Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.Lekcja dizajnu – polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach I BWA Olsztyn I 21.06-29.07.2018 r.Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 I Wystawa czynna do 19.08 I Muzeum narodowe w Krakowie

Topografia/Typografia jest wystawą na temat przenikania się liternictwa i przestrzeni publicznej. Projekt analizuje, jak typografia wpływa na charakter otoczenia, i odwrotnie, jak konkretna przestrzeń determinuje formę liter, szyldów i reklamy stanowiących mocny estetyczny aspekt codzienności. 


data publikacji: 2014-11-12

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się elementem promocji polskiej kreatywności. Pierwszym z serii wspólnych przedsięwzięć, zorganizowanym dzięki współpracy projektantów z Ambasadą RP w Japonii, był udział The Spirit of Poland w Tokyo Designers Week 2010.
Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza wystawa miała swoją kontynuację w 2011 w trakcie 100% Design w Londynie oraz Tokyo Designers Week. Zeszłoroczna odsłona The Spirit of Poland miała miejsce w Brazylii podczas DW! São Paulo Design Weekend.
Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl.


data publikacji: 2014-10-31

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE dotyczy przemian przestrzeni publicznej i prywatnej stolicy. Impreza ma już swoją tradycję i wierną publiczność. Festiwal został powołany do życia w 2009 roku w ramach starań miasta o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
W ramach wydarzenia: wystawy, wycieczki, wykłady, warsztaty dla dzieci.

 


data publikacji: 2014-10-30

FashionPhilosophy Fashion Week Poland rozpoczął się w dniu 22 października i potrwa do 26 października.

Główne wydarzenia rozrywać się będą w Expo Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Łodzi. Największe w branży modowej święto to nie tylko seria pokazów na światowym poziomie, ale również platforma łącząca młodych twórców z uznanymi nazwiskami świata mody.


data publikacji: 2014-10-22

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie, promowanie oraz pomoc przy festiwalu.


data publikacji: 2014-10-22

Pawilon Polski na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki — la Biennale di Venezia
Wenecja, 9 maja – 22 listopada 2015

Joanna Malinowska i C.T. Jasper
18°48’05”N 72°23’01”W
 


data publikacji: 2014-10-22

Od dnia 15 października Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających
Zapraszamy wszystkich serdecznie do tego magicznego miejsca, aby odbyć pasjonującą podróż w czasie.

 

 

 


data publikacji: 2014-10-16

 15 października otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”. Mieści się w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów. 

 
Tartak Raphaelsohnów pięknie eksponuje się na tle nowego Parku Centralnego. 
Budowla jest jedynym reliktem dawnej  przemysłowej dzielnicy Olsztyna z czasów drugiej połowy XIX i początku XX wieku.
 

data publikacji: 2014-10-13

24 września klasy szóste z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej dzięki wsparciu firmy Impress Decor Polska miały możliwość wyjazdu do Olsztyna.

Celem było zwiedzenie wystaw w ramach Warmia Mazury Design Festival prezentowanych w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Nauczycielkom, Opiekunkom oraz oczywiście samym Dzieciom dziękujemy za odwiedziny.
Firmie Decor Polska za umożliwienie młodzieży spotkania ze współczesną polską sztuką użytkową. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy :-).


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku tematem analizy bedzię kształtowanie przestrzeni oraz jak to wpływa na mieszkańców i ich identyfikację z miejscem w którym żyją. 

 

 

data publikacji: 2014-10-08

 Gdańskie Biennale Sztuki po raz trzeci zgromadziło ekspozycję z najciekawszych prac artystów pomorskich. Koncepcją spajającą różne techniki i różne pokolenia twórców jest uchwycenie i pokazanie panujących trendów. 


data publikacji: 2014-10-06

 Już po raz trzeci we Wrocławiu startuje  Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Odbywa się od 2012 roku w trzecim tygodniu października i obejmuje liczne działania w obszarze europejskiej sztuki szkła


data publikacji: 2014-10-06

Od 6.10 do 10.11  w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną Krystyny Janusz „Przejście”.


data publikacji: 2014-10-04

Czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze? W jaki sposób wpływa na proces budowania "Nowego Wspaniałego Świata"? Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć będzie można podczas 8. edycji Łódź Design Festival.


data publikacji: 2014-09-30

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-29

Wystawa FORMWELL pokazuje pełen wachlarz produktów polskiej myśli wzorniczej, a w jej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu.


data publikacji: 2014-09-29

Pierwsza wystawa dizajnu odpowiedzialnego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i  Mazur. Inspiracją dla wystawy jest postać Victora Papanka - austriackiego projektanta, nauczyciela, teoretyka designu, który był promotorem społecznie zaangażowanego, odpowiedzialnego projektowania.

 


data publikacji: 2014-09-29

Po raz drugi przedstawiamy wystawę Tomka Wójcika FANPLASTIC, tym razem Ekspozycja z Centrum Wystawienniczego Stara Kotłownia w Olsztynie.

 


data publikacji: 2014-09-29

W ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Starej Kotłowni odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci pt.”DESIGN TO SPOSÓB MYŚLENIA”. Zajęcia poprowadziła Urszula Kałużna, w ramach programu autorskiego Design Dla Szkół.

 

 


data publikacji: 2014-09-29

OD - ZYSK to warsztaty recyklingowe dla namłodszych - Dorota Ziaja.

Warszaty mają pokazać, że to co pozornie wydaje się śmieciem stanowi trwały i dobry surowiec do dalszego użycia. Ma to uświadomić uczestników i zmienić ich sposób patrzenia na „śmieci”, a w dalszej kolejności sposób ich myślenia, skłonnić do refleksji. Ale przede wszystkim celem warsztatów jest oczywiście pobudzanie wyobraźni.

 


data publikacji: 2014-09-26

4 września w olsztyńskim BWA odbył się wernisaż Justyny Scheuring- „Przecież zupełnie nie wiem co będzie". Wystawa otwiera nowe narracje pomiędzy wybranymi pracami artystki, powstałymi w latach 2009- 2014, wykonanymi przy użyciu różnych mediów.

 


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Polish Proven Design" projektanci dla producentów prezentuje produkty stworzone przez polskich projektantów dla kilku dużych producentów, których produkcja wypełnia znaczą część rynku wnętrzarskiego.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa POLISH PROVEN DESIGN, przygotowana przez Fundację Formwell składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to kolekcje autorskie, druga – to projekty stworzone dla producentów.


data publikacji: 2014-09-18

"Polish Job" to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "Co architektom w duszy gra" zorganizowana przez olsztyński SARP ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu sylwetki i twórczość regionalnych Architektów.


data publikacji: 2014-09-18

Wystawa "PROJEKT- CZŁOWIEK" na Warmia Mazury Design Festival w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-15

Wywiad z Tomkiem Wójcikiem przeprowadzony przez Anitę Bialic.


data publikacji: 2014-09-15

Zdjęcia z wystawy WellDone podczas pierwszej edycji festiwalu w Ostródzie.


data publikacji: 2014-09-10

Prezentujemy zdjęcia z I edycji festiwalu w Ostródzie - wystawa FANPLASTIC - Tomek Wójcik


data publikacji: 2014-09-10

Przedstawiamy fotorelację z Warmia Mazury Design Fesiwal podczas 41. Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. 

Ekspozycje prezentują się okazale i są wspaniałym dopełnieniem i jednocześnie oddzielnym wydarzeniem 41 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

 


data publikacji: 2014-09-04

W wystawie biora udział między innymi Witamina D, Puff Buff, Malafor, Nie/bo Design, Tabanda i inni.


data publikacji: 2014-08-29

 Udostępniamy informator i plan Warmia Mazury Design Festival


data publikacji: 2014-08-28

 W związku ze zbliżającym się dużymi krokami FESTIVALEM DESIGNU w Ostródzie, zapraszamy zainteresowanych projektantów, architektów, producentów i innych gości o potwierdzanie obecności na wykładach naszych prelegentów Krzysztofa Kubaska i Rafała Kołodzieja w dniach 2-3 września.


data publikacji: 2014-08-25

Wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka mają niepowtarzalną okazję znalezienia się w świecie jego twórczości. Tytuły jego filmów, jak choćby „2001. Odyseja kosmiczna”, „Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Mechaniczna pomarańcza”, znają nawet Ci, którzy ich nie widzieli. Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie, dzięki niezwykłej aranżacji odnajdziemy niezwykły klimat jego filmów.


data publikacji: 2014-08-06

OBIEKTYWnie to tytuł zbliżającej się wystawy, która zostanie otwarta 1 sierpnia 2014 r. w Galerii Bałuckiej na Starym Rynku 2. Składa się na nią 180 prac fotograficznych prezentujących przestrzeń miasta Łódź.


data publikacji: 2014-07-29

W ramach działań podczas 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH Wojciech Kucharczyk, muzyk i założyciel Mik Musik, przygotował Cyklo Dźwięki - interaktywne słuchowisko o tematyce rowerowej.


data publikacji: 2014-07-23

W tym roku impreza potrwa aż dwa dni, a odbędzie się tradycyjnie w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena. W programie wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Niemen, prelekcja dra Piotra Chlebowskiego i przede wszystkim koncert pt. „Niemen mniej znany“


data publikacji: 2014-07-23

"Smak przedmiotu" to wystawa, której celem jest promocja pomorskich projektantów i firm z  sektora kreatywnego, jest opowieścią o produktach w języku niewerbalnym. Każdy z przedmiotów zostanie zaprezentowany również w formie specjalnie skomponowanej potrawy. Pożywienie staje się syntetycznym i uniwersalnym przedstawieniem cech obiektu. Na wystawie będzie można swobodnie rozsmakować się m.in. w cieple grzejnika, szybkości roweru, świetle lampy ulicznej, wygodzie mebli, czy doświadczeniu dziecięcej zabawy.


data publikacji: 2014-07-11

Gdyńska plaża to jedno z najważniejszych miejsc wypoczynku dla seniora. Projektanci mieli za zadanie stworzyc przedmioty dzięki którym plaża stanie się jeszcze bardziej przyjazna starszym ludziom.


data publikacji: 2014-07-11

W czerwcu w toruńskim CSW rusza Festiwal Architektury i Wzornictwa „Tormiar - REHABILITACJA WYOBRAŹNI”. To pierwsze tego formatu wydarzenie dedykowane architekturze przestrzeni publicznej drugiej połowy XX wieku, w tym głównie realizacjom z czasów PRL-u.


data publikacji: 2014-06-25

Adolf Szyszko-Bohusz jako architekt władzy projektował budowle, które miały stać się pomnikami epoki. Wystawa "Monument" dotyka zagadnienia mitotwórczego potencjału architektury. Ekspozycja związana jest z prezentacją "Figury niemożliwe" w Pawilonie Polskim w ramach 14.Biennale Architektury w Wenecji.


data publikacji: 2014-06-23

 Spotkanie będzie miało formę dyskusji, dotyczącej sztuki w przestrzeni publicznej. Porozmawiamy też o pracach Rajkowskiej, które znajdują się w kolekcji Muzeum, o pozycjach z muzealnej Filmoteki, a wreszcie o specyfice projektów niemożliwych do zrealizowania.


data publikacji: 2014-06-15

Podczas tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury w Wenecji, Polskę reprezentuje projekt "Figury niemożliwe/Impossible Objects" przygotowany przez Instytut Architektury oraz Jakuba Woynarowskiego.


data publikacji: 2014-06-04

Rowerowe Biennale zawładnęło Wrocławiem na kolejne trzy miesiące. Głównym punktem jest wystawa "Velodream" prezentowana w galerii Awangarda BWA Wrocław.


data publikacji: 2014-06-03

Od kilku tygodni to dzieci przejęły rządy w Concordia Design w Poznaniu. Uczestniczyły w warsztatach i wcieliły się w rolę designerów, aby stworzyć projekty, z których powstała interaktywna wystawa. Eksponaty wymyślone przez dzieci można było podziwiać podczas finału IV edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Nie zabrakło również warsztatów, zabaw i innych dziecięcych przyjemności.


data publikacji: 2014-06-01

Polish Job to wystawa współczesnego polskiego wzornictwa - opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość. Z okazji otwarcia Art Inkubatora w Łodzi odbyła się polska premiera tej ekspozycji, prezentowanej wcześniej podczas mediolańskich targów iSaloni 2014. 


data publikacji: 2014-05-10

Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz, a nawet designerskie urny i trumny - wszystko to już od 9 do 11 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na 4.Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN.


data publikacji: 2014-05-07
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013