Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.Lekcja dizajnu – polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach I BWA Olsztyn I 21.06-29.07.2018 r.Diament Meblarstwa 2019 - 13 edycja konkursuZ drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 I Wystawa czynna do 19.08 I Muzeum narodowe w Krakowie

Wśród wystaw prezentowanych na Warmia Mazury Design Festiwal gościm trzy wystawy z Polski: Polish Job, Plastic is fantastic oraz WellDone® Dobre Rzeczy


data publikacji: 2014-08-19

Przedstawiamy sylwetki projektantów biorących udział w wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN, do której zaproszone zostały najnowsze produkty polskich projektantów, tworzone zarówno do kolekcji autorskich jak i te zaprojektowane dla przemysłu.


data publikacji: 2014-08-18

W najbliższy weekend, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na Rynek Staromiejski, gdzie na Scenie Letniej odbędą się warsztaty dizajnerskie nawiązujące do Festiwalu Architektury i Wzornictwa “Tormiar”.

W sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 13:00 każdy (i mały i duży) może zostać projektantem! Pierwszego dnia zajmiemy się malowaniem bawełnianych toreb z wykorzystaniem szablonów. Z kolei w niedzielę stworzymy papierowe lampiony, które będziemy ozdabiać metodą decoupage.

Warsztaty na Rynku Staromiejskim poprowadzi Katarzyna Ogórek, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem bloga twojediy.blogspot.com.


data publikacji: 2014-08-13

 Prezentujemy pierwszych projektantów którzy pojawią się na wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN.

Pod marka Witamina D kryja sie dwie osoby - Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz. 


data publikacji: 2014-08-08

12 sierpnia w białostockiej Galerii Arsenał Przemysław Strożek wygłosi wykład "Potencjał gramofonu. Bauhaus i współczesna kultura didżejska" w ramach cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego".

po wykładzie odbędzie się impreza z Mach/bhc i Mosfet/bhc na dzuiedzińcu Galerii Arsenał o godz. 19.30

 

 


data publikacji: 2014-08-07

Muzeum Narodowe Wrocław organizuje "Letnie spacery z wolontariuszami". Pierwszy odbył się 2 sierpnia, w samo południe i tak w każdą kolejną sobotę do końca sierpnia


data publikacji: 2014-08-06

Wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka mają niepowtarzalną okazję znalezienia się w świecie jego twórczości. Tytuły jego filmów, jak choćby „2001. Odyseja kosmiczna”, „Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Mechaniczna pomarańcza”, znają nawet Ci, którzy ich nie widzieli. Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie, dzięki niezwykłej aranżacji odnajdziemy niezwykły klimat jego filmów.


data publikacji: 2014-08-06

Sierpień i wrzesień to prawdziwa uczta dla fanów muzyki i wszystkich zainteresowanych zjawiskami akustycznymi. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie pojawi się interaktywna wystawa „Play the Music”, która wprowadzi zwiedzających w niezwykły świat dźwięków.


data publikacji: 2014-08-04

Już od 1 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach można oglądac nową wystawę - "Nie Ja". Projekt w którym bierze udział dziesięciu artystów stawia akcent na ukazanie problemów i konsekwencji dysproporcji płci w świecie. Wystawa będzie dostępna do 7 września.


data publikacji: 2014-08-04
Jacek Wojciech Suszek projektant mebli wypoczynkowych i innych produktów wzornictwa przemysłowego jest właścicielem studia projektowego i wzorcowni Jacek Wojciech Suszek oraz twórcą marki Suszek Design. Projektuje dla wielu producentów w kraju i zagranicą, a także do konkretnych wnętrz współpracuje z architektami, studiami projektowymi oraz kolektywami artystycznymi.
data publikacji: 2014-08-01

"Pasiak" Elizy Proszczuk to praca nawiązująca do tzw. szmaciaków - charakterystycznych pasiastych chodników, które jeszcze do niedawna wykonywano na wsiach ze ścinków różnokolorowych tkanin. Praca odwołująca się do regionalnej tradycji jest bliska estetycznym wzorcom Podlasia.


data publikacji: 2014-07-30

Nowoczesne projektowanie graficzne i unowocześnienie druku to idee wypracowane w kręgu międzywojennej awangardy. Sformowanie zasad tworzenia komunikatów wizualnych miało pomóc w upowszechnieniu nowej sztuki i oswojeniu z nią szerokiego grona odbiorców.


data publikacji: 2014-07-30

Anna Baumgart lubi gry – z historią, z tradycjami kultury, ze schematami naszego myślenia. Lubi także przedstawienia. Sytuacje teatralne czy performatywne powracają w jej pracach z wielką regularnością. Także w prezentowanej wystawie ZAŚPIEWAJCIE, NIEWOLNICY.


data publikacji: 2014-07-29

OBIEKTYWnie to tytuł zbliżającej się wystawy, która zostanie otwarta 1 sierpnia 2014 r. w Galerii Bałuckiej na Starym Rynku 2. Składa się na nią 180 prac fotograficznych prezentujących przestrzeń miasta Łódź.


data publikacji: 2014-07-29
Wakacje w Galerii PIONOVEJ to "letnia" wystawa pt. PIASEK I WODA, dodatkowo w środę- 30 lipca o godz. 20.00,

odbędzie się koncert duetu GRAND DUO.


data publikacji: 2014-07-28

31 lipca 2014 w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie (a także przy budynku Galerii i pod Kopułą Planetarium) odbędzie się spotkanie w ramach projektu "Nieużytki sztuki"- OD NIEUŻYTKÓW SZTUKI DO NIEUŻYTKÓW MUZYKI


data publikacji: 2014-07-26

Podstawowymi problemami, które Marian Stępak podejmie na olsztyńskiej wystawie, są czas i pamięć. Zaprezentowane zostaną fotografie, filmy i obiekty.


data publikacji: 2014-07-24

Po raz dziewiąty rozstrzygnięto konkurs „Śląska Rzecz”, który organizuje Zamek Cieszyn. Są w nim nagradzane najlepsze produkty, projekty graficzne i usługi, których projektanci, producenci, czy też wdrążające je instytucje i organizacje zmieniają na lepsze codzienne życie mieszkańców Śląska.


data publikacji: 2014-07-24

Warmia Mazury DESIGN FESTIVAL - miejsce, gdzie spotykają się projektanci, producenci, odbiorcy z różnych zakątków Polski. To pierwszy w naszym regionie festiwal designu!

 


data publikacji: 2014-07-24

W ramach działań podczas 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH Wojciech Kucharczyk, muzyk i założyciel Mik Musik, przygotował Cyklo Dźwięki - interaktywne słuchowisko o tematyce rowerowej.


data publikacji: 2014-07-23

W tym roku impreza potrwa aż dwa dni, a odbędzie się tradycyjnie w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena. W programie wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Niemen, prelekcja dra Piotra Chlebowskiego i przede wszystkim koncert pt. „Niemen mniej znany“


data publikacji: 2014-07-23

Już od pięciu lat scena artystyczna 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty organizowana jest przez BWA Wrocław, a dokładnie galerię Dizajn. W tym roku dołącza do niej galeria Szkło i Ceramika BWA Wrocław, by razem stworzyć poranną i nocną przestrzeń artystyczną.


data publikacji: 2014-07-22

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to „magiczne święto” tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości.


data publikacji: 2014-07-22

 31 lipca o godzinie 18.00 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK otwiera nową wystawę "Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji". Na wystawie zorganizowanej we współpracy z Culture.pl zobaczymy blisko osiemdziesiąt  prac dwudziestu współczesnych artystów ukraińskich odnoszących się do aktualnej sytuacji na Ukrainie.


data publikacji: 2014-07-21

Już po raz drugi odbedzie sie w Ornecie festiwal "Przestrzeń Sztuki" organizowany przez Miejski Dom Kultury. W programie imprezy znajduje się wiele ciekawych warsztatów, wystaw i koncertów.


data publikacji: 2014-07-21

Punktem wyjścia wystawy jest termin „Poznańska Szkoła Instalacji” (PSI) ukuty w latach 90. przez krytyków związanych z magazynem Raster. Konfrontacja tej kategorii z rzeczywistością i aktualnym dorobkiem Instalatorów stała się naczelną motywacją przy tworzeniu koncepcji wystawy.


data publikacji: 2014-07-20

Pierwsza retrospektywna wystawa prac Marii Papy Rostkowskiej – jednej z ciekawszych polskich rzeźbiarek XX wieku.

Wystawę można oglądać od 15.06 do 21.09.2014 w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.


data publikacji: 2014-07-19

Wrocławska wystawa Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków prezentuje dzieła najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie – Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Francisca Goi. Motywem przewodnim wystawy jest postać byka – zwierzęcia symbolizującego siłę i odwagę, a także związana z nim tauromachia, która przez stulecia inspirowała hiszpańskich mistrzów. 


data publikacji: 2014-07-17

ZIELONY JAZDÓW to letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W tym roku odbywa się już po raz trzeci, tym razem pod hasłem "Zielony Jazdów. Zielony Rynek". Tematem przewodnim są związki ekologii z ekonomią. Poprzez warsztaty, wykłady i debaty organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom takie zagadnienia jak ekonomia społeczna i ekologiczna, alternatywne waluty, utopie ekonomiczne oraz antykonsumpcjonizm.


data publikacji: 2014-07-17

Jubileuszowa wystawa w Orońsku obrała za cel ukazanie Szczepkowskiego jako artysty wszechstronnego, sięgającego z równą swobodą do tradycyjnych technik i materiałów rzeźbiarskich, takich jak drewno czy brąz, jak do sztuk użytkowych – ceramiki czy meblarstwa.


data publikacji: 2014-07-16

 

 

18 lipca o godzinie 12.00 odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy konkursowej absolwentów publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów - „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych”.


data publikacji: 2014-07-16

Od 8 lipca do 31 sierpnia w  Narodowej Galerii Sztuki - Zachęta będzie można oglądać pierwszą w Polsce indywidualną wystawę rumuńskiego malarza Victora Mana, laureata nagrody Artysta Roku przyznawanej przez Deutsche Bank.


data publikacji: 2014-07-15

Olsztyńska Trzydniówka Teatralna to cykliczny festiwal uliczny wchodzący w skład Olsztyńskiego Lata Artystycznego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Jest to już czternasta edycja festiwalu.

Spektakle dobrane są tak, by pokazać różnorodne formy teatralne - od akcji ulicznej po monumentalne widowiska plenerowe.


data publikacji: 2014-07-15

Wystawa Tycjana Knuta "Stara szkoła" organizowana w ramach PROJECT ROOM prezentuje obrazy odwołujące się do tradycji polskiej awangardy malarskiej lat 60. i 70. XX wieku, w której istotnym elementem było doświadczenie abstrakcji i poszukiwanie transcendencji. Knut inspiruje się dziełami polskich geometrystów, których twórczość śledzi od lat.


data publikacji: 2014-07-14

20 najlepszych prac dyplomowych studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W ramach wystawy odbył się konkurs, w którym wybrano najlepsze dyplomy z obydwu kierunków studiów.


data publikacji: 2014-07-11

MIASTO + REAKCJA to studencka interpretacja MIASTA+ prezentująca 11 prototypów.

Organizatorami są: Pracownia Projektowania Produktu Autorskiego, Pracownia Projektowania Produktu, Pracownia Projektowania Mebla Seryjnego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz PPNT Gdynia - Centrum Designu Gdynia.


data publikacji: 2014-07-11

"Smak przedmiotu" to wystawa, której celem jest promocja pomorskich projektantów i firm z  sektora kreatywnego, jest opowieścią o produktach w języku niewerbalnym. Każdy z przedmiotów zostanie zaprezentowany również w formie specjalnie skomponowanej potrawy. Pożywienie staje się syntetycznym i uniwersalnym przedstawieniem cech obiektu. Na wystawie będzie można swobodnie rozsmakować się m.in. w cieple grzejnika, szybkości roweru, świetle lampy ulicznej, wygodzie mebli, czy doświadczeniu dziecięcej zabawy.


data publikacji: 2014-07-11

Gdyńska plaża to jedno z najważniejszych miejsc wypoczynku dla seniora. Projektanci mieli za zadanie stworzyc przedmioty dzięki którym plaża stanie się jeszcze bardziej przyjazna starszym ludziom.


data publikacji: 2014-07-11

Tegoroczna, siódma już edycja Gdynia Design Days odbywa się pod hasłem MIASTO+ 5.30.60. Skupia uwagę na mieście i zamieszkujących je ludziach. Na jednostkach, grupach i generacjach, umownie podzielonych na trzy gupy wiekowe 5+, 30+ i 60+. Inspiracją dla projektantów miała być sama Gdynia- jej wygląd, historia i atmosfera. W efekcie powstały projekty adresowane do mieszkańców nw każdym wieku, wchodzące w dialog z otoczeniem a jednoczenie odpowiadajace na potrzeby ludzi.


data publikacji: 2014-07-11

W połowie lipcca we wrocławskim Muzeum Współczesnym odbedą się warsztaty dla dzieci w wieku 9 – 12 lat na temat Design Thinking.
W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się o roli wyobraźni, odpowiedzialności i powagi w procesie projektowania.


data publikacji: 2014-07-11

W czwartek 10 lipca punktualnie o godz. 17.00 wyruszamy spod punktu info w Terminalu Designu na spacer po wystawie "Ogarnij miasto" na ul. Starowiejską. Na 18.30 wracamy na debatę na plac Kaszubski.


data publikacji: 2014-07-10

Od 18 do 25 lipca w miejscowościach Węgajty, Gotki Jonkowo działać będą artyści w ramach festiwalu "Wioska Teatralna - ". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest "Teatr Węgajty", jedna z najciekawszych grup zajmujących się sztuką alternatywną, czerpiącą z ludowych tradycji.

 


data publikacji: 2014-07-08

 8 lipca rusza Slot Art Festival - pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu na Dolnym Śląsku kilka tysięcy młodych, twórczych osób. Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł, oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

 

 


data publikacji: 2014-07-07

W ramach trwającej aktualnie wystawy "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi" w sali kameralnej BWA w Olsztynie, zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na dwa wyjątkowe przedstawienia:
We wtorek 8 czerwca i w środę 9 czerwca o godz. 16:00 ze swoim teatrzykiem kamibaski wystąpi artystka Anais Fleur. W programie także wspólne zwiedzanie wystawy oraz warsztat plastyczny, podczas którego dzieci własnoręcznie wykonają książeczki, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.


data publikacji: 2014-07-07

Oprócz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego drugim głównym miejscem wydarzeń podczas Gdynia Design Days jest Terminal Designu.

Terminal jest bardzo istotnym punktem na mapie naszego festiwalu - umiejscawiany w ważnych punktach miasta: Placu Kaszubskim, skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej, Starowiejskiej i Wójta Radtkego.


data publikacji: 2014-07-07

W Galerii Rynek MOK odbył się wczoraj (04.07) wernisaż wystawy 'taki pejzaż' Ewy Plichty- Lubienieckiej. Artystka urodziła się, mieszka i pracuje w Olsztynie, od 25 lat aktywnie działa na scenie plastycznej. Przez ten czas wypracowała charakterystyczny dla siebie styl. Prezentowane w Galerii Rynek obrazy inspirowane są pejzażami Warmii i Mazur.


data publikacji: 2014-07-05

Już po raz czwarty przyznane zostały wyróżnienia w plebiscycie "must have", organizowanym przez Centrum Łódź Design. Rada Ekspertów dokonała przeglądu rynku i wyłoniła najciekawsze i najbardziej wartościowe produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Pośród nich znalazły się: meble, lampy, porcelana, przedmioty codziennego użytku, a nawet komputerowe aplikacje.


data publikacji: 2014-07-03

W ubiegły, ostatni czerwcowy weekend, w Olsztynie królowała poezja śpiewana. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie jak co roku zaprosiło bowiem na XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję". Mieszkańcy Olsztyna oraz miłośnicy poezji śpiewanej przybyli tłumnie na olsztyński Zamek, żeby nacieszyć uszy kojącymi dźwiękami muzyki.


data publikacji: 2014-06-30

Bunt to potrzeba zmiany, dlatego też bezkompromisowość i kontestacja są głównymi środkami wyrazu artystów, biorących udział w wydarzeniu Present Performance, którego pomysłodawcą jest Gdańska Galeria Miejska. Zapraszamy 27 i 28 czerwca na plażę i okolice molo w Gdańsku Brzeźno.


data publikacji: 2014-06-27

W najbliższy piątek, 27 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA zostanie otwarty 3. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, będący różnorodną prezentacją artystów wizualnych pochodzących z Bielska-Białej i regionu. Festiwal ten zawładnie niemal całym miastem, ponieważ prace ponad 160 artystów będą prezentowane w różnych galeriach i muzeach w Bielsku-Białej, a także w przestrzeni publicznej.


data publikacji: 2014-06-27
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013