnych społecznych i politycznych kwestiach. 


data publikacji: 2015-06-08

 Kto, spacerując po Paryżu, nigdy nie zwolnił kroku, kiedy w czasie przechadzki wzrok jego, błądząc pomiędzy drzewami i obłokami, 
spoczął na pięknej, przeszklonej fasadzie atelier jakiegoś artysty? A przytrafić mu się to może nierzadko, w stolicy wiele jest takich budynków i są one obecne prawie w każdej dzielnicy. (…) Budowane z drewna, kamienia czy betonu, niedawno wykończone czy też utrzymane w niezbyt trwałym stylu rustykalnym, artystyczne atelier ciągle fascynują: jakież to arcydzieło rodzi się właśnie za tą cienką szklaną ścianą?
Jean-Claude Delorme


data publikacji: 2015-06-05

 Druga edycja Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR poświęcona jest zagadnieniom polskiego rzemiosła artystycznego wytwarzanego 
w rozsianych po całej Polsce spółdzielniach. Tegoroczne hasło festiwalowe – Rzeczy Wspólne – podkreślać ma ideę kolektywnego działania, która towarzyszyła tworzącym spółdzielnie artystom i rzemieślnikom, a także podkreślać, iż pozostawiony przez nich dorobek jest naszym wspólnym dziedzictwem.


data publikacji: 2015-06-05
Plakat musi śpiewać! 
I na pytanie, co ważniejsze: oko czy mózg, odpowiadam ucho. Najważniejsze jest UCHO! 
Jan Lenica
 
Plakat ma za zadanie gadać... krótko i na temat. 
Jest skrótem graficznym skrótu myślowego.
Plakat to skondensowany, w formie i treści, komunikat wizualny.
Musi dać się połknąć jednym kęsem, w biegu, często z perspektywy pędzącego samochodu. Musi skraść naszą uwagę i zapisać się w pamięci jak znak, symbol.
Nawet niezrozumiały od razu, powinien zakłócić spokój, zaintrygować, rozbawić, wzbudzić zainteresowanie, dyskusję, elegancko zachęcić, zaprosić do czegoś, innym razem wkurzyć, wyprowadzić z równowagi.
Nie powinien być jedynie ładnym, obojętnym obrazkiem, dekoracją korespondującą z deseniem tapczanu!    Stefan Lechwar 
 

 


data publikacji: 2015-06-03

Wystawa „Papierowy teatr” poświęcona jest fenomenowi na skalę światową, jakim była polska szkoła plakatu – zjawisko o takim znaczeniu i randze artystycznej, że doczekało się określenia za pomocą osobnego terminu. W jeleniogórskiej galerii obejrzeć można będzie najwybitniejsze realizacje z zakresu polskiego plakatu teatralnego. Na pierwszą część pokazu złożą się prace z kolekcji krakowskiego znawcy i miłośnika tej dziedziny sztuki, Krzysztofa Dydo, autorstwa twórców lub kontynuatorów tradycji polskiej szkoły plakatu, a w części drugiej zaprezentujemy  twórczość wybitnego grafika, Tomasza Bogusławskiego z Gdańska.


data publikacji: 2015-05-31

 Dla Zvi Heckera architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje w stanie ciągłości, podlegając nieustannym metamorfozom.  Wystawa poświęcona jego dziełu prezentuje sugestywny obraz takiego procesu tworzenia, a jednocześnie ukazuje zbiór wyjątkowych projektów i budynków powstałych w jego wyniku.


data publikacji: 2015-05-28

Wystawa studentów Wydziału Grafiki Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Krakowie jest 4 tego typu wystawą powstającą we współpracy pomiędzy SMTG a ASP. 


data publikacji: 2015-05-28

Dzieciosfera to cykliczna impreza o dzieciach i dla dzieci. Spotkania z designem mają rozwijać twórczy potencjał dzieci, a rodzicom zaprezentować dobrze zaprojektowane i świetnie wykonane przedmioty dla dzieci. 


data publikacji: 2015-05-22
Wystawa Moda to słowo na P
Kurator: Janusz Noniewicz
Wystawa trwa od 5 maja do 18 czerwca 2015 roku
Galeria Salon Akademii w Warszawie

data publikacji: 2015-05-19

Nieużywany miedziany rondel może stać się stolikiem, a zabytkowa lampa lutownicza lampą na biurko. Takie działania wpisują się w coraz popularniejszy trend upcyklingu, czyli nadawania starym przedmiotom nowych zastosowań i unikalnego, designerskiego charakteru.  

 


data publikacji: 2015-05-19
Już za miesiąc startuje kolejna, ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której twórcy - mistrzowie pracy z ogniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę „od kuchni”.
 
 
 
 

data publikacji: 2015-05-18

Polskie gwiazdy architekturyrozmawiać będą o problemie kopiowania. Godz 18.00. Wstęp wolny.

'Autentyczny design jest daleki od „projektowania” opartego na naśladowaniu trendów lub wykorzystaniu gotowych wzorów czy komponentów. Poprzez projekt „Ikony SITAG” nasza firma chce wzbudzić refleksję na temat tego, ile wysiłku wymaga autentyczny design oraz jak głęboko emocjonalnie jest osadzony – podkreśla Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna firmy SITAG i pomysłodawczyni projektu "Ikony SITAG".'


data publikacji: 2015-05-11

Nie jest jasne, czy moda i sztuka mówią tym samym lub przynajmniej podobnym językiem. Nie jest też jasne, czy mówią o tej samej rzeczywistości. Ważne jest natomiast, że coraz częściej zahaczają o swoje terytoria. Na terytorium instytucji sztuki, jaką jest warszawska Akademia Sztuk Pięknych, moda wkroczyła pięć lat temu, kiedy na Wydziale Wzornictwa powołano do życia Katedrę Mody.
Teoretycy mody mówią, że jest ona odbiciem zmian zachodzących w społeczeństwie; socjologowie mody mówią, że często bywa ich katalizatorem, wyprzedza je, wywołuje. Katedra Mody reprezentuje obie te, przecież nieprzeciwstawne, racje.


data publikacji: 2015-05-11

Zdaniem Marcina Krasnego stwierdzenie, że młodzi artyści w Polsce są formalistami, z pewnością byłoby przesadą, ale na pewno można powiedzieć, że przedstawiciele tego nurtu mają we współczesnej polskiej sztuce na tyle silną reprezentację, że otwarcie ich wspólnej wystawy to dziś już niemal czysta formalność. Dosłownie i w przenośni. Wystawa „Czysta formalność” w Galerii Labirynt jest prezentacją zarówno najmłodszego pokolenia artystów, jak i twórców nieco dojrzalszych, w których twórczości pojawiły się interesujące tendencje formalne.


data publikacji: 2015-04-21

Projektowanie przedmiotów użytkowych, czy rzeczy niepospolitych stających się dziełami sztuki współczesnego wzornictwa stanie się tematem Tygodnia Dizajnu zaplanowanego w terminie 22-31 maja 2015 r. Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektów gadżetów o charakterze użytkowym. Prace można zgłaszać do 10 maja 2015 r. Wystawa laureatów odbędzie się podczas Krakowskiego Tygodnia Dizajnu. 


data publikacji: 2015-04-21

Poznań Design Days 2015 to festiwal designu angażujący w organizację liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne, funkcjonujące na terenie Poznania. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. II edycja festiwalu odbędzie się w dniach 8.05 – 17.05.2015. Towarzyszy jej idiom: ,,Nowe Oczekiwania”. W ramach programu odbędą się liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje związane z problematyką oscylującą wokół: designu, architektury, zagadnień urbanistycznych, oraz zjawisk okołoprojektowych, integrujących biznes, sztukę i jej dziedziny, takie jak moda czy fotografia.


data publikacji: 2015-04-20

Archeologia jako dyscyplina naukowa kojarzy się przede wszystkim z badaniami wykopaliskowymi. Można na nią jednak spojrzeć inaczej, przez pryzmat człowieka – naukowca, uczestnika badań, pasjonata archeologii, odkrywcę skarbów, a także odnieść ją do muzealnictwa, ochrony zabytków, popularyzacji i edukacji. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na wystawę podpatrującą pracę archeologów „od kuchni”. 


data publikacji: 2015-04-20

Institue of Design Kielce zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Craft IDea! Tym razem będą to działania z BETONEM. Podczas warsztatu każdy z uczestników samodzielnie przejdzie drogę od przygotowania materiału do wykonania odlewu. Chętni będą mogli wykonać betonową doniczkę oraz ażurową osłonę na lampę. Dodatkowo przekazana zostanie niezbędna wiedza z zakresu projektowania i tworzenia innych drobnych modeli.Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.


data publikacji: 2015-04-20

Czym się różni projektowanie krzesła od planowania dużych projektów urbanistycznych? I czy jedno studio architektoniczne może projektować zarówno małe przedmioty, jak i ogromne przestrzenie? Może! Concordia Design zaprasza na czwartkowy wykład  z cyklu "Design Open", który poprowadzą Jola Starzak i Dawid Strebicki – architekci i urbaniści, pracujący w Polsce i w Belgii. Podczas wykładu projektanci opowiedzą o swoich, bardzo różnorodnych, projektach - pokażą różne ich skale i aspekty procesu projektowania.


data publikacji: 2015-04-20

Punktem odniesienia wystawy jest Nikifor Krynicki. Na jego twórczość składają się obrazy malowane zazwyczaj akwarelą i gwaszem na tekturkach, kartkach z zeszytu, znalezionych lub otrzymanych skrawkach papieru. W autoportretach często pozował na ważną osobę, rekompensując sobie w ten sposób brak szacunku ze strony innych.Wystawa Nikifory po raz pierwszy prezentowana była w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Jej druga odsłona pokazywana w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem została zorganizowana w ramach XLI Sympozjum Naukowego „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna”.


data publikacji: 2015-04-17

W olsztyńskich Koszarach Dragonów, które na co dzień stoją nieużywane, popadając w zapomnienie, od czasu do czasu udaje się zorganizować interesujące wydarzenia artystyczne. W piątek 24.04 odbędzie się tam kolejny wernisaż, tym razem jednodniowej wystawy malarstwa Beaty Jankowskiej "Wiedźmy – portrety: nad widzące, nad czujące, nad…". Wydarzenie zainauguruje imprezę "Samograj Fest 3".


data publikacji: 2015-04-17

Henryk Buszko i Aleksandra Franty to najznamienitrzy duet w historii śląskiej architektury. Ich projekty są dziś interpretowane jako jedne z najważniejszych ikon. Katowicki 'tauzen' – czyli osiedle Tysiąclecia, z charakterystycznymi punktowcami przypominającymi kolby kukurydzy, 'gwiazdy' na osiedlu Roździeńskiego, czy niezwykły kompleks domów sanatoryjnych w Ustroniu, to najbardziej rozpoznawalne realizacje duetu. Oprócz nich na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt innych projektów i realizacji architektów, od wczesnych dzieł z lat 50., po projekty z lat 90-tych.


data publikacji: 2015-04-17

BWA Warszawa zaprasza na wspólną wystawę dwójki artystów - Joanny Janiak i Piotra C. Kowalskiego "Z natury rzeczy" już od 25.04. W ich pracach ujawnia się ich estetyczna spostrzegawczość i skłonność do angażowania natury w proces twórczy. Powtarzając za Moniką Bakke, to sztuka, która wynika z podobnych przeświadczeń, otwarta na biosferę i przesiąknięta nowym sposobem nieantropocentrycznego myślenia.

 


data publikacji: 2015-04-17

Filmy pokazywane w ramach Przeglądu Filmów Dobrze Zakręconych w Sanoku to niezależne produkcje wychodzące poza kinowe konwencje, nieszablonowe... i na swój sposób ”szalone”. Na FDZ prace przesyłają autorzy niewahający się przekształcić swoje oryginalne pomysły w film. Nie są to filmy powstałe „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone wypowiedzi autorskie! Sposób realizacji nie decyduje o przyjęciu na FDZ – znajdziemy tu filmy zrealizowane za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera ale i kredek, czy przedmiotów codziennego użytku. Każdy z nich ma szansę na festiwalową projekcję. 


data publikacji: 2015-04-16

Katowicki „Spodek” i warszawska Rotunda to symbole powojennego modernizmu w Polsce. O czechosłowackich, jugosłowiańskich, rumuńskich czy węgierskich perłach ówczesnej architektury wiemy znacznie mniej. Po raz pierwszy w Polsce wybitni krytycy architektury, architekci i urbaniści tak szeroko przyglądają się fenomenowi socmodernizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. KATO zaprasza na dyskusję wokół nowego numeru pisma "Herito". 


data publikacji: 2015-04-16

IN OUT FESTIVAL 2015 organizowany jest przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Jego 9. edycja odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r. Projekcje prac odbędą się w blokach filmowych wyświetlanych w przestrzeni budynku. Dodatkowo najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w NINATECE na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz znajdą się na płycie DVD, która zostanie wydana po festiwalu.


data publikacji: 2015-04-16

Od 1 kwietnia ruszyła II edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz TEKA Inspiruje, organizowanego przez firmę TEKA, międzynarodową korporację z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń kuchennych i sanitarnych. Tym razem uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie projektu kuchni, który najlepiej oddawałby myśl słynnego projektanta Franka Lloyda Wrighta „Kuchnia sercem domu”.


data publikacji: 2015-04-15

Wystawa będzie ukazywać kulturowe zjawisko robotów z perspektywy historycznej. Od niepamiętnych czasów ludzie starali się tworzyć figury i mechanizmy przypominające człowieka. Kuratorka wystawy, Jasia Reichardt, chce zwrócić uwagę na te początkowe przejawy tworzenia sztucznych ludzi, a także na ich ewolucję na przestrzeni wieków.


data publikacji: 2015-04-15
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013