Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Wydarzenia
DRUGIE DNO - wystawa I Galeria Amfilada I Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie I 03.08-23.09.2018 r.STEPS AHEAD; Wzornictwo w Polsce i na Węgrzech po 2000 roku - wystawa I Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie I 31.07 - 19.08.2018Gdynia Design Days 2018 I 6-15.07.2018 r.Lekcja dizajnu – polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach I BWA Olsztyn I 21.06-29.07.2018 r.Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 I Wystawa czynna do 19.08 I Muzeum narodowe w Krakowie

Na wykład „Domy własne architektów – laboratoria idei” zaprasza w czwartek, 21 listopada o godz. 17 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To spotkanie jest częścią Festiwalu „Warszawa w Budowie 5.”


data publikacji: 2013-11-20

WESTIVAL Sztuka Architektury to festiwal poświęcony szeroko rozumianej architekturze odbywający się co roku w Szczecinie. Wydarzenie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Szczecinie. Nazwa imprezy nawiązuje do zachodniego krańca, ale szerzej rozumiana, może być odczytywana jako przekraczanie granic w architekturze.
Podczas siódmej edycji Westivalu zaproszeni goście bedą przede wszystkim zastanawiać się czy isnieje architektura polska i czy w zglobalizowanym świecie istnieje miejsce dla architektury narodowej.
Szczecin, 25 - 27 październik


data publikacji: 2013-10-15

Zapraszamy 24 września (wtorek) o godz. 13.00 na uroczyste otwarcie zmodernizowanego zabytkowego zespołu obiektów Centrum Edukacji Technologicznej Stara Kotłownia w Kortowie przy ul. R. Prawocheńskiego 9.


data publikacji: 2013-09-24

Z okazji końca lata serdecznie zapraszamy na festyn „Babie lato” w dniach 21-22 września 2013 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.


data publikacji: 2013-09-07

Miesięcznik "Znak" wraz z  instytucjami kultury z 9 miast Polski przygotował specjalną ofertę dla czytelników magazynu. Z wrześniowym, jubileuszowym numerem "Znaku" można wejść za darmo, za 1 zł lub z rabatem do teatrów, oper, muzeów i na festiwale. Wystarczy pojawić się w kasie z drukowanym egzemplarzem magazynu.


data publikacji: 2013-08-31

Temat tegorocznego Westivale "Made in… - architektura narodowa?" będzie próbą zdefiniowania architektury narodowej – w sensie uniwersalnym, ale poprzez kontekst Polski i Szczecina – także próbą szukania architektury polskiej – jej cech, (stylu?), pragnień, przykładów oraz sensu istnienia – bo może nie potrzebna nam wcale „polska architektura”. Może idąc za słowami Metalowej Dziewczynki z „Między nami dobrze jest” Masłowskiej: Nie jesteśmy żadnymi Polakami, tylko normalnymi ludźmi!


data publikacji: 2013-08-28

Od 1 września wszyscy zwiedzający MOCAK oraz oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera będą mogli zobaczyć oba muzea kupując tylko jeden bilet!
Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w Fabryce Schindlera. Również od września MOCAK wprowadza nowy cennik biletów dla grup zorganizowanych oraz poszerza zakres osób uprawnionych do bezpłatnego wstępu do Muzeum. Szczegóły nowego cennika można sprawdzić tutaj.


data publikacji: 2013-08-28

W dniach 11–12 października 2013 w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja na temat idei open GLAM — nowego sposobu myślenia o misji instytucji kultury i korzystania z jej zasobów. Organizatorami są Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki, Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.


data publikacji: 2013-08-23

Muzeum zaprasza wszystkich chętnych wycieczkę po dzielnicy zwanej Dyrektorską. Wycieczka odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 15.30. Rozpoczęcie trasy spod hotelu Hutnik. Prowadzenie: Anna Garbacz. Jak zwykle liczba miejsc jest ograniczona.


data publikacji: 2013-08-19

Wystawa powstała przy współpracy  Muzeum Narodowe w Poznaniu ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich - Oddział w Poznaniu.

Koncepcja wystawy skupia się wokół ukazania różnorodnych form reprezentacji „pomysłu architektonicznego”, „idei architektonicznej”, oraz wstępnych przedprojektowych sposobów reprezentacji koncepcji obiektu architektonicznego.


data publikacji: 2013-08-12

Warsztaty architektoniczne „Wspólne Miasto” jest propozycją dla mieszkańców Warszawy i Polski pragnących wziąć czynny udział w projektowaniu przestrzeni miejskiej, w której żyją i pracują.

 


data publikacji: 2013-08-10

Dolnośląski Inkubator Art - Przedsiębiorczości został otwarty w dniu 1 czerwca 2013 r.

Powołano go do życia z myślą o regionalnych twórcach, którzy chcą zamienić swoją pasję i talent w biznes.
To miejsce między innymi dla między innymi filmowców, fotografików, projektantów i rękodzielników.

Miasto pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa w wysokości około 5 mln zł. Inwestzcja warta jest 10 mln zł.

Zainteresowanie obiektem wykazuje kilkanaście firm z branży kreatywnej, więc z Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości ma duże szanse przyczynić się do rozwoju kultury i sztuki w regionie.
 


data publikacji: 2013-08-10

Czy możliwe jest zrobienie niebanalnego w konstrukcji szkieletowej stoliczka, by zaskoczył oryginalnością rozwiązania? Czy przy minimum użytego materiału w imię wszechobecnego redukcjonizmu (i minimalizmu) potrafimy zadbać o maksymalną długość życia produktu (mebla)? Na te pytania odpowiedzi można szukać w Forcie już od 2 sierpnia. Dobry Design czyli wystawa Mebli Artystycznych, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania


data publikacji: 2013-08-02

Oprowadzanie rozpocznie się nakreśleniem historii Muzeum oraz zaprezentowaniem najważniejszych prac z kolekcji.

Uwaga szczególna zostanie poświęcona niezwykłej różnorodności form artystycznej wypowiedzi oraz możliwości interpretacji prezentowanych dzieł.


data publikacji: 2013-07-31

Muzeum Narodowe w Poznaniu przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich - Oddział w Poznaniu oddaje publiczności wystawę, której problematyka niezbyt często gości w naszych murach. Nie tylko dlatego, że architektura częściej wyznacza ramy aktywności artystycznej i wystawienniczej, niż je wypełnia, ale także dlatego, że tego typu pomysły wystawiennicze padają nierzadko ofiarą krwawych sporów na temat problematyki przedmiotu, reprezentacji, czy miejsca architektury w „Panteonie sztuki”.


data publikacji: 2013-07-30

Program  stworzony został z myślą o tych, którzy upalne letnie dni spędzać będą w mieście.


W wakacyjne miesiące zapraszamy do Muzeum na koncerty, dyskusje, pokazy filmowe, oprowadzania oraz performanse. Wydarzenia nawiązywać będą do otwartej niedawno wystawy kolekcji – „W sercu kraju”.


data publikacji: 2013-07-21

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 18 lipca 2013, na godzinę 18 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej – a konkretnie do audytorium w pawilonie Emilia – gdzie będzie miał miejsce Półmaraton domów – wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski.

Młodzi architekci pokażą swoje projekty domów jednorodzinnych – właśnie narysowanych, powstających lub niedawno zbudowanych. Krótkie, dynamiczne prezentacje razem zajmą mniej więcej tyle, co półmaraton, maksymalnie do godziny 20 – tylko, że nikt nie będzie z nikim rywalizował!


data publikacji: 2013-07-17

Archi-box jest przestrzenią cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury.

W 2013 roku zrealizowane zostaną cztery odsłony cyklu – do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały grupy projektantów z Polski (Maciej Siuda i Jednorazowe Laboratorium Architektury, KameleonLab, +48 Grupa Projektowa) i z Włoch (AION Studio).


data publikacji: 2013-07-17

Ekspozycja powstała, aby zaprezentować dobre wzorce szerokiej publiczności w Polsce i jako wizytówka polskiej architektury za granicą.

Na wystawie prezentowane będą syntetyczne makiety pokazujące bryłę i ideę domu oraz specjalnie wykonane na wystawę fotograficzne „portrety domów” Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury.


data publikacji: 2013-07-11

Jest to cykl bezpłatnych zajęć, które pozwolą dzieciom spędzającym wakacje w mieście na twórczy wypoczynek. Zajęcia edukacyjne w MOCAK-u mają za zadanie pobudzenie do kreatywnego myślenia i połączenie tego ze świetną zabawą. Ponadto dzieci w czasie warsztatów poznają sztukę współczesną, techniki malarskie oraz eksponaty w bardziej interesujący sposób niż poprzez zwykłą wizytę w muzeum.


data publikacji: 2013-07-09

"Modernizm Gdynia na styku miasta z Portem- architektura mieszkalna i industrialna" -13 lipca, sobota, godzina 12:00

"Miasto nowoczesne na styku z przyleśnym siedliskiem - Dzielnica Działki Leśne" - 14 lipca, niedziela godzina 12:00
 


data publikacji: 2013-07-08

Galerie BWA WROCŁAW zapraszają do zapoznania się z pracami dyplomowymi studentów opuszczających mury wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Dla obserwatorów sceny artystycznej jest to doskonała okazja do przyjrzenia się pierwszym krokom stawianym przez młodych adeptów sztuki na ich twórczej drodze.


data publikacji: 2013-07-03

BAZARISTAN  to laboratorium łączące sztukę, architekturę i ekonomię w nowe terytorium, miasto-państwo, wspólnotę kupiecką i artystyczną, która rodzi się na targu przy ulicy Ptasiej we Wrocławiu.


data publikacji: 2013-07-02

kurator: Stanisław Ruksza
otwarcie w Kronice: 6 lipca (sobota), godz. 19:00

Wystawa Mateja Vakuli "Agents of Knowledge" składa się z dokumentacji dwóch projektów realizowanych przez artystę na Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim w ostatnich miesiącach w ramach rezydencji "Projektu Metropolis".


data publikacji: 2013-07-01

Wernisaż wystawy w poniedziałek, 1 lipca o godz. 20
Otwarcie poprzedzi spotkanie prasowe z udziałem artystki oraz oprowadzanie po wystawie w Zachęcie o godz. 12.

Powstanie i upadek powietrza to druga część „trylogii architektonicznej” rzeźbiarki Katarzyny Krakowiak, której pierwszą odsłoną był projekt Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers, wyróżniony na 13. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2012 roku.


data publikacji: 2013-07-01

Rusza pierwsza profesjonalna ankieta: Czy muzea pamiętają o gościach niepełnosprawnych?

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zainicjowało w lutym tego roku nowatorski program, zmierzający do jak najszerszego udostępniania dziedzictwa kulturowego wszystkim, nie tylko pełnosprawnym, w Polsce i na Ukrainie.


data publikacji: 2013-07-01

Pokazanych zostanie kilkadziesiąt eksponatów, w tym publikacje drukowane polskimi czcionkami powstałymi w okresie międzywojennym, przykłady pism tworzonych w 2. połowie XX wieku, szkice i realizacje liternicze.

„Wystawa adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się historią polskich krojów pism, głównie drukarskich i komputerowych oraz ich twórcami - wyjaśnia Wojciech Kaczorowski kurator wystawy. Mam nadzieję, że zainteresuje także osoby, które do tej pory nie interesowały się typografią, a nawet być może nie zdawały sobie sprawy, że czcionki, których używają pisząc na komputerze, to dzieła artystów-typografów”.


data publikacji: 2013-06-28

Alina Ścibor - architekta, która zajmuje się również fotografią. 
W obu dziedzinach kładzie nacisk na problematykę iluzji przestrzeni.


data publikacji: 2013-06-23

godz. 12.00 - "O czym szumi las, o czym szemrze strumyk?"- zajęcia dla dzieci od 6-10 lat, prowadzi Barbara Przerwa.

godz. 14.00 - "Muzealna zabawa w teatr" - dla dzieci od 4 do 6 lat, prowadzi Elżbieta Pietralczyk.

godz. 15.00 - pokaz spektakli nagrodzonych na XI Festiwalu Teatrów Szkolnych "Zielona Gęś" (sala 116).

godz. 16.00 - "Parkowe kalambury na powitanie wakacji" - zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat, prowadzi Grzegorz Wojturski


data publikacji: 2013-06-18

W ramach PRZEprojektu, integrującego toruńskich artystów młodego pokolenia, zapraszamy na szereg działań, które zainspirowane zostały obchodami 500-lecia urodzin Kopernika ... 40 lat temu! To właśnie wtedy, w głębokim PRL-u, powstawały przedziwne projekty architektoniczne i wkomponowane w miejską przestrzeń rzeźbiarskie obiekty; niektórym z nich udało się jednak przetrwać dziejową zawieruchę i w ramach PRZEprojektu świętują swój wielki come-back!


data publikacji: 2013-06-18

Widowisko zrealizowane zostało w Gdańsku i w Tczewie we wrześniu 2011 dla Międzynarodowego Festiwalu „Zdarzenia” im. Józefa Szajny, jako wizja teatru w przestrzeni publicznej miasta.


data publikacji: 2013-06-17

Jeśli wybieracie się do Londynu tego lata, wpadnijcie koniecznie do Hayward Gallery.
Od 11 czerwca do 26 sierpnia będzie tam czynna międzynarodowa wystawa zatytułowana "Alternative Guide to the Universe".


data publikacji: 2013-06-14

Wystawa przedstawia szkice autorstwa portugalskiego architekta João Santa-Rita, zainspirowane trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło Lizbonę 1 listopada 1755 roku, pochłonęło niemal 90 000 ofiar i zniszczyło około 85% jej zabudowy.


data publikacji: 2013-06-14

Każdy powinien mieć swój miniaturowy ogródek
 
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na warsztat plastyczny, podczas którego każdy z przybyłych- zarówno dzieci jak i dorosłych będzie mógł samodzielnie stworzyć własny miniaturowy ogródek.


data publikacji: 2013-06-13

Muzeum zaprasza wszystkich chętnych na kolejną pieszą wycieczkę po Stalowej Woli. Tym razem trasa wiedzie ulicą H-Ż1, początek przy stacji PKP Stalowa Wola. Prowadzenie: Anna Garbacz.


data publikacji: 2013-06-10

Pierwsze w Europie Środkowej interaktywne muzeum włókiennictwa zostało otwarte dla zwiedzających 9 kwietnia w Łodzi. Na odkrywających niezwykłe instalacje w Centralnym Muzeum Włókiennictwa czeka m.in. spotkanie z Ludwikiem Geyerem, czy multimedialna podróż po świecie mody i ubrań.


data publikacji: 2013-04-11

Tego dnia Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych.
Ponadto proponuje szereg dodatkowych atrakcji >>>


data publikacji: 2013-04-04

II Interior Design Forum to impreza z branży wyposażenia wnętrz, dedykowana architektom, dekoratorom i projektantom wnętrz, pracowniom dekoracji okna jak również a także innym osobom związanym z branżą. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, w tym około 90 dekoratorów wnętrz i architektów.


data publikacji: 2013-03-29

Wystawa o historii i współczesności architektury rezydencjonalnej w Polsce jest częścią międzynarodowego projektu „Via Villas - słynne wille Wyszehradu i Słowenii” realizowanego przez Agencję FOIBOS we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu.


data publikacji: 2013-03-14

CSW Kronika zaprasza dzieci i młodzież na interdyscyplinarne warsztaty podczas ferii zimowych. W ramach zajęć twórczych odbędą się dyskusje, pokazy filmowe, warsztaty malarskie i nie tylko. Kronika zamieni się w tym czasie w laboratorium światów wyobrażonych. Będziemy szukać nadprzyrodzonych zjawisk, odmiennych form życia i nieznanych kultur, nowych sposobów komunikacji.
wstęp wolny!
 


data publikacji: 2013-02-19

Zapraszamy na Chiński Dzień Otwarty, w programie którego zaplanowaliśmy między innymi: pokaz Tai-Chi, ceremonię parzenia herbaty, warsztaty z kaligrafii i malarstwa chińskiego, lekcje języka chińskiego i wiązania tradycyjnych węzłów chińskich.


data publikacji: 2013-02-06

W lutym Muzeum Narodowe we Wrocławiu serdecznie zaprasza na weekendowe wykłady dla dorosłych.


data publikacji: 2013-02-06

Ferie w Muzeum 2013 dla dzieci od 6 do 10 lat.
Zajęcia odbywają się od 30 stycznia do 8 lutego (środy i piątki, godz. 12.00 i 14.00) na wystawie „Sztuka europejska XV-XX w.” i w sali 116.


 


data publikacji: 2013-02-06

Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi przedstawia:
Awangarda Jutra?
Budcud w KATO, 07.02.2013, godz. 18:00,
klubokawiarnia KATO, ul. Mariacka 13, Katowice


data publikacji: 2013-01-31

Wystawa Janusza Tkaczuka w Gdańskiej Galerii Miejskiej to kolejna prezentacja prac rzeźbiarskich z cyklu „Logos – Bios”. Do wystaw tych zostali wybrani artyści rzeźbiarze, którzy w swoich pracach analizują, czy też konfrontują wątek styku, nieuporządkowanego chaosu  jako bios - naturę i przestrzeni logosu, uporządkowania, ludzkiej ingerencji czy nawet opresji.
Janusz Tkaczuk od 1986 jako tworzywa rzeźbiarskiego używa kamienia.


data publikacji: 2013-01-29

Wystawa Łukasza Surowca "Dziady składa się z dwóch części. Pierwsza ukazuje metody, jakich artysta używa w swoich trzech ważnych pracach angażujących zdominowanych i/lub wykluczonych: Szczęśliwego Nowego Roku (2011–2013; w tym nową odsłonę filmu), Black Diamonds (2012–2013, premiera) i Wózki (2012, praca prezentowana dotąd jedynie w Mechelen w Belgii).

Otwarcie: 5.02.13, godz. 18


data publikacji: 2013-01-29

Udział w spotkaniu biorą: dr Monika Bobako i prof. Janusz Danecki
Prowadzi: Edwin Bendyk

Wydarzenie specjalne:
CANAN, Hicap, performans
czwartek 31 stycznia, godz. 18.15
 
Prezentacje artystyczne towarzyszące projektowi RAZEM / OSOBNO:
CANAN, İbretnüma / Exemplary, 2009, animacja wideo (27min 30s)
Adel Abdessemed, Odradek, 2011, projekcja wideo (7 min.18s, loop)

 


data publikacji: 2013-01-29

W Fun, Joke, Surprise ( „Śmieszne - Niezwykłe” ), głównej wystawie I edycji Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass, 15 artystów z 11 europejskich krajów udowadnia, że szkło jest niezwykłym tworzywem. Zaprezentowana na dworcu Wrocław Główny, w starannie wyremontowanej dawnej poczekalni II klasy, zgromadziła ogromną liczbę odwiedzających.

Miejsce wystawy - Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ul. Blich 2, Krosno


data publikacji: 2013-01-25

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza w piątek 25 stycznia w godz. 15.00-17.00 na pokaz prasowy zmodernizowanego Muzeum Zamku odbędzie się w przestrzeni ekspozycji z udziałem projektantów Nicolasa Grospierre’a i Olgi Mokrzyckiej-Grospierre
O godz. 17.00 odbędzie się uroczysta prezentacja zmodernizowanej ekspozycji z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Twórców Muzeum Zamku i Szpitala Ujazdowskiego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego.


data publikacji: 2013-01-25
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013