Fotel biurowy do centrum każdego gabinetu. Dzięki nim możesz zadbać o komfort podczas pracy. Aby zrobić to poprawnie warto dostosować elegancki fotel do biurka poprzez odpowiednią regulację. W celu zapobiegania wad postawy oraz bóli w okolicach kręgosłupa warto zapoznać się z kilkoma radami od znanych fizjoterapeutów. Zanim jednam dokonasz prawidłowego ustawienia ciała w pozycji siedzącej koniecznie zainwestuj w fotel gabinetowy obrotowy dostępny na stronie: https://kamilameble.pl/12-fotele-gabinetowe-do-biurka i wybierz bezpieczne siedzisko. 

Dlaczego prawidłowa postawa ciała jest tak ważna? 

Siedzący tryb pracy nie jest odpowiedni dla naszych kręgów. Pod względem bezpieczeństwa pod kątem zdrowotnym siedzenie jest na 4 miejscu. Jak pokazują liczne badania przeciążenie kręgosłupa w przypadku prawidłowej pozycji siedzącej sięga 140%. Inaczej jest w przypadku leżenia na plecach 25%, leżenia na boku 75% czy marszu 100% przeciążenia. Dlatego, aby obciążenie zgadzało się z przyjętą wartością niezbędne są fotele gabinetowe z możliwością regulacji. 

Jak prawidłowo ustawić krzesło gabinetowe z regulacją?

Wysokość siedziska 

Nawet najtańszy fotel do biurka posiada regulowane siedzisko. Dlatego jeśli chcesz zapobiegać bólom dolnego odcinka kręgosłupa skorzystać z zamieszczonej pod siedziskiem drążka. Za jego pomocą możesz podnieść fotel biurowy obrotowy oraz go obniżyć. W celu zachowania odpowiedniej postawy siedzącej Twoje stopy powinny dotykać podłoża, a zgięcie pod kolanami tworzyć kąt 90 stopni. W dobrych fotelach do gabinetu warto zwrócić uwagę na głębokość siedziska. 

Wysokość oparcia 

To ważny element prawidłowej postawy ciała. Ergonomiczny fotel skórzany do biurka koniecznie powinien posiadać regulację oparcia. Wysokość oparcia w fotela powinna podpierać cały kręgosłup lędźwiowy oraz 2/3 długości całego kręgosłupa piersiowego. Niektóre fotele gabinetowe skórzane posiadają regulacje z pozycji siedzącej na półleżącą, co pozwala na znacznie obciążenie odcinka lędźwiowo-piersiowego. Sam kształt oparcia powinien mieć charakterystyczne skrzywienie w odcinku piersiowym. Niektóre krzesła gabinetowe posiadają regulacje w odcinku lędźwiowym nie jest ona koniecznie ale pomoże nam odciążyć kręgosłup. 

Ustawienie podłokietników 

Dobry fotel obrotowy gabinetowy posiada regulowane podłokietniki. Pośród aż 4 rodzajów regulacji najważniejsza jest wysokość. Podczas pracy biurowej ręce powinny być zgięte w łokciach pod kątem 90 stopni. W przypadku pracy przed biurkiem warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość przedramion. Gdy pracujemy nasze przedramiona powinny mieć całkowite podparcie, a nie wisieć w powietrzu. 

Ustawienie zagłówka 

Dodatkiem, który zwiększa komfort pracy jest zagłówek. Mała cześć, którą posiadają profesjonalne fotele gabinetowe stylowe albo fotele dla graczy. Dzięki zagłówkowi nasze lędźwie mają zdecydowanie lepsze podparcie. Podczas ustawienia zagłówka warto pamiętać, aby linia prowadzona pomiędzy czubkiem głowy, a środkiem szyi  była równoległa do reszty naszego tułowia.