Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

NIE JA w Galerii BWA w Katowicach, juz od 1 sierpnia

Już od 1 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach można oglądac nową wystawę - "Nie Ja". Projekt w którym bierze udział dziesięciu artystów stawia akcent na ukazanie problemów i konsekwencji dysproporcji płci w świecie. Względny brak tabu w świecie zachodnim i brak wielu praw, w tym do edukacji kobiet w innym miejscu. Projekt stawia pytania o mit równouprawnienia kobiet z mężczyznami, pyta o konieczność dokonywania życiowych wyborów pomiędzy domem a pracą, pyta w końcu dlaczego dyskurs artystyczny o kobietach jest tak ważny.

Samuel Beckett pyta o sens życia człowieka, jego osobisty dramat w kontekście Cywilizacji, Czasu oraz Miejsca. Sztuka Nie Ja odnosi się do egzystencjalnych pytań o kobietę. Mówi o mechanicznym żywocie kobiety, która myśli, że została ukarana przez Boga. Nie wnikając w powód wie, że nie cierpi, tak jak nie odczuwa przyjemności w  życiu. Kobieta wierzy, że ma coś ważnego do powiedzenia.

Życie i  znaczenie człowieka jest zależne od kultury i religii. Natomiast znaczenie kobiet jest nieproporcjonalnie zróżnicowane w zależności od miejsca. W świecie zachodnim rola kobiety jest dobrze rozpoznana. Walka o  równouprawnienie w głównym stopniu ukierunkowana jest na problem decydowania o kobietach przez mężczyzn w kwestiach takich, jak prawo do równych stanowisk, prawo do wyboru macierzyństwa oraz wiarygodności kobiety na polu pomiędzy karierą a rodziną.

Artyści biorący udział w wystawie:
— Agata Drogowska
— Emrah Gökdemir
— Paweł Korbus
— Ola Kozioł
— Ola Kujawska
— Kasia Kujawska-Murphy
— Maryam Muliaee
— Héctor Solari
— Edyta Wolska
— Maria Wrońska

Wystawę można oglądać do 7 września.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013