Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta wyślemy hasło.
adres email:
Zaloguj się
login:
hasło:
PROFIL STOPNIA I-GO:
- KONTO BEZPŁATNE
- UMOŻLIWIA DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT, FORUM ORAZ BLOGA
- UMOŻLIWIA PREZENTACJĘ SWOJEJ TWÓRCZOŚCI W SPOŁECZNOŚCI FORMWELL.PL
- PROFIL WIDOCZNY PO WYSZUKANIU PRZEZ WYSZUKIWARKĘ
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA I-GO - NACIŚNIJ zarejestruj

JEŻELI JESTEŚ ARTYSTĄ, PROJEKTANTEM, ARCHITEKTEM, ZAPRASZAMY DO ZAŁOŻENIA PROFILU STOPNIA II-GO. KORZYŚCI Z ZAŁOŻENIA PROFILU
- PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ Z PORTALEM
- SPRZEDAŻ SWOICH PRAC
- PREZENTACJA I PROMOCJA SWOJEJ TWÓRCZOŚCI NA STRONACH PORTALU I POZA PORTALEM
- KORZYSTANIE Z KOMUNIKATORÓW: VIDEO CZAT (TAKŻE ORGANIZOWANIE), FORUM ORAZ BLOGA
- DOKONYWANIE ZAKUPÓW NA PORTALU
- KONTO BEZPŁATNE
CHCESZ ZAŁOŻYĆ PROFIL STOPNIA II-GO - NACIŚNIJ zgłoś się

Witamina D na wystawie Formwell POLISH PROVEN DESIGN

WITAMINA D to autorska marka Małgorzaty Knobloch i Igora Wiktorowicza, którą wymyślili z potrzeby tworzenia rzeczy trwałych, prostych i pięknych. Inspiracją jest dla nich głównie natura, ale też pozornie zwyczajne przedmioty lub zdarzenia.

 

Tak projektanci mówią o projekcie Witaminia D: „nazwa odnosi się do słońca, to dzięki niemu pozyskujemy niezbędną dla organizmu witaminę D. Zawsze najchętniej przebywaliśmy na słońcu, w otoczeniu natury, stąd pomysł na projektowanie z myślą o terenach zewnętrznych. Szybko okazało się, że formy jakie proponujemy do ogrodu, na taras, równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach.” 

 

Działają i mieszkają w Gdańsku. Oboje studiowali wzornictwo przemysłowe w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Cenią sobie współprace z lokalnymi wykonawcami, wartość pracy rąk. Bliska jest im idea życia w ścisłym kontakcie z naturą, w nieco spowolnionym tempie.

 

Głównym materiałem jaki stosują jest lite drewno dębowe. Starają się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy. Drewno jest ciepłe w dotyku, w kolorze, przedmioty z niego wykonane mają charakter i szlachetnie się starzeją.  Przede wszystkim drewno jest materiałem ekologicznym z powodu oczywistej możliwości jego ponownego przetworzenia, ale również dlatego, że przy jego produkcji zużywa się znacznie mniej energii niż przy produkcji innych materiałów. To naturalne, że dobrze czujemy się w jego otoczeniu, bo drewno od zawsze towarzyszyło człowiekowi jako podstawowy surowiec. Dla kontrastu łączą drewno z technicznymi, laserowo wycinanymi elementami metalowymi.  Drewno które stosują nie jest przypadkowe, pochodzi z Polskich Lasów Państwowych, co daje projektantom pewność, że surowiec został pozyskany w zrównoważony sposób.  Dla jak najlepszego zabezpieczenia surowca stosują najwyższej jakości olej OSMO z filtrami UV.

 

Projekty i produkty prezentowali na wielu targach i festiwalach designu, m.in. w Gdańsku, Gdyni i Warszawie. Na swoim koncie mają tez kilka nagród, w tym m.in. wyróżnienie w konkursuie na projekt stojaka rowerowego "Rowerem do Kultury" Gdańsk 2016 oraz pierwszą nagrodę w konkursie na zestaw mebli miejskich do stosowania w przestrzeniach publicznych Gdańska.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013