Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Fotografia Dzikiej Przyrody I Galeria Bielska BWA I 03.01. - 30.01.2015 r.

Dziką Przyrodę na fotografiach z całego świata można podziwiać do końca stycznia na wystawie w Galerii Bielskiej BWA.„Wildlife Photographer of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie, który organizowany jest rokrocznie począwszy od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide.

Wystawa „Wildlife Photographer of the Year 2014/Fotografia dzikiej przyrody 2014” jest pokłosiem jubileuszowej, 50. edycji popularnego konkursu, organizowanego przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Każdarazowo wynikiem konkursu jest wystawa z najlepszymi, nagrodzonymi zdjęciami, która prezentowana jest w wielu państwach i miastach na całym świecie.Jurorzy ocenili ponad 41 tys. zdjęć wykonanych w naturalnych plenerach, będących efektem fascynacji naturą oraz wnikliwej obserwacji flory i fauny. Na wystawę wybranych zostało 100 najlepszych zdjęć.

Po jesiennym rozstrzygnięciu konkursu (15 października 2013 roku) i uroczystej gali oraz wystawie w Natural History Museum w Londynie, w 2014 roku wystawa odbywa swoje tournée po świecie, w tym także - już po raz dwunasty- po Polsce. Po raz 11. kolejna wystawa pokonkursowa Fotografii Dzikiej Przyrody zostanie pokazana w Galerii Bielskiej BWA, gdzie prezentowana jest nieprzerwanie od 2004 roku.
 
Tegoroczne zwycięskie prace wyselekcjonowano z blisko 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96 krajów. Obecna edycja konkursu obejmowała aż 16 kategorii i 2 nagrody specjalne. Wystawę tworzy 100 fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w tych grupach.
 
Główna nagroda i tytuł "Fotografa Dzikiej Przyrody 2013" (Wildlife Photographer of the Year) zostały przyznane Gregowi du Toit z RPA za zdjęcie „Tajemnicza natura słoni" . Greg spędził 10 lat robiąc zdjęcia słoniom i poszukując idealnego ujęcia ich stada. Przewodniczący jury konkursu, Jim Brandenburg, tak wytłumaczył ten wybór: „Zdjęcie Grega w jednej chwili przeniosło nas na afrykańskie równiny. Zostało wybrane za jego doskonałość techniczną, jak i niepowtarzalny moment, który udało mu się uchwycić. Jest to naprawdę strzał zdarzający się raz w życiu". 
 
Nagroda „Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody 2013" (Young Wildlife Photographer of the Year) trafiła tym razem do 14-letniego Udayana Rao Pawara z Indii za zdjęcie rodziny krokodyli pt. „Maleństwa na głowie". Udayan zrobił to zdjęcie nad brzegiem rzeki Chambal w Madhya Pradesh w Indiach. „O świecie zobaczyłem tę scenę. Matka uniosła się nad powierzchnię z mrocznych głębin rzeki, w odpowiedzi na gardłowe dźwięki maleństw, które zaraz potem rzuciły się w jej stronę i wspięły się na jej odsłoniętą głowę". 
 
Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia wykonane przez polskich fotografów - Łukasz Bożycki z Warszawy za zdjęcie pt. „Oko ropuchy" otrzymał wyróżnienie w kategorii „Portrety zwierząt", a fotografia Mateusza Piesiaka z Wrocławia pt. „Ostatni blask światła" uznana została za najlepszą w jednej z kategorii młodzieżowych - „15 - 17 lat". Mateusz Piesiak w wystawie FDP prezentuje sie juz po raz drugi: w 2011 roku za zdjęcie pt. "Siła oporu" otrzymał tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody.
 
Celami przyświecającymi organizatorom konkursu i wystawy jest inspirowanie coraz to nowszych pokoleń fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody, a także prezentowanie zgromadzonych zdjęć ludziom na całym świecie - ukazywanie im wspaniałości, dramatyzmu i różnorodności życia na Ziemi oraz pobudzenie do dbałości o jej przyszłość.
 
Dzięki Zakładom Tłuszczowym „Bielmar” w Bielsku-Białej wstęp na wystawę w Galerii Bielskiej BWA jest bezpłatny; galeria wydłuża także godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku czynna jest od godz. 8.00 do 18.00; w soboty, niedziele i święta bez zmian – od godz. 10.00 do 18.00.
 
Wystawa trwa do 30 stycznia 2015 roku.
 
Wildlife Photographer of the Year jest własnością Natural History Museum i BBC Worldwide
 
źródło: Galeria Bielska BWA

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013