Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
KSZTAŁT WODY. KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY I WYSTAWA I CSW W TORUNIU I 21.08–16.09.2018DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Jerzy Nowosielski - po śladach ... I Wystawa I Galeria Biuro Wystawa Artystycznych w Olsztynie I otwarta do 29.07. 2018 r.Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.

Zbliża się nabór prac do najbardziej prestiżowego konkursu plastycznego w regionie! VIII Olsztyńskie Biennale Sztuki to najważniejszy przegląd i prezentacja twórczości artystów środowiska olsztyńskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego.
Na zdjęciu praca Anny Drońskiej, zeszłorocznej laureatki Biennale Sztuki.


data publikacji: 2013-08-19

Na wystawie Arcydzieła malarstwa polskiego ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki  zostaną pokazane prace m.in.: Teodora Axentowicza,  Marcelego Baciarellego,Olgi Boznańskiej, Józefa Brandta, Canaletta, Józefa Chełmońskiego, Józefa Czapskiego, Maurycego Gottlieba,  Artura Grottgera, Wlastimila Hofmana  Wojciecha Kossaka, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Józefa Mehoffera, Henryka Rodakowskiego, Jana Stanisławskiego, Władysława Ślewińskiego, Leona Wyczółkowskiego.


data publikacji: 2013-08-18

Wystawa „A może morze?” wpisuje się w długą tradycję rozważań na temat morskiego charakteru Szczecina. Miasto leżące w linii prostej 65 km od Bałtyku, posiadające własne port i stocznię, wywoływało jednoznaczne skojarzenia u współobywateli.


data publikacji: 2013-08-18

LUXUS - legendarna grupa artystyczna z Wrocławia, której działalność rozpoczęła się w latach 80. na fali fermentu stanu wojennego.
Jej członkowie nie chcieli walczyć o wolność, tylko z niej korzystać, dlatego założyli swoje własne pismo, które wydawali w systemie składkowym.
Na zadrukowanym papierze komputerowym, wynoszonym nielegalnie z Zeto przez jednego z przyjaciół, każdy kto chciał odbijał szablony, linoryty, albo po prostu bazgrolił pisakiem. Znakami rozpoznawczymi grupy były również obrazy porażające profuzją barw, utrzymane w halucynacyjnym klimacie oraz instalacje z kartonów i przedmiotów codziennego użytku, będące często scenografiami koncertów muzyki punk i reggae.


data publikacji: 2013-08-18

w programie wernisażu:
- warsztaty tworzenia kalejdoskopów. Prowadzenie: Jose Carlos Torres Sanchez,
- koncert Dominika Strycharskiego,
- uczta Moniki Drożyńskiej.
-  uroczyste odpalenie neonu „Nowe Życie” Elżbiety Jabłońskiej na terenie byłej kopalni Rozbark


data publikacji: 2013-08-16

Historia przedmiotów to także opowieść o ich twórcach i miejscu, w którym powstały.

Wystawa przygotowana przez Katedrę Mebla Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Fundację UAP daje wgląd w opowieść na temat wielkopolskich tradycji związanych z projektowaniem.

Ich świadectwem są obiekty powstałe na przestrzeni ponad sześćdziesięciu lat i zaprojektowane przez trzy pokolenia – wśród nich niedawne projekty studenckie, prace pedagogów i klasyki polskiego wzornictwa przypomniane przez firmę  nowymodel.org


data publikacji: 2013-08-14

Wystawa zostanie otwarta o godz. 19.00.

Prezentowani artyści to: Jaap Blonk, Jurry, Zbigniew Libera, Jarosław Modzelewski, Danuta Urbanowicz. Na wystawę złożą się rysunki, obrazy i video.


data publikacji: 2013-08-14

„Kornik zjadł mi wykałaczkę”, „Nie krzycz”, „Izadora Dunkan w pozie ostatecznej” - to niektóre z rzeźb Wiktora Gajdy, które pokazane zostaną na tej wystawie. W sumie wystawionych zostanie 19 prac rzeźbiarskich, kilka obrazów i kilkanaście rysunków.

Wiktor Gajda studiował malarstwo w pracowni prof. Artura Nachta Samborskiego, jednak na główną dziedzinę swojej twórczości wybrał rzeźbę.


data publikacji: 2013-08-14

Do 16 sierpnia potrwa plenerowa wystawa mebli Romka – młodego krakowianina, który mówi o sobie, że jest jednoosobową manufakturą. Wydarzenie, odbywające się w ogrodzie budynku przy ulicy Karmelickiej 27, spotkało się z entuzjazmem pierwszych zwiedzających. Dzięki pomysłowej aranżacji wystawy, meble produkowane przez Romka zgrabnie wkomponowały się w przestrzeń ogrodu, sprawiając wrażenie symbiozy designu i natury. Drewniane wieszaki zawieszone na drzewach, lampy schowane w cieniu krzewów, stoliki i taborety stojące wprost na trawniku – przyjdźcie i zobaczcie sami!


data publikacji: 2013-08-14

Prezentacja projektów realizowanych w Polsce (m.in. Warszawa, Gdynia, Kraków i Cieszyn) oraz za granicą (m.in. Berlin, Kopenhaga i Nowy Jork), które są efektem oddolnych inicjatyw oraz powstały przy współpracy „fachowców”: projektantów, urbanistów z mieszkańcami.

Na koniec krótkie warsztaty w terenie i podsumowanie, dlaczego warto stosować metodę „design thinking”.


data publikacji: 2013-08-14

Mieszkający w Kaliningradzie rosyjski artysta Jurij Wasiliew realizuje cykl prac Russian Red, które przybierają formę wideo, fotografii, performansu czy instalacji.


data publikacji: 2013-08-14
Zapraszam na wystawę rysunków - 22 sierpnia o godz. 19.00, Halo Galeria, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Olsztyn
data publikacji: 2013-08-13

Wystawa „Poręczne” koncentruje się na plastyczności materii, próbując objąć możliwie największą ilość jej wymiarów – zarówno fizycznych (wizualnych, haptycznych, kinetycznych) jak i symbolicznych, mentalnych (od rutynowego użycia po fetyszyzację), stawiając pytanie o tkwiący w niej potencjał zmiany, przeobrażenia, przekształcenia.


data publikacji: 2013-08-13

Po raz pierwszy w Polsce Galeria MCK zaprezentuje twórczość rumuńskiego artysty Tary (von Neudorf).
Tara najchętniej posługuje się czarnym markerem i czerwoną farbą – jego najbardziej znane prace powstały na starych, komunistycznych mapach i planszach szkolnych.


data publikacji: 2013-08-13

Wystawa powstała przy współpracy  Muzeum Narodowe w Poznaniu ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich - Oddział w Poznaniu.

Koncepcja wystawy skupia się wokół ukazania różnorodnych form reprezentacji „pomysłu architektonicznego”, „idei architektonicznej”, oraz wstępnych przedprojektowych sposobów reprezentacji koncepcji obiektu architektonicznego.


data publikacji: 2013-08-12

ILLUSTRATIVE to międzynarodowy festiwal ilustracji i grafiki projektowej, organizowany od 2006 roku w Berlinie. Festiwal pretenduje do bycia największym i najwazniejszym wydażeniem poświęconym dokonaniom współczesnej sztuki użytkowej. W poprzednich latach miał swoje edycje w Paryżu oraz Zurichu.

 

 

data publikacji: 2013-08-12

 W dniach 15 - 16 sierpnia 2013 roku odbędzie się długo wyczekiwane otwarcie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
W Centrum Aktywności Twórczej koncentrować się będą działania artystycze - wystawy, performance, koncerty, wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty edukacyjne. Miejsce to powstało zarówno z myślą o artystach, ale także o społeczności lokalnej. Ma się stać pretekstem dla każdego do spotkań ze sztuką oraz artystami.


data publikacji: 2013-08-12

Warsztaty architektoniczne „Wspólne Miasto” jest propozycją dla mieszkańców Warszawy i Polski pragnących wziąć czynny udział w projektowaniu przestrzeni miejskiej, w której żyją i pracują.

 


data publikacji: 2013-08-10

Dolnośląski Inkubator Art - Przedsiębiorczości został otwarty w dniu 1 czerwca 2013 r.

Powołano go do życia z myślą o regionalnych twórcach, którzy chcą zamienić swoją pasję i talent w biznes.
To miejsce między innymi dla między innymi filmowców, fotografików, projektantów i rękodzielników.

Miasto pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa w wysokości około 5 mln zł. Inwestzcja warta jest 10 mln zł.

Zainteresowanie obiektem wykazuje kilkanaście firm z branży kreatywnej, więc z Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości ma duże szanse przyczynić się do rozwoju kultury i sztuki w regionie.
 


data publikacji: 2013-08-10

Na początku jest chaos, który sam wywołuję, aby go następnie podporządkować sobie. Zaczynam od tego, że obraz ustawiam rysunkiem. […Inspiracją jest] natura. To, że mam odwagę być wciąż dzieckiem. Zawsze nosiłem - od kiedy pamiętam - w kieszeni jakiś kawałek natury: listek, szyszkę, kasztan, cokolwiek …Chociaż jednak rozmawiam z całą historią sztuki, nie próbuję wchodzić na cudzą ścieżkę. ldę własną. Ale - rozglądam się na boki.


data publikacji: 2013-08-10

Wystawa z nietrwałych materiałów to prezentacja prac opartych na wykorzystaniu strategii odtworzenia, przetworzenia czy też czasowego lub przestrzennego przemieszczenia, gdzie często mamy do czynienia z powtórnym użyciem dyskursywnych i formalnych elementów.


data publikacji: 2013-08-08

Cykl prac biorących udział w wystawie powstawał od końca lat 80.
Do ich wykonania autorużywał „odrzuconych” lub znalezionych przedmiotów metalowych.

Ich powtórne przywrócenie życiu w grafice ma dla czeskiego artysty znaczenie magiczne.
Jak sam twierdzi świat techniczny, świat urządzeń był dla niego zawsze światem nieprzyjaznym. Włączanie ich w twórczość jest zatem zadaniem oswajającym, czy wręcz terapeutycznym.


data publikacji: 2013-08-08

„Obywatele PRL byli zajęci budowaniem socjalizmu do 16. Potem, w czasie wolnym, po wyjściu z pracy, stawali się innymi ludźmi” — mówi Aleksander Jałosiński, fotoreporter.
Życie codzienne uchwycone na fotografiach sześciu uczestników wystawy bywa absurdalne, zabawne, ale także niepokojące. Dla części bohaterów zdjęć „czas wolny” to wysiłek funkcjonowania „pomimo rzeczywistości”, próba zapanowania nad tym, nad czym zapanować się da. Dla innych — przeciwnie — to czas zapomnienia w przypadkowej i doraźnej zabawie.


data publikacji: 2013-08-08

Pokaz w Muzeum Narodowym w Krakowie towarzyszący wystawie „Matta. Człowiek i Wszechświat”, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1

Do najważniejszych realizacji Lenicy należy monumentalne malowidło ścienne w Gmachu ONZ w Genewie. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, w Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w wielu innych kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.


data publikacji: 2013-08-08

„LOOP” – wystawa uczestników międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza czasem” (10 sierpnia – 1 września 2013)
Wernisaż – piątek, 9 sierpnia, godz. 19.00

„LOOP”  (z ang. pętla, zapętlenie). Każdy z artystów stworzył pracę, będącą własną interpretacją pętli, rozwijając główny temat wystawy, poruszając się w obrębie spraw dnia codziennego, ich natrętności, rutyny, uzależnień, powtarzających się myśli, wzorów czy zdarzeń. Prace wykonane są w różnych mediach: od muralu, poprzez malarstwo, rysunek, fotografie, na instalacji kończąc.


data publikacji: 2013-08-08

Pokazane zostaną prace członków Związku Artystów Prowincji Shaanxi oraz Instytutu Tradycyjnego Chińskiego Malarstwa z Xi’an. Obrazy przez nich tworzone są  współczesną kontynuacją wielowiekowego, tradycyjnego malarstwa chińskiego -utrzymane w stylistyce Szkoły Malarstwa Chang'an, która powstała na początku lat pięćdziesiątych XX wieku w Stolicy Prowincji Shaanxi – Xi’an. Nazwa szkoły wywodzi się z historii miasta Xi’an, które między innym w czasach dynastii Tang (618-907) było stolicą Cesarstwa Chińskiego i nosiło miano Chang'an.


data publikacji: 2013-08-07

"Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty" Uważam siebie za artystę poszukującego... nie cierpię zamykać się w ramach jednej ścieżki twórczej, jak i nienawidzę maniery i szufladkowania. Każdy nowy pomysł artystyczny, czy będzie to malarstwo, projekty mebli i scenografii, działanie w przestrzeni publicznej, jest świadomym podejmowaniem ryzyka do stworzenia całkowicie nowego świata, eksperymentowania niezależnie od mody i aktualnych trendów... chcę być cały czas sobą...
Seria 35 obrazów, dla których inspiracją jest mała nadmorska niemiecka miejscowość Travemünde. Jest to całkowicie nowy projekt malarski, zapoczątkowany w 2012 roku, premiera będzie własnie w bwa, nieskrępowane łączenie wielu technik, począwszy od malarstwa olejnego, po akrylowe, kolaż, markery, kleje i papiery. /Jakub Elwertowski/


data publikacji: 2013-08-07

Ponad 30 młodych projektantów zaprezentuje swoje unikalne kolekcje ubrań w centrum handlowym Galeria Kazimierz podczas modowego wydarzenia Fashion Democracy Summer, które odbędzie się 10  sierpnia. Projektanci pomogą także stworzyć odwiedzającym wyjątkowe i niepowtarzalne stylizacje, dzięki którym ulice Krakowa będą przypominały światowe stolice mody.


data publikacji: 2013-08-07

Do 1 września 2013 można oglądać wystawę "Fotografia: narzędzie i medium sztuki".
Na wystawie prezentowane są fotografie ze zbiorów Gdańskiej Galerii Fotografii, Działu Muzeum Narodowego w Gdańsku.


data publikacji: 2013-08-05

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie pokazujemy malarstwo jednego z najważniejszych artystów XX wieku, ostatniego z wielkich surrealistów, twórcy, który wywarł wpływ na amerykański ekspresjonizm abstrakcyjny, ale też na powojenną sztukę w Polsce.

„Muzeum Narodowe w Krakowie, kontynuując cykl wystaw poświęconych największym światowym artystom, zaprasza dziś do zapoznania się z  twórczością jednego z »najbardziej znaczących twórców XX wieku«, jak pisze o nim kuratorka wystawy, Marga Paz. Po prezentacjach dzieł między innymi Andy’ego Warhola, Marca Chagalla, Salvadora Dalego, Williama Turnera, Aleksandra Rodczenki, Antonia Tàpiesa nasza publiczność będzie miała okazję poznać wielkiego surrealistę, Roberto Mattę.


data publikacji: 2013-08-05
Wystawa składająca się z kilkudziesięciu czarno-białych  fotografii, wykonanych w technice podwójnej, a w przypadku Tomasza Sobieraja kilkukrotnej ekspozycji; ma unaocznić interesujący  problem, który należy do kategorii powidoku oraz techniki i estetyki montażu. Interesujące jest dla mnie to, że dwóch artystów w tym samym czasie w Polsce niezależnie od siebie wykonywało bardzo zbliżone pod względem formalnym prace. 

data publikacji: 2013-08-02

Czy możliwe jest zrobienie niebanalnego w konstrukcji szkieletowej stoliczka, by zaskoczył oryginalnością rozwiązania? Czy przy minimum użytego materiału w imię wszechobecnego redukcjonizmu (i minimalizmu) potrafimy zadbać o maksymalną długość życia produktu (mebla)? Na te pytania odpowiedzi można szukać w Forcie już od 2 sierpnia. Dobry Design czyli wystawa Mebli Artystycznych, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania


data publikacji: 2013-08-02

Na wystawie zaprezentowanych będzie około 30 prac, które dały początek zbiorom z zakresu sztuki w stalowowolskim muzeum. Kolekcję prac współczesnych artystów przekazało wówczas (w 1995 roku) Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Stalowej Woli.


data publikacji: 2013-08-02

Zapraszamy 8 sierpnia na koncert zespołu Piotra Lutyńskiego z udziałem Julii Kamińskiej, Kamilli Baar i Piotra Jaska.

Piotr Lutyński – PROJEKT KR 736EJ – Autobus-Pracownia-Galeria

Autobus jest obiektem, który rozbudowuje się poprzez nawarstwianie się śladów kolejnych koncertów, performansów, happeningów, pokazów multimedialnych. Idea projektu sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru, działań Kurta Schwittersa wokół kolumny Merz…


data publikacji: 2013-08-02

Wystawa „Akt w polskiej fotografii” to prezentacja 160 prac 80 polskich artystów fotografików, które zgromadził Jerzy Piątek – artysta fotografik, jeden 
z twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.


data publikacji: 2013-08-01

Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem. Najciekawsza przestrzeń Sopotu, obejmująca okolice mola i sąsiadującej z nim najpiękniejszej części plaży, zostanie zaaranżowana w oryginalny sposób.


data publikacji: 2013-08-01

Łukasz Prus-Niewiadomski, zainteresowany ekstremalnymi sytuacjami, w jakich może znaleźć się ciało człowieka, ale również zafascynowany przeciwstawnymi pojęciami i wartościami, zaaranżuje w odosobnionej przestrzeni Project Roomu audiowizualną instalację zatytułowaną Kap.


data publikacji: 2013-08-01

Konkurs jest częścią projektu Umeå2014 – Europejska Stolica Kultury.

Jury tego jednego z największych konkursów artystycznych w Europie właśnie zakończyło obrady, a wśród 64 półfinalistów znalazły się prace między innymi z Polski, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.


data publikacji: 2013-08-01

Wystawa artystów operujących szerokim wachlarzem technik plastycznych, za pomocą którego interpretują piękno pejzażu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, której krajobraz stanowi wątek łączący wszystkie prezentowane wypowiedzi artystyczne.


data publikacji: 2013-08-01

Akcja nakręconego wiosną 2013 roku przez Karolinę Bregułę filmu "Wyjście" dzieje się przed północnym wejściem do Zamku Ujazdowskiego w Warszawie, a występują w nim pracownicy Centrum Sztuki Współczesnej.

W tym remake'u słynnego filmu braci Lumière grają oni samych siebie – "robotników sztuki" w chwili, gdy po zakończeniu dnia pracy jeden po drugim opuszczają budynek.

Premierowa prezentacja filmu "Wyjście" w ramach projektu VIDEO ROOM w CSW trwa do 8 września.


data publikacji: 2013-08-01

Coroczna wystawa Aktualności unaocznia, jak środowisko artystów malarzy, zrzeszonych w Okręgu Warszawskim ZPAP, prezentuje różne i bogate postawy twórcze.

Aktualności to bardzo śmiałe założenie pomysłodawców i organizatorów, zmierzające do zderzenia różnych założeń artystycznych, motywów, przetworzeń rzeczywistości, napięć, wrażliwości i zachwyceń kolorem.


data publikacji: 2013-08-01

Coroczna, ósma już edycja konkursu „Śląska Rzecz” organizowanego przez Zamek Cieszyn przy wsparciu „Design Silesia”, to kolejny rozdział historii dobrego projektowania w regionie promującego śląskich projektantów i firmy – tych, którzy w swoim rozwoju stawiają na design. W ramach współpracy z Zamkiem Cieszyn Muzeum Śląskie kolejny raz prezentuje pokonkursową wystawę, która obejmuje zwycięzców i wyróżnione produkty, projekty graficzne oraz usługi. Nie są to jedynie ciekawe pomysły – wszystkie zostały wdrożone do produkcji na terenie województwa śląskiego w 2012 roku. Ich projektanci oraz producenci udowadniają, że dobry design oznacza lepszą jakość przestrzeni publicznej, produktów i usług, z których korzystamy każdego dnia.


data publikacji: 2013-08-01

Festiwal inSPIRACJE to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Oprócz wystaw, każdego roku organizujemy szereg wydarzeń towarzyszących, które uzupełniają program i czynią festiwal interdyscyplinarnym. Staramy się, aby każdy kto nas odwiedzi znalazł cos dla siebie.
Festiwal inSPIRACJE porusza problemy sztuki, kierując się co roku pewną nową myślą przewodnią. W roku 2013 Festiwal obejmie zestaw działań i prac artystnych, które w różny sposób interpretują pojęcie GENESIS.

 

 


data publikacji: 2013-07-31

Podczas pierwszego dnia Święta Papieru we wnętrzach dusznickiego młyna papierniczego otwarta została wystawa ukazująca m.in. prace fotograficzne autorstwa japońskiego artysty Yasu Suzuki „Mandala wiatru.

Fotografia otworkowa w świecie cyfrowym”. Artysta zestawił ze sobą tradycyjne fotografowanie przy użyciu camery obscury ze współczesną metodą wydruku wykorzystującą drukarkę cyfrową. Swoje fotografie zaprezentował na ręcznie wykonanym japońskim papierze washi.


data publikacji: 2013-07-31

Oprowadzanie rozpocznie się nakreśleniem historii Muzeum oraz zaprezentowaniem najważniejszych prac z kolekcji.

Uwaga szczególna zostanie poświęcona niezwykłej różnorodności form artystycznej wypowiedzi oraz możliwości interpretacji prezentowanych dzieł.


data publikacji: 2013-07-31

Prowadzenie warsztatów: Miranda Ballin (Walia), Mariam Diakonidze (Gruzja), Claire Hathaway (Walia), Debra Jones (Walia), Nicole Mibelli (Włochy), Wojtek Stokłos (Polska), Leila Tevonian (Gruzja), Jose Carlos Torres Sanchez (Hiszpania)

W ramach projektu odbędą się interdyscyplinarne warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 14-19 lat z trzech krajów: Polski, Walii i Gruzji. W tygodniowym spotkaniu w Górkach Wielkich weźmie udział młodzież mieszkająca w Bytomiu i walijskiej krainie Rhondda Valley – obydwa miejsca łączy przemysłowa/górnicza przeszłość i konsekwencje transformacji, która wpłynęła na aktualny krajobraz nie tylko ekonomiczny, ale także kulturowy i społeczny. Trzecia grupa młodzieży to przesiedleńcy z Abchazji i Osetii Południowej mieszkający w tymczasowych osiedlach znajdujących się wokół stoilcy Gruzji – Tibilisi.


data publikacji: 2013-07-30

Muzeum Narodowe w Poznaniu przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich - Oddział w Poznaniu oddaje publiczności wystawę, której problematyka niezbyt często gości w naszych murach. Nie tylko dlatego, że architektura częściej wyznacza ramy aktywności artystycznej i wystawienniczej, niż je wypełnia, ale także dlatego, że tego typu pomysły wystawiennicze padają nierzadko ofiarą krwawych sporów na temat problematyki przedmiotu, reprezentacji, czy miejsca architektury w „Panteonie sztuki”.


data publikacji: 2013-07-30

KomiksMIX, kiermasz komiksów w ZDERZAKU.
"maczużnik", "Wielki Atlas Ciot polskich", "Fabryka", "Przygody na bezludnej wyspie", "566 kadrów", "Gra o tron", "Czerwony Pingwin" i wiele innych sławnych komiksów - w wyjątkowo przyjaznych cenach! Tylko przez jeden dzień, w sobotę, 3 sierpnia, między 11:00 a 18:00 w Zderzaku.

 

 


data publikacji: 2013-07-26

Roberto Matta, surrealista, wybitny przedstawiciel awangardy XX wieku, urodzony cztery lata przed Tadeuszem Kantorem, wywarł znaczny wpływ na wczesną twórczość tego artysty.

Kameralna prezentacja na antresoli Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w MNK prac malarskich i rysunkowych Kantora stanowi próbę pokazania tych inspiracji.


data publikacji: 2013-07-23
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013