Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Zbigniew Blukacz – TYLKO MALARSTWO I Galeria Bielska BWA I 06.04 - 07.05.2017

Premierowy pokaz obrazów Zbigniewa Blukacza składających się na dwa cykle: „Optyka pamięci” i „Archetypy pejzażu”. Te dwa pozornie odmienne cykle – pierwszy dotyczy osób, drugi krajobrazu – mają swoje wspólne źródło. To siła kadru, który zadziałał na pamięć autora jak światło na kliszę fotograficzną. Obrazy zapamiętane z wakacji lub inne sytuacje ważne emocjonalnie, trafiły do tego banku pamięci na równi z widokami natury, które miały szczególne znaczenie dla autora.

Agata Smalcerz – kurator wystawy 
  
Właściwie to nie jesteśmy pewni nawet najbliższej przyszłości, a „teraz” składa się z tego, co przed chwilą było. Pewna jest tylko przeszłość. Wizerunek znanej nam rzeczywistości jest zbudowany przez pamięć. Obraz malarski też jest zbudowany przez pamięć. W takim razie, czy obraz przywołany z pamięci zawsze jest taki sam, czy jest jednorodny, jak np. fotografia? Czy jest prawdziwy? Co to znaczy, że jest prawdziwy lub nie? Czy w takim razie istnieje rzeczywistość nie zmyślona?
           
Cykl pejzaży jest kontynuacją (twórczą, mam nadzieję) nurtu, który jest ważną częścią moich malarskich fascynacji od prawie 30 lat. Niebo, morze, drzewa, przestrzeń pól istniały, gdy jeszcze nie było naszej cywilizacji, gdy nie było nas. To świat, który nas przyjął i który nas odrzuci, jeżeli na czas nie zmądrzejemy. Penetrowany przez artystów przez setki, tysiące lat, z pozoru archetypiczny, oczywisty, a obserwowany w większym skupieniu: niepowtarzalny, wielokrotny, nieskończenie bogaty, zachwycający. Przecież na zwykłej łące rosną prawdopodobnie wszystkie możliwe równania matematyczne. 
  
Zbigniew Blukacz 
  
Wystawie towarzyszy katalog wydany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach i Galerię Bielską BWA.
Projekt graficzny – Zofia Oslislo. 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013