Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00

W trakcie nadchodzącego Tygodnia Designu w Mediolanie swoją najnowszą kolekcję mebli dmuchanych pokaże MALAFOR. Premiera produktów trójmiejskiego studia odbędzie się w industrialnych wnętrzach festiwalu Ventura Lambrate, znanego z prezentacji nowatorskiego i progresywnego wzornictwa. Najnowsza kolekcja AIR to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych MALAFORa. Tym razem, ukryte w różnokolorowych pokrowcach, poduchy dmuchane leżą na stelażach z drewna dębowego. Wystawa zorganizowana jest w ramach inicjatywy Wystawiajmy się! - programu Instytut Adama Mickiewicza, skierowanego do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności podczas najważniejszych wydarzeń w branży designu na świecie.

 

data publikacji: 2015-04-03

BWA w Tarnowie zaprasza na „Dźwięki i szwy” -  cykl wydarzeń skupionych wokół dwóch wiodących tematów: muzyki i mody.W programie – dj sety, wykłady, warsztaty, koncerty, spotkania z artystami, naukowcami i projektantami . To także kontynuacja cieszących się popularnością wykładów, które w 2014 rokuw Tarnowie prowadzili Marcin Dymiter (tracklista) oraz Marcin Różyc (nowa moda).


data publikacji: 2015-04-03

To wystawa przypominająca o tym, że fotografia jest z natury abstrakcyjna; można powiedzieć, że patrząc na fotografię nie widzimy obrazu świata, ale sam świat, który właśnie przestał istnieć. By więc wydobyć z — lub za pomocą — fotografii jego sensy, a nie tylko widoki, trzeba pracować niejako przeciwko automatyzmowi rejestracji, zakłócać, choćby subtelnie, moment pochwycenia przedmiotu. Właśnie dlatego można by się pokusić o stwierdzenie, że istotę fotografii odnajdziemy w tym, co archeologiczne: oferuje nam jedynie fragmenty, szczątkowe warstwy, momenty, od których możemy rozpocząć (re)konstrukcję.


data publikacji: 2015-04-03

Wystawa Rolanda Wirtza "Immediatus" w Bunkrze Sztuki  jest opowieścią o prywatnych i historycznych miejscach uchwyconych w ostatnich chwilach ich trwania. Kontemplacyjne w nastroju dzieła traktują o sposobach funkcjonowania mitów na temat sytuacji przełomowych i granicznych, dyskretnie odsłaniając konteksty fundujących je wydarzeń historycznych, ale i tych dostrzegalnych lub ważkich tylko z osobistego punktu widzenia. 


data publikacji: 2015-04-01

"Jestem za całkowicie wolnym malarstwem, jestem nawet za uwolnieniem malarstwa od sztuki. Zależy mi, aby malarstwo było czymś uwolnionym i odrębnym od twardej rzeczywistości, mogło być dla niej przeciwwagą.” - mówi artysta malarz, Piotr Butkiewicz. Wystawę jego barwnych, abstrakcyjnych obrazów można podziwiać we Wrocławiu od 11 kwietnia.  

 


data publikacji: 2015-04-01

Śląsk to region, który nie tylko węglem stoi. To kraina różnorodności: społecznej, kulturowej i gospodarczej. Coraz ważniejszą rolę odgrywają w niej nowe technologie i sektor kreatywny. Od 14 do 19 kwietnie w Mediolanie odbędzie się wystawa polskiego wzornictwa zorganizowana przez Śląski Klaster Dizajnu. 13 marek zaprezentuje swoje projekty w ramach festiwalu Ventura Lambrate.

 

data publikacji: 2015-03-31

Zdaniem malarza Ostoi – Ostaszewskiego żyjemy w epoce kryzysu cywilizacji zachodniej przejawiającego się we wszystkich dziedzinach życia, w polityce, ekologii, rodzinie, wierze... co jest bardzo mocno powiązane z głębokim kryzysem sztuki. Na wystawie w BWA Jeleniej Górze można będzie się przekonać jak ustosunkowuje się do tego zagadnienia w swojej twórczości.  


data publikacji: 2015-03-31

Już od 15 kwietnia 2015 wybór prac z kolekcji Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki będzie można oglądać w Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego przy placu Małachowskiego 2 w Warszawie. Na wystawie "Prawda Piękno Dobro. Z kolekcji Zachęty" zobaczyć będzie można dzieła m.in. Aliny Szapocznikow, Henryka Stażewskiego, Katarzyny Kozyry, Julity Wójcik, Jadwigi Sawickiej czy Zbigniewa Libery.  


data publikacji: 2015-03-30

Przygotowywanie krakowskiej wystawy retrospektywnej Marka Cecuły, artysty i projektanta, a także kuratora znaczących artystycznych projektów, było dla kuratorki Anity Bialic nie lada wyzwaniem. Jak opowiedzieć o ponad 40 latach projektowania? Jakie kryterium doboru prac zastosować? Bezwzględnie jestem Artystą! – podkreślił Marek Cecuła w rozmowie, jaką przeprowadziła z nim w trakcie opracowywania koncepcji wystawy. To „bezwzględnie jestem artystą” przesądziło o charakterze jego prezentacji…

 

data publikacji: 2015-03-30

Jak i czy w ogóle można pokazać scenografię na wystawie? Centrum Scenografii Polskiej zaprasza od 31 marca do obejrzenia rezultatów eksperymentu, który zaprezentuje plastykę sceniczną „opowiedzianą od nowa” – scenografię autorstwa jednego artysty widzianą przez innego twórcę i przedstawioną w wideo-eseju. Wystawę będzie można oglądać do 17 maja w sali wystaw czasowych Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach. 


data publikacji: 2015-03-27

Tymek Borowski skupia się  w swoich działaniach artystycznych na „teorii i praktyce rzeczywistości" - poszukiwaniu praktycznych zasad rządzących rzeczywistością. Zajmuje się też samą naturą sztuki: mówi nie tylko o tym, jak być artystą, czym jest sztuka, ale też jak się ją robi, jak wartościuje i jak samo dzieło funkcjonuje w świecie. Demaskując reguły gry funkcjonujące w obiegu sztuki wykorzystuje materiały przypominające pomoce naukowe: proste diagramy, infografiki, plansze z czytelnymi hasłami. W Olsztynie trwa aktualnie jego wystawa.  

 

data publikacji: 2015-03-26

Salon Wiosenny  „Plug- in” to wydarzenie cykliczne poświęcone promocji dzieł sztuki. To miejsce, gdzie można będzie zapoznać się z aktualnymi zjawiskami z kręgu sztuki współczesnej. Prezentowane będą zarówno formy wizualne, jak i muzyka oraz poezja łączące wrażliwość dotyczącą głównego nurtu z kulturą alternatywną. Celem wydarzenia jest uprzystępnienie sztuki odbiorcom oraz wsparcie artystów skupionych wokół Publish Art i Kup Sztukę!, dwóch nowych, poznańskich inicjatyw kulturotwórczych. 


data publikacji: 2015-03-26

Po raz pierwszy Targi Sztuki studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu były organizowane 6-7 grudnia zeszłego roku pod hasłem “zUAP sztukę w Mikołajki”. Zainteresowanie, jakim się cieszyły – zarówno wśród wystawców jak i publiczności - przerosło oczekiwania organizatorów. Naturalną konsekwencją tego był więc pomysł, aby imprezę pojedynczą przekształcić w cykliczną. Druga edycja UAP-owych Targów Sztuki  organizowana jest na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, a zatem pod hasłem “zUAP sztukę z Zającem”…


data publikacji: 2015-03-26

Polska była Krajem Partnerskim największych na świecie targów instalacyjnych ISH 2015 we Frankfurcie. W związku z tym niezwykle prestiżowym faktem Messe Frankfurt i portal Exspace.pl zorganizowali Wystawę Polskiego Wzornictwa Produktowego 'Form and Function’ PRODUCT DESIGN FROM POLAND. Targi odbywały się w dniach 10-14 marca 2014 rok. Mecenasem wystawy było Messe Frankfurt. Pomysłodawcą i kuratorem wystawy była arch. Urszula Kałużna.  


data publikacji: 2015-03-26

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy „Tylko gobelin. Jadwiga Leśkiewicz – Zgieb”, który odbędzie się 8 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 47 gobelinów z lat 1992 – 2014 oraz 25 projektów tkanin artystki.Wystawa będzie czynna do 03 maja 2015 r.

 

data publikacji: 2015-03-25

W Instytucie Designu w Kielcach tworzona będzie wielka Recyclingowa Mandala. Powstanie ona z plastikowych odpadów, nieczynnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych  w ramach warsztatów towarzyszących spotkaniom „Re-Kolekcje Recyklingowe“. 


data publikacji: 2015-03-25

Rafał Kaźmierczak zajmuje się fotografią od ponad 20 lat, pierwszą lustrzankę dostał w wieku 8 lat. Zajmuje się fotografią portretową i aktem. Preferuje fotografię analogową, w tym wielkoformatową, jak i techniki szlachetne - kolodion. W olsztyńskiej Galerii Fotografii i Video zaprezentuje serię portretów kobiet. Są to modelki posiadające swoje konta na portalach zrzeszających fotografów i modelki, a prezentowany  zbiór powstawał na przestrzeni ubiegłych dwóch lat. 


data publikacji: 2015-03-25

Miłośników architektury, urbanistyki i dobrego, miejskiego designu zapraszamy 27 marca do Concordia Design w Poznaniu. W programie trwającego Festiwalu Short Waves m.in. pokaz filmów architektonicznych, merytoryczna dyskusja „Supermodernizm” oraz premiera makiety konceptu Roosevelta 22, w tym budynku Bałtyk, którego budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Będzie to również dzień merytorycznej dyskusji na temat architektonicznych rozwiązań w miastach, inspirowaniu się minionymi epokami oraz budynkach, które są spełnieniem szczytnych idei.  


data publikacji: 2015-03-24

W galerii Awangarda Krzysztof Wałaszek wraz z kuratorką Anną Markowską przygotowali ekspozycję, na którą składają się prace wykonane w najróżniejszych technikach – obrazy na płótnie, grafiki, rzeźby, obiekty i ready mades, do których powstania inspiracją stało się nasze życie społeczno-polityczne. W obrazach i obiektach zobaczymy kolektywną ikonosferę Polaków, absurdy codzienności zarówno socjalistycznej, jak i kapitalistycznej.

 


data publikacji: 2015-03-23

Otwarty plener fotograficzno–teatralny, działania happeningowe oraz czytanie performatywne fragmentów dzienników autorstwa Tadeusza Kantora to specjalne działania przygotowane przez Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin artysty. Na wydarzenia realizowane podczas Międzynarodowego Dnia Teatru na terenie katowickiej Strefy Kultury organizatorzy zapraszają 28 marca od godz. 10.00.


data publikacji: 2015-03-23

Wystawę Erica Pawlitzky'ego pt. "Cyjan – album pułkownika Worotincewa", będzie można oglądać od 11 kwietnia w Galerii 81Stopni w Warszawie. Artysta prezentuje wykonane przez siebię odbitki starych negatywów – cyjanotypie. Była to technika bardzo popularna wśród amatorów fotografii przed stu laty. Składniki można nabyć w każdej aptece, niepotrzebna jest ani ciemnia, ani aparatura powiększająca. Naświetlanie odbywa się na słońcu, za pomocą wody z kranu. Inspiracją do powstania prac byl tytułowy album. 


data publikacji: 2015-03-19

Od 30 marca do 16 maja Culture.pl, we współpracy z The Spirit of Poland, zaprezentuje kolejną odsłonę wystawy polskiego designu w Centro Carioca de Design w Rio de Janeiro.Po dwukrotnej wizycie w São Paulo w ramach DW! São Paulo Design Weekend oraz wystawie w Museu Nacional w Brasilii, przyszła kolej na Rio. Lokalizacja wystawy to nowoczesne Centro Carioca de Design. Będzie to czwarta wystawa z cyklu The Spirit of Poland w Brazylii.

 

data publikacji: 2015-03-18

W drugiej edycji Salonu Wiosennego 2015 „Wiosenne przesilenie” udział wzięło 21 artystów – członków Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski. Zespół BWA w Tarnowie, stanowiący komisję wystawy konkursowej najwyżej ocenił prace: Doroty Bernackiej, Piotra Barszczowskiego, Małgorzaty Cichoń, Agaty Głogowskiej, Janusza Janczego, Światosława Karwata, Małgorzaty Kołcz, Michała Poręby, Wojciecha Ruszla, Joanny Styrylskiej-Gałażyn, Anny Śliwińskiej-Kukli, Aleksandry Zuby-Benn. Po długich obradach postanowiono przyznać Nagrodę Główną – wystawę indywidualną w tarnowskim BWA w 2016 roku – Światosławowi Karwatowi za pracę „Primavera”.

 

data publikacji: 2015-03-18

W dniach 21–22 marca Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie, MOCAK i Stowarzyszenie Pedagogów i Terapeutów SPiT organizują konferencję dedykowaną pamięci Profesor Marii Orwid – lekarza psychiatry, prekursorki terapii rodzinnej. Konferencja stawia w centrum integrację różnych perspektyw w pracy z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z problemami psychicznymi. Spotkaniu specjalistów towarzyszyć będą dwie wystawy. 


data publikacji: 2015-03-17

W myśl powiedzenia Emila Ciorana, że gdyby nie myśl o samobójstwie już dawno by się zabił, wystawa „Ars moriendi/Sztuka umierania” jest rodzajem medytacji nad przemijaniem, świecką próbą oswajania myśli o śmiertelności. Procesem, w którym artyści i widzowie stają się świadkami własnego przemijania oraz umierania innych. Wystawa jest ćwiczeniem się w umieraniu, rozumianym jako ćwiczenie duchowe o anarchistyczny zabarwieniu. 

 

data publikacji: 2015-03-16

Wystawa „Łódzkie mody. Moda i akcesoria strojów XIX – XX w.” podejmuje próbę odtworzenia wyglądu garderoby modnej łodzianki i łodzianina końca XIX i pierwszej tercji XX wieku, na podstawie analizy zarówno zachowanych nielicznych zabytków o ustalonej proweniencji, materiałów ikonograficznych, a także materiałów archiwalnych i źródłowych. W przestrzeni galeryjnej starano się oddać istotę kulturowych zagadnień recepcji mody w środowisku łódzkiego mieszczaństwa i burżuazji. Prezentując rodzaje, typy i zmieniające się formy konstrukcji ubioru oraz jego akcesoriów.


data publikacji: 2015-03-16

Resztki kolekcji rzeźb rodziny von Rose, wydobyte kilkanaście lat temu z ruin pałacu w Dylewie przez zespół archeologów pod kierunkiem nieżyjącego już profesora Tomasza Mikockiego, trafiły jako depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie. Niegdyś wspaniałe dzieła sztuki – w kolekcji tej znajdowały się między innymi prace uznanego włoskiego rzeźbiarza Adolfa Wildta – zostały przez historię zredukowane do przepalonych gruzów. Rozpad krystalicznej struktury marmuru pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia w trakcie pożaru doskonale oddaje destrukcję starego porządku społecznego, z którego logiki wywodzi się sama praktyka kolekcjonowania sztuki. Wystawa „Majątek” prezentuje dwie kolekcje muzealiów ściśle związanych z czasem owych historycznych zmian. 


data publikacji: 2015-03-16

Pokaz z kolekcji Galerii Plakatu Piotra Dąbrowskiego towarzyszy wystawie „Andrzej Wróblewski: Recto/Verso. 1948–1949, 1956–1957” i prezentuje plakaty współczesne artyście. Ich wybór został zbudowany wokół najważniejszych, ale jednocześnie najbardziej dramatycznych momentów historii powojennej sztuki. Otwierają go lata 40., z pierwszą falą nowoczesności, potem widzimy krótki okres socrealizmu ogłoszonego w 1949 roku oraz postalinowską odwilż. Wybór zamyka się rokiem 1962.
 


data publikacji: 2015-03-16

Wernisaż kolejnej wystawy z cyklu Projektanci IDK odbędzie się 20.03.2015 r. o godz. 18.00 w Galerii Brama Instytutu Designu w Kielcach. Tym razem będzie to ekspozcja  autorstwa Joanny Kurkiewicz „Smakuje jak papier", na codzień pracującej w pracowni papieru IDK. W ramach projektu, w kwietniu, będą miały miejsce również wydarzenia towarzyszące m.in. warsztaty z food design. 


data publikacji: 2015-03-16

Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie zaprasza na podwójny wernisaż - 18 marca o godz. 18:00 owarte zostaną tam dwie wystawy: "Obrazy Statyczne" Wiesława Łuczaja oraz "Miejsca i Ścieżki" Joanny Zak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


data publikacji: 2015-03-16

Podstawowym założeniem programu Kultura Dostępna jest, jak informuje na swojej stronie resort, „poszerzanie wachlarza inicjatyw ograniczających przeszkody w dostępie do kultury oraz uświadamiających potrzebę uczestnictwa w niej”. W ramach projektu"Muzea Narode za Złotówkę" uczniowie i studenci do 26 roku życia zasymboliczną opłatą 1 zł mogą zwiedzać takze wystawy m.in. w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Galerii Arsenał w Białymstoku,Galerii Labirynt w Lublinie, CSW „Znaki Czasu”  w Toruniu, CSW Łaźnia w Gdańsku czy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

 


data publikacji: 2015-03-13

Podczas tegorocznej edycji targów ISH we Frankfurcie Messe Frankfurt wraz z portalem exspace.pl | beyond fair design organizuje Wystawę Polskiego Wzornictwa Produktowego "Form and Function" (PRODUCT DESIGN FROM POLAND).  Na powierzchni 150 mkw. zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane projekty 14 znanych polskich marek i 28 wybitnych polskich projektantów , w większości,  laureatów najbardziej prestiżowych nagród w Polsce i na  świecie w dziedznie dizajnu: Red Dot, iF czy Dobry Wzór.

 
 

data publikacji: 2015-03-13

„Woodland” to trzecia indywidualna wystawa Dawida Czycza w krakowskim Zderzaku. Pierwsza „O wadach” odbyła się w 2010 roku, druga „Ciała stałe” w 2011. W obrazach prezentowanych na obecnej wystawie przykuwają uwagę niespotykane wcześniej, a cieszące oko zestawienia kolorów, np. purpury i oranżu, delikatnego seledynu i bladego różu, stosowane w dawnych iluminarzach i florenckim malarstwie renesansowym. Woodland przypomina bardziej zoo lub cyrk, niż naturalne środowisko zwierząt. To scena dla różnych wydarzeń – zwierzęta prezentują się na niej w pełnej okazałości, odgrywają różne role lub oczekują na prezentację. 

 

data publikacji: 2015-03-13

Wspólna wystawa C.T. Jaspera i Joanny Malinowskiej w Muzeum Sztuki w Łodzi jest refleksją nad nierozdzielnością życia i sztuki. Jej uzasadnieniem – związek dwóch indywidualności, pary twórców oraz powinowactwa i różnice, łączące i polaryzujące ich postawy artystyczne. Autotematyczna narracja przyjmie kształt klasycznej muzealnej retrospektywy, systematyzującej najważniejsze prace autorów.Na wystawie zaprezentowane zostaną instalacje, filmy, rzeźby i obiekty. Zawarte w nich odwołania do różnych kultur, zjawisk etnicznych i artystycznych stanowią charakterystyczną cechę twórczości obojga artystów. 


data publikacji: 2015-03-13

Kolejna odsłona programu TRAFO MEDIA LAB w Trafostacji Sztuki w Szczecinie prezentuje dialog dwóch młodych artystów, dla których punktem wyjścia dla poszukiwań były historia i zmieniająca się funkcja miejsc. Mateusz Kiszka w cyklu fotografii „Martwa Wisła” bada teren sztucznego ramienia Wisły, które miało w założeniu regulować tory rzeki w czasie wiosennych roztopów. Jego fotografie są dokumentacją przeobrażającego się pejzażu, miejsc na pozór banalnych lecz kryjących w sobie ważne dla Polski wydarzenia. Wideo „Gazownia Miejska Warszawa” Urszuli Kozak pokazuje wnętrze wypełnionej wodą rotundy, imponującej budowli, która jest częścią nieczynnej od 1978 roku warszawskiej Gazowni Miejskiej. Artystka dokonuje ingerencji w przestrzeń opuszczonego i ulegającego degradacji budynku.


data publikacji: 2015-03-11

Tężnia sztuki Roberta Kuśmirowskiego jest konstrukcją zbudowaną z drewna iglastego, systemu różnych łączeń i drewnianych podpór, a przede wszystkim – jest triumfem masy przedmiotów i urządzeń powystawowych, gromadzonych przeze mnie od 12 lat. Zebrane i poukładane zostały według gabarytów, funkcji i kolorów, wraz ze spisem inwentarzowym charakterystycznym dla zbiorów muzealnych. Konstrukcja Tężni sztuki została zaprojektowana z myślą o naszych doznaniach wizualnych i poddaje naszą percepcję wzrokową próbie wrażliwości na zmiany zachodzące w ustanowionym obiekcie. To praca poświęcona otoczeniu, z jego świadomym zajęciem.

 
 

data publikacji: 2015-03-10

Z okazji 85. imienin Józefa Wilkonia zapraszamy, w imieniu organizatorów, do Kina Atlantic w Warszawie na malowane słowem, obrazem i muzyką spotkanie z Mistrzem polskiej ilustracj książkowej. Wydarzenie rozpocznie się 19 marca o godz. 18.00. W programie m.in. premiera najnowszej książki „Zbuntowany Elektron” i  warsztat malarski dla zgromadzownych gości.  

 

 

 

 


data publikacji: 2015-03-10

Pierwsza edycja konkursu „30 / 30” na najlepszą okładkę płytową 2014 roku  przeznaczonego dla grafików, których projekty graficzne okładek dla wydawnictw muzycznych (płyt kompaktowych, winylowych, itp.) zostały wydane w 2014 r. oraz do 30 kwietnia 2015 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w kwocie 5.000 zł (oraz dyplom pierwszej edycji konkursu) a autorzy trzydziestu pozostałych, najlepszych projektów nagrody w kwocie 300 zł. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Miejskiej „Arsenał”. Wyboru dokona niezależne jury składające się z przedstawicieli branży muzycznej i grafików, obradujące pod przewodnictwem jednego z najbardziej znanych grafików w branży – Rosława Szaybo.


data publikacji: 2015-03-10

W Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji zostanie w tym roku zaprezentowana monumentalna panoramiczna projekcja filmowa z dokumentacją przedstawienia opery Halka Stanisława Moniuszki, które odbyło się 7 lutego w miejscowości Cazale położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju. Zwycięzcy konkursu na tegoroczną reprezentację Polski w Wenecji, artyści C. T. Jasper i Joanna Malinowska oraz kuratorka Magdalena Moskalewicz, postanowili wystawić Halkę na Haiti zainspirowani graniczącym z obłędem planem bohatera filmu Wernera Herzoga Fitzcarraldo, który pragnął wznieść operę w amazońskiej dżungli. 


data publikacji: 2015-03-10

Lucjan Kintopf uczynił z techniki żakardowej instrument twórczej kreacji. Przemysłowe narzędzie produkcji tekstylnej przekształcił w sprawny nośnik artystycznej wypowiedzi. Na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostaną zaprezentowane teraz najsłynniejsze tkaninowe realizacje oraz projekty i szkice Artysty. Towarzyszyć im będą kompozycje jego żony – Haliny Karpińskiej-Kintopf, z którą wspólnie pracował w „Ładzie”, wystawiał w galeriach, zajmował się architekturą wnętrz, wykładał w poznańskiej uczelni.

 

 


data publikacji: 2015-03-10

Północny szlak” to nie tylko tytuł wystawy Grzegorza Witkowskiego. Taki sam tytuł nosi jeden z obrazów na niej prezentowanych, a także wiersz pochodzący ze zbioru „Pomieszczenia i ogrody”. Wernisaż 21.03.2015 odbędzie się w ramach obchodów 6 urodzin Gdańskiej Galerii Miejskiej.  


data publikacji: 2015-03-09
Wystawa prezentująca twórczość Patika Kovacovskeho oraz Marcina Berdyszaka artystów rozpoczynających działalność artystyczną w latach 90-tych. Kovacovsky i Berdyszak przyjaźnią się i od lat i wielokrotnie razem prezentowali swoje prace na wspólnych wystawach w Polsce i na Słowacji.

 

 


data publikacji: 2015-03-06

Na wystawie "Zbiory Wspólne" znajdą się obiekty z kolekcji Galerii Arsenał w Białymstoku, Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz licznych instytucji publicznych województwa podlaskiego. Dzieła sztuki współczesnej zostały zestawione z obiektami muzealnymi, a także eksponatami gromadzonymi jako pomoce naukowe czy świadectwa historii. Wszystkie eksponaty pochodzą z terenu Podlasia; wystawa jest więc także specyficzną opowieścią o regionie, jego historii oraz wrażliwości i ambicjach jego mieszkańców.

 

data publikacji: 2015-03-06

Punktem wyjścia wystawy "1958" jest zbiór fotografii z lat 50. XX w., znaleziony w duńskim sklepie ze starociami oraz poczucie, że praca nad archiwum zaciera granice rzeczywistości. Franczak, odnosząc się do znalezionych fotografii i konkretnego miejsca - wyspy na Morzu Bałtyckim, z jednej strony opowiada o niepokoju i poczuciu zamknięcia, jaki wywołuje mieszkanie na skrawku lądu otoczonego przez wodę, z drugiej zaś prowadzi przewrotną grę z widzem i jego emocjami poprzez zatarcie granic między światem fikcyjnym i rzeczywistym.Całość dopełnia dźwięk Marcina Dymitera. 


data publikacji: 2015-03-06

Galeria Miejska we Wrocławiu organizuje wystawę zatytułowaną Ciała a rzeczy, prezentującą obrazy, rzeźby oraz instalacje jedenastu, w większości wypadków, młodych polskich artystów, włączających do obszaru swoich poszukiwań problematykę ciał i/lub rzeczy: Agnieszki Ewy Braun, Miłosza Flisa, Artura Grochowskiego, Marceliny Groń, Bereniki Kowalskiej, Karoliny Krawczyk, Klaudii Lipczewskiej, Moniki Martys-Mroczek, Katarzyny Rak, Tomasza Skórki oraz Zuzy Ziółkowskiej. Dzieła będą eksponowane dd 13 marca do 2 maja 2015 r. w murach Galerii Miejskiej oraz na patio kamienicy przy placu Solnym 14 we Wrocławiu. 


data publikacji: 2015-03-05

Wystawa poświęcona zawłaszczaniu, zapożyczaniu, przetwarzaniu, remiksowaniu i samplowaniu kultury, a dokładniej: wykorzystywaniu istniejących już obiektów, zdjęć artystycznych czy prasowych, dzieł sztuki stworzonych przez innych artystów, filmów, literatury, muzyki oraz wszystkiego, co powstaje w szeroko pojętej sferze kultury i poza nią. Działania takie mają różny zakres: od bezpośrednich, dosłownych zawłaszczeń, bez dokonywania jakiejkolwiek ingerencji przez artystów, przez niewielkie transformacje, po inspiracje, których rezultatem są zupełnie nowe dzieła, o nowych formach wizualnych, jedynie aluzyjnie odnoszące się do pierwowzorów. 


data publikacji: 2015-03-04

Już po raz dziewiąty w Poznaniu odbywa się Biennale Grafiki Studenckiej. Wydarzenie stwarzające szansę zaistnienia młodym artystom, a publiczności wglądu w stan najmłodszej sztuki. 31 stycznia 2015 Jury, pod przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego, wyłoniło prace 39 autorów, jako nominacje do nagród 9. Biennale Grafiki Studenckiej. Postanowiono nie ustanawiać Grand Prix 9BGS, przyznając jednocześnie trzy równorzędne I Nagrody, jedną II Nagrodę i pięć III Nagród. Ponadto przyznano Nagrodę Towarzystwa Jerzego Piotrowicza, dwie Nagrody Młodych oraz cztery Wyróżnienia Honorowe.

 


data publikacji: 2015-03-04

Outsiderzy świata sztuki, muzyki i literatury: dziwacy, eksperymentatorzy, emigranci, prowokatorzy, niespełnieni rewolucjoniści, wynalazcy... Muzycy bez nut, filmowcy bez kamer, malarze bez płócien. Na przełomie lat l50. i '60. rzucili wyzwanie dominującym estetykom: zacierali dotychczasowe podziały między sztukami, tworzyli nowe środki artystycznego wyrazu. Jednym z radykalnych przejawów tej tendencji była sieć artystów, swoista artystyczna międzynarodówka, nazwana przez George’a Maciunasa Fluxusem. 13 marca MOCAK zaprasza na wydarzenia poświęcone właśnie Fluxusowi. 


data publikacji: 2015-03-04

Rusza nabór prac w konkursie In Out Festival 2015. Konkurs jest dwuetapowy, a jury I etapu konkursu do 10 kwietnia 2015 wybierze 25 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu, a tym samym zostaną pokazane podczas przeglądów w CSW Łaźnia w Gdańsku. Konkurs jest skierowany do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych.


data publikacji: 2015-03-02

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza 6 marca o godz.18:00 na wernisaż wystawy Struktura i terytorium Mileny Romanowskiej. Artystka tworzy swoisty dialog ze śladami dawnej rzeczywistości, które zostały obencie w większości wymazane ze zbiorowej świadomości. Milena Romanowska dokonuje artystycznej próby wniknięcia w atmosferę życia poprzednich pokoleń, jednocześnie metaforycznie ukazując dzisiejszego człowieka, jego samotność, niepokój, pustkę, zniechęcenie. 


data publikacji: 2015-03-02
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013