Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Miejsca
Warmia Mazury Design Festival edycja 3 I wrzesień - październik 2016 I Ostróda, OlsztynWarmia Mazury Design Festival edycja nr 2 I wrzesień - październik 2015 r.Nowa Circoteka na krakowskim PodgórzuMuzeum Fundacji Louisa Vuittona pod Paryżem

Poznańskich twórców od lat zżera tęsknota za Centrum Sztuki Współczesnej z prawdziwego zdarzenia. Kilkakrotnie powstawały projekty takiego centrum, urzędnicy brali udział w debatach z artystami. Ale lata leciały, swoje CSW zdążył wybudować mniejszy Toruń, a w Poznaniu zastanawiano się nad terminem następnego spotkania. Tymczasem w pobliskich Pobiedziskach już od blisko 5 lat takowe Centrum jest i całkiem nieźle prosperuje! 

 


data publikacji: 2015-02-26

Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku, jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.


data publikacji: 2015-01-13

Co oznacza kreatywność dla twórców Concordia Design? Działanie, które pozwala tworzyć wartościowe, innowacyjne przedsięwzięcia. To ona łączy wszystkie działania poznańskiej instytucji, niezależnie od tego, do jakich grup są kierowane. Kreatywność oraz innowacje są nierozerwalnie związane z designem. Z designem, czyli z procesem projektowania, który pozwala właściwie rozpoznać potrzeby i problemy odbiorców, a następnie w innowacyjny i kreatywny sposób na nie odpowiedzieć. 


data publikacji: 2015-01-13

Centrum koncertowo-kongresowe ICE Kraków jest jedną z największych inwestycji Krakowa ostatnich lat. Otwarte zostało w pażdzierniku tego roku. W centrum odbywają się wydarzenia kulturalne poświęcone: muzyce, operze, baletowi, spektaklom teatralnym oraz kongresom.

Centrum zaprojektowane zostało przez biuro Ingarden & Ewý we współpracy z japońskim architektem Aratą Isozakim. Projekt został zrealizowany w wyniku wygranej w międzynarodowym konkursie architektonicznym zorganizowanym przez Gminę Miejską Kraków w 2007 r. 


data publikacji: 2014-12-04

 Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, znajdujący się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, wraz z innymi powstającymi tutaj instytucjami będzie tworzyć Strefę Kultury – nowe centrum życia kulturalnego miasta.


data publikacji: 2014-12-03

Międzynarodowe muzeum sztuki współczesnej i kultury wizualnej – Bildmuseet stoi nad samym brzegiem rzeki.
Początkowo cała nadrzeczna dzielnica miała charakter przemysłowy, a w roku 2009 r. została przebudowana i zmodernizowana dla potrzeb środowiska uniwersyteckiego. Muzeum sztuki zostało zaprojektowane jako najwyższa wieża w okolicy i znacznie góruje nad sąsiednimi budynkami.

Autorami są architekci z Henning Larsen Architects. Oni rozbudowali muzeum i podwoili jego powierzchnię wystawienniczą.  


data publikacji: 2014-11-14

 Film:
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Koordynacja produkcji: Zofia Borysiewicz


data publikacji: 2014-11-12

 Jest to artystyczna wizja uformowania się Słońca i Ziemi z obłoku materii międzygwiazdowej. Kosmogoniczny mural o powierzchni blisko 100 m², przedstawiający ciała niebieskie i kosmiczną przestrzeń, powstał na budynku mieszczącym w sobie galerię sztuki współczesnej i Planetarium.
Mural upamiętnia Rok Kopernika i jubileusz 660 lat założenia Olsztyna.


data publikacji: 2014-11-07

Warmia Mazury DESIGN FESTIVAL - miejsce, gdzie spotykają się projektanci, producenci, odbiorcy z różnych zakątków Polski. To pierwszy w naszym regionie festiwal designu!


 


data publikacji: 2014-07-08

Wystawa przygotowana z okazji setnej rocznicy otwarcia wrocławskiej Hali Stulecia przypomina najważniejsze zagadnienia związane z przełomowym dla historii architektury XX wieku dziełem Maxa Berga, jedynym wrocławskim obiektem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od momentu powstania uznana za jeden z najbardziej znaczących symboli miasta i wyjątkowy przykład architektury modernistycznej.

 


data publikacji: 2013-09-23

To instytucja promująca design i nowatorskie przedsięwzięcia z nim związane.
To także platforma współpracy dla różnych środowisk, w których kręgu zainteresowań jest wzornictwo – ekspertów i twórców designu, instytucje edukacyjne i projektowe, a także przedstawicieli biznesu.


data publikacji: 2013-09-21

W Szczecinie otwiera się nowe centrum sztuki współczesnej - TRAFO Trafostacja Sztuki.
Powołane do życia w 2013 roku, TRAFO jest pierwszym w północno-zachodnim regionie Polski centrum sztuki współczesnej.

 

data publikacji: 2013-07-18

Dom Kereta to instalacja artystyczna. Ma formę insertu pomiędzy dwoma budynkami, reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy. Działka, na której stoi Dom, ma w najszerszym miejscu 152 centymetry, a w najwęższym - 92 centymetry. Dom Kereta jest miejscem działań twórczych dla artystów i intelektualistów z całego świata.
 


data publikacji: 2013-01-31

FORMWELL portal is the place for presentation
and promotion of the designers,
artists and the architects and their work in areas
such as: art, design, architecture, music.


data publikacji: 2013-01-14

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości.


data publikacji: 2012-12-17

Produkcja figurek z lat 50- tych i 60-tych ma się bardzo dobrze. Polacy i goście z zagranicy coraz częściej interesują się estetyką ćmielowskiej porcelany, odwiedzają manufakturę, podziwiają kolekcję Żywego Muzeum Porcelany. Siedząc w 20 metrowym piecu- nowej sali kinowej, można obejrzeć film o historii i dziejach ćmielowskiej fabryki " Nasz Ćmielów", wziąć udział w Warsztatach Ceramicznych a na koniec skosztować dobrej kawy w "Leżącej Kotce" - kawiarni z najdroższą kawą świata, podawaną w ręcznie malowanych, ćmielowskich filiżankach.


data publikacji: 2012-11-21

Warto odwiedzić Bibliotekę Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, która posiada jeden z największych w kraju i na świecie księgozbiorów wyspecjalizowanych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.
 


data publikacji: 2012-08-27
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013