Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

Wspólna wystawa C.T. Jaspera i Joanny Malinowskiej w Muzeum Sztuki w Łodzi jest refleksją nad nierozdzielnością życia i sztuki. Jej uzasadnieniem – związek dwóch indywidualności, pary twórców oraz powinowactwa i różnice, łączące i polaryzujące ich postawy artystyczne. Autotematyczna narracja przyjmie kształt klasycznej muzealnej retrospektywy, systematyzującej najważniejsze prace autorów.Na wystawie zaprezentowane zostaną instalacje, filmy, rzeźby i obiekty. Zawarte w nich odwołania do różnych kultur, zjawisk etnicznych i artystycznych stanowią charakterystyczną cechę twórczości obojga artystów. 


data publikacji: 2015-03-13

Kolejna odsłona programu TRAFO MEDIA LAB w Trafostacji Sztuki w Szczecinie prezentuje dialog dwóch młodych artystów, dla których punktem wyjścia dla poszukiwań były historia i zmieniająca się funkcja miejsc. Mateusz Kiszka w cyklu fotografii „Martwa Wisła” bada teren sztucznego ramienia Wisły, które miało w założeniu regulować tory rzeki w czasie wiosennych roztopów. Jego fotografie są dokumentacją przeobrażającego się pejzażu, miejsc na pozór banalnych lecz kryjących w sobie ważne dla Polski wydarzenia. Wideo „Gazownia Miejska Warszawa” Urszuli Kozak pokazuje wnętrze wypełnionej wodą rotundy, imponującej budowli, która jest częścią nieczynnej od 1978 roku warszawskiej Gazowni Miejskiej. Artystka dokonuje ingerencji w przestrzeń opuszczonego i ulegającego degradacji budynku.


data publikacji: 2015-03-11

Tężnia sztuki Roberta Kuśmirowskiego jest konstrukcją zbudowaną z drewna iglastego, systemu różnych łączeń i drewnianych podpór, a przede wszystkim – jest triumfem masy przedmiotów i urządzeń powystawowych, gromadzonych przeze mnie od 12 lat. Zebrane i poukładane zostały według gabarytów, funkcji i kolorów, wraz ze spisem inwentarzowym charakterystycznym dla zbiorów muzealnych. Konstrukcja Tężni sztuki została zaprojektowana z myślą o naszych doznaniach wizualnych i poddaje naszą percepcję wzrokową próbie wrażliwości na zmiany zachodzące w ustanowionym obiekcie. To praca poświęcona otoczeniu, z jego świadomym zajęciem.

 
 

data publikacji: 2015-03-10

Z okazji 85. imienin Józefa Wilkonia zapraszamy, w imieniu organizatorów, do Kina Atlantic w Warszawie na malowane słowem, obrazem i muzyką spotkanie z Mistrzem polskiej ilustracj książkowej. Wydarzenie rozpocznie się 19 marca o godz. 18.00. W programie m.in. premiera najnowszej książki „Zbuntowany Elektron” i  warsztat malarski dla zgromadzownych gości.  

 

 

 

 


data publikacji: 2015-03-10

Pierwsza edycja konkursu „30 / 30” na najlepszą okładkę płytową 2014 roku  przeznaczonego dla grafików, których projekty graficzne okładek dla wydawnictw muzycznych (płyt kompaktowych, winylowych, itp.) zostały wydane w 2014 r. oraz do 30 kwietnia 2015 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w kwocie 5.000 zł (oraz dyplom pierwszej edycji konkursu) a autorzy trzydziestu pozostałych, najlepszych projektów nagrody w kwocie 300 zł. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Miejskiej „Arsenał”. Wyboru dokona niezależne jury składające się z przedstawicieli branży muzycznej i grafików, obradujące pod przewodnictwem jednego z najbardziej znanych grafików w branży – Rosława Szaybo.


data publikacji: 2015-03-10

W Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji zostanie w tym roku zaprezentowana monumentalna panoramiczna projekcja filmowa z dokumentacją przedstawienia opery Halka Stanisława Moniuszki, które odbyło się 7 lutego w miejscowości Cazale położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju. Zwycięzcy konkursu na tegoroczną reprezentację Polski w Wenecji, artyści C. T. Jasper i Joanna Malinowska oraz kuratorka Magdalena Moskalewicz, postanowili wystawić Halkę na Haiti zainspirowani graniczącym z obłędem planem bohatera filmu Wernera Herzoga Fitzcarraldo, który pragnął wznieść operę w amazońskiej dżungli. 


data publikacji: 2015-03-10

Lucjan Kintopf uczynił z techniki żakardowej instrument twórczej kreacji. Przemysłowe narzędzie produkcji tekstylnej przekształcił w sprawny nośnik artystycznej wypowiedzi. Na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostaną zaprezentowane teraz najsłynniejsze tkaninowe realizacje oraz projekty i szkice Artysty. Towarzyszyć im będą kompozycje jego żony – Haliny Karpińskiej-Kintopf, z którą wspólnie pracował w „Ładzie”, wystawiał w galeriach, zajmował się architekturą wnętrz, wykładał w poznańskiej uczelni.

 

 


data publikacji: 2015-03-10

Północny szlak” to nie tylko tytuł wystawy Grzegorza Witkowskiego. Taki sam tytuł nosi jeden z obrazów na niej prezentowanych, a także wiersz pochodzący ze zbioru „Pomieszczenia i ogrody”. Wernisaż 21.03.2015 odbędzie się w ramach obchodów 6 urodzin Gdańskiej Galerii Miejskiej.  


data publikacji: 2015-03-09
Wystawa prezentująca twórczość Patika Kovacovskeho oraz Marcina Berdyszaka artystów rozpoczynających działalność artystyczną w latach 90-tych. Kovacovsky i Berdyszak przyjaźnią się i od lat i wielokrotnie razem prezentowali swoje prace na wspólnych wystawach w Polsce i na Słowacji.

 

 


data publikacji: 2015-03-06

Na wystawie "Zbiory Wspólne" znajdą się obiekty z kolekcji Galerii Arsenał w Białymstoku, Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz licznych instytucji publicznych województwa podlaskiego. Dzieła sztuki współczesnej zostały zestawione z obiektami muzealnymi, a także eksponatami gromadzonymi jako pomoce naukowe czy świadectwa historii. Wszystkie eksponaty pochodzą z terenu Podlasia; wystawa jest więc także specyficzną opowieścią o regionie, jego historii oraz wrażliwości i ambicjach jego mieszkańców.

 

data publikacji: 2015-03-06

Punktem wyjścia wystawy "1958" jest zbiór fotografii z lat 50. XX w., znaleziony w duńskim sklepie ze starociami oraz poczucie, że praca nad archiwum zaciera granice rzeczywistości. Franczak, odnosząc się do znalezionych fotografii i konkretnego miejsca - wyspy na Morzu Bałtyckim, z jednej strony opowiada o niepokoju i poczuciu zamknięcia, jaki wywołuje mieszkanie na skrawku lądu otoczonego przez wodę, z drugiej zaś prowadzi przewrotną grę z widzem i jego emocjami poprzez zatarcie granic między światem fikcyjnym i rzeczywistym.Całość dopełnia dźwięk Marcina Dymitera. 


data publikacji: 2015-03-06

Galeria Miejska we Wrocławiu organizuje wystawę zatytułowaną Ciała a rzeczy, prezentującą obrazy, rzeźby oraz instalacje jedenastu, w większości wypadków, młodych polskich artystów, włączających do obszaru swoich poszukiwań problematykę ciał i/lub rzeczy: Agnieszki Ewy Braun, Miłosza Flisa, Artura Grochowskiego, Marceliny Groń, Bereniki Kowalskiej, Karoliny Krawczyk, Klaudii Lipczewskiej, Moniki Martys-Mroczek, Katarzyny Rak, Tomasza Skórki oraz Zuzy Ziółkowskiej. Dzieła będą eksponowane dd 13 marca do 2 maja 2015 r. w murach Galerii Miejskiej oraz na patio kamienicy przy placu Solnym 14 we Wrocławiu. 


data publikacji: 2015-03-05

Wystawa poświęcona zawłaszczaniu, zapożyczaniu, przetwarzaniu, remiksowaniu i samplowaniu kultury, a dokładniej: wykorzystywaniu istniejących już obiektów, zdjęć artystycznych czy prasowych, dzieł sztuki stworzonych przez innych artystów, filmów, literatury, muzyki oraz wszystkiego, co powstaje w szeroko pojętej sferze kultury i poza nią. Działania takie mają różny zakres: od bezpośrednich, dosłownych zawłaszczeń, bez dokonywania jakiejkolwiek ingerencji przez artystów, przez niewielkie transformacje, po inspiracje, których rezultatem są zupełnie nowe dzieła, o nowych formach wizualnych, jedynie aluzyjnie odnoszące się do pierwowzorów. 


data publikacji: 2015-03-04

Już po raz dziewiąty w Poznaniu odbywa się Biennale Grafiki Studenckiej. Wydarzenie stwarzające szansę zaistnienia młodym artystom, a publiczności wglądu w stan najmłodszej sztuki. 31 stycznia 2015 Jury, pod przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego, wyłoniło prace 39 autorów, jako nominacje do nagród 9. Biennale Grafiki Studenckiej. Postanowiono nie ustanawiać Grand Prix 9BGS, przyznając jednocześnie trzy równorzędne I Nagrody, jedną II Nagrodę i pięć III Nagród. Ponadto przyznano Nagrodę Towarzystwa Jerzego Piotrowicza, dwie Nagrody Młodych oraz cztery Wyróżnienia Honorowe.

 


data publikacji: 2015-03-04

Outsiderzy świata sztuki, muzyki i literatury: dziwacy, eksperymentatorzy, emigranci, prowokatorzy, niespełnieni rewolucjoniści, wynalazcy... Muzycy bez nut, filmowcy bez kamer, malarze bez płócien. Na przełomie lat l50. i '60. rzucili wyzwanie dominującym estetykom: zacierali dotychczasowe podziały między sztukami, tworzyli nowe środki artystycznego wyrazu. Jednym z radykalnych przejawów tej tendencji była sieć artystów, swoista artystyczna międzynarodówka, nazwana przez George’a Maciunasa Fluxusem. 13 marca MOCAK zaprasza na wydarzenia poświęcone właśnie Fluxusowi. 


data publikacji: 2015-03-04

Rusza nabór prac w konkursie In Out Festival 2015. Konkurs jest dwuetapowy, a jury I etapu konkursu do 10 kwietnia 2015 wybierze 25 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu, a tym samym zostaną pokazane podczas przeglądów w CSW Łaźnia w Gdańsku. Konkurs jest skierowany do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych.


data publikacji: 2015-03-02

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza 6 marca o godz.18:00 na wernisaż wystawy Struktura i terytorium Mileny Romanowskiej. Artystka tworzy swoisty dialog ze śladami dawnej rzeczywistości, które zostały obencie w większości wymazane ze zbiorowej świadomości. Milena Romanowska dokonuje artystycznej próby wniknięcia w atmosferę życia poprzednich pokoleń, jednocześnie metaforycznie ukazując dzisiejszego człowieka, jego samotność, niepokój, pustkę, zniechęcenie. 


data publikacji: 2015-03-02

Wystawa „meetingpoint” jest ciekawym przykładem współpracy artystek, których twórczość pozornie nie ma punktów wspólnych. Sama wystawa prezentuje wyniki ich konceptualnej pracy nad wspólnym zadanym tematem, w różnych miejscach świata, wykorzystującej odmienne media. To druga odsłona  wizualizacji projektu Nobuko Hayashi i Anny Orbaczewskiej-Niedzielskiej, który rozpoczął się podczas ich spotkania w Bremie w 2012 roku. 

 

 

 


data publikacji: 2015-02-27

AK30 to cykl trzydziestu niepowtarzalnych wystaw zorganizowanych w prywatnych pracowniach i mieszkaniach artystów związanych z poznańskim środowiskiem twórczym. W tym roku, wydarzenie odbędzie się już po raz szósty i potrwa od 27 lutego do 28 marca. Podobnie jak w poprzednich edycjach, uczestnicy projektu zaproszą publiczność do niedostępnych na co dzień przestrzeni, prezentując nie tylko własną twórczość, ale również miejsce, w którym pracują, odpoczywają, mieszkają i skąd czerpią inspiracje. Każda z ekspozycji, trwająca tylko jeden wieczór, stworzy okazję do osobistego poznania artystów, warsztatu ich pracy i charakteru twórczości poza oficjalnymi instytucjami. Podczas szóstej edycji AK30 – 30 wystaw – 30 dni, publiczność będzie mogła również wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, takich jak wykłady i spotkania.


data publikacji: 2015-02-27

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprezentuje wystawę malarstwa Jerzego Skolimowskiego – reżysera, scenarzysty, aktora filmowego, producenta, poety i malarza. Ekspozycja towarzyszy nadaniu artyście tytułu doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Skolimowski W 1969 wyjechał z Polski. Realizował filmy w Anglii, Włoszech i USA. Zdobył wiele nagród filmowych, w tym m.in.:: Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za obraz „Le Depart”, nagrody na festiwalach w Cannes

 

 


data publikacji: 2015-02-26

Celem projektu Rajza po Kato jest ożywienie artystycznego ducha Katowic i zachęcenie mieszkańców do twórczej aktywności. W sobotę 7.03. podczas plenerowej wystawy w Galerii 138 m w Katowicach będzie można się dowiedzieć, które kulturalne wydarzenia wniknęły w tkankę miasta i nadają mu bieg.


data publikacji: 2015-02-26

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na wernisaż wystawy malarstwa i fotografii „To jest nasze MIEJSCE” –  Julia Andrzejewska, Natalia Andrzejewska, Stanisław Andrzejewski, który odbędzie się 25 lutego (środa) 2015 r. o godz. 18.00 na II piętrze w budynku Centrum Edukacji Technologicznej, ul. Prawocheńskiego 9 (Kortowo), Olsztyn. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Bojarska-Waszczuk. 


data publikacji: 2015-02-25

Nagroda Artystyczna Galion Gdyński to wyróżnienie dla wybitnych artystów i animatorów kultury związanych z gdyńskim środowiskiem przyznawane od 1995 roku. Od 10 lat Galion wręczany jest również firmie, która w roku poprzednim sprawowała opiekę nad przedsięwzięciami kulturalnymi w Gdyni.Kapituła Nagrody w składzie: przewodniczący Wiceprezydent Marek Stępa; członkowie: Maja Wagner, Karin Moder, Larry Okey Ugwu, Iwona Borawska, Jarosław Wojciechowski wyłoniła nominacje w kategoriach: kreacja artystyczna, animacja kultury, debiut artystyczny oraz mecenat kultury.


data publikacji: 2015-02-25

Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Fundacja Imago Mundi w Krakowie zapraszają serdecznie 27 lutego o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Projekt Metropolis”, największej dotychczasowej wystawy sztuki współczesnej. Ekspozycja podejmująca się tworzenia aktualnego obrazu Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego będzie prezentowana w siedzibie Muzeum przy ul. T. Dobrowolskiego 1 do 19 kwietnia br. 

 

 


data publikacji: 2015-02-25

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na spotkanie z fotografem Ronny Senem, które odbędzie się w GGM2 w czwartek 26.02 o godzinie 17:00. Ronny Sen przebywa na dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Rezydencja odbywa się dzięki stypendium z Instytutu Polskiego w New Delhi. Sen pracuje nad projektem przedstawiającym gdańską architekturę. Wystawa prezentująca projekt odbędzie się pod koniec roku 2015 podczas New Delhi Photo Festival Indiach.


data publikacji: 2015-02-24
Fotorelacja ze stoiska Suszek. Na stoisku gościnnie lampy projektantów: Ping Pug Design, Nie/Bo Design, Lubię Patyki.
data publikacji: 2015-02-23

„Dobre czasy, złe czasy” to tytuł pierwszej w Polsce indywidualnej wystawy artystki. Anna Jermolaewa jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych artystek austriackich. Posługuje się głównie takimi mediami jak fotografia, wideo i instalacja. Interesuje ją przede wszystkim analiza struktur, w których funkcjonuje społeczeństwo, jak również stosunki społeczne i sfera życia codziennego. W swoich pracach koncentruje się na ukazywaniu warunków i ograniczeń ludzkiego istnienia.


data publikacji: 2015-02-23

Bardzo miło nam poinformować, iż w dniu 17 lutego podczas targów MEBLE POLSKA w Poznaniu zostały wręczone nagrody w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2015” – drugim etapie inicjatywy „Mebel marzeń 2015”. Portal Formwell objął wydarzenie patronatem medialnym. 

 


data publikacji: 2015-02-23

Końca dobiegła już 7. edycja arena DESIGN odbywająca się w dniach 17-20 lutego 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 5. Także w tym roku ekspozycja podzielona była na 5 stref/ wystaw tematycznych: Forum, Top Design, Innowacje, Kreatywni i Edukacja.

 

data publikacji: 2015-02-23

Czy można powąchać i posmakować reklamę, stworzyć wizerunek swój lub marki wykorzystując wszystkie zmysły? To zaskakujące, ale przy pomocy Sense Brandingu jest to możliwe. Więcej o tej innowacyjnej i zaskakującej metodzie kształtowania wizerunku już niedługo – 2 marca – podczas otwartego wykładu w Concordii Design. 


data publikacji: 2015-02-23

W dniach 10.02. - 15.02.2015 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu miała miejsce wystawa "Jan Berdyszak / Pro Memoriam", stanowiąca pożegnanie/wspomnienie zmarłego w 2014 roku Jana Berdyszaka, artysty związanego od lat z uczelnią toruńską i galerią Wozownia. Wystawa przygotowywana została przez grupę artystów – pracowników WSP UMK w Toruniu: Bogdana Cmielewskiego, Witolda Chmielewskiego, Wiesława Smużnego i Mariana Stępaka. Obok prac inicjatorów na wystawie znalazła się też po raz pierwszy prezentowana ostatnia praca Jana Berdyszaka.


data publikacji: 2015-02-23

Wernisaż wystawy "Polish Design in the Middle of" już za nami, odbył się w Concordia Design w czwartek 19 lutego. Kuratorowaną przez Izabelę Bołoz ekspozycję można zwiedzać do 3 marca 2015. Wystawa powstała z inicjatywy culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu na świecie. To unikalny wybór prac najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów, dzięki czemu stwarza niepowtarzalną okazję do tak obszernej prezentacji tego, co dzieje się w Polsce wśród młodego i średniego pokolenia designerów.


data publikacji: 2015-02-20

Grupa Sztuka Architektury już po raz siódmy zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL potrwa do 5 marca 2015 roku. W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów! Realizacje podzielone są na trzy główne kategorie: kubatura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.


data publikacji: 2015-02-13

Zbiorowa wystawa prezentująca fotografie, wideo, performance, rysunki i obiekty średniej i młodej generacji artystów mołdawskich i dwa projekty polskich twórców powstałe w Mołdawii. Wybrane prace w różny sposób odzwierciedlają sytuację w tym kraju – o złożonej tożsamości, w trakcie przemian, podlegającego wpływom ze wschodu i zachodu Europy, rozpiętego między postsowieckimi sentymentami a aspiracjami do społecznego i ekonomicznego rozwoju.  

 


data publikacji: 2015-02-13
Targi arena DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu. Wydarzenie skierowane jest do międzynarodowego grona: projektantów, architektów wnętrz, studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym, producentów, firm usługowych, handlowców. 7. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-20 lutego 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 5.

data publikacji: 2015-02-12

W twórczości Magdaleny Moskwy nie chodzi o odwzorowanie zewnętrzności, ale o „ucieleśnienie wewnętrzności” pozwalające zobrazować interesujące artystkę warstwy psychiczne i stany emocjonalne. Twórczość artystki dotyka tematu ciała: od wczesnych prac, poprzez charakterystyczne portrety kobiece, aż po najnowsze ekspresyjne „cielesne” reliefy i dzieła zacierające granicę między malarstwem a rzeźbą. 


data publikacji: 2015-02-12

Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Żydów Poslkich w Warszawie oraz Filharmonia w Szczecinie zostały nominowane do nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award 2015. Wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkurów w dziedzinie architektury międzynarodowej ogłoszone zostaną 8 maja 2015 r.


data publikacji: 2015-02-10

Polska na Biennale w Wenecji!  Projekt „Plastic is Fantastic! Laboratoium 3R Recycle-Reused-Reduce”, przygotowany przez Fundację Fly with Art we współpracy z Wytwórnią 21 i Ambasadą RP w Rzymie, reprezentuje Polskę na tegorocznym La Biennale di Venezia – International Kids’ Carnival Venice. Zachęcamy do zapoznania się z tym projektem. 


data publikacji: 2015-02-10

Wystawa będąca pożegnaniem/wspomnieniem zmarłego w 2014 roku Jana Berdyszaka, artysty związanego od lat z uczelnią toruńską i galerią Wozownia. Wystawa przygotowywana przez grupę artystów – pracowników WSP UMK w Toruniu: Bogdana Chmielewskiego, Witolda Chmielewskiego, Wiesława Smużnego i Mariana Stępaka. Obok prac inicjatorów na wystawie znajdzie się też po raz pierwszy prezentowana ostatnia praca Jana Berdyszaka.


data publikacji: 2015-02-09

Ogłoszono wyniki konkursu "Spełnij dziecięce marzenia 2015" pod patronatem "Księgi Trendów". Organizatorzy otrzymali mnóstwo fantastycznych prac, wybór nie był prosty, niemniej jednak musiał zostać dokonany. Czy uczestnikom konkursu udało się spełnić marzenia dzieci o pięknych meblach? Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbędzie się 17 lutego o godz. 12:30 podczas targów MEBLE POLSKA w Poznaniu, scena główna, pawilon 5G.


data publikacji: 2015-02-09

Nowa książka jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów. W ciągu ostatnich pięciu lat Wojciech Wilczyk fotografował kibicowskie graffiti w  Krakowie, na Górnym Śląsku i w Łodzi, czyli tam, gdzie dochodzi do największych tarć między zwolennikami rywalizujących drużyn piłkarskich. 391 kolorowych fotografii to coś więcej niż dokumentacja zjawiska społecznego, które wielu chciałoby uznać za wąską, a więc niewartą uwagi, subkulturę. 


data publikacji: 2015-02-04

Wystawa “Polish Design: in the Middle of” prezentowana podczas Dutch Design Week w Eindhoven od 19 lutego do 3 marca będzie gościć w Concordia Design - centrum designu w Poznaniu. Kuratorką wystawy jest Izabela Bołoz. Projekt powstał dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz culture.pl i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas jesiennego festiwalu Dutch Design Week w Eindhoven. To pierwsza prezentacja tej wystawy w Polsce.

 

 

 


data publikacji: 2015-02-04

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Nowym Porcie odbędzie się 13 lutego wernisaż wystawy Dong Yoon Kim`a - artysty w centrum swoich zainteresowań stawiającego  problem pamięci wizualnej. Dong Yoon Kim w swojej twórczości zajmuje się tematem miejsca, pamięci, emocji zakodowanych w ludzkiej podświadomości, fizycznością miejsc.

 

 


data publikacji: 2015-02-03

Malarz Przemysław Matecki obiera w swej twórczości najbardziej klasyczne tematy — martwą naturę, portret, pejzaż, ikoniczne obrazy znane z podręczników historii sztuki. Duży zbiór prac to narysowane węglem na kartonie portrety artystów, powstałe jakby bezwiednie, dla ćwiczenia ręki czy doskonalenia warsztatu. Można powiedzieć, że Matecki to „malarz sztalugowy” zajmujący się barwą, gestem, relacją płótna i farby, ujawniający rysunek, szkic, wprawkę. Wystawa w Zachęcie  pozwala poznać nie tylko codzienną pracę artysty, ale i powracające jak natręctwa jego główne inspiracje.

 

 


data publikacji: 2015-02-03

Jacek Kowalski jest historykiem sztuki, synem sławnych projektantów - Bogusławy i Czesława. We wchodzącej właśnie na rynek książce jego autorstwa „Meble Kowalskich. Ludzie i rzeczy”czytelnicy znajdą gawędę i fakty: dokumenty, fotografie, echa mediów i sztuki, wreszcie rodzinne wspomnienia: o meblach nowoczesnych i stylowych, o środowisku artystów, o Poznaniu i o Kresach, bo Kowalscy to rodzina wielkopolsko-kresowa. Meble Kowalskich, wybitne osiągnięcie polskiego designu lat sześćdziesiątych, towarzyszyły milionom Polaków przez ponad trzy dekady.


data publikacji: 2015-02-02

MEDIA LAB to druga, po TRAFO PLUG IN PROJECT ROOM, cykliczna seria wystaw w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która zaprezentuje dialog dwóch popularnych mediów: wideo i fotografii. Program będzie badał ich funkcję, kontekst i rolę oraz analizował ich wzajemne relacje. Pokaże, gdzie kończą się granice obu mediów, a gdzie mogą być one przekraczane. Celem jest również wywołanie dyskusji na temat miejsca wideo i fotografii w kontekście dominujących obecnie tendencji opartych na przekazie cyfrowym czy wirtualnym. 

 

 


data publikacji: 2015-02-02

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpoczyna rok jubileuszowy wystawą plakatów, nieodzownie związanych z jego działalnością wystawienniczą i historią. Wystawę rozpoczynają bardzo proste afisze typograficzne, liternicze akcydensy, następnie prace autorskie, malowane osobiście przez plastyków. Po nich nadchodzi czas na offsetowe druki, nierzadko projektowane przez najlepszych polskich twórców. Ekspozycję kończą prace najnowsze "plakaty elektroniczne" powstające od kilku lat w ramach akcji „Najbardziej rozplakatowane muzeum włókiennictwa na świecie”.


data publikacji: 2015-02-02

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na wernisaż wystawy Anny Drońskiej „Melancholia”,który odbędzie się 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 na II piętrze w budynku Centrum Edukacji Technologicznej, ul. Prawocheńskiego 9 na olsztyńskim Kortowie.  


data publikacji: 2015-01-27

Targi IMM Cologne dobiegają powoli końca, przez trzy ostatnie dni ekspozycje otwarte będą dla publiczności. Oficjalne zamknięcie nastąpi w niedzielę 25 stycznia o godz. 17:00. Wyjątkowo liczna była w tym roku reprezentacja wystawców z Polski. Do Kolonii przyjechali: ADB, AKPO, BENDEX, CIARKO, DEKORT, DEVO, DOLUX-M, FM Bravo, Progresja, Ideal Stones, IKER, Intermeble, JURA, Krismar, LIBRO, MEMA, Morgan & Muller, Multi Stone, ORISTO, BFM, Sits, SPIN MEBLE, Szuszek Design, Szklomal, Riverwood, Telmex, Tobo, Unibud, VBCH Design, VOX, Wargan, Wilking, Ziarko, Zięta.


data publikacji: 2015-01-23
W strefie Pure Startup na IMM COLOGNE 2015 TABANDA prezentuje kilka nowości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :-).
data publikacji: 2015-01-23
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013