Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Ludzie
Co warto wiedzieć o FloraboStudio METAFOR na Warmia Mazury Design FestivalTAR na wystawie POLISH PROVEN DESIGN- Projektanci dla ProducentówStudio RygalikJanusz Kaniewski

Marek Cecuła mówi o sobie - Jestem obserwatorem i antropologiem, który nieustannie odkrywa, w jaki sposób tworzymy relacje z obiektami i ich funkcjami. Nade wszystko jestem jednak artystą! Jest projektantem, bo używa przemysłu do produkcji rzeczy praktycznych i formalnie estetycznych. A jednocześnie, jako artysta, reaguje ironią i sprzeciwem na produkcję masową i jej estetykę, skompromitowaną przez projektowy konserwatyzm…Dla potrzeb wystawy w krakowskiej galerii BB Cecuła dokonuje niejako estetycznego przemysłowego sabotażu – kreatywnie niszczy pewne obiekty, by zwrócić na nie uwagę. I na ich funkcje. Moje „destrukty” powstają w opozycji wobec naszych oczekiwań – obiekt przemysłowy ma przypisane funkcje, zaś zepsuty może wywołać emocje… Współpracując od wielu lat z przemysłem, wytworzyłem sobie przestrzeń, w której działam jako projektant i artysta. Wybieram taki rodzaj ekspresji, jaki jest mi potrzebny, żeby najlepiej wyrazić swoje emocje - tłumaczy. 

 

 

 


data publikacji: 2015-03-30

W swojej pracy kuratorskiej Izabela Bołoz skupia się na opowiadaniu zrozumiałej dla odbiorcy historii. Wymyślając wystawę "Polish Design in the Middle of" skupiała się wartościach najwyżej cenionych przez Polaków, takich jak gościnność  i otwartość na drugiego człowieka. To dlatego ekspozycja przybiera formę długiego stołum będącego centralnym punktem w każdym polskim domu. W ślad za tym wystawa nie tylko pokazuje dorobek polskiego wzornictwa, ale też tworzy przestrzeń do wspólnych działań i rozmów. 


data publikacji: 2015-03-11

Joanna Kruszec - pomysłodawczyni i właścicielka marki Boomini - swoje życie zawodowe rozpoczęła od marek luksusowych: jako studentka pracowała w perfumerii, potem we francuskim koncernie kosmetycznym L’Oreal, a ostatnio dla domów mody Burberry, Emporio Armani i Ermenegildo Zegna.Kiedy założyła rodzinę  odkryła kolejną pasję - architekturę wnętrz.  Zwiedzając  kilka lat temu wystawę poświęconą koncepcjom architektonicznym z makietami małych domków w nowojorskim MOMA doznała  olśnienia: chce tworzyć domki dla lalek! Piękne, estetyczne, designerskie, z dokładnie dopracowanymi szczegółami. Wszystkie te doświadczenia doprowadziły ją, jak twierdzi, do miejsca, w którym jestem teraz.


data publikacji: 2015-02-11

Ewa Letki wyszywa obrazy metodą patchworkową, tworzy lalki na szydełku i tzw. "wełniaczki". Prowadzi warsztaty artterapi. Jak sama mówi, tworzy tak jak czuje. Jej prace opowiadają w sposób dziecięcy o tym, co dzieje się wokół, a ich zadaniem jest rozweselać i wprowadzać w dobry nastrój. 


data publikacji: 2015-02-10

Jacek Filipowicz do wszystkiego co robi obecnie dochodził metodą prób i błędów. Od kilku lat zajmuje się biżuterii drewnianej. Mieszka i pracuje w Olsztynie. 


data publikacji: 2015-02-09

Artystka ukrywająca się pod pseudonimem NeSpoon z powodzeniem łączy tradycyjną technikę ceramiki z malarstwem, czy raczej szeroko rozumianym graffiti. Wszystkie etapy tradycyjnego procesu ceramicznego wykonuje samodzielnie, od podstaw. Lepienie, suszenie, szkliwienie i wypalanie trwają zwykle aż kilka tygodni. Choć jest to proces pracochłonny, wymagający wielu starań, sprawia on artystce wiele radości. NeSpoon nie tworzy w samotności, zwykle pracuje w domu lub pracowni wspólnie z przyjaciółmi. Większość jej realizacji powstaje w przestrzeni publicznej, zawsze z myślą o konkretnej lokalizacji. Swoje pomysły dostosowuje do zastanego kontekstu - czy to będzie ściana budynku o ciekawej fakturze, drzewo z oryginalnym układem sęków, czy wnęka w murze - NeSpoon zawsze podkreśla ich specyfikę, klimat. 


data publikacji: 2015-02-03

Letycja Pietraszewska jest artystką ceramikiem mieszkającą i tworzącą na Warmii. Po pięciu latach studiów w Londynie powróciła do miejsca, gdzie się urodziła i wychowała. Jej podejście do ceramiki bywa niekonwencjonalne. W swojej pracy dyplomowej odlewała w porcelanie opakowania jednorazowego użytku, aby następnie łączyć je z klasycznymi elementami zastawy stołowej. Od trzech lat w swoim gospodarstwie agroturystycznym i pracowni prowadzi warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy mogą nauczyć się różnych technik lepienia, wypalania i wykonania własnych projektów ceramicznych. 

 


data publikacji: 2015-02-03

Bartek Świątecki tworzy obrazy, maluje na budynkach, robi animacje i instalacje site-specific. W Olsztynie, gdzie na stałe mieszka i pracuje, kojarzony jest jednak przede wszystkim z graffiti i street artem. Sam unika zaszufladkowania w jednej dziedzinie sztuki. Interesują go ludzkie emocje i to jak sztuka może na nie wpływać, a także wpływ komunikacji wizualnej na przestrzeń publiczną. Brał udział w licznych wystawach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najbardziej ceni sobie tworzenie wielkoformatowych murali. 


data publikacji: 2015-02-01

Na nadchodzących targach IMM KOLN, odbywających się w dniach 19-25.01.2015 r. zaprezentowaną  zostaną projekty Jacka Wojciecha Szuszka – m.in. Bacchus, Alcamo, Filini, Toca, Verduzzo, Bevette, Chasselas. Z tej okazji przypominamy sylwetkę projektanta i rozmowę publikowaną jakiś czas temu na portalu Formwell. 

 

 


data publikacji: 2015-01-14
4 stycznia pojawił się w sieci, zrealizowany przeze mnie nowy klip formacji BOKKA.
data publikacji: 2015-01-07

Jacek Wojciech Suszek projektant mebli wypoczynkowych i innych produktów wzornictwa przemysłowego jest właścicielem studia projektowego i wzorcowni Jacek Wojciech Suszek oraz twórcą marki Suszek Design. Projektuje dla wielu producentów w kraju i zagranicą, a także do konkretnych wnętrz współpracuje z architektami, studiami projektowymi oraz kolektywami artystycznymi. 


data publikacji: 2014-08-01

Przepis na fajny ciuch? Maszyna do szycia, rolka wysokojakościowej dzianiny, duża porcja wyobraźni plus szczypta zmysłu estetycznego. Wyprodukować lokalnie i ekologicznie, użyć siły „marketingu szeptanego”. Poznajcie markę odzieżową Uncommon.

 


data publikacji: 2013-11-10


Projektant Jan Lutyk to tegoroczny laureat prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Zwycięski projekt Ribbon Stool, był również laureatem podczas ubiegłorocznej edycji konkursu make me! odbywającego się w ramach Łódź Design Festival.


data publikacji: 2013-10-26

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?"
Wykład ujawni różne strategie działań podejmowanych na pograniczu muzyki i sztuk wizualnych po przełomie związanym z odwilżą. Praktyki postrzegane do tej pory jako należące do jednej z tych dyscyplin poddane analizie za pomocą narzędzi właściwych drugiej ujawniają nieoczekiwane właściwości, a przede wszystkim większą płynność granic w okresie formowania się pojęcia audiowizualności. Współczesna sztuka dźwięku nie może być postrzegana jako bezpośredni spadkobierca tych praktyk, jednak spisanie historii eksperymentu audiowizualnego w Polsce pozwoli na wyjście na jaw innych, niewidocznych do chwili obecnej tradycji.

Poniedziałek, 14 października, godz 18:00
Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, Białystok

 

 


data publikacji: 2013-10-11

EDDIE MARTIN - po raz pierwszy w Polsce
Gitarzysta, wokalista i harmonijkarz bluesowy z Wielkiej Brytanii. Przez blisko 30 lat swojej kariery zyskał przydomek Ambasadora Brytyjskiego Bluesa.
Koncertował w większości krajów Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych zdobywając za każdym razem najpochlebniejsze recenzje.
Wielokrotnie nominowany uhonorowany nagrodami w kategorii najlepszy gitarzysta, zespół bluesowy, artysta akustyczny Brytyjskich Nagród Bluesowy


data publikacji: 2013-09-02

18 lipca na austriackim festiwalu Bregenzer Festspiele, nad jeziorem Bodeńskim odbędzie się pierwsze wykonanie opery "Kupiec wenecki" napisanej przed ponad ćwierćwieczem przez Andrzeja Czajkowskiego - kompozytora i wybitnego pianisty. Partnerami wystawianej w Bregencji opery "Kupiec wenecki" jest Instytut Adama Mickiewicza a współprodukowany jest przez Teatr Wielki - Operę Narodową.
W przyszłym sezonie spektakl będzie pokazywany w Warszawie.


data publikacji: 2013-07-16

Fernando i Humberto Campana to twórczy duet projektancki z Ameryki Południowej, a dokładniej z Brazylii. Ich nazwisko należy do grona najważniejszych we współczesnym projektowaniu. Bracia Campana zgodnie tworzą już od kilkudziesięciu lat. Projektują głównie meble - fotele, siedziska, sofy, ale też inne przedmioty codziennego użytku.
 


data publikacji: 2013-02-13

Już w 1911, będąc jeszcze na studiach, Rietveld prowadził własną wytwórnię mebli. W 1917 pod wpływem neoplastycyzmu zaprojektował słynne czerwono-niebieskie krzesło, w 1919 przyłączył się do ruchu De Stijl. W 1924 Rietveld zaprojektował dom w Utrechcie dla Truus Schröder-Schräder, z którą współpracował.


data publikacji: 2013-01-30

Gdy Starck zaprojektował wystrój nocnego klubu La Main Blue, posypały się zlecenia. Zgłosił się nawet prezydent Francji, żeby zamówić meble do Pałacu Elizejskiego..


data publikacji: 2013-01-04

Przez długi czas była jedyną kobietą w zdominowanym przez mężczyzn świecie designu. Dziś, dla wielu kobiet, które pragną być projektantkami, Paola Navone stanowi wzór do naśladowania.


data publikacji: 2012-12-28

Przez blisko 50 lat tworzyli duet doskonały, zarówno w życiu, jak i w pracy. Byli małżeństwem, ale też niezwykle utalentowaną parą twórców. Jego bardziej interesowała konstrukcja, ją - wygląd mebli. Razem tworzyli przedmioty, które na trwałe zapisały się w historii designu.


data publikacji: 2012-11-21

Ikona polskiego projektowania lat 50. - Roman Modzelewski powraca. Zasłużony pedagog, malarz i awangardowy projektant wreszcie zagości na polskich salonach. Rozpoczęto produkcje wyjątkowych foteli RM 58.


data publikacji: 2012-11-09

Marian Sigmund (1902–1993) był uznanym i szanowanym projektantem mebli i pedagogiem w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, ale zajmował się również architekturą wnętrz, scenografią i malarstwem.


data publikacji: 2012-08-27
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013