Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Bardzo miło nam poinformować, iż w dniu 17 lutego podczas targów MEBLE POLSKA w Poznaniu zostały wręczone nagrody w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2015” – drugim etapie inicjatywy „Mebel marzeń 2015”. Portal Formwell objął wydarzenie patronatem medialnym. 

 


data publikacji: 2015-02-23

Końca dobiegła już 7. edycja arena DESIGN odbywająca się w dniach 17-20 lutego 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 5. Także w tym roku ekspozycja podzielona była na 5 stref/ wystaw tematycznych: Forum, Top Design, Innowacje, Kreatywni i Edukacja.

 

data publikacji: 2015-02-23

Czy można powąchać i posmakować reklamę, stworzyć wizerunek swój lub marki wykorzystując wszystkie zmysły? To zaskakujące, ale przy pomocy Sense Brandingu jest to możliwe. Więcej o tej innowacyjnej i zaskakującej metodzie kształtowania wizerunku już niedługo – 2 marca – podczas otwartego wykładu w Concordii Design. 


data publikacji: 2015-02-23

W dniach 10.02. - 15.02.2015 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu miała miejsce wystawa "Jan Berdyszak / Pro Memoriam", stanowiąca pożegnanie/wspomnienie zmarłego w 2014 roku Jana Berdyszaka, artysty związanego od lat z uczelnią toruńską i galerią Wozownia. Wystawa przygotowywana została przez grupę artystów – pracowników WSP UMK w Toruniu: Bogdana Cmielewskiego, Witolda Chmielewskiego, Wiesława Smużnego i Mariana Stępaka. Obok prac inicjatorów na wystawie znalazła się też po raz pierwszy prezentowana ostatnia praca Jana Berdyszaka.


data publikacji: 2015-02-23

Wernisaż wystawy "Polish Design in the Middle of" już za nami, odbył się w Concordia Design w czwartek 19 lutego. Kuratorowaną przez Izabelę Bołoz ekspozycję można zwiedzać do 3 marca 2015. Wystawa powstała z inicjatywy culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu na świecie. To unikalny wybór prac najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów, dzięki czemu stwarza niepowtarzalną okazję do tak obszernej prezentacji tego, co dzieje się w Polsce wśród młodego i średniego pokolenia designerów.


data publikacji: 2015-02-20

Grupa Sztuka Architektury już po raz siódmy zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL potrwa do 5 marca 2015 roku. W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów! Realizacje podzielone są na trzy główne kategorie: kubatura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.


data publikacji: 2015-02-13

Zbiorowa wystawa prezentująca fotografie, wideo, performance, rysunki i obiekty średniej i młodej generacji artystów mołdawskich i dwa projekty polskich twórców powstałe w Mołdawii. Wybrane prace w różny sposób odzwierciedlają sytuację w tym kraju – o złożonej tożsamości, w trakcie przemian, podlegającego wpływom ze wschodu i zachodu Europy, rozpiętego między postsowieckimi sentymentami a aspiracjami do społecznego i ekonomicznego rozwoju.  

 


data publikacji: 2015-02-13
Targi arena DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu. Wydarzenie skierowane jest do międzynarodowego grona: projektantów, architektów wnętrz, studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym, producentów, firm usługowych, handlowców. 7. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-20 lutego 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 5.

data publikacji: 2015-02-12

W twórczości Magdaleny Moskwy nie chodzi o odwzorowanie zewnętrzności, ale o „ucieleśnienie wewnętrzności” pozwalające zobrazować interesujące artystkę warstwy psychiczne i stany emocjonalne. Twórczość artystki dotyka tematu ciała: od wczesnych prac, poprzez charakterystyczne portrety kobiece, aż po najnowsze ekspresyjne „cielesne” reliefy i dzieła zacierające granicę między malarstwem a rzeźbą. 


data publikacji: 2015-02-12

Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Żydów Poslkich w Warszawie oraz Filharmonia w Szczecinie zostały nominowane do nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award 2015. Wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkurów w dziedzinie architektury międzynarodowej ogłoszone zostaną 8 maja 2015 r.


data publikacji: 2015-02-10

Polska na Biennale w Wenecji!  Projekt „Plastic is Fantastic! Laboratoium 3R Recycle-Reused-Reduce”, przygotowany przez Fundację Fly with Art we współpracy z Wytwórnią 21 i Ambasadą RP w Rzymie, reprezentuje Polskę na tegorocznym La Biennale di Venezia – International Kids’ Carnival Venice. Zachęcamy do zapoznania się z tym projektem. 


data publikacji: 2015-02-10

Wystawa będąca pożegnaniem/wspomnieniem zmarłego w 2014 roku Jana Berdyszaka, artysty związanego od lat z uczelnią toruńską i galerią Wozownia. Wystawa przygotowywana przez grupę artystów – pracowników WSP UMK w Toruniu: Bogdana Chmielewskiego, Witolda Chmielewskiego, Wiesława Smużnego i Mariana Stępaka. Obok prac inicjatorów na wystawie znajdzie się też po raz pierwszy prezentowana ostatnia praca Jana Berdyszaka.


data publikacji: 2015-02-09

Ogłoszono wyniki konkursu "Spełnij dziecięce marzenia 2015" pod patronatem "Księgi Trendów". Organizatorzy otrzymali mnóstwo fantastycznych prac, wybór nie był prosty, niemniej jednak musiał zostać dokonany. Czy uczestnikom konkursu udało się spełnić marzenia dzieci o pięknych meblach? Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbędzie się 17 lutego o godz. 12:30 podczas targów MEBLE POLSKA w Poznaniu, scena główna, pawilon 5G.


data publikacji: 2015-02-09

Nowa książka jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów. W ciągu ostatnich pięciu lat Wojciech Wilczyk fotografował kibicowskie graffiti w  Krakowie, na Górnym Śląsku i w Łodzi, czyli tam, gdzie dochodzi do największych tarć między zwolennikami rywalizujących drużyn piłkarskich. 391 kolorowych fotografii to coś więcej niż dokumentacja zjawiska społecznego, które wielu chciałoby uznać za wąską, a więc niewartą uwagi, subkulturę. 


data publikacji: 2015-02-04

Wystawa “Polish Design: in the Middle of” prezentowana podczas Dutch Design Week w Eindhoven od 19 lutego do 3 marca będzie gościć w Concordia Design - centrum designu w Poznaniu. Kuratorką wystawy jest Izabela Bołoz. Projekt powstał dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz culture.pl i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas jesiennego festiwalu Dutch Design Week w Eindhoven. To pierwsza prezentacja tej wystawy w Polsce.

 

 

 


data publikacji: 2015-02-04

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Nowym Porcie odbędzie się 13 lutego wernisaż wystawy Dong Yoon Kim`a - artysty w centrum swoich zainteresowań stawiającego  problem pamięci wizualnej. Dong Yoon Kim w swojej twórczości zajmuje się tematem miejsca, pamięci, emocji zakodowanych w ludzkiej podświadomości, fizycznością miejsc.

 

 


data publikacji: 2015-02-03

Malarz Przemysław Matecki obiera w swej twórczości najbardziej klasyczne tematy — martwą naturę, portret, pejzaż, ikoniczne obrazy znane z podręczników historii sztuki. Duży zbiór prac to narysowane węglem na kartonie portrety artystów, powstałe jakby bezwiednie, dla ćwiczenia ręki czy doskonalenia warsztatu. Można powiedzieć, że Matecki to „malarz sztalugowy” zajmujący się barwą, gestem, relacją płótna i farby, ujawniający rysunek, szkic, wprawkę. Wystawa w Zachęcie  pozwala poznać nie tylko codzienną pracę artysty, ale i powracające jak natręctwa jego główne inspiracje.

 

 


data publikacji: 2015-02-03

Jacek Kowalski jest historykiem sztuki, synem sławnych projektantów - Bogusławy i Czesława. We wchodzącej właśnie na rynek książce jego autorstwa „Meble Kowalskich. Ludzie i rzeczy”czytelnicy znajdą gawędę i fakty: dokumenty, fotografie, echa mediów i sztuki, wreszcie rodzinne wspomnienia: o meblach nowoczesnych i stylowych, o środowisku artystów, o Poznaniu i o Kresach, bo Kowalscy to rodzina wielkopolsko-kresowa. Meble Kowalskich, wybitne osiągnięcie polskiego designu lat sześćdziesiątych, towarzyszyły milionom Polaków przez ponad trzy dekady.


data publikacji: 2015-02-02

MEDIA LAB to druga, po TRAFO PLUG IN PROJECT ROOM, cykliczna seria wystaw w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która zaprezentuje dialog dwóch popularnych mediów: wideo i fotografii. Program będzie badał ich funkcję, kontekst i rolę oraz analizował ich wzajemne relacje. Pokaże, gdzie kończą się granice obu mediów, a gdzie mogą być one przekraczane. Celem jest również wywołanie dyskusji na temat miejsca wideo i fotografii w kontekście dominujących obecnie tendencji opartych na przekazie cyfrowym czy wirtualnym. 

 

 


data publikacji: 2015-02-02

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpoczyna rok jubileuszowy wystawą plakatów, nieodzownie związanych z jego działalnością wystawienniczą i historią. Wystawę rozpoczynają bardzo proste afisze typograficzne, liternicze akcydensy, następnie prace autorskie, malowane osobiście przez plastyków. Po nich nadchodzi czas na offsetowe druki, nierzadko projektowane przez najlepszych polskich twórców. Ekspozycję kończą prace najnowsze "plakaty elektroniczne" powstające od kilku lat w ramach akcji „Najbardziej rozplakatowane muzeum włókiennictwa na świecie”.


data publikacji: 2015-02-02

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na wernisaż wystawy Anny Drońskiej „Melancholia”,który odbędzie się 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 na II piętrze w budynku Centrum Edukacji Technologicznej, ul. Prawocheńskiego 9 na olsztyńskim Kortowie.  


data publikacji: 2015-01-27

Targi IMM Cologne dobiegają powoli końca, przez trzy ostatnie dni ekspozycje otwarte będą dla publiczności. Oficjalne zamknięcie nastąpi w niedzielę 25 stycznia o godz. 17:00. Wyjątkowo liczna była w tym roku reprezentacja wystawców z Polski. Do Kolonii przyjechali: ADB, AKPO, BENDEX, CIARKO, DEKORT, DEVO, DOLUX-M, FM Bravo, Progresja, Ideal Stones, IKER, Intermeble, JURA, Krismar, LIBRO, MEMA, Morgan & Muller, Multi Stone, ORISTO, BFM, Sits, SPIN MEBLE, Szuszek Design, Szklomal, Riverwood, Telmex, Tobo, Unibud, VBCH Design, VOX, Wargan, Wilking, Ziarko, Zięta.


data publikacji: 2015-01-23
W strefie Pure Startup na IMM COLOGNE 2015 TABANDA prezentuje kilka nowości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :-).
data publikacji: 2015-01-23

W sekcji Pure Talents prezentują się młodzi projektanci, w tym niedawni absolwenci szkół artystycznych i technicznych. To prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana ekspozycja na targach IMM Cologne. Design rozumiany jest tu niezwykle szeroko - wspólnie z wystawcami można tu gotować, grać w ping ponga lub sadzić kwiaty. To tu swoje stoisko ma m.in. The Spirit of Poland.

 


data publikacji: 2015-01-22

 System, czy raczej liczne systemy determinują nasze codzienne życie, czy tego chcemy czy nie. 20 stycznia w Muzeum Sztuki Awangardowej w Kolonii odbył się wernisaż wystawy "System Design" prezentującej przykłady wzornictwa z Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej, od 1880 roku po dzień dzisiejszy.


data publikacji: 2015-01-21

We wtorkowy wieczór 20 stycznia, w galerii przy Bismarck str 68 w Kolonii odbyło się nieformalne spotkanie towarzyskie połączone z prezentacją najbardziej znanych projektów Oskara Zięty. Przybyli licznie lokalni fani sztuki i designu, biznesmeni, wystawcy z różnych krajów przebywający na targach IMM Cologne oraz przyjaciele organizatorów.


data publikacji: 2015-01-21

The Spirit of Poland to coraz bardziej rozpoznawalna niezależna inicjatywa Polskich projektantów i ich sympatyków skupiająca się na promowaniu Polskich Marek na świecie. Na tegorocznych targach IMM Cologne, dzięki wsparciu Culture.pl i Polskiemu Instytutowi w Dusseldorfie, prezentują wybór sześciu polskich  firm,  ich zdaniem mających ogromny potencjał i szansę na podbicie międzynarodowych rynków. Stoisko The Spirit of Poland nie jest duże, udało się tam jednak z powodzeniem wyeksponować produkty Malafora, Vzoru, Kafti, Kosmos Project, Tabandy oraz Ćmielów Design Studio.

 


data publikacji: 2015-01-20
Studio projektowe Suszek Design prezentuje się w tym roku m.in. takie projekty jak Bacchus, Alcamo, Filini, Toca, Verduzzo, Bevette, Chasselas oraz gościnnie produkty NIE/BO/DESIGN, Patyki oraz Pink Pug Design.
data publikacji: 2015-01-20

W ciągu ostatnich kilku lat świat stał się świadkiem protestów w imię sprawiedliwości, reform społecznych i politycznych przemian, które w niektórych przypadkach w sposób nieoczekiwany przerodziły się w społeczne niepokoje, a nawet wojny. Wystawa „Gdyby dwa morza miały się spotkać” prezentuje twórczość artystów przede wszystkim z Bliskiego Wschodu, ale także z Europy i z Azji – z miejsc, gdzie w ostatnich latach wybuchały protesty, gdzie artyści pomagali wyrażać społeczny gniew i społeczne nadzieje.  


data publikacji: 2015-01-14

Andrzej Wróblewski to niewątpliwie jeden z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Z jednej strony to malarz zaangażowany w socrealizm, z drugiej - autor eksperymentów formalnych z pogranicza abstrakcji i twórca niezwykle sugestywnej wizji wojny i degradacji człowieka. Jego bogata i niezwykle zróżnicowana twórczość prezentowana będzie od połowy lutego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 


data publikacji: 2015-01-14

Wystawa Architektura cienia” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pokazuje elementy wyparte z oficjalnego dyskursu takie jak toalety, szalety miejskie, bazary i stragany uliczne. Zdaniem kuratorki Aleksandry Wasilkowskiej ich forma i miejsce w przestrzeni miejskiej to lustro odzwierciedlające rozwój ekonomiczny i kulturowy danego społeczeństwa oraz jego stosunek do cielesności, rytuałów i polityki.


data publikacji: 2015-01-13
Seria portretów autorstwa Łukasza Kapy powstała w XIX-wiecznej technice cyjanotypii. Zdjęcia wykonane zostały średnioformatowym aparatem w 2014 r. podczas plenerów fotograficznych w Michałowicach, Rzeczce, Hubertówce i w Harrachovie. Każde z nich jest unikatem ze względu na ręczne wykonanie odbitki tonowanej i barwionej przez fotografa w czarnej herbacie. Tym samym powstały oniryczne, przepełnione tajemniczą aurą z odcieniem nierealności obrazy.
 

 


data publikacji: 2015-01-13

Studio projektowe Suszek Design zaprezentuje się na Targach IMM KOLN 2015, odbywających się w Kolonii w dniach 19-25.01.2015 r. Pokazane zostaną m.in. takie projekty Jacka Wojciecha Suszka jak Bacchus, Alcamo, Filini, Toca, Verduzzo, Bevette, Chasselas oraz gościnnie produkty NIE/BO/DESIGN, Lubię Patyki oraz Pink Pug Design.


data publikacji: 2015-01-12

"Skóra" to najnowsza, zbiorowa, wystawa w galerii Awangarda BWA Wrocław prezentująca artystów próbujących uchwycić w obrazie fotograficznym granicę pomiędzy tym, co akceptowalne, a tym czego się boimy. Icj prace łączy temat skóry, za każdym razem innej, silnie powiązanej z emocjami i zależnej od jednostkowych doświadczeń. Artyści kierując obiektyw na osobę, portretują zarówno jej podmiotowość i tożsamość jak i to, co na nią się nakłada - rodzinę, bliskich, dom, relacje. 


data publikacji: 2015-01-12

Znany kilku pokoleniom dzieci i dorosłych wybitny ilustrator książek dla dzieci, malarz, rzeźbiarz i scenograf  - Józef Wilkoń kończy w 2015 roku 85 lat. Z tej okazji odbędzie się w całej Polsce seria jubileuszowych wystaw tego artysty. Pierwsze z nich już w połowie stycznia w Warszawie - w Galerii (-1) PKOI oraz Galerii Sztuki Limitededition Centrum Olimpijskie zaprezentowane zostaną obrazy i rzeźby. 


data publikacji: 2015-01-12

Nowa wystawa Łukasza Stokłosy, jednego z najciekawszych młodych malarzy w Europie, zostanie otwarta w Galerii Zderzak 22 stycznia. W Krakowie zobaczymy jego nowe obrazy w specjalnej aranżacji. Wystawa koncentrować się będzie wokół portretu młodej damy, w której miłośnicy kina rozpoznają francuską aktorkę Isabelle Adjani w roli Lucy Harker.


data publikacji: 2015-01-12

IMM Cologne są międzynarodowym wydarzeniem na dużą skalę i co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Tegoroczne hasło targów brzmi „Twórz, mebluj, żyj”. Wystawy podzielone będą na strefy tematyczne: Global Lifestyles, Design Talent, Comfort, Smart, Prime, Pure, Pure Village, Sleep, Pure Editions czy Living Interiors. Organizatorzy zaplanowali również miejsca do prezentacji innowacyjnych koncepcji i idei, młodych marek i projektantów.

Nie zabraknie również na nich stoiska Jacka Wojciecha Suszka. Gościnnie na stoisku prezentowane będą produkty projektantów współpracujących z fundacją Formwell . Wśród zaproszonych projektantów będą, NIE/BO/DESIGN, Lubię Patyki oraz Pink Pug Design.

 


data publikacji: 2015-01-09

Jerzy Skarżyński to autor scenografii do tak znanych i istotnych filmów polskich jak Wspólny pokój, Rękopis znaleziony w Saragossie, Szyfry czy Sanatorium pod Klepsydrą. Już od 14 stycznia Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego zaprasza do zapoznania się z pracami tego artysty powstałymi w okresie dzieciństwa i wcześniej młodości. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 15 marca br. 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

Bez wątpienia, wszyscy jesteśmy związani emocjonalnie z miejscem, gdzie dorastaliśmy. Ta więź zacieśnia się jeszcze bardziej w naszym dorosłym życiu, kiedy to świadomie decydujemy o naszej przynależności z miejscem i ludźmi. Pamięć zbiorowa, historia, kultura, a nawet smak i uśmiech, są fundamentem tego, kim jesteśmy. jednak nikt nie kocha wszystkiego w sobie, zawsze czujemy mieszankę miłości i nienawiści w stosunku do miejsca gdzie się urodziliśmy / gdzie przynależymy. Wystawa w Galerii Łaźnia 2 odwołuje się właśnie do tych pojęć i uczuć. 

 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

Jeśli rzeczywiście, jak ujął to Bernard-Henri Lévy, Europa nie jest miejscem, a raczej pewną ideą, to co czyni jej tożsamość tak cenną? Czy podobieństwa polityczne, społeczno-ekonomiczne i kulturowe są wystarczającym jej wyznacznikiem? Czy uzgodniony zbiorowo odcień błękitu na fladze Unii oraz wspólny hymn, a także swobodny przepływ towarów, wspólne obywatelstwo europejskie, jedna waluta, oraz wspólny obszar swobody, bezpieczeństwa i sprawiedliwości wystarczą do powstania tożsamości europejskiej? Wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej próbuje zmierzyć się z powyższymi pytaniami. 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

W pracach Mateusza Choróbskiego powracają wątki, mogące skłaniać do odnajdywania w jego twórczości cech romantycznych. Jednym z nich z pewnością jest skala, przez którą ujawnia się specyficzny heroizm artysty. Niejednokrotnie już bowiem stawiał on swoje indywidualne gesty w opozycji do większej całości – jak choćby w Przeciągu (2013), czy Samotności długodystansowca (2014). Innym wątkiem skłaniającym do takiego odczytania postawy Choróbskiego jest jego zainteresowanie ruinami, fragmentami, śladami i resztkami. 

 

 


data publikacji: 2015-01-08

28 listopada 2014 r., w Muzeum Narodowym w Brasilii, zakończyła się druga edycja wystawy The Spirit of Poland. Inicjatywa, dzięki wsparciu Culture.pl prawie przez miesiąc miała szansę zaprezentować polskie wzornictwo w prestiżowym budynek Muzeum Narodowego projektu Oscara Niemeyera. Szacuje się, że wystawę zobaczyło około 7000 odwiedzających - zarówno mieszkańców stolicy, jak i turystów.

 


data publikacji: 2015-01-08

8 stycznia o godz. 19.00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy „Albom.pl”. To pokaz ponad 50 archiwalnych fotografii zebranych podczas ubiegłorocznego objazdu siedmiu miejscowości: Kleszczel i Gródka w Polsce oraz Sopoćkin, Łunny, Wołpy, Wołkowyska i Kamieńca Litewskiego na Białorusi. Wzięli w nim udział fotografowie i historycy z obydwu krajów.

 

 


data publikacji: 2015-01-08

Na otwieranej 12 lutego wystawie w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie prezentowane będą prace 14 japońskich artystów wizualnych, architektów i grafików, wykonane w takich mediach jak: fotografia, malarstwo, rysunek, manga, rzeźba, instalacja, obiekt, wideo, ceramika i plakat. 

 


data publikacji: 2015-01-07

Dziką Przyrodę na fotografiach z całego świata można podziwiać do końca stycznia na wystawie w Galerii Bielskiej BWA. „Wildlife Photographer of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie, który organizowany jest rokrocznie począwszy od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide.

 


data publikacji: 2015-01-07

Karnawał możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty, Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w związku z tym na nowe wydarzenie.  W sobotę 10 stycznia odbędzie się wykład „Jak feniks z popiołów. O ocalałych zabytkach dolnośląskich (cz. 2)”. Natomiast w niedzielę 11 stycznia Muzeum zaprasza natomiast na „Zabawę w karnawałowym stylu”. 


data publikacji: 2015-01-07

Kuratorami wystawy są światowej sławy aukcjoner i kolekcjoner Simon de Pury wraz z żoną Michaelą. Współorganiozatorką wystawy jest Katarzyna Kulczyk.

Wystawa prezentuje przełomowy okres twórczości artysty. Autorzy wystawy wybrali trzydzieści obrazów z lat 1958-1974.
 

 


data publikacji: 2015-01-05

Nominowanych do Europejskiej Nagrody 2015 im. Mies van der Rohe za najlepszą współczesną architekturę zostało 420 projektów. Wśród nominowanych znalazło się 18 projektów z Polski.


data publikacji: 2015-01-05

 Laboratorium zabawy to wystawa podsumowująca cykl warsztatów dla najmłodszych dzieci "Sztuka dla Maciupkich". Martyna Štěpán-Dworakowska stworzyła w Galerii Arsenał magiczną stację doświadczalną sztuki, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wspólnie eksperymentować z materią i własnymi zmysłami.


data publikacji: 2014-12-19

Europejski Konkurs "Miedź w Architekturze" – to szansa dla architektów wykorzystujących w swoich projektach miedź i jej stopy - okazja do promocji i zaprezentowania ich prac przed międzynarodową publicznością. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015 r.


data publikacji: 2014-12-18
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013