Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

data, sobota, styczeń 2020
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
archiwum bloga
wyszukaj frazę:
wróć do wszystkich wpisów
WYSTAWA PT. ?OBSZARY? 04.03.2013 W PRACOWNI (ŚAS) O GODZ 17.00
wtorek, 19 luty 2013

Otwarcie i dyskusja odbędą się w Warszawie na ul. Brzeskiej 6/21 w dniu

Przedstawione na wystawie obiekty są rodzajem map dla wyobrażenia sobie sferycznych obrazów, jakie od polowy lat siedemdziesiątych  maluję. W 1985 roku chciałem zakończyć ten etap malowania  i dlatego, aby zrekompensować ten brak obrazów kulistych, które budziły powszechny zachwyt u milośników sztuki, zdecydowałem się na zrealizowanie obiektów, w których ramy są jakby południkami i równoleżnikami, a poszczególne malarskie pola stwarzają szanse dla wyobrażenia dowolnego kulistego w mojej manierze obrazu. Stojąc przed obszarem(mapą)widz może sobie. wyobrazić kuliste obrazy sugerowane przez plamy i ciągi kulek.  Aby spowodować uruchomienie wyobraźni można każdy fragment obrazu nachylać od pionu do poziomu, a nawet całkowicie przekręcać pole, aby je zasłonić i skupić się na polu sąsiadującym. Każdy, cały obszar jest też pewnym układem, który się zmienia, a to przez przypadkowe nachylenie poszczególnych elementów, a to przez zostawienie danego fragmentu uchylonym. Patrząc z pewnej odległości na każdy poruszony obszar zobaczymy, że topograficzny świat ma nieskończone możliwości poznania. Wszystko zależy czy będziemy uruchamiać wyobraźnię tak, aby zobaczyć te niezwykłe światy, które podpowiada zapis na mapie (obszarze).

?Obszary? w Warszawie były pokazywane tylko raz w Galerii ?Test? w 1985 roku na wystawie z okazji przyznania mi dorocznej nagrody im. Jana Cybisa dla najlepszego malarza roku w Polsce. Od tamtej chwili minęło 28 lat.

Zastanawiające będzie, jak Państwo odbierzecie tę wtedy zaskakującą propozycję. Czy nadal będzie budziła takie zainteresowanie, jak przed laty?

Niezależnie od tego, jak zostaną przyjęte te obiekty, dla mnie, jako autora będzie to kolejny ważny pokaz pozwalający w co miesięcznych wystawach w mojej pracowni prześledzić (przynajmniej sygnalnie) ponad pięćdziesięcioletni mój dorobek twórczy. Pierwsza wystawa,otwarta 7stycznia pokazywała ?4 obrazy? z ponad 50ciu akcji ?Wspólnego malowania?. Drugą otwartą 4utego nazwałem ?Powrót?, i można było na niej zobaczyć 20 obrazów z lat 90 gdy próbowałem wrócić  w nowy sposób do przezroczystych kulistych przestrzeni. Trzeciej,marcowej wystawie pt.?Obszary?, prawie już wiosennej, będą towarzyszyły dwie akcje ?Performance?- rysowanie 100 pań w związku z 8marca Międzynarodowym Dniem Kobiet, oraz w pierwszy poniedziałek wiosny, tworzenie muralu pod hasłem ?Warszawa Maluje?. Wszystkie te trzy marcowe akcje będą odbywały się w mojej pracowni na ul. Brzeskiej nazwanej Światową Akademią Sztuki (ŚAS). Nazwa pracowni jest sygnałem powstawania programu, który się tworzy w związku z potrzebą szerokiego, bez granic uczestnictwa w tworzeniu.

art. mal. dr hab. prof. Eugeniusz Geno Małkowski

 

KOMENTARZE:
Brak komentarzy
ABY MÓC DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ POSIADAĆ KONTO
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013