Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KURZ ZEN/ Ewa Myoshin Hadydoń, Nyogen Nowak I 9-30.03.2018 I Galeria Miejska we Wrocławiuarena Design I 6-9.03.2018 r. I Międzynarodowe Targi PoznańskiePRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918 I Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki I Warszawa I 24.02-27.05.2018 r.Łódź Design Festival I 19-27.05.2018 r. I ŁódźCracow Fashion Week - 9 edycja I Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Kraków I 10-18.03.2018 r.

W tym roku impreza potrwa aż dwa dni, a odbędzie się tradycyjnie w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena. W programie wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Niemen, prelekcja dra Piotra Chlebowskiego i przede wszystkim koncert pt. „Niemen mniej znany“


data publikacji: 2014-07-23

Już od pięciu lat scena artystyczna 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty organizowana jest przez BWA Wrocław, a dokładnie galerię Dizajn. W tym roku dołącza do niej galeria Szkło i Ceramika BWA Wrocław, by razem stworzyć poranną i nocną przestrzeń artystyczną.


data publikacji: 2014-07-22

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to „magiczne święto” tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości.


data publikacji: 2014-07-22

 31 lipca o godzinie 18.00 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK otwiera nową wystawę "Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji". Na wystawie zorganizowanej we współpracy z Culture.pl zobaczymy blisko osiemdziesiąt  prac dwudziestu współczesnych artystów ukraińskich odnoszących się do aktualnej sytuacji na Ukrainie.


data publikacji: 2014-07-21

Już po raz drugi odbedzie sie w Ornecie festiwal "Przestrzeń Sztuki" organizowany przez Miejski Dom Kultury. W programie imprezy znajduje się wiele ciekawych warsztatów, wystaw i koncertów.


data publikacji: 2014-07-21

Punktem wyjścia wystawy jest termin „Poznańska Szkoła Instalacji” (PSI) ukuty w latach 90. przez krytyków związanych z magazynem Raster. Konfrontacja tej kategorii z rzeczywistością i aktualnym dorobkiem Instalatorów stała się naczelną motywacją przy tworzeniu koncepcji wystawy.


data publikacji: 2014-07-20

Pierwsza retrospektywna wystawa prac Marii Papy Rostkowskiej – jednej z ciekawszych polskich rzeźbiarek XX wieku.

Wystawę można oglądać od 15.06 do 21.09.2014 w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.


data publikacji: 2014-07-19

Wrocławska wystawa Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków prezentuje dzieła najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie – Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Francisca Goi. Motywem przewodnim wystawy jest postać byka – zwierzęcia symbolizującego siłę i odwagę, a także związana z nim tauromachia, która przez stulecia inspirowała hiszpańskich mistrzów. 


data publikacji: 2014-07-17

ZIELONY JAZDÓW to letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W tym roku odbywa się już po raz trzeci, tym razem pod hasłem "Zielony Jazdów. Zielony Rynek". Tematem przewodnim są związki ekologii z ekonomią. Poprzez warsztaty, wykłady i debaty organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom takie zagadnienia jak ekonomia społeczna i ekologiczna, alternatywne waluty, utopie ekonomiczne oraz antykonsumpcjonizm.


data publikacji: 2014-07-17

Jubileuszowa wystawa w Orońsku obrała za cel ukazanie Szczepkowskiego jako artysty wszechstronnego, sięgającego z równą swobodą do tradycyjnych technik i materiałów rzeźbiarskich, takich jak drewno czy brąz, jak do sztuk użytkowych – ceramiki czy meblarstwa.


data publikacji: 2014-07-16

 

 

18 lipca o godzinie 12.00 odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy konkursowej absolwentów publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów - „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych”.


data publikacji: 2014-07-16

Od 8 lipca do 31 sierpnia w  Narodowej Galerii Sztuki - Zachęta będzie można oglądać pierwszą w Polsce indywidualną wystawę rumuńskiego malarza Victora Mana, laureata nagrody Artysta Roku przyznawanej przez Deutsche Bank.


data publikacji: 2014-07-15

Olsztyńska Trzydniówka Teatralna to cykliczny festiwal uliczny wchodzący w skład Olsztyńskiego Lata Artystycznego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Jest to już czternasta edycja festiwalu.

Spektakle dobrane są tak, by pokazać różnorodne formy teatralne - od akcji ulicznej po monumentalne widowiska plenerowe.


data publikacji: 2014-07-15

Wystawa Tycjana Knuta "Stara szkoła" organizowana w ramach PROJECT ROOM prezentuje obrazy odwołujące się do tradycji polskiej awangardy malarskiej lat 60. i 70. XX wieku, w której istotnym elementem było doświadczenie abstrakcji i poszukiwanie transcendencji. Knut inspiruje się dziełami polskich geometrystów, których twórczość śledzi od lat.


data publikacji: 2014-07-14

20 najlepszych prac dyplomowych studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W ramach wystawy odbył się konkurs, w którym wybrano najlepsze dyplomy z obydwu kierunków studiów.


data publikacji: 2014-07-11

MIASTO + REAKCJA to studencka interpretacja MIASTA+ prezentująca 11 prototypów.

Organizatorami są: Pracownia Projektowania Produktu Autorskiego, Pracownia Projektowania Produktu, Pracownia Projektowania Mebla Seryjnego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz PPNT Gdynia - Centrum Designu Gdynia.


data publikacji: 2014-07-11

"Smak przedmiotu" to wystawa, której celem jest promocja pomorskich projektantów i firm z  sektora kreatywnego, jest opowieścią o produktach w języku niewerbalnym. Każdy z przedmiotów zostanie zaprezentowany również w formie specjalnie skomponowanej potrawy. Pożywienie staje się syntetycznym i uniwersalnym przedstawieniem cech obiektu. Na wystawie będzie można swobodnie rozsmakować się m.in. w cieple grzejnika, szybkości roweru, świetle lampy ulicznej, wygodzie mebli, czy doświadczeniu dziecięcej zabawy.


data publikacji: 2014-07-11

Gdyńska plaża to jedno z najważniejszych miejsc wypoczynku dla seniora. Projektanci mieli za zadanie stworzyc przedmioty dzięki którym plaża stanie się jeszcze bardziej przyjazna starszym ludziom.


data publikacji: 2014-07-11

Tegoroczna, siódma już edycja Gdynia Design Days odbywa się pod hasłem MIASTO+ 5.30.60. Skupia uwagę na mieście i zamieszkujących je ludziach. Na jednostkach, grupach i generacjach, umownie podzielonych na trzy gupy wiekowe 5+, 30+ i 60+. Inspiracją dla projektantów miała być sama Gdynia- jej wygląd, historia i atmosfera. W efekcie powstały projekty adresowane do mieszkańców nw każdym wieku, wchodzące w dialog z otoczeniem a jednoczenie odpowiadajace na potrzeby ludzi.


data publikacji: 2014-07-11

W połowie lipcca we wrocławskim Muzeum Współczesnym odbedą się warsztaty dla dzieci w wieku 9 – 12 lat na temat Design Thinking.
W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się o roli wyobraźni, odpowiedzialności i powagi w procesie projektowania.


data publikacji: 2014-07-11

W czwartek 10 lipca punktualnie o godz. 17.00 wyruszamy spod punktu info w Terminalu Designu na spacer po wystawie "Ogarnij miasto" na ul. Starowiejską. Na 18.30 wracamy na debatę na plac Kaszubski.


data publikacji: 2014-07-10

Od 18 do 25 lipca w miejscowościach Węgajty, Gotki Jonkowo działać będą artyści w ramach festiwalu "Wioska Teatralna - ". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest "Teatr Węgajty", jedna z najciekawszych grup zajmujących się sztuką alternatywną, czerpiącą z ludowych tradycji.

 


data publikacji: 2014-07-08

 8 lipca rusza Slot Art Festival - pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu na Dolnym Śląsku kilka tysięcy młodych, twórczych osób. Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł, oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

 

 


data publikacji: 2014-07-07

W ramach trwającej aktualnie wystawy "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi" w sali kameralnej BWA w Olsztynie, zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na dwa wyjątkowe przedstawienia:
We wtorek 8 czerwca i w środę 9 czerwca o godz. 16:00 ze swoim teatrzykiem kamibaski wystąpi artystka Anais Fleur. W programie także wspólne zwiedzanie wystawy oraz warsztat plastyczny, podczas którego dzieci własnoręcznie wykonają książeczki, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.


data publikacji: 2014-07-07

Oprócz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego drugim głównym miejscem wydarzeń podczas Gdynia Design Days jest Terminal Designu.

Terminal jest bardzo istotnym punktem na mapie naszego festiwalu - umiejscawiany w ważnych punktach miasta: Placu Kaszubskim, skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej, Starowiejskiej i Wójta Radtkego.


data publikacji: 2014-07-07

W Galerii Rynek MOK odbył się wczoraj (04.07) wernisaż wystawy 'taki pejzaż' Ewy Plichty- Lubienieckiej. Artystka urodziła się, mieszka i pracuje w Olsztynie, od 25 lat aktywnie działa na scenie plastycznej. Przez ten czas wypracowała charakterystyczny dla siebie styl. Prezentowane w Galerii Rynek obrazy inspirowane są pejzażami Warmii i Mazur.


data publikacji: 2014-07-05

Już po raz czwarty przyznane zostały wyróżnienia w plebiscycie "must have", organizowanym przez Centrum Łódź Design. Rada Ekspertów dokonała przeglądu rynku i wyłoniła najciekawsze i najbardziej wartościowe produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Pośród nich znalazły się: meble, lampy, porcelana, przedmioty codziennego użytku, a nawet komputerowe aplikacje.


data publikacji: 2014-07-03

W ubiegły, ostatni czerwcowy weekend, w Olsztynie królowała poezja śpiewana. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie jak co roku zaprosiło bowiem na XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję". Mieszkańcy Olsztyna oraz miłośnicy poezji śpiewanej przybyli tłumnie na olsztyński Zamek, żeby nacieszyć uszy kojącymi dźwiękami muzyki.


data publikacji: 2014-06-30

Bunt to potrzeba zmiany, dlatego też bezkompromisowość i kontestacja są głównymi środkami wyrazu artystów, biorących udział w wydarzeniu Present Performance, którego pomysłodawcą jest Gdańska Galeria Miejska. Zapraszamy 27 i 28 czerwca na plażę i okolice molo w Gdańsku Brzeźno.


data publikacji: 2014-06-27

W najbliższy piątek, 27 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA zostanie otwarty 3. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, będący różnorodną prezentacją artystów wizualnych pochodzących z Bielska-Białej i regionu. Festiwal ten zawładnie niemal całym miastem, ponieważ prace ponad 160 artystów będą prezentowane w różnych galeriach i muzeach w Bielsku-Białej, a także w przestrzeni publicznej.


data publikacji: 2014-06-27

"Tarnów w Sukience" jest festiwalem, którego różnorodna oferta skierowana jest do kobiet z Tarnowa i okolic. To wydarzenia z zakresu rozwoju osobistego, kultury, sztuki, mody i urody oraz rozrywki, które odbywają się w Tarnowie w ostatni weekend czerwca. Zrodzony z siły kobiecych relacji ma prowokować do spotkania, rozmowy, dzielenia się inspiracjami.


data publikacji: 2014-06-26

Krzysztof Niemczyk to legendarny krakowski twórca: pisarz, malarz, pianista, performer i autor niekonwencjonalnych działań artystycznych. Wystawa prezentowana w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie przypomnieć ma postać tego bezkompromisowego i niezależnego artysty.


data publikacji: 2014-06-26

„Muzyczna wystawa" stanowi podsumowanie trwającego przez cały czerwiec w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". W holu Galerii zaprezentowane zostaną fragmenty nagrań zarejestrowanych podczas warsztatów, a także słuchowisko i utwór zagrany na tabletach i smartfonach.


data publikacji: 2014-06-26

W czerwcu w toruńskim CSW rusza Festiwal Architektury i Wzornictwa „Tormiar - REHABILITACJA WYOBRAŹNI”. To pierwsze tego formatu wydarzenie dedykowane architekturze przestrzeni publicznej drugiej połowy XX wieku, w tym głównie realizacjom z czasów PRL-u.


data publikacji: 2014-06-25

Muzeum Śląskie zaprasza na wystawę „Oblicza świętego Wojciecha na monetach Bolesława Kędzierzawego” prezentującą fotografie wybranych denarów, będących częścią tzw. „Skarbu hutnika”. Dzięki tej ekspozycji dowiemy się jak średniowieczna technika bicia monet wpływała na różnice w ich wyglądzie. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 31 sierpnia.


data publikacji: 2014-06-25

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi prezentuje wystawę „zbierająca” prace artystki Marii Ewy Andryszczak, od jej najwcześniejszych dzieł powstałych w latach 70-tych. Zobaczyć będzie można kompozycje zdecydowanie wkraczające w przestrzeń, rzeźbiarskie i dynamicznie, dobrze reprezentujące zjawisko „polskiej szkoły tkaniny”.


data publikacji: 2014-06-24

Na festiwalu sztuki dźwiękowej Soundplay prezentowana jest przede wszystkim twórczość związana z szeroko pojętą praktyką nagrań terenowych (field recording). W ciągu pięciu dni w Gdańsku odbywać się będą koncerty, wykłady, warsztaty, zaprezentowane zostaną również instalacje. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni artyści i artystki z całego świata.


data publikacji: 2014-06-24

Wystawa "Drifting" jest prezentacją prac artystycznych tematycznie związanych ze zjawiskiem improwizacji w sztuce i improwizacji jako działania (lub nie działania) w ogóle. Na ekspozycję w Centrum Kultury Agora składają się prace 12 artystów, rysunki, instalacje, prace multimedialne i wideo, performance, prace zarówno indywidualne, jak i powstałe w wyniku współpracy twórczej.


data publikacji: 2014-06-23

Adolf Szyszko-Bohusz jako architekt władzy projektował budowle, które miały stać się pomnikami epoki. Wystawa "Monument" dotyka zagadnienia mitotwórczego potencjału architektury. Ekspozycja związana jest z prezentacją "Figury niemożliwe" w Pawilonie Polskim w ramach 14.Biennale Architektury w Wenecji.


data publikacji: 2014-06-23

"Kadry z szafy" to międzypokoleniowy projekt współtworzony przez licealistów z VII LO w Toruniu i seniorów z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas sesji zdjęciowej, która odbędzie się 22 czerwca w pięknej scenerii Parku Bydgoskiego w Toruniu, uczestnicy staną się „model(k)ami” ubranymi w stroje z minionej epoki, wyciągniętymi z własnych szaf lub wypożyczonymi z teatru im. Wilama Horzycy.


data publikacji: 2014-06-20

Centrum Kultury AGORA zaprasza w dniach 20-22 czerwca 2014 na trzecią edycję międzynarodowego, interdyscyplinarnego projektu poświęconego sztuce improwizacyjnej (w tym roku głównie muzyce). W programie: koncerty mistrzów gatunku, przegląd i konkurs młodych improwizatorów, jam session oraz integracyjne warsztaty improwizacyjne z udziałem m.in. osób niepełnosprawnych.


data publikacji: 2014-06-20

Pierwsza w historii prezentacja w Olsztynie twórczości Erwina Sówki - jednego z ważniejszych przedstawicieli fenomenu sztuki nieprofesjonalnej Śląska. W jego obrazach można zobaczyć obok siebie zarówno fantastyczne postaci w odrealnionej scenerii, jak i zwykłych mieszkańców blokowiska. Wystawę „Sztukmistrz ze Śląska" oglądać można do 31 sierpnia w sali głównej BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.


data publikacji: 2014-06-17
„Oksymoron normalności” to dwustronny, polsko - turecki projekt organizowany w ramach Polskiego Sezonu w Turcji w 2014 roku. Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na jego polską odsłonę.

data publikacji: 2014-06-16

W konkursie "Śląska Rzecz" poszukuje się śląskich asów - firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które dzięki współpracy z projektantami kreują nową jakość produktów i usług na Śląsku. Tegoroczne nagrodzone i wyróżnione projekty oglądać można na wystawie pokonkursowej w Zamku Cieszyn do 27 lipca, a od 31 lipca do 31 sierpnia w Muzeum Śląskim w Katowicach.


data publikacji: 2014-06-16

Prace prezentowane na wystawie 'Drzewo/The Tree', towarzyszącej 15. Międzynarodowemu Triennale Małe Formy Grafiki, stanowią kolekcję 46 miniatur graficznych stworzonych przez Shigekiego Tomura w technikach akwaforty i suchorytu, co nadaje odbitkom swobodny, rysunkowy charakter.


data publikacji: 2014-06-16

 Spotkanie będzie miało formę dyskusji, dotyczącej sztuki w przestrzeni publicznej. Porozmawiamy też o pracach Rajkowskiej, które znajdują się w kolekcji Muzeum, o pozycjach z muzealnej Filmoteki, a wreszcie o specyfice projektów niemożliwych do zrealizowania.


data publikacji: 2014-06-15

Wystawa Papieże jest analizą zjawiska fascynacji Janem Pawłem II, jego wizerunkiem i materialnymi śladami jego obecności. Analizy tej dokonują przede wszystkim twórcy polscy, choć tematyką tą interesują się bądź interesowali także artyści zagraniczni, w tym Andy Warhol i Volker Hildebrandt.


data publikacji: 2014-06-14

Szkło antyczne z II w. p.n.e., słynne wyroby weneckie, puchary zdobione rubinową i złotą nicią, szkło imitujące kamienie szlachetne oraz
starodruki alchemiczne - te i wiele innych cennych eksponatów można będzie oglądać na tej wystawie. W sumie wystawionych zostanie około 100 obiektów obrazujących historię odkrywania tajemnicy wyrobu szkła.


data publikacji: 2014-06-12

Tegoroczne hasło zwraca uwagę, że miejska rzeczywistość współtworzona jest przez jego mieszkańców z różnych pokoleń. Ich wpływ na tkankę miasta, a jednocześnie modelowanie przez miasto życia mieszkających w nim ludzi – to zagadnienia, które poruszymy podczas wystaw, warsztatów i imprez towarzyszących. 


data publikacji: 2014-06-11
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013