Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

 Co łączy mieszkańców osiedla, znaną aktywistkę miejską i śmieci? Odpowiedzi na to pytanie udziela Iza Rutkowska, zaangażowana społecznie artystka, która wspólnie z mieszkańcami warszawskich osiedli stworzyła wyjątkową instalację składającą się z… odpadów.


Już w ten czwartek dziki bliszcz obrośnie Muzeum.


data publikacji: 2014-11-19

Pierwsza edycja zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Festiwalu EcoMade rozpocznie się w dniu 27 listopada. Festiwal być świętem ekologicznej mody i designu. Przede wszystkim ma wspierać także dzięki specjalistom z dziedziny ekologicznej mody i designu działania związane z recyklingiem w sztuce współczesnej.

 


data publikacji: 2014-11-19

Artyści:
Krzysztof Barłóg, Barbara Czapor-Zaręba, Agnieszka Florczyk, Sylwia Hajdus, Karina Kałuża, Luiza Kolasa, Miron Kościelny, Elżbieta Kulej, Paulina Nykanen, Anna Pikuła, Marek Pośpiech, Anna Puszczewicz, Michalina Rutkowska, Dominika Staniaszek, Natalia Szarafińska, Julia Wójcik

 


data publikacji: 2014-11-17

Przez trzy dni w Krakowie będzie mieć miejsce festiwal dizajnu, a jego celem jest aktywizacja krakowskiego środowiska projektantów wnętrz
a także projektantów produktu jak i wszystkich zainteresowanych tematyką projektowana i aranżacji wnętrz.
Spotkaniach z osobowościami dizajnu, warsztatach czy targach.


data publikacji: 2014-11-17

 Miejscem tegorocznych Narracji jest Wrzeszcz, dzielnica która zdecydowanie różni się od dotychczasowych lokalizacji festiwalu (Długie Ogrody, Dolne Miasto). Nowoczesne fasady kontrastują tu z architekturą lat 60-tych i 70-tych, ale i przepiękną, często zdegradowaną przedwojenną tkanką - Wrzeszcz w niewielkim stopniu został zburzony podczas II wojny światowej. Niektóre określenia znajdujących się tu miejsc, już przez samo swoje brzmienie przenoszą wyobraźnię w mityczny i wieloznaczny świat (Święta Studzienka, Królewska Dolina).


data publikacji: 2014-11-14

Wystawa indywidualna Mateusza Sadowskiego „Wszystko trwa” będzie prezentacją prac artysty powstałych w 2014 roku.

Fotografie Sadowskiego, absolwenta Wydziału Fotografii i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prezentowane były na wystawach w Polsce i za granicą. W 2010 roku Sadowski otrzymał główną nagrodę w konkursach Henkel Art Award Polska i Samsung Art Master 7, a w 2011 roku został nominowany po raz kolejny do Samsung Art Master. 


data publikacji: 2014-11-14

Unikatowa wystawa polskiej architektury współczesnej w Muzeum Sztuki Nowwspółczesnej została zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-murator" z okazji jubileuszu dwudziestolecia jego istnienia we współpracy z muzeum. Eksponowane w ramach wystawy makiety 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku pozostaną w formie daru w zbiorach Muzeum.


data publikacji: 2014-11-14

Wystawa "TERAZ | CHCEMY SIĘ PRZEDSTAWIĆ" ma być początkiem zaktywizowanej obecności studentów Wydziału Architektury w kulturalnej przestrzeni miasta. Ekspozycja jest otwarta dla wszystkich.  


data publikacji: 2014-11-13

 W tym roku mija sześćsetna rocznica zawarcia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją. Z tej okazji Polska prezentuje w Turcji ponad 100 projektów w ramach programu kulturalnego przygotowanego przez Culture.pl, flagową markę Instytutu Adama Mickiewicza, wraz z polskimi i tureckimi partnerami. Wśród projektów wiele wydarzeń jest skoncentrowanych wokół designu: wystawy, warsztaty, rezydencje, panele dyskusyjne, projekty dla dzieci.

Głównym wydarzeniem prezentującym polski design w Turcji oraz ukazującym efekty współpracy polskich i tureckich projektantów jest wystawa zorganizowana w ramach drugiej edycji Istanbul Design Biennial – „POLSKA IN BETWEEN”.


data publikacji: 2014-11-13

Wystawa World Press Photo jest pokazywana w Bunkrze Sztuki już po raz siedemnasty! Poprzednie edycje zgromadziły w Galerii ponad 400 tysięcy widzów.


data publikacji: 2014-11-12

Jest to wystawa, na którą wszyscy czekali. Ekspozycja oparta została głównie na nieprezentowanych dotąd materiałach zdjęciowych i filmowych, pozyskanych specjalnie na te okazję z archiwów w Waszyngtonie oraz Saint-Ouen. Aranżacji wystawy podjął się szkocki architekt Gary Johnson.  


data publikacji: 2014-11-12

Topografia/Typografia jest wystawą na temat przenikania się liternictwa i przestrzeni publicznej. Projekt analizuje, jak typografia wpływa na charakter otoczenia, i odwrotnie, jak konkretna przestrzeń determinuje formę liter, szyldów i reklamy stanowiących mocny estetyczny aspekt codzienności. 


data publikacji: 2014-11-12

Po wykonaniu performansu artysta zaprasza publiczność do dyskusji, podczas której opowie o swoich wcześniejszych projektach i strategii artystycznej.


data publikacji: 2014-11-07

Druga z wystaw The Spirit of Poland została już otwarta - w Galerii Terreo w, w Museu Nacional do Conjunto Kultury da República w Brasilii.


data publikacji: 2014-11-07

18 artystów z 14 krajów (m. in. Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Holandii, Polski) pokaże swoje prace na wystawie głównej Europejskiego Festiwalu Szkła w galerii Re:Medium. 


data publikacji: 2014-11-06

 Witamina D zakwalifikowała się do projektu „WYSTAWIAJMY SIĘ”. Dzięki uprzejmości Studia przedstawiamy fotorelację z obu wydarzeń.


data publikacji: 2014-11-05

 Sobotni wykład poświęcony będzie motywowi "kobiety we wnętrzu" i odbywać się będzie Muzeum Narodowym we Wrocławiu w dniu 8.11., dokładnie w godz. 12.00-13.00.
Wykład z cyklu: Kobieta w świecie sztuki.


data publikacji: 2014-11-05

Cykl wydarzeń ujetych tym tytulem został zorganizowany przez Teatr „Węgajty".
W programie znajdą się m.in. olsztyńska premiera spektaklu „Wielogłos", spotkanie z pisarzem Krzysztofem Niewrzędą, warsztaty rysunkowe oraz pokazy dokumentacji performansów. Hasło programowe tegorocznej Wioski Teatralnej w Węgajtach to „Wielogłos - sztuka niewykluczania".


data publikacji: 2014-11-04

Czy można projektować jedzenie? Czy każda potrawa ma swój idealny prototyp? Czym jest błąd, jeśli mówimy o smaku i zapachu?
A czym w ogóle jest błąd w projektowaniu? Błądzić jest rzeczą to wystawa, która po Tarnowie i Zielonej Górze trafia do wrocławskiej galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie większa uwaga zostanie poświęcona błędowi w projektowaniu jedzenia.


data publikacji: 2014-11-04

Querrilla klubokawiarnia w centrum Tokio stała się miejscem prezentacji najlepszej polskiej myśli projektowej.
+48 Social Club funkcjonuje przez tydzień do dnia dzisiejszego w ramach programu Tokyo Designers Week. Prezentacjom polskiego dizajnu towarzyszy program muzyczny i filmowy.


data publikacji: 2014-11-03

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się elementem promocji polskiej kreatywności. Pierwszym z serii wspólnych przedsięwzięć, zorganizowanym dzięki współpracy projektantów z Ambasadą RP w Japonii, był udział The Spirit of Poland w Tokyo Designers Week 2010.
Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza wystawa miała swoją kontynuację w 2011 w trakcie 100% Design w Londynie oraz Tokyo Designers Week. Zeszłoroczna odsłona The Spirit of Poland miała miejsce w Brazylii podczas DW! São Paulo Design Weekend.
Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl.


data publikacji: 2014-10-31

IZA TARASEWICZ urodziła się w 1981 r. i wychowała w małej wsi niedaleko Białegostoku. W 2008 r. ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej prace można postrzegać jako strefy tymczasowych spotkań substancji, energii, miejsc, momentów, nastrojów i idei, które w ujęciu artystki są jedynie zdarzeniami w nieprzerwanym ciągu materialnych i symbolicznych interakcji.

 


data publikacji: 2014-10-30

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE dotyczy przemian przestrzeni publicznej i prywatnej stolicy. Impreza ma już swoją tradycję i wierną publiczność. Festiwal został powołany do życia w 2009 roku w ramach starań miasta o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
W ramach wydarzenia: wystawy, wycieczki, wykłady, warsztaty dla dzieci.

 


data publikacji: 2014-10-30

To pierwszy na ten temat festiwal w Polsce. Wydarzenie adresowane zarówno do producentów, projektantów, dystrybutorów i pośredników,
jak i artystów i studentów uczelni projektowych. To wspaniała okazja do wymiany poglądów, doświadczeń, integracji oraz inspiracji.


data publikacji: 2014-10-29

Wystawa prezentująca prace z Kolekcji MOCAK-u.
Kurator: Monika Kozioł
Koordynator: Martyna Sobczyk

Artyści: John Blake, Oskar Dawicki, Danny Devos, Paweł Freisler, Adam Garnek, Trevor Gould, Rolf Julius, Wolf Kahlen, Jerzy Kałucki, Karolina Kowalska, Robert Kuśmirowski, Piotr Lutyński, Małgorzata Markiewicz, Teresa Murak, David Rabinowitch, Kateřina Šedá, Peter Weibel.


data publikacji: 2014-10-29

Premierowa kolekcja SS2015 autorstwa pracowni projektowania mody NAH-NU została zaprezentowana na pokazie w Muzeum Quartier w ramach największego austriackiego wydarzenia mody - MQ VIENNA FASHION WEEK.

Katarzyna Skorek jako polska projektantka pojawiła się w tym roku na wrześniowym wydarzeniu Polish Fashion Show w Muzeum Quartier w Wiedniu.


data publikacji: 2014-10-28

Tytułowych Instalatorów łączą dwie cechy. Przede wszystkim każdy z bohaterów wystawy w galerii Art Stations silnie związany jest, jako absolwent lub wykładowca, z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu (wcześniej Akademią Sztuk Pięknych). Drugim elementem wspólnym dla tej grupy twórców jest medium artystyczne – instalacja. Punktem wyjścia wystawy jest termin „Poznańska Szkoła Instalacji” (PSI) ukuty w latach 90. przez krytyków związanych z magazynem Raster. Konfrontacja tej kategorii z rzeczywistością i aktualnym dorobkiem Instalatorów stała się naczelną motywacją przy tworzeniu koncepcji wystawy.


data publikacji: 2014-10-27

Na tegorocznym Dutch Design Week 2014 pokazany został duży stół, ktory był symbolem polskiej gościnności. W ramach wystawy zorganizowanej przez Culture.pl, pokazane zostały prace ponad trzydziestu polskich projektantów, zespołów projektowych, producentów i studentów.


data publikacji: 2014-10-27

Spotkanie artystyczne „NasTROJE” jest podsumowaniem trwającej od dziesięciu lat międzynarodowej współpracy szkół plastycznych Polski, Czech i Słowacji. Od początku polsko-czeskiego projektu koordynatorkami są: Ewa Gordon i Klara Roche - Popelka.


data publikacji: 2014-10-24

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił po raz dwudziesty konkurs Dobry Wzór na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

Uroczyste ogłoszenie wyników, gala konkursu i wernisaż wystawy pokonkursowej odbędą się 23 października 2014 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
 


data publikacji: 2014-10-24

Artyści: Justyna Adamczyk, Ewa Axelrad, Marta Borkowska, Ola Cieślak, Martyna Jakubowska, Łukasz Jastrubczak, Ewa Juszkiewicz, Anna Orlikowska, Konrad Smoleński, Kamil Strudziński, Iza Tarasewicz, Mariusz Tarkawian, Pi Pa Piwosz Patrycja, Aleksandra Urban, Małgorzata Wielek-Mandrela

Wernisaż 23.10 - godzina 18.00


data publikacji: 2014-10-23

Zapraszamy wszystkich na dwa wydarzenia artystyczne, które odbędą się w dniu 24 października w Koszarach Dragonów w Olsztynie:
wernisaż wystawy Fundatorów Fundacji WYŁOM oraz wystawy podyplomowej studentów ISP.


data publikacji: 2014-10-23

FashionPhilosophy Fashion Week Poland rozpoczął się w dniu 22 października i potrwa do 26 października.

Główne wydarzenia rozrywać się będą w Expo Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Łodzi. Największe w branży modowej święto to nie tylko seria pokazów na światowym poziomie, ale również platforma łącząca młodych twórców z uznanymi nazwiskami świata mody.


data publikacji: 2014-10-22

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie, promowanie oraz pomoc przy festiwalu.


data publikacji: 2014-10-22

Pawilon Polski na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki — la Biennale di Venezia
Wenecja, 9 maja – 22 listopada 2015

Joanna Malinowska i C.T. Jasper
18°48’05”N 72°23’01”W
 


data publikacji: 2014-10-22

Rokrocznie autor wystawy indywidualnej, odbywającej się w czasie festiwalu, wskazuje studenta uczelni artystycznej, studiującego na wydziale czy kierunku związanym ze szkłem artystycznym, który jego zdaniem zasługuje na przedstawienie swoich prac szerszej publiczności. 


data publikacji: 2014-10-20

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Jarosława Józefa Jasińskiego. Wernisaż 20.10. o godz. 16.00.

O twórczości Jarosława J. Jasińskiego pisze znany krytyk Krzysztof Jurecki na swoim blogu >>>>


data publikacji: 2014-10-20

 ŁDF odwiedziło już kilkanaście tysięcy osób. Pierwsze warsztaty, wykłady i spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

To półmetek festiwalu. Na wszystkich odwiedzających czekają jeszcze: spotkania DESIGN ALIVE TALKS: Brave New Client, premiera książki „Wytwórnik Kulinarny”, spacery po odnawianych kamienicach, panel Bryły.pl, wykład Brave New Łódź oraz wernisaże, warsztaty, spacery i wykłady.


data publikacji: 2014-10-17

Od dnia 15 października Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających
Zapraszamy wszystkich serdecznie do tego magicznego miejsca, aby odbyć pasjonującą podróż w czasie.

 

 

 


data publikacji: 2014-10-16

W tę sobotę miłośnicy klasycznych zakończą trzeci sezon spotkań pn. „Piękne Klasyki na Warmii”.

Uwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja klasycznych pojazdów oraz związana z tym wydarzeniem wystawa malarska Antoniego Letkiego 

 


data publikacji: 2014-10-16

must have jest nieodpłatnie nadawanym znakiem jakości, którym polskie firmy posługują się w kraju i za granicą. 
Powstał, aby pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów.


data publikacji: 2014-10-13

 15 października otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”. Mieści się w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów. 

 
Tartak Raphaelsohnów pięknie eksponuje się na tle nowego Parku Centralnego. 
Budowla jest jedynym reliktem dawnej  przemysłowej dzielnicy Olsztyna z czasów drugiej połowy XIX i początku XX wieku.
 

data publikacji: 2014-10-13

 Po wystawach ŁDF dzieci oprowadza Joanna Guszta -  współzałożycielka wydawnictwa Ładne Halo.

Dzieci zobaczą dwie wystawy: Brave Fixed World i Strefa Testów) i dodatkowo, w przystępny sposób Pani Joanna wytłumaczy im trudne zagadnienia związane z projektowaniem. Wspólnie z dziećmi będzie eksperymentować z materiałami, przyglądać się z bliska procesom projektowania i szukać odpowiedzi na pytania o rolę projektanta w budowaniu „nowego wspaniałego świata”.

data publikacji: 2014-10-13
" W naszych czasach wiele kluczowych pytań odnoszących się do otaczającego nas świata jest zadawanych projektantom. Teraz oni są postrzegani jako kreatywni wizjonerzy kształtujący indywidualny i zbiorowy gust, oswajający nowe idee, ratujący przed zapomnieniem wartościowe motywy oraz -last but not least- stawiający czoło współczesnym wyzwaniom: politycznym, ekonomicznym, ekologicznym czy społecznym."
 
 
 

data publikacji: 2014-10-10

24 września klasy szóste z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej dzięki wsparciu firmy Impress Decor Polska miały możliwość wyjazdu do Olsztyna.

Celem było zwiedzenie wystaw w ramach Warmia Mazury Design Festival prezentowanych w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Nauczycielkom, Opiekunkom oraz oczywiście samym Dzieciom dziękujemy za odwiedziny.
Firmie Decor Polska za umożliwienie młodzieży spotkania ze współczesną polską sztuką użytkową. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy :-).


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku laureatami konkursu make me! jak i zdobywcami głównej nagrody w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż są Essi Johanna Glomb i Rasa Weber ze studia Blond & Bieber (za projekt Algaemy).


data publikacji: 2014-10-09

Wystawa prezentowana to przegląd analogowych efektów specjalnych w postaci prac Janusza Połoma, Marka Dąbrowskiego, Aliny Skiby, Mai Borowicz, Leszka Rybarczyka i Tomasza Wolfa.


data publikacji: 2014-10-09

W tym roku tematem analizy bedzię kształtowanie przestrzeni oraz jak to wpływa na mieszkańców i ich identyfikację z miejscem w którym żyją. 

 

 

data publikacji: 2014-10-08

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na otwarcie wystawy projektów scenografii Allana Starskiego oraz spotkanie z artystą 8 października, godz. 18.00, holl BWA. 


data publikacji: 2014-10-08
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013