Niejednokrotnie spotykałem się z opinią młodych rodziców, że Olsztyn to miejsce ubogie w rozrywki dla dziecka. Myślę, że jest to mocno krzywdzące stwierdzenie bowiem są miejsca, w których dziecko może spędzić czas w niezwykły sposób. Wszystko zależy od tego co chciałbyś ze swoim dzieckiem robić. Zajęcia dodatkowe, weekendowy wypad, a może jednodniowe szaleństwo? Być może na tle innych miast takich jak Warszawa czy Wrocław Olsztyn w tej kwestii wypada kiepsko. Trzeba jednak pamiętać jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Olsztyn dla dzieci ma wiele do zaoferowania.

Zajęcia dodatkowe

Jak wiadomo zajęcia dodatkowe są ważne dla dziecka. Mogą one w ten sposób odkrywać co lubią i rozwijać swoje pasje. Niestety nie każdy rodzic sugeruje się tym co lubi jego dziecko i wysyła go na zajęcia, które sam uzna za stosowne. Nie jest to najlepsze rozwiązanie bo w ten sposób można zrazić dziecko do aktywności poza lekcyjnych. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii będzie rozmowa z maluchem i wysłuchanie go. Możesz mu podrzucać pomysły i obserwować jak na nie reaguje.

OK ale co wybrać?

Sport czy zajęcia naukowe? Trudno stwierdzić. Wiele zależy od tego co mały chce robić. Sport to domena chłopców więc piłka nożna lub karate będzie fajnym wyborem. Dziewczynki chętniej wybierają taniec lub zajęcia językowe. Warto jednak czasem wyjść poza szablon i wybrać coś innego. Jest w Olsztynie miejsce które oferuje zajęcia inne niż wszystkie. Mowa tu o olsztyńskiej Akademii Nauki. Organizuje ona zajęcia z szybkiego czytania, szybkiego zapamiętywania, budowa robotów lego oraz ich programowanie. Wszystkie zajęcia to połączenie dobrej zabawy z nauką. Myślę, że to całkiem fajna opcja.

Na zabawę też jest czas (oraz miejsce)

Olsztyn ma kilka lokali nastawionych na rozrywkę. Młodsze dzieci będą zachwycone ofertą Warmiolandii lub Małpiego gaju. Bieganie między zjeżdżalniami, basenami z piłeczkami oraz linami. Czy może być coś lepszego? Starsze dzieci będą się dobrze bawić w Olsztyńskiej X-Arenie która oferuje laserową wojnę. Nie można zapomnieć o olsztyńskiej bibliotece multimedialnej Planeta, która zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania.

Podsumowanie

Jak widać Olsztyn nie jest taki ubogi w atrakcje dla dzieci. Warto jednak pamiętać że wszystko zależne jest od czasu i pieniędzy. Zajęcia dodatkowe kosztują dlatego trzeba dobrze przemyśleć na się zdecydować. Wydaje nam się że Olsztyn dla dzieci to fajne miejsce.