Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
12. edycję konkursu „Diament Meblarstwa” czas zacząć!RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION 2017 I konkurs Renault dla młodych projektantówArtystyczne warsztaty rodzinne I BWA Galeria Sztuki w Olsztynie I 10.06.2017Dzień Dziecka w Galerii BWA w Olsztynie I 01.06.2017 r.MOTŁAWA FLOW VOL.2 I Miejsce: Nabrzeże Motławy, na trasie Żabi Kruk - Most Krowi - Stocznia Gdańska I 28.05.2017 - 10.00 - 21.00

W pracach Mateusza Choróbskiego powracają wątki, mogące skłaniać do odnajdywania w jego twórczości cech romantycznych. Jednym z nich z pewnością jest skala, przez którą ujawnia się specyficzny heroizm artysty. Niejednokrotnie już bowiem stawiał on swoje indywidualne gesty w opozycji do większej całości – jak choćby w Przeciągu (2013), czy Samotności długodystansowca (2014). Innym wątkiem skłaniającym do takiego odczytania postawy Choróbskiego jest jego zainteresowanie ruinami, fragmentami, śladami i resztkami. 

 

 


data publikacji: 2015-01-08

28 listopada 2014 r., w Muzeum Narodowym w Brasilii, zakończyła się druga edycja wystawy The Spirit of Poland. Inicjatywa, dzięki wsparciu Culture.pl prawie przez miesiąc miała szansę zaprezentować polskie wzornictwo w prestiżowym budynek Muzeum Narodowego projektu Oscara Niemeyera. Szacuje się, że wystawę zobaczyło około 7000 odwiedzających - zarówno mieszkańców stolicy, jak i turystów.

 


data publikacji: 2015-01-08

8 stycznia o godz. 19.00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy „Albom.pl”. To pokaz ponad 50 archiwalnych fotografii zebranych podczas ubiegłorocznego objazdu siedmiu miejscowości: Kleszczel i Gródka w Polsce oraz Sopoćkin, Łunny, Wołpy, Wołkowyska i Kamieńca Litewskiego na Białorusi. Wzięli w nim udział fotografowie i historycy z obydwu krajów.

 

 


data publikacji: 2015-01-08

Na otwieranej 12 lutego wystawie w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie prezentowane będą prace 14 japońskich artystów wizualnych, architektów i grafików, wykonane w takich mediach jak: fotografia, malarstwo, rysunek, manga, rzeźba, instalacja, obiekt, wideo, ceramika i plakat. 

 


data publikacji: 2015-01-07

Dziką Przyrodę na fotografiach z całego świata można podziwiać do końca stycznia na wystawie w Galerii Bielskiej BWA. „Wildlife Photographer of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie, który organizowany jest rokrocznie począwszy od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide.

 


data publikacji: 2015-01-07

Karnawał możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty, Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w związku z tym na nowe wydarzenie.  W sobotę 10 stycznia odbędzie się wykład „Jak feniks z popiołów. O ocalałych zabytkach dolnośląskich (cz. 2)”. Natomiast w niedzielę 11 stycznia Muzeum zaprasza natomiast na „Zabawę w karnawałowym stylu”. 


data publikacji: 2015-01-07

Kuratorami wystawy są światowej sławy aukcjoner i kolekcjoner Simon de Pury wraz z żoną Michaelą. Współorganiozatorką wystawy jest Katarzyna Kulczyk.

Wystawa prezentuje przełomowy okres twórczości artysty. Autorzy wystawy wybrali trzydzieści obrazów z lat 1958-1974.
 

 


data publikacji: 2015-01-05

Nominowanych do Europejskiej Nagrody 2015 im. Mies van der Rohe za najlepszą współczesną architekturę zostało 420 projektów. Wśród nominowanych znalazło się 18 projektów z Polski.


data publikacji: 2015-01-05

 Laboratorium zabawy to wystawa podsumowująca cykl warsztatów dla najmłodszych dzieci "Sztuka dla Maciupkich". Martyna Štěpán-Dworakowska stworzyła w Galerii Arsenał magiczną stację doświadczalną sztuki, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wspólnie eksperymentować z materią i własnymi zmysłami.


data publikacji: 2014-12-19

Europejski Konkurs "Miedź w Architekturze" – to szansa dla architektów wykorzystujących w swoich projektach miedź i jej stopy - okazja do promocji i zaprezentowania ich prac przed międzynarodową publicznością. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015 r.


data publikacji: 2014-12-18

Supernowa to program skierowany do artystów poniżej 30 roku życia, którzy nie mieli więcej niż trzech wystaw indywidualnych i pięciu zbiorowych.
W ten sposób Zatoka Sztuki chce promować młodych ludzi u progu swej kariery twórczej.


data publikacji: 2014-12-18

Jury 7. edycji konkursu TOP DESIGN award wybrało 20 produktów, które wezmą udział w jego finałowym etapie. Wystawę nominowanych prac można będzie obejrzeć w ramach wydarzenia arena DESIGN 2015, które odbędzie się w dniach 17-20 lutego 2015 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 


data publikacji: 2014-12-16

 „Architektura cienia” to elementy wyparte z oficjalnego dyskursu takie jak toalety, szalety miejskie, bazary i stragany uliczne. Ich forma i miejsce w przestrzeni miejskiej to lustro odzwierciedlające rozwój ekonomiczny i kulturowy danego społeczeństwa oraz jego stosunek do cielesności, rytuałów i polityki.


data publikacji: 2014-12-15

 Już drugi raz Fundacja MCKA organizuje w Zatoce Sztuki cykl przedświątecznych kiermaszów sztuki, mody, designu i rękodzieła.
W tym w ofercie są dwa kiermasze:
W dniu 9.12odbył się kiermasz o tematyce dziecięcej: zabawki, meble, ubranka.
W dniu 16.12 odbędzie się kiermasz sztuki, design, moda, rękodzieło.

Tak, jak i rok temu kiermasze będą odbywać się w Sali Kryształowej na drugim piętrze Zatoki Sztuki.

więcej na stronie: >>>


data publikacji: 2014-12-15

Wystawa "Anioły i demony, albo ćwiczenia z kompozycji" jest prezentacjacją prac artystów Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk oraz Adama Cieślaka. Oboje pracują w innej materii twórczej, ale odnajdują, jak mówią, w swoich pracach pewne pokrewieństwa w sferze wrażliwości, poszukiwań, pytań i rozwiązań kompozycyjnych. Na wystawie zaprezentowane będą rysunek, fotografia, rzeźba, obiekty i instalacje.

Podczas wernisażu wystąpi chór Bel Canto pod dyrekcją Jana Połowianiuka.

 


data publikacji: 2014-12-15

 Nagroda główna PRZETWÓRA ROKU przyznana przez jury w składzie: Bogna Świątkowska, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Tomasz Rudkiewicz oraz organizatorki Monika Brzywczy, Anna Czarnota i Marta Wójcicka.

Nagroda przyznana dla Karoliny Tarasiewicz, Zuzanny Bujacz, Natalii Olbiński za wyjątkowo dopracowany, funkcjonalny i zabawny projekt:„Stół do produkcji rozmowy“. Podczas spotkania przy stole można nie tylko porozmawiać, ale też stworzyć szaliki (tzw. kominy). Kołki wokół otworów, umieszczonych w stole, z powodzeniem zastępują druty. Różna grubość i odległość drewnianych kołków daje możliwość zróżnicowania splotów wełny. Autorki dobrze dopasowały siedziska-pieńki.


data publikacji: 2014-12-11

 Zapraszamy na drugą edycję światecznego kiermaszu Figa z Makiem, na którym swoje produkty zaprezentują utalentowani młodzi projektanci i artyści. Nie zabraknie także oferty warsztatowej dla dzieci i dorosłych.
Figa z Makiem to dla stawiających pierwsze kroki na rynku, młodych twórców, okazja do pokazania swoich projektów. Dla gości – szansa na skompletowanie oryginalnych, świątecznych prezentów dla najbliższych (i dla siebie) oraz sposób na uniknięcie wizyty w przepełnionych galeriach handlowych.


data publikacji: 2014-12-11

Od najbliższego wtorku przez dwa tygodnie w Manufakturze można oglądać wystawę fotografii pt. „Miedź w architekturze i w designie”. Organizatorem wystawy jest Polskie Centrum Promocji Miedzi.
Ekspozycja jest ulokowana w centralnym punkcie Manufaktury – rotundzie. Na wystawę składa się kilkadziesiąt fotografii prezentujących zastosowanie miedzi we współczesnej architekturze oraz designie. 


data publikacji: 2014-12-10

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu „Piątka ze sztuki, czyli pięć odsłon wystaw stałych Muzeum Śląskiego”. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zwiedzić wnętrz nowej siedziby Muzeum Śląskiego.
13 grudnia przy pomocy kostiumów i wytyczonego na podłodze rzutu ekspozycji uczestnicy spotkania poznają koncepcję wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych – przeszłość w teraźniejszości”. 


data publikacji: 2014-12-09

Józef Wilkoń został laureatem Nagroda Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży w kategorii sztuki plastyczne.
Razem z nim uhonorowano w kategorii film: Andrzeja Maleszkę,w kategorii literatura Joannę Papuzińską,w kategorii muzyka Andrzeja Hundziaka,w kategorii teatr Macieja Wojtyszko. 


data publikacji: 2014-12-09

 Jest to pierwsza edycja Festiwalu, jednak planujemy by wpisał się on na stałe
w wydarzenia kulturalne Łodzi. Dzięki tej inicjatywie co roku kolejni uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z upcyclingiem. Organizacja wydarzenia będzie integrować środowiska akademickie, biznesowe i medialne. Podniesie poziom świadomości społecznej na temat znaczenia twórczości kreatywnej i innowacji, jako kompetencji kluczowych dla zrównoważonego rozwoju osobistego, społecznego oraz gospodarczego.

Program wydarzenia obejmował wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.


data publikacji: 2014-12-08

Muzeum Miasta Gdyni we współpracy z warszawską fundacją Centrum Architektury stworzyło niezwykłą grę, której rola zasadza się na wspieraniu edukacji architektonicznej poprzez wykorzystywanie potencjału zabawy.
 


data publikacji: 2014-12-05

Już 10 grudnia wyjątkowe spotkanie z największymi twórcami i znawcami wzornictwa w Polsce.
Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak, Mikołaj Wierszyłłowski, Zuzanna Skalska, Krystyna Łuczak-Surówka – to tylko kilku z kilkudziesięciu prelegentów, których będzie można posłuchać i spotkać w czasie Forum Dobrego Designu organizowanego przez magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl. 


data publikacji: 2014-12-04

 Celem konkursu jest promocja nowoczesnej, polskiej architektury wykorzystującej jeden z najbardziej szlachetnych materiałów budowlanych – ceramikę.

Realizacje, które zwyciężą w edycji polskiej zostaną zgłoszone jako oficjalni kandydaci do Brick Award 2016. Wybranym uczestnikom międzynarodowego konkursu zostanie zaproponowana prezentacja projektu w albumie „Brick’16”, dystrybuowanym na całym świecie. Z ich grona zostaną wyłonieni Zwycięzcy edycji międzynarodowej konkursu.


data publikacji: 2014-12-03

W skład ekspozycji wejdzie kilkadziesiąt obrazów, grafik i rysunków Wojciecha Weissa, Brunona Schulza, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jana Lebensteina, Jacka Sroki. Dzieła dopełnione zostaną cytatami z wypowiedzi artystów.


data publikacji: 2014-12-03

WZORY 6/12 to kolejna duża edycja Warszawskich Targów Designu. W wyjątkowej architektonicznie przestrzeni Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zostanie zaprezentowane szerokie spektrum młodego, polskiego wzornictwa. Wystawcy z całej Polski pokażą swoje dzieła - meble, ceramikę, oświetlenie, tkaniny dekoracyjne - wszystko co niezbędne, aby pięknie i wygodnie mieszkać.


data publikacji: 2014-12-03

 Pierwsza edycja festiwalu okazała się wielkim sukcesem. Ponad 5 tys osob wzieło udziałw festiwalu. Inicjatorem i głównym organizatorem “Zaprojektowanych” są Krakowskie Szkoły Artystyczne i Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl). Partnerem projektu była Gmina Miejska Kraków. W czasie trzech dni festiwalu można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego dizajnu.


data publikacji: 2014-11-26

W skrócie - „Mebel marzeń” - jest całorocznym projektem skierowanym do dzieci, młodych projektantów oraz producentów z branży meblarskiej.

Organizator zaprasza MŁODYCH PROJEKTANTÓW (studentów lub absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także AMATORÓW) do udziału w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2015”!!!


data publikacji: 2014-11-24

 Monika Rubaniuk od lat „buduje” swoje obiekty z kawałków pociętego szkła sodowego, ostrych fragmentów zbitych luster i „spieczonych” okiennych szyb. Szuka inspiracji w naturze.


data publikacji: 2014-11-24

Spotkania z wybranym dziełem sztuki, kącik zabaw plastycznych dla dzieci, oprowadzanie po wnętrzach nowej siedziby
godz. 12.30 // Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 // wstęp wolny


data publikacji: 2014-11-21

Wystawa LET’S PLAY! Kids Design from Poland prezentująca polskie wzornictwo dla dzieci rozpoczęła się 31 października w Izmirze.

To pierwsza tak obszerna prezentacja designu dla najmłodszych zorganizowana przez Culture.pl. 


data publikacji: 2014-11-21

Do dziewiątej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” zgłoszonych zostało ponad 150 produktów. Oceniając zgłoszone w konkursie produkty jury brało pod uwagę wzornictwo, oryginalność oraz prezencję mebla. Tym samym nagroda jest potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności uhonorowanych statuetkami „Diament Meblarstwa” mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów. 


data publikacji: 2014-11-20

  Badanie nowego kształtu gdyńskiego fontu z początku lat 30stych, re:design gdyńskiego szyldu, dyskusja na temat grafiki w przestrzeni publicznej, warsztaty typograficzne dla dzieci. To tylko część programu zaproponowanego z okazji 3 urodzin Centrum Designu Gdynia. W dniach 25-29 listopada br. w PPNT Gdynia będzie się mówić o przestrzeni miejskiej widzianej z nieco innej perspektywy.


data publikacji: 2014-11-20

 Co łączy mieszkańców osiedla, znaną aktywistkę miejską i śmieci? Odpowiedzi na to pytanie udziela Iza Rutkowska, zaangażowana społecznie artystka, która wspólnie z mieszkańcami warszawskich osiedli stworzyła wyjątkową instalację składającą się z… odpadów.


Już w ten czwartek dziki bliszcz obrośnie Muzeum.


data publikacji: 2014-11-19

Pierwsza edycja zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Festiwalu EcoMade rozpocznie się w dniu 27 listopada. Festiwal być świętem ekologicznej mody i designu. Przede wszystkim ma wspierać także dzięki specjalistom z dziedziny ekologicznej mody i designu działania związane z recyklingiem w sztuce współczesnej.

 


data publikacji: 2014-11-19

Artyści:
Krzysztof Barłóg, Barbara Czapor-Zaręba, Agnieszka Florczyk, Sylwia Hajdus, Karina Kałuża, Luiza Kolasa, Miron Kościelny, Elżbieta Kulej, Paulina Nykanen, Anna Pikuła, Marek Pośpiech, Anna Puszczewicz, Michalina Rutkowska, Dominika Staniaszek, Natalia Szarafińska, Julia Wójcik

 


data publikacji: 2014-11-17

Przez trzy dni w Krakowie będzie mieć miejsce festiwal dizajnu, a jego celem jest aktywizacja krakowskiego środowiska projektantów wnętrz
a także projektantów produktu jak i wszystkich zainteresowanych tematyką projektowana i aranżacji wnętrz.
Spotkaniach z osobowościami dizajnu, warsztatach czy targach.


data publikacji: 2014-11-17

 Miejscem tegorocznych Narracji jest Wrzeszcz, dzielnica która zdecydowanie różni się od dotychczasowych lokalizacji festiwalu (Długie Ogrody, Dolne Miasto). Nowoczesne fasady kontrastują tu z architekturą lat 60-tych i 70-tych, ale i przepiękną, często zdegradowaną przedwojenną tkanką - Wrzeszcz w niewielkim stopniu został zburzony podczas II wojny światowej. Niektóre określenia znajdujących się tu miejsc, już przez samo swoje brzmienie przenoszą wyobraźnię w mityczny i wieloznaczny świat (Święta Studzienka, Królewska Dolina).


data publikacji: 2014-11-14

Wystawa indywidualna Mateusza Sadowskiego „Wszystko trwa” będzie prezentacją prac artysty powstałych w 2014 roku.

Fotografie Sadowskiego, absolwenta Wydziału Fotografii i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prezentowane były na wystawach w Polsce i za granicą. W 2010 roku Sadowski otrzymał główną nagrodę w konkursach Henkel Art Award Polska i Samsung Art Master 7, a w 2011 roku został nominowany po raz kolejny do Samsung Art Master. 


data publikacji: 2014-11-14

Unikatowa wystawa polskiej architektury współczesnej w Muzeum Sztuki Nowwspółczesnej została zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-murator" z okazji jubileuszu dwudziestolecia jego istnienia we współpracy z muzeum. Eksponowane w ramach wystawy makiety 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku pozostaną w formie daru w zbiorach Muzeum.


data publikacji: 2014-11-14

Wystawa "TERAZ | CHCEMY SIĘ PRZEDSTAWIĆ" ma być początkiem zaktywizowanej obecności studentów Wydziału Architektury w kulturalnej przestrzeni miasta. Ekspozycja jest otwarta dla wszystkich.  


data publikacji: 2014-11-13

 W tym roku mija sześćsetna rocznica zawarcia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją. Z tej okazji Polska prezentuje w Turcji ponad 100 projektów w ramach programu kulturalnego przygotowanego przez Culture.pl, flagową markę Instytutu Adama Mickiewicza, wraz z polskimi i tureckimi partnerami. Wśród projektów wiele wydarzeń jest skoncentrowanych wokół designu: wystawy, warsztaty, rezydencje, panele dyskusyjne, projekty dla dzieci.

Głównym wydarzeniem prezentującym polski design w Turcji oraz ukazującym efekty współpracy polskich i tureckich projektantów jest wystawa zorganizowana w ramach drugiej edycji Istanbul Design Biennial – „POLSKA IN BETWEEN”.


data publikacji: 2014-11-13

Wystawa World Press Photo jest pokazywana w Bunkrze Sztuki już po raz siedemnasty! Poprzednie edycje zgromadziły w Galerii ponad 400 tysięcy widzów.


data publikacji: 2014-11-12

Jest to wystawa, na którą wszyscy czekali. Ekspozycja oparta została głównie na nieprezentowanych dotąd materiałach zdjęciowych i filmowych, pozyskanych specjalnie na te okazję z archiwów w Waszyngtonie oraz Saint-Ouen. Aranżacji wystawy podjął się szkocki architekt Gary Johnson.  


data publikacji: 2014-11-12

Topografia/Typografia jest wystawą na temat przenikania się liternictwa i przestrzeni publicznej. Projekt analizuje, jak typografia wpływa na charakter otoczenia, i odwrotnie, jak konkretna przestrzeń determinuje formę liter, szyldów i reklamy stanowiących mocny estetyczny aspekt codzienności. 


data publikacji: 2014-11-12

Po wykonaniu performansu artysta zaprasza publiczność do dyskusji, podczas której opowie o swoich wcześniejszych projektach i strategii artystycznej.


data publikacji: 2014-11-07

Druga z wystaw The Spirit of Poland została już otwarta - w Galerii Terreo w, w Museu Nacional do Conjunto Kultury da República w Brasilii.


data publikacji: 2014-11-07

18 artystów z 14 krajów (m. in. Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Holandii, Polski) pokaże swoje prace na wystawie głównej Europejskiego Festiwalu Szkła w galerii Re:Medium. 


data publikacji: 2014-11-06

 Witamina D zakwalifikowała się do projektu „WYSTAWIAJMY SIĘ”. Dzięki uprzejmości Studia przedstawiamy fotorelację z obu wydarzeń.


data publikacji: 2014-11-05

 Sobotni wykład poświęcony będzie motywowi "kobiety we wnętrzu" i odbywać się będzie Muzeum Narodowym we Wrocławiu w dniu 8.11., dokładnie w godz. 12.00-13.00.
Wykład z cyklu: Kobieta w świecie sztuki.


data publikacji: 2014-11-05
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013