Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

W sekcji Pure Talents prezentują się młodzi projektanci, w tym niedawni absolwenci szkół artystycznych i technicznych. To prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana ekspozycja na targach IMM Cologne. Design rozumiany jest tu niezwykle szeroko - wspólnie z wystawcami można tu gotować, grać w ping ponga lub sadzić kwiaty. To tu swoje stoisko ma m.in. The Spirit of Poland.

 


data publikacji: 2015-01-22

 System, czy raczej liczne systemy determinują nasze codzienne życie, czy tego chcemy czy nie. 20 stycznia w Muzeum Sztuki Awangardowej w Kolonii odbył się wernisaż wystawy "System Design" prezentującej przykłady wzornictwa z Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej, od 1880 roku po dzień dzisiejszy.


data publikacji: 2015-01-21

We wtorkowy wieczór 20 stycznia, w galerii przy Bismarck str 68 w Kolonii odbyło się nieformalne spotkanie towarzyskie połączone z prezentacją najbardziej znanych projektów Oskara Zięty. Przybyli licznie lokalni fani sztuki i designu, biznesmeni, wystawcy z różnych krajów przebywający na targach IMM Cologne oraz przyjaciele organizatorów.


data publikacji: 2015-01-21

The Spirit of Poland to coraz bardziej rozpoznawalna niezależna inicjatywa Polskich projektantów i ich sympatyków skupiająca się na promowaniu Polskich Marek na świecie. Na tegorocznych targach IMM Cologne, dzięki wsparciu Culture.pl i Polskiemu Instytutowi w Dusseldorfie, prezentują wybór sześciu polskich  firm,  ich zdaniem mających ogromny potencjał i szansę na podbicie międzynarodowych rynków. Stoisko The Spirit of Poland nie jest duże, udało się tam jednak z powodzeniem wyeksponować produkty Malafora, Vzoru, Kafti, Kosmos Project, Tabandy oraz Ćmielów Design Studio.

 


data publikacji: 2015-01-20
Studio projektowe Suszek Design prezentuje się w tym roku m.in. takie projekty jak Bacchus, Alcamo, Filini, Toca, Verduzzo, Bevette, Chasselas oraz gościnnie produkty NIE/BO/DESIGN, Patyki oraz Pink Pug Design.
data publikacji: 2015-01-20

W ciągu ostatnich kilku lat świat stał się świadkiem protestów w imię sprawiedliwości, reform społecznych i politycznych przemian, które w niektórych przypadkach w sposób nieoczekiwany przerodziły się w społeczne niepokoje, a nawet wojny. Wystawa „Gdyby dwa morza miały się spotkać” prezentuje twórczość artystów przede wszystkim z Bliskiego Wschodu, ale także z Europy i z Azji – z miejsc, gdzie w ostatnich latach wybuchały protesty, gdzie artyści pomagali wyrażać społeczny gniew i społeczne nadzieje.  


data publikacji: 2015-01-14

Andrzej Wróblewski to niewątpliwie jeden z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Z jednej strony to malarz zaangażowany w socrealizm, z drugiej - autor eksperymentów formalnych z pogranicza abstrakcji i twórca niezwykle sugestywnej wizji wojny i degradacji człowieka. Jego bogata i niezwykle zróżnicowana twórczość prezentowana będzie od połowy lutego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 


data publikacji: 2015-01-14

Wystawa Architektura cienia” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pokazuje elementy wyparte z oficjalnego dyskursu takie jak toalety, szalety miejskie, bazary i stragany uliczne. Zdaniem kuratorki Aleksandry Wasilkowskiej ich forma i miejsce w przestrzeni miejskiej to lustro odzwierciedlające rozwój ekonomiczny i kulturowy danego społeczeństwa oraz jego stosunek do cielesności, rytuałów i polityki.


data publikacji: 2015-01-13
Seria portretów autorstwa Łukasza Kapy powstała w XIX-wiecznej technice cyjanotypii. Zdjęcia wykonane zostały średnioformatowym aparatem w 2014 r. podczas plenerów fotograficznych w Michałowicach, Rzeczce, Hubertówce i w Harrachovie. Każde z nich jest unikatem ze względu na ręczne wykonanie odbitki tonowanej i barwionej przez fotografa w czarnej herbacie. Tym samym powstały oniryczne, przepełnione tajemniczą aurą z odcieniem nierealności obrazy.
 

 


data publikacji: 2015-01-13

Studio projektowe Suszek Design zaprezentuje się na Targach IMM KOLN 2015, odbywających się w Kolonii w dniach 19-25.01.2015 r. Pokazane zostaną m.in. takie projekty Jacka Wojciecha Suszka jak Bacchus, Alcamo, Filini, Toca, Verduzzo, Bevette, Chasselas oraz gościnnie produkty NIE/BO/DESIGN, Lubię Patyki oraz Pink Pug Design.


data publikacji: 2015-01-12

"Skóra" to najnowsza, zbiorowa, wystawa w galerii Awangarda BWA Wrocław prezentująca artystów próbujących uchwycić w obrazie fotograficznym granicę pomiędzy tym, co akceptowalne, a tym czego się boimy. Icj prace łączy temat skóry, za każdym razem innej, silnie powiązanej z emocjami i zależnej od jednostkowych doświadczeń. Artyści kierując obiektyw na osobę, portretują zarówno jej podmiotowość i tożsamość jak i to, co na nią się nakłada - rodzinę, bliskich, dom, relacje. 


data publikacji: 2015-01-12

Znany kilku pokoleniom dzieci i dorosłych wybitny ilustrator książek dla dzieci, malarz, rzeźbiarz i scenograf  - Józef Wilkoń kończy w 2015 roku 85 lat. Z tej okazji odbędzie się w całej Polsce seria jubileuszowych wystaw tego artysty. Pierwsze z nich już w połowie stycznia w Warszawie - w Galerii (-1) PKOI oraz Galerii Sztuki Limitededition Centrum Olimpijskie zaprezentowane zostaną obrazy i rzeźby. 


data publikacji: 2015-01-12

Nowa wystawa Łukasza Stokłosy, jednego z najciekawszych młodych malarzy w Europie, zostanie otwarta w Galerii Zderzak 22 stycznia. W Krakowie zobaczymy jego nowe obrazy w specjalnej aranżacji. Wystawa koncentrować się będzie wokół portretu młodej damy, w której miłośnicy kina rozpoznają francuską aktorkę Isabelle Adjani w roli Lucy Harker.


data publikacji: 2015-01-12

IMM Cologne są międzynarodowym wydarzeniem na dużą skalę i co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Tegoroczne hasło targów brzmi „Twórz, mebluj, żyj”. Wystawy podzielone będą na strefy tematyczne: Global Lifestyles, Design Talent, Comfort, Smart, Prime, Pure, Pure Village, Sleep, Pure Editions czy Living Interiors. Organizatorzy zaplanowali również miejsca do prezentacji innowacyjnych koncepcji i idei, młodych marek i projektantów.

Nie zabraknie również na nich stoiska Jacka Wojciecha Suszka. Gościnnie na stoisku prezentowane będą produkty projektantów współpracujących z fundacją Formwell . Wśród zaproszonych projektantów będą, NIE/BO/DESIGN, Lubię Patyki oraz Pink Pug Design.

 


data publikacji: 2015-01-09

Jerzy Skarżyński to autor scenografii do tak znanych i istotnych filmów polskich jak Wspólny pokój, Rękopis znaleziony w Saragossie, Szyfry czy Sanatorium pod Klepsydrą. Już od 14 stycznia Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego zaprasza do zapoznania się z pracami tego artysty powstałymi w okresie dzieciństwa i wcześniej młodości. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 15 marca br. 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

Bez wątpienia, wszyscy jesteśmy związani emocjonalnie z miejscem, gdzie dorastaliśmy. Ta więź zacieśnia się jeszcze bardziej w naszym dorosłym życiu, kiedy to świadomie decydujemy o naszej przynależności z miejscem i ludźmi. Pamięć zbiorowa, historia, kultura, a nawet smak i uśmiech, są fundamentem tego, kim jesteśmy. jednak nikt nie kocha wszystkiego w sobie, zawsze czujemy mieszankę miłości i nienawiści w stosunku do miejsca gdzie się urodziliśmy / gdzie przynależymy. Wystawa w Galerii Łaźnia 2 odwołuje się właśnie do tych pojęć i uczuć. 

 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

Jeśli rzeczywiście, jak ujął to Bernard-Henri Lévy, Europa nie jest miejscem, a raczej pewną ideą, to co czyni jej tożsamość tak cenną? Czy podobieństwa polityczne, społeczno-ekonomiczne i kulturowe są wystarczającym jej wyznacznikiem? Czy uzgodniony zbiorowo odcień błękitu na fladze Unii oraz wspólny hymn, a także swobodny przepływ towarów, wspólne obywatelstwo europejskie, jedna waluta, oraz wspólny obszar swobody, bezpieczeństwa i sprawiedliwości wystarczą do powstania tożsamości europejskiej? Wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej próbuje zmierzyć się z powyższymi pytaniami. 

 

 


data publikacji: 2015-01-09

W pracach Mateusza Choróbskiego powracają wątki, mogące skłaniać do odnajdywania w jego twórczości cech romantycznych. Jednym z nich z pewnością jest skala, przez którą ujawnia się specyficzny heroizm artysty. Niejednokrotnie już bowiem stawiał on swoje indywidualne gesty w opozycji do większej całości – jak choćby w Przeciągu (2013), czy Samotności długodystansowca (2014). Innym wątkiem skłaniającym do takiego odczytania postawy Choróbskiego jest jego zainteresowanie ruinami, fragmentami, śladami i resztkami. 

 

 


data publikacji: 2015-01-08

28 listopada 2014 r., w Muzeum Narodowym w Brasilii, zakończyła się druga edycja wystawy The Spirit of Poland. Inicjatywa, dzięki wsparciu Culture.pl prawie przez miesiąc miała szansę zaprezentować polskie wzornictwo w prestiżowym budynek Muzeum Narodowego projektu Oscara Niemeyera. Szacuje się, że wystawę zobaczyło około 7000 odwiedzających - zarówno mieszkańców stolicy, jak i turystów.

 


data publikacji: 2015-01-08

8 stycznia o godz. 19.00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy „Albom.pl”. To pokaz ponad 50 archiwalnych fotografii zebranych podczas ubiegłorocznego objazdu siedmiu miejscowości: Kleszczel i Gródka w Polsce oraz Sopoćkin, Łunny, Wołpy, Wołkowyska i Kamieńca Litewskiego na Białorusi. Wzięli w nim udział fotografowie i historycy z obydwu krajów.

 

 


data publikacji: 2015-01-08

Na otwieranej 12 lutego wystawie w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie prezentowane będą prace 14 japońskich artystów wizualnych, architektów i grafików, wykonane w takich mediach jak: fotografia, malarstwo, rysunek, manga, rzeźba, instalacja, obiekt, wideo, ceramika i plakat. 

 


data publikacji: 2015-01-07

Dziką Przyrodę na fotografiach z całego świata można podziwiać do końca stycznia na wystawie w Galerii Bielskiej BWA. „Wildlife Photographer of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie, który organizowany jest rokrocznie począwszy od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide.

 


data publikacji: 2015-01-07

Karnawał możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty, Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w związku z tym na nowe wydarzenie.  W sobotę 10 stycznia odbędzie się wykład „Jak feniks z popiołów. O ocalałych zabytkach dolnośląskich (cz. 2)”. Natomiast w niedzielę 11 stycznia Muzeum zaprasza natomiast na „Zabawę w karnawałowym stylu”. 


data publikacji: 2015-01-07

Kuratorami wystawy są światowej sławy aukcjoner i kolekcjoner Simon de Pury wraz z żoną Michaelą. Współorganiozatorką wystawy jest Katarzyna Kulczyk.

Wystawa prezentuje przełomowy okres twórczości artysty. Autorzy wystawy wybrali trzydzieści obrazów z lat 1958-1974.
 

 


data publikacji: 2015-01-05

Nominowanych do Europejskiej Nagrody 2015 im. Mies van der Rohe za najlepszą współczesną architekturę zostało 420 projektów. Wśród nominowanych znalazło się 18 projektów z Polski.


data publikacji: 2015-01-05

 Laboratorium zabawy to wystawa podsumowująca cykl warsztatów dla najmłodszych dzieci "Sztuka dla Maciupkich". Martyna Štěpán-Dworakowska stworzyła w Galerii Arsenał magiczną stację doświadczalną sztuki, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wspólnie eksperymentować z materią i własnymi zmysłami.


data publikacji: 2014-12-19

Europejski Konkurs "Miedź w Architekturze" – to szansa dla architektów wykorzystujących w swoich projektach miedź i jej stopy - okazja do promocji i zaprezentowania ich prac przed międzynarodową publicznością. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015 r.


data publikacji: 2014-12-18

Supernowa to program skierowany do artystów poniżej 30 roku życia, którzy nie mieli więcej niż trzech wystaw indywidualnych i pięciu zbiorowych.
W ten sposób Zatoka Sztuki chce promować młodych ludzi u progu swej kariery twórczej.


data publikacji: 2014-12-18

Jury 7. edycji konkursu TOP DESIGN award wybrało 20 produktów, które wezmą udział w jego finałowym etapie. Wystawę nominowanych prac można będzie obejrzeć w ramach wydarzenia arena DESIGN 2015, które odbędzie się w dniach 17-20 lutego 2015 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 


data publikacji: 2014-12-16

 „Architektura cienia” to elementy wyparte z oficjalnego dyskursu takie jak toalety, szalety miejskie, bazary i stragany uliczne. Ich forma i miejsce w przestrzeni miejskiej to lustro odzwierciedlające rozwój ekonomiczny i kulturowy danego społeczeństwa oraz jego stosunek do cielesności, rytuałów i polityki.


data publikacji: 2014-12-15

 Już drugi raz Fundacja MCKA organizuje w Zatoce Sztuki cykl przedświątecznych kiermaszów sztuki, mody, designu i rękodzieła.
W tym w ofercie są dwa kiermasze:
W dniu 9.12odbył się kiermasz o tematyce dziecięcej: zabawki, meble, ubranka.
W dniu 16.12 odbędzie się kiermasz sztuki, design, moda, rękodzieło.

Tak, jak i rok temu kiermasze będą odbywać się w Sali Kryształowej na drugim piętrze Zatoki Sztuki.

więcej na stronie: >>>


data publikacji: 2014-12-15

Wystawa "Anioły i demony, albo ćwiczenia z kompozycji" jest prezentacjacją prac artystów Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk oraz Adama Cieślaka. Oboje pracują w innej materii twórczej, ale odnajdują, jak mówią, w swoich pracach pewne pokrewieństwa w sferze wrażliwości, poszukiwań, pytań i rozwiązań kompozycyjnych. Na wystawie zaprezentowane będą rysunek, fotografia, rzeźba, obiekty i instalacje.

Podczas wernisażu wystąpi chór Bel Canto pod dyrekcją Jana Połowianiuka.

 


data publikacji: 2014-12-15

 Nagroda główna PRZETWÓRA ROKU przyznana przez jury w składzie: Bogna Świątkowska, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Tomasz Rudkiewicz oraz organizatorki Monika Brzywczy, Anna Czarnota i Marta Wójcicka.

Nagroda przyznana dla Karoliny Tarasiewicz, Zuzanny Bujacz, Natalii Olbiński za wyjątkowo dopracowany, funkcjonalny i zabawny projekt:„Stół do produkcji rozmowy“. Podczas spotkania przy stole można nie tylko porozmawiać, ale też stworzyć szaliki (tzw. kominy). Kołki wokół otworów, umieszczonych w stole, z powodzeniem zastępują druty. Różna grubość i odległość drewnianych kołków daje możliwość zróżnicowania splotów wełny. Autorki dobrze dopasowały siedziska-pieńki.


data publikacji: 2014-12-11

 Zapraszamy na drugą edycję światecznego kiermaszu Figa z Makiem, na którym swoje produkty zaprezentują utalentowani młodzi projektanci i artyści. Nie zabraknie także oferty warsztatowej dla dzieci i dorosłych.
Figa z Makiem to dla stawiających pierwsze kroki na rynku, młodych twórców, okazja do pokazania swoich projektów. Dla gości – szansa na skompletowanie oryginalnych, świątecznych prezentów dla najbliższych (i dla siebie) oraz sposób na uniknięcie wizyty w przepełnionych galeriach handlowych.


data publikacji: 2014-12-11

Od najbliższego wtorku przez dwa tygodnie w Manufakturze można oglądać wystawę fotografii pt. „Miedź w architekturze i w designie”. Organizatorem wystawy jest Polskie Centrum Promocji Miedzi.
Ekspozycja jest ulokowana w centralnym punkcie Manufaktury – rotundzie. Na wystawę składa się kilkadziesiąt fotografii prezentujących zastosowanie miedzi we współczesnej architekturze oraz designie. 


data publikacji: 2014-12-10

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu „Piątka ze sztuki, czyli pięć odsłon wystaw stałych Muzeum Śląskiego”. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zwiedzić wnętrz nowej siedziby Muzeum Śląskiego.
13 grudnia przy pomocy kostiumów i wytyczonego na podłodze rzutu ekspozycji uczestnicy spotkania poznają koncepcję wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych – przeszłość w teraźniejszości”. 


data publikacji: 2014-12-09

Józef Wilkoń został laureatem Nagroda Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży w kategorii sztuki plastyczne.
Razem z nim uhonorowano w kategorii film: Andrzeja Maleszkę,w kategorii literatura Joannę Papuzińską,w kategorii muzyka Andrzeja Hundziaka,w kategorii teatr Macieja Wojtyszko. 


data publikacji: 2014-12-09

 Jest to pierwsza edycja Festiwalu, jednak planujemy by wpisał się on na stałe
w wydarzenia kulturalne Łodzi. Dzięki tej inicjatywie co roku kolejni uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z upcyclingiem. Organizacja wydarzenia będzie integrować środowiska akademickie, biznesowe i medialne. Podniesie poziom świadomości społecznej na temat znaczenia twórczości kreatywnej i innowacji, jako kompetencji kluczowych dla zrównoważonego rozwoju osobistego, społecznego oraz gospodarczego.

Program wydarzenia obejmował wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.


data publikacji: 2014-12-08

Muzeum Miasta Gdyni we współpracy z warszawską fundacją Centrum Architektury stworzyło niezwykłą grę, której rola zasadza się na wspieraniu edukacji architektonicznej poprzez wykorzystywanie potencjału zabawy.
 


data publikacji: 2014-12-05

Już 10 grudnia wyjątkowe spotkanie z największymi twórcami i znawcami wzornictwa w Polsce.
Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak, Mikołaj Wierszyłłowski, Zuzanna Skalska, Krystyna Łuczak-Surówka – to tylko kilku z kilkudziesięciu prelegentów, których będzie można posłuchać i spotkać w czasie Forum Dobrego Designu organizowanego przez magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl. 


data publikacji: 2014-12-04

 Celem konkursu jest promocja nowoczesnej, polskiej architektury wykorzystującej jeden z najbardziej szlachetnych materiałów budowlanych – ceramikę.

Realizacje, które zwyciężą w edycji polskiej zostaną zgłoszone jako oficjalni kandydaci do Brick Award 2016. Wybranym uczestnikom międzynarodowego konkursu zostanie zaproponowana prezentacja projektu w albumie „Brick’16”, dystrybuowanym na całym świecie. Z ich grona zostaną wyłonieni Zwycięzcy edycji międzynarodowej konkursu.


data publikacji: 2014-12-03

W skład ekspozycji wejdzie kilkadziesiąt obrazów, grafik i rysunków Wojciecha Weissa, Brunona Schulza, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jana Lebensteina, Jacka Sroki. Dzieła dopełnione zostaną cytatami z wypowiedzi artystów.


data publikacji: 2014-12-03

WZORY 6/12 to kolejna duża edycja Warszawskich Targów Designu. W wyjątkowej architektonicznie przestrzeni Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zostanie zaprezentowane szerokie spektrum młodego, polskiego wzornictwa. Wystawcy z całej Polski pokażą swoje dzieła - meble, ceramikę, oświetlenie, tkaniny dekoracyjne - wszystko co niezbędne, aby pięknie i wygodnie mieszkać.


data publikacji: 2014-12-03

 Pierwsza edycja festiwalu okazała się wielkim sukcesem. Ponad 5 tys osob wzieło udziałw festiwalu. Inicjatorem i głównym organizatorem “Zaprojektowanych” są Krakowskie Szkoły Artystyczne i Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl). Partnerem projektu była Gmina Miejska Kraków. W czasie trzech dni festiwalu można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego dizajnu.


data publikacji: 2014-11-26

W skrócie - „Mebel marzeń” - jest całorocznym projektem skierowanym do dzieci, młodych projektantów oraz producentów z branży meblarskiej.

Organizator zaprasza MŁODYCH PROJEKTANTÓW (studentów lub absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także AMATORÓW) do udziału w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2015”!!!


data publikacji: 2014-11-24

 Monika Rubaniuk od lat „buduje” swoje obiekty z kawałków pociętego szkła sodowego, ostrych fragmentów zbitych luster i „spieczonych” okiennych szyb. Szuka inspiracji w naturze.


data publikacji: 2014-11-24

Spotkania z wybranym dziełem sztuki, kącik zabaw plastycznych dla dzieci, oprowadzanie po wnętrzach nowej siedziby
godz. 12.30 // Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 // wstęp wolny


data publikacji: 2014-11-21

Wystawa LET’S PLAY! Kids Design from Poland prezentująca polskie wzornictwo dla dzieci rozpoczęła się 31 października w Izmirze.

To pierwsza tak obszerna prezentacja designu dla najmłodszych zorganizowana przez Culture.pl. 


data publikacji: 2014-11-21

Do dziewiątej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” zgłoszonych zostało ponad 150 produktów. Oceniając zgłoszone w konkursie produkty jury brało pod uwagę wzornictwo, oryginalność oraz prezencję mebla. Tym samym nagroda jest potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności uhonorowanych statuetkami „Diament Meblarstwa” mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów. 


data publikacji: 2014-11-20

  Badanie nowego kształtu gdyńskiego fontu z początku lat 30stych, re:design gdyńskiego szyldu, dyskusja na temat grafiki w przestrzeni publicznej, warsztaty typograficzne dla dzieci. To tylko część programu zaproponowanego z okazji 3 urodzin Centrum Designu Gdynia. W dniach 25-29 listopada br. w PPNT Gdynia będzie się mówić o przestrzeni miejskiej widzianej z nieco innej perspektywy.


data publikacji: 2014-11-20
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013